Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXX. МАРАЗМИ ЗАКУПІВЕЛЬ ЗА ДЕРЖАВНІ КОШТИ

ПРИ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЛЯХ КАБМІНОМ НЕЗАКОННО ПЕРЕДБАЧЕНО НАДАННЯ ПЕРЕВАГИ ПРОДУКЦІЇ, ЩО ВИРОБЛЯЄТЬСЯ СУБ'ЄКТАМИ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА, ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕФЕРЕНЦІЙНОЇ ПОПРАВКИ У РОЗМІРІ 10 ВІДСОТКІВ

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2000 р. №1634 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. №266" (далі - Постанова) під час державних закупівель передбачено надання переваги продукції, що виробляється суб'єктами малого підприємництва, шляхом застосування преференційної поправки до ціни їх тендерних пропозицій у розмірі 10 відсотків.

Передбачена участь в конкурсах виключно підприємств УТОСу (Українського товариства сліпих), УТОГу (Українського товариства глухих), Союзу організацій інвалідів України, пенітенціарної системи у разі, коли продукція, яка виробляється цими підприємствами, включена до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

До Постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.96 р. №266 "Про Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням" внесено зміни, якими передбачено надання переваги продукції, що виробляється суб'єктами малого підприємництва, шляхом застосування преференційної поправки до ціни їх тендерних пропозицій у розмірі 10 відсотків.

Встановлено також, що під час проведення конкурсного відбору виконавців на поставку продукції державні замовники зобов'язані допускати до участі у конкурсах виключно підприємства УТОСу (Українського товариства сліпих), УТОГу (Українського товариства глухих), Союзу організацій інвалідів України, пенітенціарної системи у разі, коли продукція, яка виробляється цими підприємствами, включена до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, та застосовувати преференційну поправку у розмірі 15 відсотків до ціни тендерних пропозицій цих підприємств, якщо продукція їх власного виробництва, що є предметом закупівлі, не включена до зазначеного переліку.

Раніше під час проведення конкурсного відбору виконавців на поставку продукції для державних потреб замовники зобов'язані були просто надати перевагу підприємствам УТОСу, УТОГу та Союзу організацій інвалідів, у тому числі шляхом застосування преференційної поправки у розмірі 15 відсотків ціни на продукцію власного виробництва, запропоновану зазначеними підприємствами, без обов'язкових переліків продукції (вилученим Постановою абзацом четвертим пункту 6 Порядку формування та розміщення замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.96 р. №266 "Про Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням", було передбачено, що перелік продукції, під час закупівлі якої державні замовники надають перевагу підприємствам УТОСу, УТОГу та Союзу організацій інвалідів, затверджується Кабінетом Міністрів України, але його досі не було затверджено. Однак невдовзі він з'явиться).

Водночас надання переваги організаціям інвалідів може звести нанівець надання 10-відсоткової преференційної поправки для малих підприємств, адже за деякими товарами вони є прямими конкурентами.

Постанова прийнята відповідно до статті 11 Указу Президента України від 15.07.2000 р. №906/2000 "Про заходи щодо забезпечення підтримки та дальшого розвитку підприємницької діяльності", яка містить вимогу Кабінету Міністрів України до 1 січня 2001 року впровадити в установленому порядку механізм гарантованої участі виключно на конкурсних засадах суб'єктів малого підприємництва у поставках продукції, виконанні робіт та наданні послуг для державних (регіональних) потреб, передбачивши резервування для малих підприємств фіксованої частки державного (регіонального) замовлення.

Як бачимо, Кабінет Міністрів плутає преференційну поправку з часткою в обсягах державних закупівель - неозброєним оком видно, що це не одне і те ж. Але така неточність все-таки на користь малому підприємництву.

Проте основна помилка полягає в іншому. Постанову слід було приймати на підставі не Указу Президента від 15.07.2000 р. №906/2000 "Про заходи щодо забезпечення підтримки та дальшого розвитку підприємницької діяльності", а Закону України від 22.02.2000 р. №1490-III "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон, див. "Документи для роботи" №16/2000), який є головним нормативно-правовим актом у сфері державних закупівель.

Зокрема, в частині другій статті 6 Закону зазначено, що державний замовник застосовує преференційну поправку в розмірі 15 відсотків до ціни тендерної пропозиції, поданої підприємствами Українського товариства сліпих, Українського товариства глухих, Спілки організацій інвалідів України та підприємствами України, працівниками яких є особи, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі (пенітенціарної системи), незалежно від суми очікуваної вартості закупівлі.

І Закон навіть згадки не містить про Перелік продукції, під час закупівлі якої державні замовники надають перевагу підприємствам УТОСу, УТОГу та Союзу організацій інвалідів.

Щодо пільг малим підприємствам в розмірі 10 відсотків. Вони залишаться лише на папері, адже, відповідно до частини першої статті 6 Закону, замовник надає перевагу тендерній пропозиції, поданій вітчизняним виробником, шляхом застосування преференційної поправки в розмірі 10 відсотків до її ціни або обмежує участь у процедурі закупівлі виключно вітчизняними виробниками у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за умови, що очікувана вартість предмета закупівлі не перевищує суму, еквівалентну:

для товарів - 200 тисячам євро;

для послуг - 300 тисячам євро;

для робіт - 4 мільйонам євро.

Тож 10 відсотків поправки Законом передбачено не для суб'єктів малого підприємництва, а для всіх вітчизняних підприємств, що, погодьтеся, не одне і те саме. Невідповідність Постанови Закону на практиці може викликати її скасування в судовому порядку або судове оскарження результатів тендерів при її застосуванні на практиці.

Водночас Постановою також виключено положення, якими державне бронювання матеріально-технічних ресурсів здійснюється в разі необхідності шляхом надання виконавцям державних замовлень права реалізації квот на обов'язковий продаж їм підприємствами та організаціями-постачальниками України окремих видів сировини, матеріалів і комплектуючих виробів, перелік та обсяги яких затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Мінекономіки.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 листопада 2000 р. №1634

Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. №266

Відповідно до статті 11 Указу Президента України від 15 липня 2000 р. №906 «Про заходи щодо забезпечення підтримки та дальшого розвитку підприємницької діяльності» та з метою забезпечення участі підприємств УТОСу, УТОГу, Союзу організацій інвалідів України, установ пенітенціарної системи у виконанні державних замовлень Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. №266 «Про Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням» (ЗП України, 1996 р., №8, ст. 239; Офіційний вісник України, 1999 р., №31, ст. 1622) такі зміни:

1) пункт 3 постанови виключити;

2) у Порядку формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням, затвердженому зазначеною постановою:

а) абзац другий пункту 6 викласти у такій редакції:

«Під час проведення конкурсного відбору виконавців на поставку продукції для державних потреб державні замовники зобов'язані:

допускати до участі у конкурсах виключно підприємства УТОСу, УТОГу, Союзу організацій інвалідів України, пенітенціарної системи у разі, коли продукція, яка виробляється цими підприємствами, включена до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, та застосовувати преференційну поправку у розмірі 15 відсотків до ціни тендерних пропозицій цих підприємств, якщо продукція їх власного виробництва, що є предметом закупівлі, не включена до зазначеного переліку;

надавати перевагу продукції, що виробляється суб'єктами малого підприємництва шляхом застосування преференційної поправки до ціни їх тендерних пропозицій у розмірі 10 відсотків»;

б) абзац четвертий пункту 6 та пункт 11 виключити.

2. Міністерству економіки за участю Міністерства праці та соціальної політики, Державного департаменту з питань виконання покарань розробити та подати у двомісячний термін на затвердження Кабінету Міністрів України перелік продукції, у разі закупівлі якої державні замовники допускають до участі у конкурсах виключно підприємства УТОСу, УТОГу, Союзу організацій інвалідів України та пенітенціарної системи.

 

 Перший віце-прем'єр-міністр України

 Ю. ЄХАНУРОВ

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zakup/33_4.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"