Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ЄДИНОГО ТА ФІКСОВАНОГО ПОДАТКІВ

ДПА УКРАЇНИ ВВАЖАЄ, ЩО ПІДПРИЄМСТВО ДЛЯ ОПОДАТКУВАННЯ ЄДИНИМ ПОДАТКОМ ПОВИННО ВРАХОВУВАТИ ПОВОРОТНУ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ

ДПА України вважає, що підприємство для оподаткування єдиним податком повинно враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи поворотну фінансову допомогу та виручку від іншої реалізації.

Мовляв згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб’єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженого наказом ДПА України від 12.10.99 № 554 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.99 за № 713/4006) у Книзі обліку доходів і витрат в доходній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб’єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

При цьому пунктом 40 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 № 39 визначено зокрема, що інші доходи, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства відображаються у статті "Інші звичайні доходи" фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва. Оскільки, поворотна фінансова допомога відноситься до інших доходів підприємства, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю, то така фінансова допомога, на думку ДПАУ, в Книзі обліку доходів і витрат відображається у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

http://www.sta.gov.ua/basa1/data.php3?reason=access&sess=&vop=494

Питання:

Підприємство працює за спрощеною системою оподаткування. Чи оподатковується податком на прибуток фінансова допомога, отримана від іншого підприємства? Які податкові зобов'язання несе при цьому підприємство, що надало таку фінансову допомогу?

Відповідь з Єдиної бази знань ДПАУ:

Згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб’єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженого наказом ДПА України від 12.10.99 № 554 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.99 за № 713/4006) у Книзі обліку доходів і витрат в доходній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб’єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

При цьому пунктом 40 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 № 39 визначено зокрема, що інші доходи, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства відображаються у статті "Інші звичайні доходи" фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва.

Оскільки, поворотна фінансова допомога відноситься до інших доходів підприємства, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю, то така фінансова допомога в Книзі обліку доходів і витрат відображається у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

Таким чином, підприємство для оподаткування єдиним податком повинно враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи поворотну фінансову допомогу та виручку від іншої реалізації.

Що стосується податкових зобов'язань підприємства, яке надало фінансову допомогу платнику єдиного податку, то це підприємство не включає надану суму до валових витрат.

 

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.06.2000 р. N 8921/7/15-1317

Про застосування окремих норм Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"

Додатково див. лист
 Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
 від 10 жовтня 2000 року N 1-222/3836

Державна податкова адміністрація України у зв'язку з численними запитами обласних державних податкових адміністрацій та суб'єктів підприємницької діяльності надсилає до відома та врахування в роботі роз'яснення на окремі питання щодо застосування норм Указу Президента України від 03.07.98 за N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу від 28.06.99 за N 746/99).

Доведіть зазначене роз'яснення до відома підвідомчих державних податкових органів та суб'єктів малого підприємництва.

Лист Державної податкової адміністрації України від 20.03.2000 за N 3840/7/15-1317, направлений державній податковій адміністрації у м. Києві, відкликається.

 

Заступник Голови
ДПА України 

 
Г. Оперенко 


 

РОЗ'ЯСНЕННЯ
Державної податкової адміністрації України на питання щодо застосування окремих норм Указу Президента України від 03.07.98 за N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності" (в редакції Указу від 28.06.99 за N 746/99) 

Чи застосовуються фінансові санкції та нараховується пеня до платника єдиного податку, якщо підприємство самостійно виявило заниження виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) при оподаткуванні єдиним податком?

Єдиний податок із суми заниженої виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), яка самостійно виявлена підприємством, вважається недоїмкою і стягується з нарахуванням пені відповідно до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 за N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" із розрахунку 120 відсотків річних від облікової ставки Нацбанку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу.

Разом з тим, згідно із пунктом 8 Інструкції про порядок застосування та стягнення фінансових санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 20.04.95 за N 28 не застосовуються фінансові санкції у розмірі однократного розміру донарахованої за результатами перевірки суми податку або іншого платежу, а у разі повторного порушення протягом року після порушення, встановленого попередньою перевіркою, - у двократному розмірі донарахованої за результатами перевірки суми податку, іншого платежу у випадках, коли підприємство, установа, організація чи громадянин-платник до початку перевірки органом державної податкової служби (ДПС) самостійно виявили порушення в обчисленні податку і письмово повідомили про це орган ДПС та здійснили відповідні розрахунки з бюджетом.

Тобто, до платника єдиного податку у цьому випадку не застосовуються фінансові санкції, оскільки підприємством до відділення Держказначейства сплачується сума недоїмки, а також нарахована сума пені, про що він письмово повідомляє орган ДПС.

Чи включається до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для оподаткування єдиним податком поворотна фінансова допомога?

Згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звіт ності, затвердженим наказом ДПА України від 12.10.99 за N 554, у Книзі обліку доходів і витрат в доходній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Таким чином, підприємства для оподаткування єдиним податком враховують всі надходження, отримані на їх розрахункові рахунки та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи поворотну фінансову допомогу та виручку від іншої реалізації.

Чи включається до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для оподаткування єдиним податком ринковий та готельний збори і т. п.?

На виконання статті 4 зазначеного Указу наказом Державної податкової адміністрації України від 12.10.99 N 553 затверджено форми Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою та наказом від 12.10.99 за N 554 - Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. 

Згідно з Порядком у Книзі обліку доходів і витрат в доходній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Оскільки, на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи надходять ринковий та готельний збори, незалежно від того, що вони перераховуються ринком та готелем до відповідного місцевого бюджету, зазначені збори вважаються виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і включаться до бази оподаткування при нарахуванні суми єдиного податку. 

Таким чином, в графі 7 рядку 02 Розрахунку сплати єдиного податку ринки, готелі проставляють суму виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), в тому числі і суми ринкового та готельного збору, позареалізаційні доходи та суму виручки від іншої реалізації.

Як оподатковуються єдиним податком суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які мають філії, відокремлені підрозділи і перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності?

Згідно із статтею 1 цього Указу спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, для юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.

Середньооблікова чисельність працюючих для суб'єктів малого підприємництва визначається за методикою, затвердженою органами статистики, з урахуванням усіх його працівників, у тому числі тих, що працюють за договором та за сумісництвом, а також працівників представництв, філіалів, відділень та інших відособлених підрозділів.

Оскільки платником єдиного податку є суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, то філії без статусу юридичної особи не можуть перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності окремо від юридичної особи. У разі, якщо підприємство переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності разом з філіями, то при подачі заяви про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку до органу державної податкової служби вказується також ідентична інформація по філіях. Перелік філій зазначається у Свідоцтві про право сплати єдиного податку.

Юр идична особа веде облік виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) по головному підприємству - юридичній особі і по кожній філії для визначення суми єдиного податку відповідно до обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) перераховується на окремий рахунок відділення Державного казначейства України за місцем державної реєстрації юридичної особи.

Згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 12.10.99 за N 554, суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат. Книга обліку доходів і витрат суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою ведеться в розрізі філій. Філії також зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат з наступним включенням їх показників до Книги обліку доходів і витрат суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою. Книги обліку для філій завіряються органом державної податкової служби за місцем реєстрації юридичної особи - суб'єкта малого підприємництва.

Юридична особа подає до органу державної податкової служби Розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 12.10.99 за N 553, в якому відображається нарахована сума єдиного податку в цілому по юридичній особі.

____________

 

Надруковано:
"Налоговый, банковский, таможенный КОНСУЛЬТАНТ",
N 29, 18 липня 2000 р.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 28.10.2004 р. N 7489

Про розгляд листів

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваші листи від 14.09.2004 N N 115, 116 та від 06.09.2004 N 101 та в межах своєї компетенції щодо поставлених запитань повідомляє наступне.

1. Чи вважається виручкою з продажу продукції сума зворотної фінансової допомоги, що надійшла на рахунок підприємця - платника єдиного податку від іншого підприємця? Який порядок оподаткування суми зворотної фінансової допомоги? Як правильно відобразити такі суми в книзі ф. N 10?

Поворотна фінансова допомога відповідно до підпункту 1.22.2 пункту 1.22 статті 1 Закону України від 28.12.94 N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", із змінами та доповненнями (далі - Закон N 334/94) - це сума коштів, передана платнику податку у користування на визначений строк відповідно до договорів, які не передбачають нарахування процентів або надання інших видів компенсацій як плати за користування такими коштами. Тобто, це сума коштів, яка передається платнику податку згідно з договором, що передбачає обов'язкове повернення таких грошових коштів.

Статтею 1 Указу Президента України від 03.07.98 N 727 (із змінами та доповненими) "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ) встановлено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Пунктом 1.31 статті 1 Закону N 334/94 визначено, що продаж товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Під продажем результатів робіт (послуг) розуміють будь-які операції цивільно-правового характеру з надання результатів робіт (послуг), з надання права на користування або на розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими ніж товари, об'єктами власності за компенсацію, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг).

Таким чином, операції з надання зворотної (поворотної) фінансової допомоги не можуть розглядатися як операції з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

З огляду на зазначене, зворотна (поворотна) фінансова допомога повинна бути повернена платником єдиного податку позикодавцю у повному обсязі, а тому вона не може вважатись ані доходом підприємця - платника єдиного податку, ані виручкою від реалізації.

З приводу відображення зворотної (поворотної) фінансової допомоги у Книзі обліку доходів і витрат суб'єктів малого підприємництва варто відмітити наступне.

Відповідно до положень пункту 1 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (далі - Книга), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України у редакції від 12.10.99 N 554, юридичні особи - платник єдиного податку ведуть Книгу обліку доходів і витрат, в якій у хронологічній послідовності на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.

В свою чергу, у пункті 5 вищезазначеного Порядку встановлено, що у графі 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації" відображаються суми, фактично отримані суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий (поточний) рахунок та в касу від інших операцій (фінансовий результат від продажу цінних папер ів, малоцінних швидкозношуваних предметів, матеріалів, палива, орендна плата, проценти, грошові кошти, отримані у вигляді безповоротної фінансової допомоги, кредиторська заборгованість, щодо якої минув строк позовної давності, а також дивіденди, якщо вони не були оподатковані у джерела виплати відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств").

Таким чином, суму зворотної (поворотної) фінансової допомоги, що надійшла на розрахунковий рахунок суб'єкта підприємницької діяльності - платника єдиного податку необхідно відобразити у графі 5 Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи.

2. Чи вважається виручкою з продажу послуг сума коштів, що надійшла транзитом на рахунок підприємця - платника єдиного податку під час надання посередницьких послуг?

Пунктом 1.31 статті 1 Закону N 334/94 встановлено, що під продажем результатів послуг розуміють будь-які операції цивільно-правового характеру з надання результатів послуг, з надання права на користування або на розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими ніж товари, об'єктами власності за компенсацію, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг).

Також, згідно з пунктом 7.9 статті 7 Закону N 334/94 кошти, залучені платником податку на підставі договору комісії та інших цивільно-правових договорів, що не передбачають передачі права власності на такі кошти, не підлягають оподаткуванню.

Відповідно до положень Указу виручкою від реалізації послуг може бути лише та сума коштів, яка надійшла на розрахунковий рахунок суб'єкта підприємницької діяльності - платника єдиного податку як плата за надалі послуги.

Враховуючи вищезазначене, кошти, які надійшли транзитом на розрахунковий рахунок суб'єкта підприємницької діяльності - платника єдиного податку, не можуть вважатися виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та відповідно бути предметом оподаткування єдиним податком, оскільки вони не є власністю даного суб'єкта і підлягають обов'язковій передачі третій особі.

3. Приватний підприємець - платник єдиного податку здійснює виробництво продукції (наприклад, меблів чи одягу). У Свідоцтві про сплату єдиного податку визначено вид діяльності "виготовлення товарів власного виробництва". Чи необхідно підприємцеві вносити у Свідоцтво ще один вид діяльності ("оптова торгівля" чи "роздрібна торгівля") та сплачувати єдиний податок за більшою ставкою в разі:

1) реалізації продукції власного виробництва за місцем її виробництва;

2) реалізації продукції власного виробництва на ринку;

3) реалізації продукції власного виробництва у "фірмовому магазині" (у якому продається виключно така продукція);

4) реалізації продукції власного виробництва.

Відповідно до положень статті 2 Указу підставою для права самостійного вибору способу оподаткування доходів за єдиним податком є отримане Свідоцтво про сплату єдиного податку.

В свою чергу, у Свідоцтві про сплату єдиного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29.10.99 N 599, передбачено визначення виду (або видів) діяльності, якими суб'єкт малого підприємництва - фізична особа має право займатися.

З метою здійснення контролю за діяльністю суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, які обрали спосіб оподаткування за спрощеною системою, у Свідоцтві повинні бути зазначені всі види діяльності, якими займається суб'єкт малого підприємництва на протязі дії цього Свідоцтва.

У випадку запровадження нових видів діяльності суб'єктом малого підприємництва виникає необхідність внесення змін до діючого Свідоцтва про сплату єдиного податку. 

Тому відповідно до пункту 2 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом Державної податкової адмі ністрації України від 29.10.99 N 599 (із змінами та доповненнями) (далі - Порядок), суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа має подати не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком та платіжний документ (квитанцію, копію платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць.

Відповідно до статті 2 Указу у разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.

Аналогічна норма встановлена і пунктом 4 Порядку, яким зокрема передбачено, що у разі якщо платник єдиного податку здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, то ним придбавається одне Свідоцтво і сплачується єдиний податок за більшою ставкою за цими видами діяльності, встановленою місцевою радою за місцем його державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності незалежно від того, здійснює він підприємницьку діяльність на всій території України чи лише за місцем державної реєстрації.

З огляду на зазначене, приватному підприємцю необхідно внести зміни та доповнення до Свідоцтва про сплату єдиного податку та здійснювати сплату єдиного податку за більшою ставкою.

 

Заступник Голови 

О. М. Сахненко 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.10.2003 р. N 8256/15-1216

Про застосування окремих норм Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"

На виконання доручення Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України від 22.09.2003 р. N 06-10711 Державна податкова адміністрація України розглянула лист колективного підприємства <...> щодо окремих норм Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (зі змінами, внесеним Указом Президента України від 28.06.99 р. N 746/99) (далі - Указ) і повідомляє таке.

1. Відповідно до статті 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Тобто, застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок або (та) в касу підприємства.

Суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з таких ставок єдиного податку:

6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість";

10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Отже, при сплаті єдиного податку за ставками 6 чи 10 відсотків сума єдиного податку обчислюється із суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору.

2. Згідно з Порядком складання Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою, затвердженим наказом ДПА України від 28.02.2003 р. N 98 (зі змінами та доповненнями), у рядку 4 Р озрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб'єкт та малого підприємництва, яка підлягає обкладанню єдиними податком.

Також, згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи, що застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженим наказом ДПА України від 12.10.99 р. N 554 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.10.99 р. за N 713/4006, у Книзі обліку доходів і витрат у дохідній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Згідно із вищевказаним Порядком до позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації відносяться суми, фактично отримані суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий (поточний) рахунок та в касу від інших операцій (фінансовий результат від продажу цінних паперів, малоцінних швидкозношуваних предметів, матеріалів, палива, орендна плата, проценти, грошові кошти, отримані у вигляді безповоротної фінансової допомоги, кредиторська заборгованість, щодо якої минув строк позовної давності, а також дивіденди, якщо вони не були оподатковані у джерела виплати відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств").

Таким чином, <...> для визначення бази обкладання єдиним податком необхідно включати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), позареалізаційні доходи, включаючи кредиторську заборгованість, щодо якої минув строк позовної давності, та виручку від іншої реалізації.

 

Заступник Голови 

Ю. Гриб 


Надруковано:
"Вісник законодавства України",
N 47, 20 листопада 2003 р.

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_edin/4_9.html

 


Попередня статтяНаступна стаття



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"