Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXXII. МАРАЗМИ МІЛІЦІЇ

Прихована зйомка або як захиститися при штрафах від фото- та відеоапаратури ДАІ

З 17 листопада 2008 року діють значно збільшені штрафи за порушення Правил дорожнього руху. Нововведення запроваджено Закон України від 24.09.2008 р. № 586-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”. За цим Законом визначають міру покарання по більшості порушень знову  даішники, а не суди,  знову існує "виделка" штрафів, а тому знову є хабарі, ще більші за попередні. Закон цей цікавий тим, що тепер ДАІшники для фіксації правопорушень застосовують спеціальні технічні засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки. А автовласники почали отримувати “листи щастя”, з на диво однаковими сумами в 340 грн. штрафу і найчастіше - за перевищення швидкості. Таким чином, здається, що виявлення правопорушників поставлено на потік, а ДАІшники мають офіційні та неофіційні плани зі збору штрафів та “данини”.

Але це не зовсім правомірно та справедливо, ці засоби фіксують не правопорушників, а транспортні засоби, на яких рухаються правопорушники. А правопорушниками, всупереч презумпції невинності, вважаються власники цих транспортних. Це прямо передбачено у частині першої статті 14-1 КпАП, відповідно до якої до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів. Як на мене, то ці норми мали би визнані такими, що суперечать Конституції України. Але у нас чомусь презумпція невинуватості розповсюджується лише на кримінальні злочини, а не правопорушення.

Але звідси випливає перший спосіб захисту від штрафу, якщо не ви були за кермом (хоча ви і є власником автомобіля) або ви не впевнені, що це ви були саме ви. Відповідно до частини другої статті 14-1 КпАП за наявності обставин, які свідчать про вчинення порушення іншою особою, власник (співвласник) транспортного засобу може протягом десяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу повідомити про відповідні обставини (транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган (посадову особу), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. На період з’ясування та перевірки цих обставин виконання постанови про накладення адміністративного стягнення зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила це правопорушення. Тобто вам слід знайти чи згадати вагоме алібі щодо того, що саме вас в автомобілі не було.

Відповідно до статті 258 КпАП у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.

Таким чином копія постанови у справі про адміністративне правопорушення та фото має надсилатися правопорушнику. Звідси випливає інший шлях захисту від штрафів. Якщо повідомлення про правопорушення приходить без повідомлення, то можете вважати, що ви його не отримували. Навіть якщо є таке повідомлення, то такий рекомендований лист слід отримувати під розпису на власній пошті. Якщо ви не прийдете на пошту (маєте таке право) то через місяць цей лист повернуть назад в ДАІ, а вас цього разу не оштрафують, хоча при технічному огляді автомобіля вас примушуватимуть сплатити навіть подвійну суму штрафу. Не ведіться на це, для вас, як особи, яка не знала, що її притягається до відповідальності, діє однократна сума штрафу.

Але крім того, що ви здійснили правопорушення, правопорушення, при зйомці, як правило здійснюють і ДАІшники. Таким чином можна розраховувати на анулювання Ваших штрафів в обмін на замовчування правопорушень ДАІшників в органах прокуратури, судах та вищестоящих органах МВС. Принаймні за Ваш штраф можна паралельно покарати правопорушника-інспектора. Крім того водіям не слід ставати легкою наживою для автоінспекторів.

Слід знати, що відповідно до частини третьої статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. А МВС, як і будь-який інший органа державної влади, згідно з частиною другою статті 19 Конституції України , їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тому не лише вони мають право слідкувати за порушення вами Правил дорожнього руху, але і ви маєте повне право ловити їх на правопорушеннях. І ви будете здивовані тим фактом, що звичайний ДАІшник робить правопорушень більше, аніж ви порушуєте Правила дорожнього руху. Для цього слід бути спокійним, уважним та знати додаткові нормативно-правові акти.

Як відомо співробітників ДАІ, які у відкриту стоять "з фарою" для виміру швидкості на українських дорогах побачиш зараз не часто. Але не всі водії знають, що фіксація правопорушень повинна проводитися за чітко визначеним порядком. Цей порядок чітко викладено в Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (далі - Інструкція), яку затверджено Наказом МВС від 13.11.2006 р. № 1111 та зареєстровано у Мін’юсті України 29.11.2006 за № 1243/13117. Раджу цю Інструкцію возити із собою в автомобілі разом із Правилами дорожнього руху. Вона не раз вас врятує від полосатих палиць.

По-перше, найчастіше автоінспектори зупиняють на узбіччі свої власні (приватні) чи чужі приватні машини без розпізнавального забарвлення і держзнаків МВС і ДАІ і проводять зйомку. Але відповідно до пункту 12.2 Інструкції нагляд за дорожнім рухом з використанням транспортних засобів та без такого може бути відкритим, прихованим та змішаним. Відкритий нагляд здійснюється працівниками ДПС при пішому патрулюванні, а також на службових транспортних засобах (автомобілях, мотоциклах), які мають спеціальне пофарбування.

Потайний нагляд здійснюється працівниками ДАI на службових транспортних засобах (автомобілях) звичайного пофарбування, без написів та розпізнавальних знаків, під час руху в загальному потоці транспортних засобів.

Змішаний нагляд здійснюється одночасно на декількох службових транспортних засобах (автомобілях, мотоциклах), з яких щонайменше один повинен мати спеціальне, а решта — звичайне пофарбування.

Таким чином прихований нагляд даішников на службових авто без розпізнавальних знаків можливий, але тільки під час руху в потоці машин. Виходить, дії міліціонерів із засідки неправомірні, а зібрані в такий спосіб дані не повинні бути використані в матеріалах адмінсправи. У разі оскарження вашого “фоторобота” наполягайте на тому, що зйомка йшла з припаркованого неслужбового автомобіля (воно так зараз і є).

По-друге, відповідно до пункту 13.2 Інструкції до роботи зі спеціальними технічними засобами допускаються працівники, які вивчили інструкції з їх експлуатації та склали заліки з правил їх застосування. Перевірка знань правил експлуатації спеціальних технічних засобів здійснюється щокварталу. Працівники, які не склали заліків, до роботи з такими засобами не допускаються. Цей же пункт забороняє застосування засобів вимірювання, які не пройшли метрологічної повірки або мають свідоцтво про таку повірку, термін дії якого минув. Таким чином слід поцікавитися інструктажем Вашого “фотографа” та метрологічним сертифікатом на “Візир” чи іншу “фару”. Якщо Вам відмовлять в такій інформації, сміливо пишіть заяву в МВС та прокуратуру про цей факт та застосування щодо Вас засобів без метрологічної повірки та непроіструктованими співробітниками.

По-трете, відповідно до статті 258 КпАП виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху має бути зафіксоване за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки. А ДАІ працює з "Візирами" в ручному режимі! Тобто всі штрафи від ручних "Візирів" слід оскаржувати як незаконні. Більше того, в цивілізованих країнах про автоматичну зйомку попереджає спеціальний дорожній знак (у нас про це є лише законопроект). Хоча останнім часом трикутний знак з фотоапаратом з'являється і у нас, але його немає навіть в Правилах дорожнього руху.

По-четверте, розумні ДАІшники фотографують своїм приладом автомобіль "порушника" на ходу з власної машини, в результаті чого швидкість, який показує прилад, додається (сума швидкостей двох авто)! Оскаржуйте таку ручну зйомку.

Невдовзі маразм з міліцією та “Візирами” почав виправлятися. Розпорядження МВС від 21.05.2009 р. № 466  зобов’язало начальників УВС:

— забезпечити під час контролю за дотриманням водіями ПДР з використанням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису несення служби працівниками ДАІ виключно у форменому одязі, з нагрудним знаком та на службовому транспорті, не допускати здійснення контролю із місць, закритих для огляду учасникам дорожнього руху;

— виключити випадки безпідставного зупинення ТЗ та складання адмінпротоколів без доведення вини водіїв чи достатніх доказів допущення порушень ПДР;

- До 01.06.2009 головному начальнику ДАІ слід розробити єдиний зразок інформаційного щита з попередженням водіїв про те, то контроль за дотриманням правил дорожнього руху здійснюється за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.

— у ході документування порушень ПДР до винесеної постанови додавати три-чотири знімки зафіксованого порушення.

 

Незаконні автоматизовані штрафи в Мілані

І наостанок історія про незаконні автоматизовані штрафи з Мілану яка у нас фактично робиться по всій країні. МВС Італії анулювало 35 тисяч штрафів, які автомобілісти отримали з вини так званих "світлофорів-вампірів", що дуже швидко перемикали світло, повідомив у четвер журналістам представник цього правоохоронного відомства.

Мова тоді йшла про світлофори в передмісті Мілана - Сергате, які дуже швидко перемикали жовте світло на червоне, через що водії фізично не встигали вчасно зупинитися. При цьому фотографувалися номери "машин-порушників", а їх власники отримували штрафи за проїзд на червоне світло.

Спочатку протестами водіїв, яким за шість місяців 2007 року, таким чином, було виписано 35 тисяч штрафів, зацікавилися журналісти п'ятого каналу італійського телебачення. Вони зняли роботу "хитромудрих" світлофорів і показали цей репортаж на всю країну.

Після цього проблемою зайнялася міланська прокуратура і фінансова поліція. Їх фахівці размонтували "кровожерні апарати" і виявили, що вони працювали в такому режимі не тому, що були несправні, а тому що їх так спеціально налаштували.

Більше порушників - більше штрафів. Адже, за даними італійської преси, у великих містах штрафи приносять більший прибуток, ніж податки.

Окрім цього, слідчі з'ясували, що фірма Scae, яка виграла тендер на установку світлофорів із спеціальною апаратурою, яка фіксує порушників, підписала контракт з адміністрацією міста, згідно з яким отримувала не тільки 200 тисяч євро на рік за обслуговування світлофорів, але і 25,1% з кожного штрафу.

За даним фактом було порушено кримінальну справу, зокрема на начальника муніципальної поліції та на одного з керівників фірми Scae.

  

Як не потрапити під штраф ДАІ автоматом

- повідомлення про правопорушення приходить з повідомлення про вручення. Якщо його не приносить листоноша, за листом слід відправитися в поштове

відділення. Якщо ви водій - нікуди не ходіть. Через місяць ці листи вернуться в ДАІ. Якщо повідомлення про правопорушення приходить без повідомлення, то можете вважати, що ви його не отримували;

- власник (співвласник) транспортного засобу може протягом десяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу повідомити про відповідні обставини (транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган (посадову особу), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. Ви навіть можете зіткнутися із фактом, що Ваше авто потрапило просто під фотомонтаж;

- намагайтеся їхати в середині групи машин. "Візир" працює лише в одноканальному режимі і реагує неправильно - може дати першій машині максимальну швидкість, з якою, наприклад, рухалася остання машина. ДАІ знає про цю проблему і замовчує;

-  в копії протоколу про правопорушення  повинен бути зазначений і номер приладу, що зафіксував порушення, і відомості про інструктаж, який зобов'язаний пройти інспектор, що намагається вас оштрафувати. Якщо цього нема, постанову можна і потрібно оскаржити;

- прихована зйомка може проводитися тільки з машини, що рухається і яка в жодному разі не може належати приватній особі. Якщо фото отримано із припаркованої автівки – це відверте шахрайство з боку ДАІ;

- ДАІ працює з "Візирами" в ручному режимі! Тобто всі штрафи від ручних "Візирів" слід оскаржувати як незаконні, оскільки фіксація має відбуватися лише автоматичними приладами.

- не ведіться на світловідбівальні накладки на номерні знаки. Але їхнє застосування може викликати додатковий штраф за приховування номерних знаків.

P.S. А для більш надійного захисту від ДАІ рекомендуємо придбати детектор радарів (але не антидетектор, які є протизаконними), вартість яких зараз в районі двох штрафів за порушення ПДР, і мати чистий спокій.

P.P.S. Прохання не подумати, що автор проти штрафів за порушення ПДР. Я за те, щоб алкоголіків за кермом садили до в’язниці, а не лише штрафували чи позбавляли водійських прав, але я проти того, щоб ДАІшники проводили протиправну зйомку, я не розумію, коли на магістральних вулицях міст стоять постійні знаки з обмеженнями швидкості в 30-40 км на годину і коли в країні взагалі відсутні загальні правила встановлення дорожніх знаків (тобто їх ставлять де кому від влади заманеться). Я проти того, щоб штрафи платили лише приватні водії, а ДАІшники не несли жодної відповідальності, як за порушення Правил дорожнього руху, так і за порушення порядку контролю за додержанням Правил дорожнього руху. В наш час інформаційних технологій можна “намалювати” фото щодо порушень Вами Правил дорожнього руху навіть на Марсі, а тому оскаржуйте всі автоматизовані фото від ДАІ зроблені з неслужбових авто, оскільки всі вони є незаконними.

Віталій МОСЕЙЧУК

 

Как ГАИ грабит водителей ручными ВИЗИРАми

За висновком Генеральної прокуратури ДАІ використовує TruCam та "Арену" незаконно

За десять місяців 2009 року ДАІ виписала штрафів на понад 1 млрд. грн. і лише половина їх сплачено

Вийшла книжка про те, як законними методами боротися зі штрафами ДАІ

ДАІшники знову можуть “полювати” з кущів та зупиняти автомобілі безпричинно

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

21.05.2009  N 466

Про організацію роботи підрозділів ДАІ з профілактики правопорушень із застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису

                             (Витяг)

З метою вдосконалення роботи підрозділів Державтоінспекції з профілактики правопорушень із застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису та підвищення ефективності нагляду за дорожнім рухом В И М А Г А Ю:

1. Начальникам ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:

1.1. Забезпечити під час здійснення контролю за дотриманням водіями ПДР з використанням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису несення служби працівниками ДАІ виключно у форменому одязі, з нагрудним знаком та на службовому автомототранспорті.

1.2. Не допускати випадків здійснення контролю за дотриманням водіями правил дорожнього руху із місць, закритих для візуального огляду учасникам дорожнього руху (об’єкти дорожнього сервісу, зелені насадження тощо).

1.3. Забезпечити безумовне виконання вимог наказу МВС N 1111/2006, зокрема, щодо виключення випадків безпідставного зупинення транспортних засобів.

1.4. Виключити випадки документування порушень встановленого швидкісного режиму руху транспортних засобів у зонах дії дорожніх знаків, що обмежують максимальну швидкість, на в’їздах у населені пункти на відстані меншій ніж 1000 метрів від його початку.

1.5. Зобов’язати працівників ДПС ДАІ перед початком роботи з радіолокаційним відеозаписувальним вимірювачем швидкості “ВИЗИР” робити знімки службового транспортного засобу із прив’язкою до місцевості та в разі необхідності долучати до матеріалів розгляду скарг для доведення місця фіксації порушення.

1.6. Виключити випадки складання відносно водіїв транспортних засобів адміністративних протоколів без доведення їхньої вини чи достатніх доказів допущення ними порушень ПДР (фото-, відеоматеріалів, показів свідків тощо).

1.7. У ході документування порушень правил дорожнього руху працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, то мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, до винесеної постанови додавати 3 — 4 знімки зафіксованого порушення правил дорожнього руху. Знімки повинні містити інформацію про місце, час скоєння порушення, чітке зображення автомобіля порушника.

1.8. Не допускати випадків документування порушень ПДР, якщо порушення скоєне внаслідок неналежного утримання дорожнього покриття (виїзд на зустрічну смугу для об’їзду перешкод, ям тощо).

1.9. Ужити заходів щодо облаштування спеціальними інформаційними щитами ділянок вулично-дорожньої мережі, де здійснюється контроль за дотриманням водіями ПДР з використанням працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.

1.10. З метою профілактики порушень правил дорожнього руху організувати та забезпечити виставлення на дорожньо-шляховій мережі муляжів приладів фото- і кінозйомки, відеозапису, забезпечивши при цьому їх передислокацію не рідше одного разу на тиждень.

1.11. Зобов’язати працівників Державтоінспекції під час винесення постанови про накладення стягнення за адміністративне правопорушення неухильно дотримуватися вимог статей 33, 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10).

1.12. У ході документування дорожньо-транспортних пригод виключити випадки неякісного оформлення матеріалів ДТП (унесення в схеми ДТП неправдивої, помилкової або неповної інформації, неврахування показів свідків, очевидців), що призводить до поверхового та необ’єктивного розгляду таких справ.

1.13. Організувати перевірки силами створених груп з контролю за станом дотримання працівниками ДПС установленого порядку несення служби.

1.14. Спільно з представниками дорожніх та комунальних організацій провести ревізію всіх дорожніх знаків 3.29 “Обмеження максимальної швидкості”, установлених па вулично-дорожній мережі регіону, за наслідками якої визначитися з необхідністю застосування кожного дорожнього знака.

Щодо кожної ділянки вулично-дорожньої мережі, де значення максимально дозволеної швидкості менше, ніж визначено Правилами дорожнього руху, разом з власниками вулично-дорожньої мережі підготувати висновок з обґрунтуванням установленої швидкості руху. Особливу увагу при цьому приділити автомобільним дорогам загального користування державного значення та магістральним вулицям населених пунктів.

1.15. Ужити заходів стосовно термінового демонтажу тих дорожніх знаків, які встановлені з порушенням державного стандарту та вводять необґрунтовані обмеження для учасників дорожнього руху.

1.16. З урахуванням вимог пункту 12.8 Правил дорожнього руху вийти з пропозиціями до власників вулично-дорожньої мережі щодо підвищення на магістральних вулицях населених пунктів максимально дозволеної швидкості руху до 80 км/год. шляхом установлення відповідних дорожніх знаків.

1.17. На ділянках доріг загального користування державного значення, які проходять через населені пункти, спільно із представниками місцевих органів виконавчої влади визначитися щодо можливості заміни дорожніх знаків 5.45 (5.46) “Початок (кінець) населеного пункту” (білий фон) на дорожні знаки 5.47 (5.48) “Початок (кінець) населеного пункту” (синій фон). У випадку позитивного рішення власникам вулично-дорожньої мережі направити подання щодо проведення на зазначених ділянках доріг робіт з:

- відновлення (влаштування) зовнішнього освітлення, у першу чергу в місцях розташування пішохідних переходів;

- позначення наземних пішохідних переходів червоно-білою дорожньою розміткою та транспортними світлофорами типу 7 (із сигналами жовтого кольору); нанесення на підходах до пішохідних переходів шумових смуг; відновлення (установлення) транспортного огородження на розділювальній смузі та пішохідного огородження на узбіччях доріг;

упровадження інших заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху.

1.18. Вийти з ініціативою до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення фінансування впровадження працюючих в автоматичному режимі стаціонарних спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису для нагляду за дорожнім рухом та фіксації правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху за рахунок коштів, що надходять до місцевих бюджетів від сплати штрафів.

1.19. Узяти на особистий контроль юридичне супроводження в судах справ у частині, що стосується оскарження накладених стягнень за правопорушення, зафіксовані з використанням показань спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.

1.20. Для забезпечення належного захисту в судах інтересів органів внутрішніх справ організувати вивчення представниками органів внутрішніх справ, які беруть участь у судових розглядах, нормативно-правової бази використання вимірювача швидкості радіолокаційного відеозаписувального приладу “ВИЗИР”, у тому числі його тактико-технічних характеристик та можливостей. Виключити випадки неявки вказаних осіб у судові органи в терміни, указані в судових повістках.

1.21. З метою забезпечення якісного документування виявлених порушень ПДР, матеріалів дорожньо-транспортних пригод організувати вивчення в системі службової підготовки з прийняттям заліків вимог наказу МВС від 29.02.2009 N 77 “Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 24.04.2009 за N 374/16390.

1.22. Про виконання вимог цього розпорядження доповісти в ДДАІ до 1 червня 2009 року.

2. Начальникові ДДАІ МВС України генерал-майору міліції Коломійцю С.Г.:

2.1. До 01.06.2009 розробити єдиний зразок інформаційного щита з попередженням водіїв про те, то контроль за дотриманням правил дорожнього руху здійснюється за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.

2.2. Спільно з представниками ЗМІ організувати проведення рейдів з документування порушень правил дорожнього руху водіями за допомогою вимірювача швидкості радіолокаційного відеозаписувального приладу “ВИЗИР”. Забезпечити висвітлення результатів проведеної роботи в засобах масової інформації.

2.3. Для створення позитивного іміджу працівника Державтоінспекції налагодити тісну співпрацю з громадськими організаціями, у тому числі спілкою автомобілістів при Кабінеті Міністрів України.

2.4. Організувати проведення контрольних перевірок виконання даного розпорядження.

2.5. До 15 червня 2009 року на підставі отриманих доповідей особисто доповісти Міністрові про виконання вимог цього розпорядження.

3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Савченка О.І. та ДДАІ (Коломієць С.Г.).

 

Т.в.о. Міністра генерал-лейтенант міліції М.М.Клюєв

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МIНIСТЕРСТВО ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

                        13.11.2006  N 1111

 

                              Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      29 листопада 2006 р.

                                      за N 1243/13117

 

Про затвердження Iнструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України

Відповідно до вимог Законів України “Про міліцію”, “Про дорожній рух”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року N 341 “Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ” НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Iнструкцію з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (додається).

2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити вивчення цієї Iнструкції працівниками Державтоінспекції МВС України та інших підрозділів органів внутрішніх справ, які залучаються до нагляду за дорожнім рухом, прийняття від них заліків у двомісячний строк.

3. Департаменту роботи з персоналом (Криволапчук В.О.), Департаменту Державтоінспекції МВС України (Коломієць С.Г.) внести в програми підготовки та підвищення кваліфікації працівників Державтоінспекції МВС України необхідні зміни з урахуванням вимог цієї Iнструкції.

4. Начальникові Департаменту Державтоінспекції МВС України (Коломієць С.Г.) забезпечити виготовлення бланків документів, передбачених цією Iнструкцією, та постачання їх підрозділам дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-майора міліції Рудіка В.М.

6. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ України.

Міністр Ю.В.Луценко

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ МВС України

                                      13.11.2006  N 1111

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      29 листопада 2006 р.

                                      за N 1243/13117

 

 

IНСТРУКЦIЯ

з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України

1. Загальні положення

1.1. Iнструкція з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України визначає основні напрями і порядок роботи працівників дорожньо-патрульної служби (далі — ДПС), що здійснюють нагляд за дорожнім рухом, заходи щодо профілактики аварійності, процедуру оформлення дорожньо-транспортних пригод (далі — ДТП) та порушень правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, а також організацію взаємодії з патрульною службою МВС України (далі — ПС).

1.2. Ця Iнструкція розроблена відповідно до Законів України “Про міліцію”, “Про дорожній рух”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року N 341 “Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ”.

1.3. Основні поняття, що використовуються у цій Iнструкції:

- автомобільна дорога, вулиця (дорога) — частина території, у тому числі в населеному пункті, яка призначена для руху транспортних засобів і пішоходів з усіма розташованими на ній спорудами (мостами, шляхопроводами, естакадами, надземними і підземними пішохідними переходами) та засобами організації дорожнього руху і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально побудовані тимчасові дороги, крім довільно накатаних доріг (колій);

- безпека дорожнього руху — стан процесу дорожнього руху, що визначає ступінь захищеності учасників дорожнього руху від ДТП та їх наслідків;

- дорожній рух — сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі переміщення людей і вантажів за допомогою транспортних засобів або без таких у межах дороги;

- ДТП — подія, що сталася під час руху транспортного засобу, унаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки;

- забезпечення безпеки дорожнього руху — діяльність, спрямована на попередження причин та умов виникнення ДТП, зниження тяжкості їх наслідків;

- контрольно-пропускний пункт — наряд міліції, що виставляється для забезпечення перепускного режиму або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів у визначеному районі (місцевості) при проведенні масових заходів, виникненні стихійних лих, епідемій, епізоотій та інших надзвичайних ситуацій;

- контроль несення служби — система заходів, спрямованих на встановлення відповідності організації несення служби вимогам нормативно-правових актів України та цієї Iнструкції;

- наряд ДПС — один або декілька працівників ДПС Державтоінспекції МВС України (далі — ДАI), які виконують покладені на них обов’язки з несення служби на постах і маршрутах патрулювання;

- маршрут патрулювання — визначена дислокацією ділянка вулично-дорожньої мережі, де нарядом ДПС здійснюється виконання покладених на нього обов’язків;

- пост — визначене дислокацією місце несення служби, на якому працівник ДПС забезпечує виконання покладених на нього обов’язків; — стаціонарний пост ДПС — місце несення служби нарядами ДПС, обладнане спеціальними службовими приміщеннями, оснащене оперативно-технічними і спеціальними засобами, інженерним та іншим обладнанням, а також закріплена за ним територія.

2. Організація діяльності ДПС

2.1. ДПС є структурним підрозділом ДАI.

2.2. Діяльність цих підрозділів здійснюється відповідно до принципів дотримання законності, права на повагу гідності, забезпечення свободи та недоторканності особи та її прав, гласності та верховенства права.

2.3. Працівники ДПС повинні мати необхідну професійну підготовку, високі моральні якості, бути дисциплінованими та пильними, стійко переносити труднощі, пов’язані зі службою, бути ввічливими і тактовними у спілкуванні з громадянами.

2.4. У своїй діяльності ДПС керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України та цією Iнструкцією.

2.5. Нагляд за додержанням законності в діяльності працівників ДПС здійснюється відповідно до чинного законодавства.

2.6. Особовий склад ДПС перебуває у складі стройових підрозділів: полків, окремих батальйонів, окремих рот, окремих взводів. Для забезпечення ескортування, супроводження, патрулювання, а також надання практичної допомоги органам внутрішніх справ при ускладненні обстановки з аварійністю при управліннях (відділах) ДАI (далі — У(В)ДАI) головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі — ГУМВС, УМВС) або у складі одного з підрозділів ДПС можуть бути створені спеціальні підрозділи.

2.7. Діяльність підрозділів ДПС, надання ним практичної та методичної допомоги організовують управління (відділи) ДАI ГУМВС, УМВС.

2.8. ДПС забезпечуються матеріально-технічними засобами, у тому числі спеціальними, згідно із встановленими нормами належності.

2.9. Особовий склад ДПС використовується для виконання обов’язків, визначених цією Iнструкцією.

До забезпечення безпеки дорожнього руху можуть залучатися інші посадові особи ДАI.

2.10. ДПС виконує покладені на неї завдання у взаємодії з ПС та іншими підрозділами органів внутрішніх справ (далі — ОВС), службами з безпеки дорожнього руху підприємств, установ і організацій всіх форм власності, іншими державними і громадськими організаціями, діяльність яких пов’язана із забезпеченням безпеки дорожнього руху, а також з трудовими колективами і громадськістю.

2.11. Контроль за водіями транспортних засобів Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, підпорядкованих ним військових частин і підрозділів руху здійснюється ДПС відповідно до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306 (далі — Правила дорожнього руху).

2.12. За невиконання покладених на них обов’язків і перевищення наданих їм прав посадові особи ДПС несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

3. Завдання ДПС

3.1. Нагляд за дорожнім рухом з метою забезпечення його безпеки.

3.2. Збереження життя, здоров’я та майна учасників дорожнього руху, захист їх законних прав та інтересів, а також інтересів суспільства і держави.

3.3. Забезпечення безпечного й безперебійного руху транспортних засобів.

3.4. Попередження та припинення злочинів і адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху.

4. Функції ДПС

4.1. Контроль за дорожнім рухом, тобто виявлення порушень законодавства, правил, норм і стандартів у сфері убезпечення дорожнього руху.

4.2. Застосування в установленому порядку передбачених чинним законодавством заходів адміністративного впливу до порушників.

4.3. Регулювання дорожнього руху, забезпечення організації руху транспортних засобів і пішоходів у місцях проведення аварійно-рятувальних робіт, масових заходів та під час виникнення заторових явищ.

4.4. Виконання невідкладних заходів на місці ДТП, а також ужиття заходів до евакуації людей та надання їм першої медичної допомоги, сприяння в транспортуванні пошкоджених транспортних засобів.

4.5. Здійснення спільно з іншими підрозділами ОВС розшуку транспортних засобів, водії яких зникли з місця скоєння ДТП, та транспортних засобів, які викрадені або якими незаконно заволоділи, в межах території обслуговування.

4.6. Супроводження та забезпечення безперешкодного проїзду транспортних засобів, що ними пересуваються особи, стосовно яких здійснюється державна охорона, автобусів з дітьми, що прямують до місць оздоровлення та у зворотному напрямку, небезпечних, великогабаритних вантажів, а також інших транспортних засобів та вантажів у порядку, визначеному чинним законодавством.

4.7. Здійснення адміністративної діяльності за фактами порушень правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, її узагальнення й аналіз.

4.8. Облік правопорушень та ДТП на території, що обслуговується, аналіз причин і умов, що сприяють їх виникненню та скоєнню, розроблення спільно з іншими службами ДАI, державними і громадськими організаціями заходів щодо їх усунення та проведення профілактичних заходів.

4.9. Контроль за утриманням автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд та залізничних переїздів у безпечному для дорожнього руху стані, обладнання вулиць і доріг технічними засобами регулювання дорожнього руху.

4.10. Контроль за виконанням погоджених відповідно до чинного законодавства проектів проведення ремонтно-будівельних та інших робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах.

4.11. Участь у попередженні й розкритті злочинів під час нагляду за дорожнім рухом та охорони громадського порядку.

4.12. Отримання від працівників об’єктів дорожнього сервісу та учасників дорожнього руху інформації, що стосується убезпечення дорожнього руху та охорони громадського порядку.

5. Організація взаємодії підрозділів ДПС

ДПС вирішує поставлені перед нею завдання у взаємодії з іншими службами та підрозділами ОВС, державними органами та органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, трудовими колективами і громадянами.

6. Обов’язки посадових осіб щодо керівництва підрозділами ДПС

6.1. Начальники ГУМВС, УМВС та їх заступники несуть відповідальність за:

6.1.1. Організацію роботи з убезпечення дорожнього руху і безаварійність на території обслуговування.

6.1.2. Суворе дотримання законності і дисципліни особовим складом підрозділів ДПС, ПС міськрайорганів внутрішніх справ, що убезпечують дорожній рух.

6.1.3. Ужиття заходів щодо підвищення ролі підрозділів ОВС в убезпеченні дорожнього руху, удосконалення форм і методів роботи, поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення.

Контролюють використання наявних сил і засобів.

6.2. Начальники У(В)ДАI ГУМВС, УМВС та їх заступники:

6.2.1. Несуть відповідальність за організацію роботи щодо убезпечення дорожнього руху і стану аварійності на території обслуговування; комплектування, навчання і виховання особового складу підрозділів ДПС, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом; використання ДПС за прямим призначенням, суворе дотримання особовим складом ДПС дисципліни і законності; матеріально-технічне забезпечення, ефективне застосування спеціальних технічних засобів та своєчасність їх метрологічної повірки, своєчасну і повну виплату грошового утримання.

6.2.2. Здійснюють загальне керівництво та контроль за діяльністю підрозділів ДПС. Виходячи з оперативної обстановки на території обслуговування, здійснюють за узгодженням з керівництвом МВС України, ГУМВС, УМВС маневрування силами і засобами, вносять пропозиції щодо підвищення їх ефективності.

6.2.3. Забезпечують взаємодію підрозділів ДПС з ПС МВС України, іншими службами і підрозділами ОВС, державними та громадськими організаціями у сфері безпеки дорожнього руху, охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю.

6.2.4. Здійснюють контроль за несенням служби особовим складом, виконанням вимог щодо утримання в належному стані, експлуатації та зберігання транспортних і спеціальних технічних засобів; оцінюють роботу підлеглих стосовно забезпечення безпеки дорожнього руху.

6.2.5. Організовують облік та аналіз діяльності підрозділів ДПС, уживають заходів до її вдосконалення, про що інформують керівництво ГУМВС, УМВС та Департаменту ДАI МВС України.

6.2.6. Забезпечують узагальнення та впровадження передового досвіду роботи ДПС по нагляду за дорожнім рухом, удосконалення її форм і методів.

6.2.7. Здійснюють особистий прийом громадян, контролюють виконавську дисципліну відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян”, організацію реагування на них та виконання нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху.

6.2.8. Піклуються про задоволення соціальних та інших потреб працівників служби.

6.3. Командир стройового підрозділу дорожньо-патрульної служби:

6.3.1. Відповідає за стан аварійності на території обслуговування, щоденну готовність особового складу до виконання завдань з убезпечення дорожнього руху, комплектування, за службову, бойову та фізичну підготовку, матеріально-технічне та інше забезпечення діяльності підрозділу.

6.3.2. Несе персональну відповідальність за дотримання особовим складом вимог законодавства і дисципліни, здійснює керівництво роботою особового складу з питань, які є компетенцією підрозділу.

6.3.3. Організовує контроль за несенням служби особовим складом (не рідше двох разів за зміну).

6.3.4. Контролює виконання розроблених (затверджених) планів.

6.3.5. Вивчає та аналізує стан аварійності на закріпленій території, адміністративну діяльність особового складу та вживає необхідних заходів щодо оперативного маневрування підпорядкованими силами й засобами.

6.3.6. Забезпечує виконання обов’язкових (розрахункових) норм виставлення нарядів для несення служби.

6.3.7. Розробляє графіки несення служби особовим складом та відпусток.

6.3.8. Організовує керування силами й засобами стройового підрозділу, а також їх взаємодію з іншими службами і підрозділами ОВС.

6.3.9. Проводить інструктажі особового складу перед заступанням на службу з поставленням конкретних завдань відповідно до оперативної обстановки. Організовує або особисто проводить прийом особового складу служби.

6.3.10. Дає об’єктивну оцінку роботи підрозділу в цілому та окремих працівників, щомісячно організовує наради з підведення підсумків роботи.

6.3.11. Організовує та очолює роботу особового складу “по гарячих слідах” з розшуку водіїв, які зникли з місця ДТП, та транспортних засобів, якими незаконно заволоділи.

6.3.12. Несе персональну відповідальність за використання особового складу не за призначенням.

6.3.13. Організовує та проводить заняття зі службової та бойової підготовки, вживає заходів щодо прищеплення навичок високої культури особовому складу.

6.3.14. Відповідає за збереження та раціональну експлуатацію спеціальних технічних і транспортних засобів, озброєння. Періодично організовує перевірки (у тому числі метрологічні) наявності, технічного стану, порядку використання технічних засобів та озброєння.

6.3.15. Здійснює прийом громадян, організовує перевірки їх скарг та заяв відповідно до законодавства.

7. Обов’язки та права працівників ДПС

7.1. Працівник ДПС при несенні служби зобов’язаний:

7.1.1. Досконало знати Правила дорожнього руху та інші нормативно-правові акти, що регламентують діяльність у сфері безпеки дорожнього руху.

7.1.2. Організовувати безпечний та безперешкодний процес дорожнього руху.

7.1.3. Знати дислокацію найближчих нарядів міліції та систему зв’язку з ними.

7.1.4. Знати оперативну обстановку, що доводиться на інструктажах, насамперед стан аварійності та злочинності на території обслуговування.

7.1.5. Постійно контролювати дотримання учасниками дорожнього руху установлених правил, норм і стандартів, діючих у сфері безпеки дорожнього руху.

7.1.6. Попереджувати та припиняти злочини, а також адміністративні правопорушення, у межах своєї компетенції застосовувати до порушників заходи адміністративного впливу та примусу.

7.1.7. Попереджати водіїв про небезпеку, яка виникла на шляху їх руху і яку вони не в змозі своєчасно виявити.

7.1.8. Надавати, у межах компетенції, допомогу учасникам дорожнього руху.

7.1.9. Регулювати дорожній рух, у тому числі з використанням відповідних жестів, які наведені в переліку жестів інспектора (додаток 1).

7.1.10. Проводити невідкладні заходи на місці ДТП, зокрема з надання першої медичної допомоги постраждалим від ДТП та з охорони місця ДТП до прибуття слідчо-оперативної групи.

7.1.11. Кваліфіковано розбиратися в обставинах, що призвели до скоєння ДТП.

7.1.12. Надавати слідчо-оперативній групі міськрайвідділу внутрішніх справ та громадянам допомогу в транспортуванні пошкоджених транспортних засобів.

7.1.13. Надавати допомогу в безперешкодному проїзді транспортних засобів оперативних та аварійно-рятувальних служб у райони аварій, катастроф, пожеж, стихійних лих, інших надзвичайних подій.

7.1.14. Виявляти й затримувати відповідно до чинного законодавства транспортні засоби, що знаходяться в розшуку або використовуються в протиправних цілях, та водіїв, що зникли з місця скоєння ДТП.

7.1.15. Контролювати наявність у водіїв документів, передбачених Правилами дорожнього руху.

7.1.16. Контролювати утримання в справному і безпечному для руху стані вулиць, доріг і дорожніх споруд та їх освітленість.

7.1.17. Здійснювати контроль за виконанням умов забезпечення безпеки дорожнього руху при проведенні на вулицях і дорогах ремонтно-будівельних та інших робіт.

7.1.18. При отриманні інформації про злочин негайно доповідати про це черговому або безпосередньому начальникові і діяти відповідно до його вказівок.

7.1.19. При отриманні інформації від громадян про злочин установлювати всі необхідні дані про особу, що звернулася, конкретне місце злочину, ким і проти кого він скоєний чи готується, та іншу інформацію, що має значення для розкриття злочину, про що доповідати черговому міськрайоргану внутрішніх справ на території обслуговування. У подальшому, до прибуття слідчо-оперативної групи, у межах компетенції організовувати роботу з розкриття злочину по “гарячих слідах” та здійснювати охорону місця злочину.

7.1.20. Бути культурним і ввічливим у спілкуванні з громадянами, неухильно дотримуватися законності.

7.1.21. Після закінчення несення служби доповідати безпосередньому начальникові про результати роботи.

7.2. Після прибуття на маршрут патрулювання або пост працівник ДПС отримує від працівника, якого він змінює, інформацію про скоєні пригоди, дорожні роботи, що проводяться, стан спеціальних технічних засобів, а також інші відомості, які мають пряме відношення до несення служби.

Якщо в попередню зміну нагляд за дорожнім рухом на цьому маршруті (посту) не здійснювався, працівник ДПС перевіряє справність технічних засобів регулювання, засобів зв’язку, стан доріг, умови проведення на них ремонтно-будівельних та інших робіт.

Про прийняття маршруту патрулювання (поста) і виявлені недоліки працівник ДПС доповідає командирові або відповідальному по підрозділу ДПС.

Під час несення служби працівник ДПС повинен вжити заходів до усунення перешкод у русі, звільнення проїзної частини від транспортних засобів, що створюють перешкоду на маршруті патрулювання, особливо тих, що стоять темної пори доби і в умовах недостатньої видимості поза населеними пунктами.

7.3. Під час несення служби нарядом у складі двох і більше працівників ДПС призначається старший наряду.

7.4. Старший наряду забезпечує керівництво діяльністю наряду та несе персональну відповідальність за його дії в період несення служби і зобов’язаний:

7.4.1. Організовувати роботу працівників ДПС у складі наряду, доповідати командирові, черговому про необхідність внесення змін у розстановку сил і порядок несення служби залежно від обстановки, яка склалася.

7.4.2. Постійно здійснювати керівництво і контроль за несенням служби працівниками наряду.

7.4.3. Здійснювати перевірку правильності ведення службової документації, якості оформлення адміністративних матеріалів про ДТП, уживати заходів до усунення недоліків.

7.5. Працівник ДПС відповідно до статті 11 Закону України “Про міліцію” має право:

7.5.1. Вимагати від громадян і посадових осіб, які порушують громадський порядок, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень міліції, виносити на місці усне попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог застосовувати заходи примусу, передбачені Законом України “Про міліцію”.

7.5.2. Перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з’ясування питання щодо додержання правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху.

7.5.3. Зупиняти транспортні засоби в разі порушення вимог правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, наявності ознак, які свідчать про їх технічну несправність, а також у разі наявності даних про те, що вони використовуються з протиправною метою. Оглядати транспортні засоби, перевіряти у водіїв документи на право користування і керування ними, дорожні (маршрутні) листи, наявність страхового поліса (сертифіката) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, а у разі спільних з іншими службами ОВС заходів — відповідність вантажів, що перевозяться, товарно-транспортним та іншим документам. Перевіряти транспортні засоби за базами даних автоматизованих інформаційно-пошукових систем ДАI і в передбачених законодавством випадках доставляти ці транспортні засоби, документи та вантажі до територіальних ОВС для прийняття рішення згідно зі статтею 97 Кримінально-процесуального кодексу України.

7.5.4. Обмежувати або забороняти у випадках затримання злочинців при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров’ю людей, рух транспортних засобів і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних доріг.

7.5.5. Забезпечувати направлення на медичний огляд водіїв та проводити огляд особи на стан сп’яніння із застосуванням індикаторної трубки “Контроль тверезості” та інших узгоджених з Міністерством охорони здоров’я України технічних засобів, затримувати, відстороняти від керування транспортними засобами осіб, які перебувають у стані сп’яніння, а також тих, які не мають документів на право керування або користування транспортними засобами, забороняти експлуатацію транспортних засобів згідно з чинним законодавством.

7.5.6. Використовувати технічні засоби для виявлення та фіксації порушень Правил дорожнього руху. Отримані фактичні дані направляти за належністю чи використовувати при складанні адміністративних матеріалів.

7.5.7. Складати протоколи про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Здійснювати в установленому законодавством порядку особистий огляд, перевірку речей, транспортного засобу і вантажу, вилучення речей і документів, адміністративне затримання.

7.5.8. Вимагати від відповідних організацій усунення порушень правил утримання шляхів, обмежувати або забороняти проведення ремонтно-будівельних та інших робіт, інших заходів на вулицях і автомобільних дорогах, якщо при цьому не дотримуються вимоги із забезпечення безпеки дорожнього руху.

При проведенні спеціальних заходів із супроводження осіб, відносно яких здійснюється державна охорона, до їх закінчення припиняти проведення ремонтно-будівельних та інших робіт.

7.5.9. Забороняти експлуатацію транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів без ліцензії, що не пройшли державного технічного огляду, не мають номерних знаків, у конструкцію яких внесені зміни без відповідного дозволу, мають знищені, змінені або підроблені ідентифікаційні номери вузлів і агрегатів або державні реєстраційні номерні знаки, а також ідентифікаційні номери вузлів і агрегатів, які не відповідають записам у реєстраційних документах транспортного засобу.

7.5.10. Затримувати і доставляти в установленому законодавством порядку транспортні засоби для тимчасового зберігання на спеціальних майданчиках чи стоянках.

7.5.11. Вилучати в громадян та службових осіб предмети і речі, заборонені або обмежені в обігу, а також документи з ознаками підроблення, що стосуються сфери безпеки дорожнього руху, з подальшою їх передачею в установленому порядку за призначенням.

7.5.12. Використовувати безперешкодно транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям і громадянам (крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав, міжнародних організацій, транспортних засобів спеціального призначення), для проїзду до місця події, стихійного лиха, доставлення до лікувальних закладів осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, або для доставлення правопорушників до підрозділу міліції.

Використання з цією метою транспортних засобів, що належать підприємствам, установам і організаціям, здійснюється безплатно. Відшкодування збитків та витрат за використання транспорту громадян здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

7.5.13. Застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю у випадках і в порядку, передбачених статтями 12, 13, 14, 15, 15-1 Закону України “Про міліцію”.

8. Облік та планування діяльності ДПС

8.1. Обліково-аналітична робота.

8.1.1. У підрозділах ДПС здійснюється облік та аналіз інформації, яка має значення для виконання поставлених перед ними завдань.

Обліку й аналізу підлягають:

8.1.2. ДТП на території обслуговування, незалежно від наслідків, що настали, і заходи з їх попередження.

Відомості про ДТП реєструються в журналі обліку ДТП (додаток 2).

При використанні електронно-обчислювальної техніки відомості про ДТП також повинні бути систематизовані у відповідній базі даних.

Журнал обліку ДТП ведеться в черговій частині. Там, де чергова частина штатом не передбачена, ведення журналу обліку ДТП здійснюється співробітником, якого призначив командир підрозділу ДПС.

8.1.3. Адміністративна діяльність.

8.1.4. Злочини, пов’язані з використанням транспортних засобів.

8.1.5. Стан дисципліни і дотримання законності в діяльності працівників ДПС.

8.1.6. Зазначені обліки й аналізи здійснюються в порядку і терміни, установлені відповідними нормативно-правовими актами МВС України.

8.1.7. Організація обліково-аналітичної роботи покладається на начальників У(В)ДАI ГУМВС, УМВС, міжрайонних відділів та відділень ДАI, командирів стройових підрозділів та їх заступників.

8.1.8. Безпосередньо облік і аналіз здійснюються працівниками, до функціональних обов’язків яких ця робота входить.

8.1.9. Робота працівників ДПС обліковується в журналі обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом (додаток 3) командиром взводу.

8.2. Планування роботи:

8.2.1. Діяльність ДПС здійснюється згідно з квартальними планами, які складаються в установленому в підрозділах внутрішніх справ порядку командирами підрозділів з урахуванням аналізу і прогнозування оперативної обстановки, наявності сил і засобів.

8.2.2. Плани роботи затверджуються начальниками У(В)ДАI ГУМВС, УМВС. За їх згодою до плану можуть вноситися зміни й доповнення.

8.2.3. Доведення плану до його безпосередніх виконавців здійснюється шляхом проведення спеціальних інструктивних нарад особового складу, спеціальних занять з найбільш важливих питань плану, надіслання виконавцям витягів з плану, а також доведення деяких заходів до виконавців в індивідуальному порядку.

8.2.4. Результати виконання плану в цілому після завершення планового періоду розглядаються на оперативних нарадах при командирі підрозділу.

8.2.5. За результатами виконання плану складається звіт (довідка), який доповідається керівникові, що затвердив цей план. Виконання кожного пункту плану підтверджується відповідним документом (рапортом, довідкою).

8.2.6. Персональну відповідальність за організацію і здійснення контролю виконання планових заходів, своєчасність надання, повноту і достовірність відомостей про їх виконання несе керівник підрозділу (особа, яка виконує його обов’язки).

9. Розстановка сил та засобів ДПС

9.1. Організація служби підрозділів ДПС здійснюється, виходячи з наявності сил і засобів, з урахуванням місць концентрації ДТП на території обслуговування, протяжності автомобільних доріг, вулиць і особливостей умов руху ними, наявності технічних засобів регулювання перехресть, інтенсивності руху транспортних засобів і пішоходів різного часу доби, дня тижня, пори року.

9.2. Розстановка сил і засобів підрозділів ДПС здійснюється на підставі дислокації маршрутів патрулювання і постів (додаток 4), яка розроблюється з урахуванням обов’язкових норм щоденного виставлення нарядів та виходу на лінію патрульних автомобілів і мотоциклів.

9.3. Дислокація включає в себе: схему району міста, визначену ділянку дорожньо-шляхової мережі, оцінку оперативної обстановки, обов’язкову норму виставлення працівників ДПС і транспортних засобів, перелік постів і маршрутів патрулювання, у тому числі додаткових, які підлягають закриттю в період ускладнення оперативної обстановки, види нарядів (піший, у складі автопатруля), порядок взаємодії і зв’язку між ними та іншу необхідну інформацію (місця розташування і телефони медичних закладів, ОВС, станцій технічного обслуговування, організованих стоянок та інших об’єктів сервісу).

9.4. Дислокація маршрутів патрулювання і постів ДПС розробляється командиром стройового підрозділу в межах території, що обслуговується, на основі аналізу аварійності за місцями, днями, часом доби скоєння ДТП і з урахуванням інтенсивності руху, з обов’язковим погодженням начальника органу внутрішніх справ, затверджується керівником У(В)ДАI і підлягає перегляду не менше одного разу на рік.

9.5. Дислокація маршрутів патрулювання і постів ДПС є складовою частиною єдиної дислокації по охороні громадського порядку.

9.6. На кожний маршрут патрулювання (пост) складається картка маршруту патрулювання, поста (додаток 5). Один примірник цієї картки зберігається у відділах (відділеннях) забезпечення діяльності стройових підрозділів ДАI, а другий — у підрозділах ДПС. Ця картка видається старшому наряду ДПС на час несення служби.

9.7. Кількість маршрутів патрулювання і постів у дислокації маршрутів патрулювання і постів може перевищувати розраховане за обов’язковими нормами виставлення нарядів. У таких випадках вони поділяються на ті, що підлягають обов’язковому закриттю, і ті, що закриваються залежно від оперативної обстановки, яка складається протягом днів тижня або часу доби.

9.8. Обов’язкові норми щоденного виставлення нарядів ДПС ДАI для забезпечення безпеки дорожнього руху встановлюються, виходячи з чисельності особового складу, з урахуванням коефіцієнта виставлення, який дорівнює 1,88 для маршрутів патрулювання і постів, які підлягають обов’язковому перекриттю на термін 8 годин у зміну.

9.9. Якщо маршрути патрулювання, пости закриваються зміною, що перевищує 8 годин, то на кожну наступну годину коефіцієнт збільшується на 0,25 одиниці.

9.10. У разі, якщо на території обслуговування здійснюються заходи, які потребують значного збільшення кількості нарядів за рахунок залучення до служби особового складу в дні його щотижневого відпочинку і у святкові дні, для компенсації вихідних днів командири стройових підрозділів можуть у наступні дні скоротити обов’язкові норми щоденного виставлення нарядів, але не менш як на 50 % від визначеної норми виставлення.

9.11. Норма виходу патрульних автомобілів і мотоциклів визначається залежно від необхідності забезпечення перекриття території обслуговування рухомими нарядами, їх наявності та технічного стану.

9.12. Робоча зміна нарядів ДПС не повинна перевищувати 8 годин. У разі службової необхідності тривалість робочого часу працівників ДПС наказом начальника ГУМВС, УМВС може бути збільшена до 12 годин.

9.13. Режим роботи особового складу підрозділу встановлюється за щомісячним графіком, який затверджується командиром підрозділу ДПС. У графіку вказуються дні й часи несення служби кожним працівником та їх вихідні дні.

10. Робота чергових частин У(В)ДАI

10.1. Оперативне управління силами і засобами стройових підрозділів ДПС здійснюють чергові частини У(В)ДАI, що знаходяться в оперативному підпорядкуванні чергових частин ГУМВС, УМВС та Департаменту ДАI МВС України.

10.2. Роботу чергової частини організовує начальник У(В)ДАI, а в разі його відсутності — виконуючий обов’язки начальника. Право затвердження графіка несення служби, установлення порядку підміни осіб добового наряду, їх відсторонення в разі потреби від чергування має начальник У(В)ДАI або особа, що його заміщає.

10.3. Наряди чергових частин керуються відповідними нормативно-правовими актами у сфері дорожнього руху, охорони громадського порядку, запобігання злочинам та їх розкриття, а також цією Iнструкцією.

10.4. На чергову частину У(В)ДАI покладаються такі завдання:

10.4.1. Збір, оброблення та узагальнення інформації про стан безпеки дорожнього руху на території, що обслуговується, та своєчасне інформування керівництва У(В)ДАI, ГУМВС, УМВС.

10.4.2. Оперативне керування силами і засобами підрозділів ДАI з метою забезпечення безперебійного та безпечного дорожнього руху, регулювання руху транспортних потоків, ліквідації заторів у русі, контролю за виконанням правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

10.4.3. Організаційні заходи щодо забезпечення безпечного та безперешкодного проїзду автомобілів з особами, стосовно яких здійснюється державна охорона, супроводження небезпечного вантажу, делегацій, а також відстеження ситуації під час планування та проведення масових заходів на території обслуговування, контроль виїзду та пересування організованих груп людей, що рухаються до інших регіонів держави. Термінова підготовка та передача інформації по вказаних заходах до чергових частин ГУМВС, УМВС та Департаменту ДАI МВС України.

10.4.4. Приймання та передача повідомлень і заяв про ДТП, злочини й інші правопорушення до чергових частин територіальних ОВС.

10.4.5. Оперативне забезпечення розкриття злочинів “по гарячих слідах”.

10.4.6. Здійснення організаційних заходів, пов’язаних з виїздом на місця ДТП для оформлення і проведення невідкладних дій, а також ужиття заходів до ліквідації наслідків цих ДТП.

10.4.7. Організація розшуку і затримання транспортних засобів, якими незаконно заволоділи, та транспортних засобів, водії яких зникли з місця скоєння ДТП.

10.4.8. Організація взаємодії нарядів стройових підрозділів ДПС з іншими службами і підрозділами ОВС.

10.4.9. Видача особовому складу і приймання від нього озброєння, оперативно-технічних і спеціальних засобів, іншого майна та забезпечення їх зберігання у спеціальному приміщенні чергової частини.

10.4.10. Забезпечення дотримання внутрішнього розпорядку, охорона адмінбудівлі та території підрозділу, контроль за дотриманням правил пожежної безпеки і санітарних норм.

10.4.11. Здійснення інформаційно-довідкової роботи.

10.4.12. Приймання заяв від громадян за відсутності керівництва підрозділу, видача на їх прохання книги скарг і пропозицій.

10.4.13. Організація оповіщення та збору особового складу підрозділів У(В)ДАI.

10.5. Черговий по У(В)ДАI в разі надходження інформації від міськрайвідділів внутрішніх справ:

10.5.1. Фіксує надану інформацію в журналі для записів оперативного чергового та направляє наряд ДПС ДАI на місце пригоди, яка сталася на території обслуговування ДАI. У подальшому відслідковує своєчасне надходження каналами електронної пошти та телетайпом відповідних телеграм.

10.5.2. Організовує виїзд працівників ДАI в межах регіону незалежно від території обслуговування у випадках скоєння ДТП з тяжкими наслідками або таких, що призвели до значного забруднення навколишнього природного середовища, інших пригод та подій, що можуть мати громадський резонанс.

10.6. У випадках ненадання інформації з міськрайвідділів внутрішніх справ про ДТП, інші події, що стосуються безпеки дорожнього руху, несвоєчасного направлення відповідних телеграм черговий У(В)ДАI доповідає про це черговому ГУМВС, УМВС для вжиття необхідних заходів.

10.7. Iз забезпечення супроводження автомобілів з особами, стосовно яких здійснюється державна охорона. У цих випадках обов’язки чергового полягають у:

10.7.1. Знанні програми проведення спеціальних заходів у цілому, часу, маршруту проїзду, розрахунку сил і засобів ДАI щодо забезпечення безпечного і безперешкодного проїзду, схеми організації зв’язку, порядку розташування нарядів та інших відомостей, необхідних для виконання покладених на нього обов’язків.

10.7.2. Отриманні в установленому порядку оперативної інформації стосовно проведення спеціальних заходів, її негайній передачі безпосередньому начальникові, іншим посадовим особами, яких ця інформація стосується, реєстрація та фіксування її в установленому порядку, доведення команд до виконавців.

10.7.3. Отриманні від посадових осіб інформації про стан дорожньої ситуації на маршрутах проїзду, готовність сил і засобів ДАI до виконання поставлених завдань.

10.7.4. Здійсненні контролю за дисципліною радіообміну, фіксування порушень.

10.7.5. Iнформуванні нарядів про вихід, проходження кортежу, зміни в маршруті руху та інші відомості. Негайна доповідь відповідальному за загальне керівництво силами і засобами ДАI, відповідальному за організацію взаємодії підрозділів ДАI, які задіяні на забезпечення спеціальних заходів, про виникнення позаштатних ситуацій на маршрутах пересування.

11. Підготовка та інструктаж нарядів

11.1. Підготовка, інструктаж нарядів ДПС здійснюються відповідно до вимог нормативно-правових актів МВС України.

11.2. Iнструктаж нарядів здійснюється у визначеному командиром підрозділу ДПС місці, як правило, у спеціально обладнаному приміщенні (навчальному класі).

11.3. Особи, призначені в наряд для несення служби, прибувають до підрозділу не пізніше ніж за 30 хвилин до початку інструктажу та доповідають про прибуття і готовність до несення служби своєму командирові.

11.4. Працівники ДПС, які заступають у наряд, повинні мати:

охайний зовнішній вигляд; справне спорядження; єдиний формений одяг за сезоном; світловідбиваюче екіпування; нагрудний знак; іменну табличку; табельну вогнепальну зброю; жезл та інші спеціальні технічні засоби; список транспортних засобів, оголошених у розшук за останню добу, що надходить від чергового, із зазначенням марки, державного реєстраційного номера, кольору, ідентифікаційного номера кузова, шасі (рами), особливих прикмет; словесні портрети, фотографії (фотороботи) осіб, які розшукуються; картку маршруту патрулювання чи поста; відомість обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом (додаток 6); службове та водійське посвідчення; бланки протоколу про адміністративне правопорушення (далі — протокол) та інших необхідних процесуальних документів; авторучку, олівець, лінійку (рулетку), записну книжку, свисток, кишеньковий ліхтарик; Правила дорожнього руху ; витяг з Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стосується безпеки дорожнього руху, службову сумку або планшет.

11.5. Iнструктаж заступаючого на службу наряду проводить командир підрозділу ДПС або його заступник, про що робиться відмітка у книзі постових відомостей (додаток 7).

До проведення інструктажу можуть залучатись працівники інших служб та підрозділів ОВС.

11.6. Тривалість інструктажу не повинна перевищувати 30 хвилин.

11.7. Посадові особи при проведенні інструктажу повинні:

11.7.1. Переконатися в готовності інспекторського складу ДПС до несення служби і вжити заходів до усунення виявлених недоліків.

11.7.2. Вибірково перевірити знання інспекторським складом ДПС своїх прав та обов’язків, вимог законодавчих актів України, нормативно-правових актів МВС України, правил застосування та використання вогнепальної зброї, спеціальних засобів, заходів особистої безпеки.

11.7.3. Iнформувати працівників ДПС про стан аварійності та оперативної обстановки на території обслуговування.

11.7.4. Оголосити пости та маршрути патрулювання.

11.7.5. Довести до відома інспекторського складу ДПС результати роботи, а також обставини порушення законності і порядку несення служби за минулу добу та інші надзвичайні події.

11.7.6. Призначити старших нарядів.

11.7.7. Звернути увагу працівників на необхідність увічливого, уважного ставлення до учасників дорожнього руху та дотримання законності. Зобов’язати їх при несенні служби неухильно виконувати вимоги Правил дорожнього руху і заходи особистої безпеки.

11.8. Iнструктаж завершується наказом про заступання нарядів на службу із забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони громадського порядку. Розстановка нарядів здійснюється особами, що проводили інструктаж.

12. Організація несення дорожньо-патрульної служби

12.1. Основними формами несення служби є:

12.1.1. Патрулювання на автомобілях та мотоциклах.

12.1.2. Піше патрулювання.

12.1.3. Несення служби на постах (у тому числі стаціонарних).

12.1.4. Супроводження транспортних засобів та ескортування осіб, відносно яких здійснюється державна охорона.

12.2. Нагляд за дорожнім рухом з використанням транспортних засобів та без такого може бути відкритим, прихованим та змішаним. Відкритий нагляд. Здійснюється працівниками ДПС при пішому патрулюванні, а також на службових транспортних засобах (автомобілях, мотоциклах), які мають спеціальне пофарбування.

Потайний нагляд. Здійснюється працівниками ДАI на службових транспортних засобах (автомобілях) звичайного пофарбування, без написів та розпізнавальних знаків, під час руху в загальному потоці транспортних засобів.

Змішаний нагляд. Здійснюється одночасно на декількох службових транспортних засобах (автомобілях, мотоциклах), з яких щонайменше один повинен мати спеціальне, а решта — звичайне пофарбування.

12.3. Під час несення служби на транспортних засобах застосовуються такі тактичні способи:

12.3.1. Рух у потоці транспортних засобів (для контролю за поведінкою водіїв з метою попередження та виявлення порушень Правил дорожнього руху.

12.3.2. Зупинка патрульного автомобіля в небезпечних за аварійністю місцях (для усунення небезпеки та з метою припинення порушень Правил дорожнього руху водіями і пішоходами).

12.3.3. Зупинка патрульного автомобіля в місцях його найкращої видимості для всіх учасників дорожнього руху з одночасним пішим переміщенням працівника до найбільш напружених ділянок руху.

Застосування того чи іншого способу та інші конкретні завдання ставляться на інструктажах відповідно до стану аварійності та дисципліни учасників дорожнього руху, що склалися на посту, маршруті.

12.4. Піше патрулювання застосовується з метою забезпечення безпеки дорожнього руху на невеликих за протяжністю, напружених за інтенсивністю та небезпечних за аварійністю ділянках вулично-дорожньої мережі. Місце несення служби при цьому вибирається за умови надання можливості працівникові ДПС своєчасно фіксувати і припиняти адміністративні правопорушення у сфері дорожнього руху без створення перешкод у русі.

При пішому патрулюванні застосовується відкритий спосіб несення служби шляхом переміщення тротуаром (узбіччям).

12.5. При несенні служби на стаціонарних постах особлива увага приділяється:

12.5.1. Забезпеченню оперативного реагування на повідомлення про злочини.

12.5.2. Виявленню транспортних засобів, якими незаконно заволоділи, та встановленню причетних до цього осіб.

12.5.3. Затриманню транспортних засобів, що використовувалися при скоєнні злочинів і з місць ДТП зникли.

12.5.4. Протидії нелегальній міграції.

12.5.5. Проведенню спеціальних операцій.

12.5.6. Наданню всебічної практичної допомоги учасникам дорожнього руху.

12.6. Стаціонарні пости ДПС забезпечуються: патрульним автомобілем, радіозв’язком, комп’ютером з модемним зв’язком, телефонним зв’язком, засобами індивідуального захисту особового складу, примусового зупинення транспортних засобів, медичної допомоги потерпілим, носилками, плащами-накидками, мобільними засобами додаткового освітлення місць ДТП, документацією.

12.7. Основними методами несення служби є:

12.7.1. Спостереження за дорожнім рухом.

12.7.2. Розпорядчо-регулювальні дії.

12.7.3. Застереження учасників дорожнього руху від порушень правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху.

12.7.4. Втручання при правопорушеннях.

12.8. Під спостереженням за дорожнім рухом слід розуміти візуальний або за допомогою технічних засобів контроль за дотриманням учасниками дорожнього руху встановлених правил, норм та стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, доцільністю та ефективністю організації дорожнього руху на посту, маршруті.

12.9. Розпорядчо-регулювальні дії — це дії, які застосовуються з метою усунення перешкод у русі, надання можливої допомоги учасникам руху в місцях тимчасових заторів, де трапилося стихійне лихо або ДТП, при забезпеченні проведення масових та спеціальних заходів, при несправній світлофорній сигналізації тощо. До таких дій належить регулювання руху за допомогою жестів (руками, жезлом) та свистка.

12.10. Застереження учасників дорожнього руху являє собою вплив на їх поведінку самим перебуванням працівника ДПС на найбільш напруженій ділянці маршруту, на місці пригоди або стихійного лиха, а також за допомогою роз’яснення водіям Правил дорожнього руху при зупиненні транспортних засобів.

12.11. Втручання при правопорушеннях полягає в обов’язковому реагуванні на дії громадян з метою запобігання правопорушенням та їх припинення, застосуванні до порушників установлених заходів впливу.

12.12. Порядок несення служби.

12.12.1. При несенні служби на маршруті патрулювання (посту)

працівник ДПС зобов’язаний шляхом умілого вибору форм і методів, застосування спеціальних технічних засобів активно впливати на процес руху.

12.12.2. Під час контролю за дорожнім рухом працівник ДПС активно реагує на порушення Правил дорожнього руху і в першу чергу на ті, що призводять до скоєння ДТП водіями та пішоходами.

До них належать: управління транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного, токсикологічного отруєння та під впливом медичних препаратів; перевищення встановленої швидкості руху; порушення правил проїзду залізничних переїздів і пішохідних переходів, обгону, маневрування, рядності руху, проїзду перехресть, перевезення людей, проїзд на заборонний сигнал світлофора; перехід дороги в невстановленому місці, на заборонний сигнал світлофора або безпосередньо перед транспортним засобом, що наближається; ходіння проїжджою частиною вулиць і доріг за наявності тротуарів, узбіч.

12.12.3. Під час контролю за рухом транспортних засобів на патрульному автомобілі (мотоциклі) для зупинення транспортного засобу, водій якого порушив Правила дорожнього руху, використовуються спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої, жести рукою або жезлом. Водієві патрульного автомобіля (мотоцикла) при цьому потрібно дотримуватись заходів безпеки і зупинятися в безпосередній близькості позаду автомобіля-порушника, причому екіпаж повинен бути готовий до його можливих раптових маневрів.

Забороняється зупиняти транспортні засоби на ділянках доріг з обмеженою видимістю, до і після повороту, безпосередньо перед перехрестями, у зоні залізничних переїздів та в інших небезпечних місцях, за винятком випадків необхідності їх невідкладного зупинення для уникнення настання тяжких наслідків.

12.12.4. Підставою для зупинення транспортних засобів є:

12.12.4.1. Порушення Правил дорожнього руху

водіями або пасажирами.

12.12.4.2. Характер руху транспортного засобу викликає підозру в спроможності водія керувати ним (різка зміна напрямку і (або) швидкісного режиму).

12.12.4.3. Відсутність номерних(ного) знаків(ка) на транспортному засобі або талона про проходження державного технічного огляду.

12.12.4.4. Наявність ознак, які свідчать про технічну несправність транспортного засобу.

12.12.4.5. Приховані номерні знаки транспортного засобу.

12.12.4.6. Наявність даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, водія, пасажирів до скоєння ДТП, злочину чи адміністративного правопорушення.

12.12.4.7. Знаходження транспортного засобу в розшуку, а також наявність даних про використання транспортного засобу з протиправною метою.

12.12.4.8. Необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, адміністративного правопорушення, злочину, свідками якого вони є або могли бути.

12.12.4.9. Необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції, або як свідка при оформленні адміністративних матеріалів.

12.12.4.10. Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, а також документів на транспортний засіб і вантаж.

12.12.4.11. Виконання рішень уповноважених на те державних органів або посадових осіб про обмеження чи заборону руху.

Забороняється зупиняти транспортні засоби без наявних на те підстав.

12.12.5. Зупинення транспортних засобів має здійснюватися на мінімально короткий термін. При зупиненні транспортного засобу в обов’язковому порядку проводиться звірка номера кузова та номерного знака із зазначеними у свідоцтві про його реєстрацію, огляд транспортного засобу та законність перевезення вантажу.

12.12.6. При порушенні учасником дорожнього руху Правил дорожнього руху працівник ДПС складає протокол, а також здійснює перевірку водія (у разі потреби та наявності достатніх підстав — також пасажирів) і транспортного засобу за наявними інформаційними базами даних.

12.12.7. Якщо при перевірці документів виявлено ознаки їх підробки, ці документи вилучаються, про що складається протокол, а їх власник доставляється до міськрайвідділу внутрішніх справ у встановленому законодавством порядку.

12.12.8 Працівник ДПС під час нагляду за дорожнім рухом відповідно до чинного законодавства України зобов’язаний заборонити експлуатацію транспортних засобів шляхом:

12.12.8.1. Вилучення номерних знаків у таких випадках:

- переобладнання транспортних засобів з порушенням вимог статті 32 Закону України “Про дорожній рух” ;

- за наявності технічних негараздів, за яких експлуатація транспортних засобів не допускається;

- відсутності талона про проходження державного технічного огляду.

12.12.8.2. Доставляння на майданчик тимчасового утримання в таких випадках:

- невідповідності реєстраційних даних записам у свідоцтві про реєстрацію (технічному паспорті, технічному або реєстраційному талоні), відсутності реєстраційних документів;

- невідповідності державних номерних знаків вимогам стандартів або реєстраційним документам;

- ідентифікаційні номери транспортного засобу знищені чи мають явні ознаки підробки.

Затримання транспортного засобу зі знищеними чи підробленими ідентифікаційними номерами або документами здійснюється на підставі висновку (довідки) експерта.

12.12.9. Водії, які керують транспортними засобами, ідентифікаційні номери яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені чи мають явні ознаки підробки, а державні номерні знаки не відповідають вимогам стандартів або реєстраційним документам, разом з транспортними засобами доставляються до територіального ОВС зі складанням мотивованого рапорту.

Копія рапорту передається до У(В)ДАI для подальшого інформування митної служби в разі розбіжності ідентифікаційних номерів із записами в реєстраційних документах та міжрайонних відділів ДАI за місцем реєстрації транспортних засобів при їх знищенні чи підробленні.

12.12.10. Водії, які керують транспортними засобами, якщо є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан сп’яніння.

Відсторонення від керування здійснюється шляхом доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик або передачі транспортного засобу за згодою (на вимогу) власника (водія) особі, яка має посвідчення водія відповідної категорії і знаходиться на місці скоєння порушення.

Якщо водій ухиляється від огляду для встановлення стану сп’яніння відповідно до встановленого порядку, то в присутності двох свідків у протоколі вказуються ознаки сп’яніння і дії порушника, спрямовані на ухилення від огляду.

За умови огляду водія на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я до протоколу долучається відповідний протокол, складений медичним працівником.

12.12.11. Водії, які не мають або позбавлені права керування транспортними засобами, підлягають відстороненню від керування ними.

Відсторонення водія від керування транспортним засобом здійснюється шляхом доставлення цього транспортного засобу на спеціальний майданчик або його передачі за згодою (на вимогу) власника (водія) особі, яка має посвідчення водія відповідної категорії і знаходиться на місці скоєння порушення.

У разі надання посвідчення водія особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами, уживаються заходи щодо доставлення цієї особи до підрозділу ДАI, де начальником органу внутрішніх справ, начальником або заступником начальника відділення (відділу, управління), командиром або заступником командира окремого підрозділу ДПС здійснюється вилучення посвідчення.

12.12.12. У разі вчинення учасником дорожнього руху непокори, хуліганських дій, необхідності встановлення особи працівник ДПС ДАI доставляє його до чергової частини територіального ОВС.

12.12.13. За всіма виявленими порушеннями Правил дорожнього руху складається протокол про адміністративне правопорушення. Протоколи після закінчення зміни здаються до підрозділу ДПС ДАI командирові підрозділу, особі, яка його замінює, або працівникові, на якого покладено ці обов’язки, для реєстрації та передачі до міжрайонних відділів (відділень) ДАI впродовж доби. Якщо передача протоколів припадає на вихідний чи святковий день, вона переноситься на наступний за ним робочий день.

12.12.14. Уживає заходів до безпечного і безперешкодного проїзду територією поста або маршруту патрулювання колон або окремих автомобілів, що супроводжуються патрульними автомобілями ДАI, а також транспортних засобів оперативно-рятувальних та пожежних служб, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими та (або) звуковими сигнальними пристроями і мають відповідне кольорографічне пофарбування.

12.12.15. Зупинення транспортних засобів, що належать спеціальним чи оперативним службам, які подають спеціальні звукові та світлові сигнали, здійснюється у випадках, коли наявні достовірні дані про те, що вказаними автомобілями незаконно заволоділи, користуються з протиправною метою або водії, що ними керують, знаходяться в стані алкогольного сп’яніння.

При порушенні Правил дорожнього руху (за винятком розділів 8 (крім сигналу регулювальника), 10-18, 26, 27 та пункту 28.1 розділу 28) водіями даних транспортних засобів працівником ДПС складається рапорт, у якому зазначено місце, час, марка транспортного засобу, його колір, номерний знак, обставини скоєного порушення Правил дорожнього руху та стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10), якою передбачена відповідальність за його вчинення. Рапорт надсилається до міжрайонного відділу ДАI за місцем реєстрації транспортного засобу.

12.12.16. При виявленні порушень правил перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів працівник ДПС ДАI тимчасово обмежує подальший рух зазначених транспортних засобів до усунення недоліків, обов’язково вживає заходів до прибирання цих транспортних засобів з проїжджої частини, особливо темної пори доби або в умовах недостатньої видимості, доповідає командирові підрозділу і діє за його вказівками.

12.12.17. При встановленні на маршруті патрулювання працівників міліції, представників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, громадських формувань, що здійснюють зупинення транспортних засобів та подальшу перевірку документів водія і вантажу, доповідає командирові підрозділу або черговому і в подальшому діє за їх рішеннями.

12.12.18. Організує усунення перешкоди руху (несправний транспортний засіб, що зупинився, вантаж, який випав, тощо). Якщо негайне усунення цих перешкод неможливе, працівник ДПС ДАI вживає заходів до позначення і огородження небезпечних місць та попередження про них учасників дорожнього руху.

12.12.19. При несенні служби на маршруті патрулювання чи поста здійснює контроль за справністю технічних засобів регулювання (світлофорів, дорожніх знаків і т. ін.), а також за проведенням робіт на проїжджій частині.

Забороняє проведення робіт на проїжджій частині доріг без дозволу ДАI. При аварійних ситуаціях такі роботи дозволяються за узгодженням командира підрозділу ДПС з міжрайонними відділами ДАI або У(В)ДАI ГУМВС, УМВС України.

12.12.20. Працівник ДПС здійснює переслідування транспортних засобів, у яких знаходяться особи, що підозрюються в скоєнні злочину, або водіїв, які зникли з місць ДТП, а також водіїв, що своїми діями наражають на небезпеку життя чи здоров’я інших учасників дорожнього руху та не виконують вимогу працівника міліції про зупинення.

У разі, якщо зазначені особи озброєні, працівник ДПС ДАI доповідає про це черговому по підрозділу або органу внутрішніх справ і далі діє за їх вказівкою або відповідно до ситуації.

12.12.21. З метою забезпечення під час переслідування, власної безпеки і безпеки інших учасників дорожнього руху працівник ДПС повинен:

12.12.21.1. Постійно тримати ввімкненими звукові і світлові спеціальні сигнали.

12.12.21.2. Обирати швидкість руху автомобіля (мотоцикла), виходячи з конкретних умов, з урахуванням забезпечення максимальної безпеки інших учасників дорожнього руху.

12.12.21.3. Бути уважним до дій переслідуваного та інших учасників дорожнього руху.

12.12.21.4. Постійно доповідати командирові підрозділу ДПС або черговому територіального ОВС про місце свого знаходження, напрямок руху та дії осіб, які переслідуються.

12.12.22. Не проводиться переслідування водіїв, які допустили незначні порушення правил, або коли небезпека порушення минула. У таких випадках про порушення повідомляється на наступний за напрямком руху порушника маршрут патрулювання (пост).

Категорично забороняється переслідування водіїв мотоциклів, за винятком випадків, коли наявна інформація про скоєння ними злочинів.

12.12.23. Під час несення служби забороняється:

12.12.23.1. Перевозити в службовому автомобілі сторонніх громадян і вантажі, які не пов’язані з виконанням службових обов’язків, а також залишати службовий транспортний засіб без ужиття протиугінних заходів.

12.12.23.2. Перевищувати встановлену швидкість руху, самовільно відхилятися від призначеного маршруту і змінювати порядок несення служби, якщо це не викликано службовою необхідністю.

12.12.23.3. Передавати будь-кому керування патрульним транспортним засобом.

12.12.23.4. Залишати без догляду в патрульному транспорті затриманих осіб.

12.12.24. Пост або маршрут патрулювання працівник ДПС ДАI залишає тільки з дозволу або за рішенням командира підрозділу, його заступників у таких випадках:

12.12.24.1. Ужиття невідкладних заходів для усунення перешкод і небезпеки руху на сусідніх ділянках.

12.12.24.2. Затримання і доставляння до територіального ОВС осіб, що допустили порушення Правил дорожнього руху або громадського порядку чи вчинили злочин.

12.12.24.3. Доставляння затриманих транспортних засобів на спеціальні майданчики для тимчасового зберігання.

12.12.24.4. Надання допомоги у виконанні службових обов’язків іншим нарядам ОВС, а також громадянам.

12.12.24.5. Переслідування осіб, що вчинили правопорушення.

12.12.24.6. Надання допомоги потерпілим при ДТП, інших нещасних випадках.

12.12.24.7. Охорони місця ДТП.

12.12.24.8. Вжиття заходів до ліквідації пожежі, наслідків стихійних лих.

12.12.24.9. Прийняття в установлений час їжі.

12.12.24.10. Раптового погіршення стану здоров’я.

13. Порядок застосування спеціальних контрольно-вимірювальних приладів

13.1. Спеціальні контрольно-вимірювальні прилади для визначення швидкості руху, фіксації порушень правил, норм та стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, прилади для виявлення підробок у документах, інші спеціальні технічні засоби застосовуються згідно з інструкціями та методичними вказівками про порядок використання цих технічних засобів.

13.2. До роботи зі спеціальними технічними засобами допускаються працівники, які вивчили інструкції з їх експлуатації та склали заліки з правил їх застосування. Перевірка знань правил експлуатації спеціальних технічних засобів здійснюється щокварталу. Працівники, які не склали заліків, до роботи з такими засобами не допускаються.

Працівники ДПС, яким спеціальні технічні засоби видані для використання, несуть персональну відповідальність за їх цілісність та працездатність. Забороняється застосування засобів вимірювання, які не пройшли метрологічної повірки або мають свідоцтво про таку повірку, термін дії якого минув.

13.3. З метою найбільш ефективного використання спеціальних технічних засобів вимірювання керівник підрозділу забезпечує їх застосування у дві, а в разі потреби — і в три зміни. Відповідальність за збереження спеціальних технічних засобів вимірювання несе особисто командир взводу ДПС або особа, яка його заміщує.

13.4. На кожний засіб вимірювання заводиться журнал обліку роботи технічних засобів вимірювання (додаток 8). Він заповнюється працівником ДПС ДАI, що застосовував прилад при нагляді за дорожнім рухом. Використання під час несення служби спеціальних технічних засобів, не передбачених табельною належністю підрозділу, забороняється.

13.5. Після кожної зміни з використанням комп’ютерної техніки проводиться зчитування інформації з електронного носія спеціального технічного засобу вимірювання швидкості руху, яка в друкованому вигляді зберігається в командира підрозділу протягом року.

Командуванням підрозділу щозміни проводиться звірка інформації електронного носія спеціального технічного засобу вимірювання швидкості руху з фактичною кількістю складених протоколів про адміністративне правопорушення за перевищення встановленої швидкості руху.

За фактами невідповідності наявних даних проводиться службова перевірка.

14. Дії працівника ДПС під час ДТП

14.1. Працівник ДПС невідкладно доповідає командирові підрозділу інформацію про ДТП, яка стала йому відома, уключаючи випадки, коли вона сталася поза його постом або маршрутом патрулювання, і надалі діє відповідно до отриманих вказівок, а в невідкладних випадках (аварія з тяжкими наслідками, небезпечним вантажем, зниклим транспортним засобом) негайно виїжджає до місця пригоди.

14.2. При отриманні повідомлення з’ясовує прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання і номер телефону особи, що повідомила про ДТП.

14.3. Прибувши на місце пригоди, у результаті якої потерпіли люди, працівник ДПС до приїзду слідчо-оперативної групи:

14.3.1. Уживає заходів до надання першої медичної допомоги потерпілим і доставлення їх до медичних закладів.

14.3.2. Збирає інформацію про постраждалих, у які медичні заклади і ким вони відправлені.

14.3.3. З’ясовує тип, марку, колір і реєстраційні номерні знаки транспортних засобів, на яких були відправлені постраждалі.

14.3.4. Фіксує місце, час, вид, обставини та наслідки ДТП.

14.3.5. Установлює транспортні засоби, водіїв та інших осіб, причетних до ДТП, і забезпечує присутність указаних осіб на місці пригоди до прибуття слідчо-оперативної групи.

14.3.6. Забезпечує охорону місця пригоди та вживає заходів до збереження слідів та речових доказів.

14.3.7. Установлює свідків пригоди, опитує про обставини пригоди.

14.3.8. У разі потреби організовує рух транспорту в об’їзд, а при неможливості зробити це фіксує в присутності двох понятих і учасників ДТП розташування транспортних засобів, слідів ДТП та інших предметів, що мають до неї відношення, після чого вживає заходів до поновлення руху.

14.3.9. Доповідає прибулому на місце події керівникові слідчо-оперативної групи (прокурору, слідчому, працівникові, що здійснює дізнання) інформацію про причетних до ДТП осіб і свідків, передає йому зібрані відомості й речові докази і надалі діє за його рішеннями.

14.3.10. У разі, якщо водій залишив місце ДТП, установлює ймовірний напрямок його руху, марку, тип, державний реєстраційний номерний знак, колір, а також особливі прикмети транспортного засобу і водія.

Про отримані при огляді місця ДТП і опитуванні свідків дані про зниклий транспортний засіб з водієм, його можливий подальший рух працівник ДПС негайно доповідає командирові підрозділу ДПС або його заступнику і далі діє відповідно до одержаних вказівок.

14.3.11. У межах компетенції виконує вказівки старшого слідчо-оперативної групи.

14.4. При оформленні матеріалів ДТП з транспортним засобом, у якому знаходяться працівники консульських, дипломатичних представництв, працівник ДПС пропонує водію бути присутнім при оформленні матеріалів пригоди. У разі, якщо водій або будь-хто з пасажирів висловлює небажання бути при цьому присутнім, працівник ДПС записує необхідні дані (обов’язково — номер дипломатичної, консульської картки) про учасників події і дозволяє їм їхати. У такому випадку в протоколі огляду місця події робиться запис про причину відсутності водія. Протокол підписується особою, що його склала, та двома свідками.

14.5. Оформлення матеріалів про порушення Правил дорожнього руху, що спричинили ушкодження транспортних засобів, вантажів, доріг, дорожніх споруд або іншого майна і заподіяли при цьому тільки матеріальний збиток, за вказівкою командира підрозділу ДПС або його заступника може здійснюватися працівником підрозділу ДПС ДАI самостійно відповідно до вимог чинного законодавства.

15. Нагляд за перевезенням небезпечних вантажів та дії при ДТП з транспортними засобами, що здійснюють перевезення таких вантажів

15.1. При контролі за перевезенням небезпечного вантажу працівник ДПС повинен перевіряти у водія перераховані в Правилах дорожнього руху документи, а саме:

- узгодження маршруту дорожнього перевезення небезпечного вантажу, видане ДАI;

- свідоцтво про допуск транспортного засобу до перевезення небезпечного вантажу;

- ДОПНВ-свідоцтво про допуск водія до перевезення відповідного небезпечного вантажу.

По діагоналі шляхового листа має бути нанесена червона смуга.

Крім того, транспортний засіб повинен бути обладнаний відповідними інформаційними таблицями про небезпечний вантаж, які розміщуються на ньому спереду, іззаду та на бокових поверхнях. Числові значення в таблиці мають відповідати перевізним документам на вантаж.

При перевезенні небезпечних та великогабаритних вантажів водіям забороняється відхилятись від установлених маршрутів перевезення. Водії повинні виконувати всі вказані в них умови та режими руху. У разі, якщо небезпечний вантаж не відповідає умовам та режимам перевезення, працівник ДПС забороняє подальший рух транспортного засобу, про що повідомляє чергову частину У(В)ДАI та діє відповідно до одержаних вказівок.

15.2. У разі вимушеної зупинки транспортного засобу з небезпечним вантажем працівник ДПС повинен негайно доповісти до чергової частини час зупинки, причину, ідентифікаційний код небезпеки (верхня частина інформаційної таблиці) та ідентифікаційний номер небезпечного вантажу (нижня частина інформаційної таблиці) і діяти за рішенням чергового. Після цього працівник ДПС перевіряє правильність позначення місця зупинки згідно з Правилами дорожнього руху, а також вживає заходів до евакуації транспортного засобу за межі дороги. У разі вимушеної зупинки транспортного засобу через пошкодження тари або упаковки з небезпечним вантажем, властивості якого є небезпечними для інших учасників руху, місце зупинки додатково позначається двома дорожніми знаками “В’їзд заборонено”, установленими попереду і позаду транспортного засобу на відстані до 300 м від нього. Про місце такої вимушеної зупинки та її причини необхідно негайно повідомити чергового ДАI або ОВС та діяти за його рішенням.

15.3. Прибувши до місця ДТП за участю транспортного засобу з небезпечним вантажем, працівник ДПС ДАI:

15.3.1. За допомогою засобів зв’язку повідомляє командирові підрозділу (черговому) про час, місце пригоди, її характер, причини та наслідки, можливу зону ураження, наявність або відсутність протікання чи розсипання вантажу, наявність або відсутність загоряння, дані про ідентифікаційний код небезпеки згідно з додатком 9 (верхня частина інформаційної таблиці) та ідентифікаційний номер речовини (нижня частина інформаційної таблиці).

15.3.2. Контролює правильність позначення дорожніми знаками місця зупинки, організовує можливі шляхи під’їзду рятувального транспорту та дорожній рух транспорту поза межами зони ураження. У разі неможливості встановлення небезпечних властивостей вантажу перекриває рух на відстані до 300 м від місця пригоди і вживає заходів з недопущення до зони сторонніх осіб.

15.3.3. Надає можливу допомогу рятувальним службам.

15.3.4. Iнформує чергового про хід робіт з нормалізації руху.

15.3.5. Організовує в необхідних випадках рух транспортних засобів в об’їзд місця пригоди.

15.3.6. Після усунення наслідків пригоди і ліквідації зони ураження рятувальними службами доповідає командирові підрозділу про можливість подальшого руху та діє відповідно до його вказівки.

16. Робота з розшуку транспортних засобів

16.1. При несенні служби на постах і маршрутах патрулювання працівник підрозділу ДПС, що здійснює нагляд за дорожнім рухом, зупиняє транспортні засоби, у яких марка, колір і характерні прикмети належать до тих, що знаходяться в розшуку, звіряє тип, модель, державний реєстраційний номерний знак, ідентифікаційні номери кузова, шасі (рами) і двигуна з даними, записаними в реєстраційних документах, і через чергові частини підрозділів ОВС проводить перевірку цих даних за наявними автоматизованими інформаційно-пошуковим системами зареєстрованих транспортних засобів та тих, що розшукуються, з обов’язковим записом у відомості обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом.

16.2. У разі виявлення транспортного засобу, що розшукується, працівник підрозділу ДПС вживає заходів до затримання цього транспортного засобу та осіб, які в ньому знаходяться, і негайно доповідає про це командирові підрозділу або черговому територіального ОВС. При цьому забезпечуються особиста безпека, безпека учасників дорожнього руху, а також уживаються заходи до збереження слідів, імовірних знарядь злочину та інших речових доказів.

16.3. Після прибуття слідчо-оперативної групи (далі — СОГ)

працівник підрозділу ДПС доповідає старшому групи про обставини події та за його вказівкою надає допомогу в доставленні транспортного засобу та затриманих осіб до територіального ОВС, про що складається рапорт, який реєструється в черговій частині міськрайвідділу та доповідається командирові підрозділу.

16.4. При введенні в дію плану невідкладних оперативно-розшукових заходів наряди підрозділів ДПС передислоковуються на загороджувальні пости (які закріплені відповідним планом за підрозділом ДПС) і здійснюють перевірку транспортних засобів та осіб, що в них знаходяться, за прикметами, які надані для розшуку.

17. Організація служби на стаціонарних постах ДПС

17.1. На працівників ДПС, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом на стаціонарних постах, покладається:

17.1.1. Нагляд за дорожнім рухом, попередження та припинення злочинів і адміністративних правопорушень, здійснення розпорядчо-регулювальних дій та надання допомоги учасникам дорожнього руху.

17.1.2. Перевірка осіб, транспортних засобів, реєстраційних та водійських документів за базами викраденого транспорту.

17.1.3. Надання інформації за запитами нарядів ДПС та її ефективне використання, координація їх роботи з метою оперативного реагування на повідомлення про злочини і пригоди.

17.1.4. Опитування водіїв про факти чи випадки нападу на шляху слідування, а також про стан доріг, дорожні умови, залишені в нічний час на проїжджій частині дороги транспортні засоби.

17.2. Під час проведення цільових операцій (заходів, відпрацювань, планів) здійснюється:

17.2.1. Перевірка транспортних засобів, вантажів, реєстраційних і водійських документів, товарно-транспортної документації з метою попередження і припинення злочинів та адміністративних правопорушень.

17.2.2. Розшук і затримання осіб, розшукуваних органами дізнання, слідства та суду, які ухиляються від відбування кримінального покарання.

17.2.3. Виявлення водіїв та пасажирів, які незаконно перевозять зброю, боєприпаси, вибухові речовини, наркотики та наркотичні речовини, а також які підозрюються в скоєнні інших злочинів.

17.2.4. Перевірка транспортних засобів з метою виявлення нелегальних мігрантів.

18. Заходи особистої безпеки працівників ДПС

18.1. Під час несення служби працівник ДПС ДАI зобов’язаний дотримуватися заходів особистої безпеки, а саме:

18.1.1. Знаходитись на тротуарі, а за його відсутності — на узбіччі дороги чи вулиці або на острівці безпеки.

18.1.2. Вихід працівника ДПС ДАI на проїзну частину дозволяється лише для здійснення розпорядчо-регулювальних дій, огляду місця ДТП та надання допомоги учасникам дорожнього руху.

18.1.3. При оформленні ДТП, наданні допомоги учасникам дорожнього руху на проїзній частині обов’язково облаштовувати ці місця сигнальними конусами в достатній кількості та дорожніми знаками “Об’їзд перешкоди з правого боку” або “Об’їзд перешкоди з лівого боку” з обов’язковим установленням знака аварійної зупинки чи увімкненням аварійної сигналізації.

18.1.4. Здійснювати нагляд за дорожнім рухом у місцях, визначених карткою маршруту патрулювання.

18.1.5. При проведенні відпрацювань, якщо маршрут патрулювання не визначено карткою, вибирати місце несення служби таким чином, щоб знаходитися в межах чіткої видимості для всіх учасників дорожнього руху і мати можливість для своєчасного припинення правопорушення.

18.1.6. Проводити перевірку документів та розгляд правопорушення лише на тротуарі чи узбіччі дороги (вулиці), острівці безпеки під прикриттям автомобіля. Службовий автомобіль (мотоцикл) при цьому необхідно ставити також на тротуарі чи узбіччі дороги (вулиці) за умови дотримання Правил дорожнього руху.

18.1.7. Здійснювати зупинку транспортних засобів за допомогою жезла з використанням поданого свистком сигналу для привертання уваги учасників дорожнього руху. При цьому враховувати швидкість руху, тип, габарити, вагу транспортного засобу, стан дорожнього покриття, інтенсивність та щільність транспортного потоку.

18.1.8. За можливістю не знаходитися на слизьких ділянках дорожнього покриття.

18.2. Вибирати для зупинки транспортного засобу темного часу доби найбільш освітлені ділянки дороги, а в разі неможливості використовувати світло фар патрульного транспортного засобу та спеціальних світлових сигнальних пристроїв.

18.3. При зупиненні транспортних засобів та перевірці документів необхідно:

18.3.1. Наближаючись до зупиненого автомобіля, перевірити, чи зачинена кришка багажника, оглянути салон автомобіля, темної пори доби освітити салон електричним ліхтариком або запропонувати водієві ввімкнути освітлення салону.

18.3.2. Після отримання документів знаходитися біля зупиненого транспортного засобу збоку, щоб виключити можливість нанесення удару при різкому відкритті дверей або раптового початку руху.

18.3.3. У разі знаходження водія поруч з працівником ДПС останній обирає позицію, що забезпечує постійний контроль за діями водія, пасажирів та рухом транспортних засобів. Iнші працівники, що знаходяться в складі наряду, повинні займати положення, що дозволяє забезпечувати взаємну страховку та виключає у випадку застосування зброї ураження працівника, що страхується.

18.3.4. У разі знаходження в транспортному засобі групи осіб забезпечувати страхування працівника ДПС, що здійснює перевірку, іншим працівником.

18.3.5. Під час руху з метою зупинення транспортного засобу -

учасника дорожнього руху вмикати спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої на патрульному транспортному засобі.

Категорично забороняється стояти перед або за зупиненим транспортним засобом, спиною до учасників дорожнього руху та руху транспортних засобів, сідати в зупинений транспортний засіб, зупиняти патрульний автомобіль попереду зупиненого транспортного засобу та здійснювати в нічний час зупинення двох і більше транспортних засобів.

18.4. Темної пори доби, незалежно від кліматичних умов, працівник ДПС повинен бути одягнутий у світловідбиваючий одяг (жилет).

18.5. У разі виявлення транспортного засобу, що розшукується, або осіб, які підозрюються в скоєнні злочину, працівники, що входять до складу наряду, приймають залежно від конкретних обставин необхідні запобіжні заходи для проведення особистого огляду затриманих та огляду транспортного засобу з метою виявлення і вилучення зброї відповідно до вимог статті 11 Закону України “Про міліцію”.

Огляд транспортного засобу проводиться після того, як працівниками наряду встановлено контроль за поведінкою затриманих.

18.6. У разі загострення ситуації працівникові ДПС, що забезпечує безпеку, рекомендується пересунути кобуру ближче до пряжки ременя, розстебнути її та зняти пістолет із запобіжника. У цьому разі страхуючий, якщо він уважає, що в обстановці, яка складається, можуть виникнути обставини для застосування вогнепальної зброї, має право оголити пістолет і привести його в готовність.

18.7. Заходи безпеки працівників ДПС ДАI при оформленні ДТП.

18.7.1. До проведення необхідних дій на місці ДТП з оформлення, організації дорожнього руху і огородження місця ДТП допускаються працівники ДПС, а також працівники ОВС, які входять до складу СОГ.

18.7.2. Керівник СОГ здійснює загальне керівництво при проведенні необхідних дій на місці ДТП.

Старший наряду ДПС організовує та забезпечує безпеку дорожнього руху на місці ДТП (у разі ДТП з матеріальними збитками — оформлення).

Усі необхідні дії на місці ДТП виконуються тільки після його огородження технічними засобами організації дорожнього руху (далі — ТЗОДР) і тимчасової зміни порядку організації дорожнього руху в зоні ДТП.

18.7.3. Початкові дії працівників ДПС і СОГ на місці ДТП із забезпечення безпеки дорожнього руху:

18.7.3.1. Увімкнути на службовому транспортному засобі, який розміщується на проїжджій частині дороги як елемент прикриття, проблискові маячки й аварійну світлову сигналізацію.

Працівникам ДПС забороняється знаходитися в патрульному автомобілі, який використовується як прикриття.

18.7.3.3. Обстежити місце ДТП та виставити сигнальні конуси, що позначають його межі.

18.7.3.3. У разі розташування місця ДТП на одному боці проїзної частини необхідно виставити сигнальні конуси перед транспортним засобом прикриття на відстані 5-10 метрів (поза населеними пунктами — до 20 метрів).

18.7.3.4. У разі розташування місця ДТП на обох боках проїзної частини з одного напрямку під’їзду до місця ДТП розміщується транспортний засіб прикриття, а з іншого напрямку необхідно виставити сигнальні конуси на відстані 15-20 м від місця ДТП і біля них. На краю проїзної частини виставляється працівник ДПС (регулювальник), який виконує розпорядчо-регулювальні дії.

18.7.4. Організувати із застосуванням ТЗОДР дорожній рух у зоні ДТП. При цьому в першу чергу встановлюються ТЗОДР, найбільш віддалені від місця ДТП.

18.7.5. ТЗОДР встановлюються в такій послідовності:

18.7.5.1. Попереджувальні дорожні знаки “Iнша небезпека (аварійно небезпечна ділянка)”.

18.7.5.2. Iнформаційні табло “Увага! Оформлення ДТП”.

18.7.5.3. Наказові дорожні знаки “Об’їзд перешкоди з правого боку”, “Об’їзд перешкоди з лівого боку”.

18.7.5.4. Конуси сигнальні, що позначають траєкторію руху транспортних засобів на під’їзді до місця ДТП.

18.7.5.5. Проблискові маячки жовтого кольору (можуть установлюватись одночасно з ТЗОДР, на яких вони закріплюються).

18.7.5.6. Огороджувальна стрічка.

18.7.6. Демонтаж ТЗОДР здійснюють у зворотній послідовності (від найближчих до найдальших від місця ДТП) після проведення всіх необхідних робіт на місці ДТП.

18.7.7. Вимоги до встановлення ТЗОДР у зоні ДТП:

18.7.7.1. Довжина зони ДТП повинна бути мінімальною і забезпечувати безпеку осіб, що здійснюють роботи на місці ДТП, а також безпечний режим руху пішоходів і транспортних засобів.

18.7.7.2. На початку зони ДТП установлюється попереджувальний дорожній знак “Iнша небезпека” (поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м). Знак розміщують на узбіччі якомога ближче до краю проїзної частини. За умови кількості смуг руху в одному напрямку дві і більше та розташування місця ДТП ближче до осі дороги попереджувальний дорожній знак “Iнша небезпека” (аварійно небезпечна ділянка) установлюють на осі дороги.

18.7.7.3. Iнформаційне табло “Увага! Оформлення ДТП” установлюється разом з попереджувальним дорожнім знаком “Iнша небезпека” (аварійно небезпечна ділянка). Винятком є випадок установлення інформаційного табло “Увага! Оформлення ДТП” на осі дороги на відстані 25 м у населеному пункті (50 м поза населеним пунктом) по ходу руху від місця встановлення попереджувального дорожнього знака “Iнша небезпека” (аварійно небезпечна ділянка).

18.7.7.4. Темного часу доби і в умовах недостатньої видимості застосування спеціальних світлових сигнальних пристроїв обов’язкове на всіх дорогах незалежно від освітлення. Крім того, їх застосування є обов’язковим на ділянках доріг під шляхопроводами, естакадами, мостами або в тунелях.

18.7.7.5. Кількість спеціальних світлових сигнальних пристроїв, що встановлюються для кожного напрямку руху в зоні ДТП, повинно бути не менше 5. Вони встановлюються:

на початку зони ДТП — спільно з інформаційним табло “Увага!

Оформлення ДТП";

на сигнальних конусах, що позначають траєкторію об’їзду місця ДТП.

18.7.7.6. Огороджувальна стрічка повинна використовуватись для огородження тієї частини місця ДТП, яка поширюється за межі проїзної частини на тротуар, а також в інших випадках, коли необхідно унеможливити шляхом застосування огороджувальної стрічки рух пішоходів у місці ДТП.

18.7.8. Категорично забороняється оформлення матеріалів ДТП у службовому автомобілі, що використовується як прикриття.

В обов’язковому порядку незалежно від часу доби працівники ДПС, які проводять оформлення матеріалів ДТП, повинні бути одягнуті в одяг зі світловідбиваючими елементами (жилети).

19. Особливості несення служби при проведенні масових заходів і виникненні надзвичайних ситуацій

19.1. При ускладненні оперативної ситуації, пов’язаної з уведенням режиму надзвичайного стану, діяльність підрозділів ДПС ДАI здійснюється відповідно до Законів України “Про міліцію”, “Про правовий режим надзвичайного стану”, інших нормативно-правових актів України.

19.2. При введенні режиму надзвичайного стану сили і засоби підрозділів ДПС переходять у підпорядкування оперативних штабів ГУМВС, УМВС.

В умовах виникнення надзвичайних ситуацій виконання додаткових завдань щодо нагляду за дорожнім рухом покладається на наряди контрольно-пропускних пунктів та стаціонарних постів ДПС.

19.3. Забезпечення безпеки дорожнього руху і громадського порядку під час проведення масових заходів та режиму надзвичайного стану здійснюється ДПС на підставі спеціальних планів МВС України, ГУМВС, УМВС щодо проведення таких заходів. Розміщення сил і засобів ДПС під час проведення запланованих заходів проводиться керівництвом У(В)ДАI.

19.4. Під час проведення несанкціонованих масових заходів на автомобільних дорогах та інших транспортних спорудах, що супроводжується їх блокуванням, виділення необхідної кількості нарядів ДПС визначає начальник ОВС або керівник оперативного штабу.

19.5. На передбачених дислокацією постах і маршрутах патрулювання працівник ДПС:

19.5.1. Сприяє безперешкодному проїздові транспортних засобів, що здійснюють перевезення працівників міліції, військових нарядів, а також транспортних засобів аварійно-рятувальних служб, бере участь у здійсненні заходів щодо забезпечення режиму надзвичайного стану.

19.5.2. Уживає заходів щодо забезпечення громадського порядку, попередження та припинення злочинів, адміністративних правопорушень, спостерігає за поведінкою громадян, які знаходяться в зоні території, що обслуговується.

19.5.3. Iнформує старшого наряду (чергову частину У(В)ДАI або командування підрозділу) про всі зміни оперативної обстановки (початок, кількість учасників та обставини проведення цих заходів) і виявлені правопорушення.

19.5.4. Надає допомогу іншим нарядам і постам ОВС у припиненні та документуванні правопорушень.

19.5.5. Спільно з підрозділами ОВС уживає заходів щодо ліквідації наслідків, пов’язаних з проведенням несанкціонованих масових заходів, і в першу чергу до відновлення безперебійного руху транспортних засобів.

19.6. З урахуванням ситуації, що склалася, у дислокацію постів і маршрутів патрулювання за узгодженням з керівником (відповідальним за забезпечення режиму надзвичайного стану) можуть вноситися зміни.

19.7. При стихійних лихах, епізоотіях, техногенних аваріях, пожежах та інших надзвичайних подіях працівник ДПС сприяє безперешкодному проїзду автомобілів оперативних та аварійно-рятувальних служб, уживає заходів щодо відновлення й підтримання громадського порядку, порятунку людей і майна, надання необхідної допомоги постраждалим, охорони майна, що залишилося без нагляду.

19.8. Під час ускладнень дорожнього руху, що виникли в результаті стихійних лих, працівник підрозділу ДПС ДАI доповідає про це черговому та вживає заходів щодо оповіщення водіїв про небезпеку. У разі потреби тимчасово обмежує або забороняє рух, спрямовуючи транспортні засоби в об’їзд небезпечної ділянки.

20. Несення служби на контрольно-пропускних пунктах

20.1. Контрольно-пропускні пункти (далі — КПП) призначені для забезпечення перепускного режиму (обмеження й регулювання руху, огляду транспортних засобів), підтримання правопорядку і громадської безпеки, припинення протиправних дій і затримання правопорушників. Крім того, наряди ДПС ДАI у складі КПП можуть бути задіяні для забезпечення особливого режиму в’їзду на визначену територію і виїзду з неї, вжиття заходів щодо забезпечення режиму надзвичайного стану і проведення спеціальних операцій.

20.2. Порядок керування КПП обумовлений особливостями цільового призначення та складу поставлених завдань. Керівництво їх діяльністю здійснюється керівниками територіальних ОВС при участі командування відповідних військових частин внутрішніх військ МВС України, а в умовах надзвичайного стану — останніми при участі керівників територіальних ОВС.

20.3. При вирішенні окремих завдань працівники ДПС ДАI здійснюють візуальне спостереження та спілкування з учасниками дорожнього руху з метою одержання оперативної інформації.

20.4. При підрозділах ДПС (чергових частинах У(В)ДАI)

формуються групи, які здійснюють: збір, накопичення, узагальнення та аналіз зведеної інформації, що надходить від нарядів ДПС, які несуть службу на КПП, і підрозділів ДПС ДАI з нагляду за дорожнім рухом; підготовку оперативної та іншої інформації; оцінку організації дорожнього руху в обстановці, що склалася; перевірку інформації про належність транспортних засобів та їх власників; про осіб, що підозрюються у скоєнні злочинів і порушенні громадського порядку.

21. Порядок супроводження транспортних засобів

21.1. Супроводження в установленому порядку небезпечних, негабаритних та великовагових вантажів, що перевозяться транспортними засобами, а також організація супроводження і забезпечення безпечного руху транспортних засобів спеціального призначення, транспортних засобів з дітьми під час слідування до місць оздоровлення та у зворотному напрямку службовими транспортними засобами підрозділів ДПС визначаються законодавством України.

21.2. Супроводження здійснюється службовими транспортними засобами ДАI, які мають спеціальне кольорографічне пофарбування та розпізнавальні знаки, а також обладнані спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями.

21.3. Отримавши завдання на проведення супроводження, командир підрозділу ДПС:

21.3.1. Вивчає маршрут проходження колони, яка супроводжується, особливості організації дорожнього руху на ньому, дислокацію постів і маршрутів патрулювання, систему зв’язку і взаємодії з ними екіпажів патрульних транспортних засобів, які здійснюють супроводження.

21.3.2. Призначає старшого та склад екіпажів супроводження, проводить інструктаж. Екіпаж патрульного транспортного засобу супроводження складається з двох працівників.

21.3.3. Організовує перевірку технічного стану транспортних засобів, виділених для супроводження, наявних засобів радіозв’язку, спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв, про що складає відповідний акт.

21.4. Iнструктаж водіїв транспортних засобів, які супроводжуються, проводить відповідальний за здійснення супроводження — командир підрозділу ДПС або старший екіпажу супроводження.

21.5. При супроводженні одним патрульним транспортним засобом останній повинен рухатися перед колоною автомобілів, яку він супроводжує, на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху. При цьому водій патрульного автомобіля супроводження повинен обирати смугу руху, яка б забезпечувала безпеку дорожнього руху при супроводженні залежно від ширини проїзної частини, швидкості руху та в разі необхідності дати можливість іншим учасникам дорожнього руху безпечно об’їхати колону.

При супроводженні двома патрульними транспортними засобами один з них рухається так, як зазначено вище, а другий — позаду колони, яка супроводжується, з метою попередження її обгону іншими транспортними засобами на дорогах, що мають одну смугу для руху в даному напрямку та в інших небезпечних місцях.

При супроводженні трьома патрульними транспортними засобами один з них (головний) рухається перед колоною автомобілів, які він супроводжує, так, як вказано в попередніх випадках; другий (сигнальний) рухається перед головним автомобілем на відстані 200-400 м крайньою лівою смугою, призначеною для руху в цьому напрямку, з метою вжиття заходів щодо забезпечення безпечного й безперешкодного проїзду, оповіщає учасників дорожнього руху про наближення колони транспортних засобів, що супроводжуються, а також інформує екіпаж головного патрульного автомобіля супроводження про умови руху. Третій патрульний транспортний засіб (замикаючий) рухається за колоною.

21.6. Швидкість руху при супроводженні встановлює старший екіпажів супроводження з урахуванням характеристик транспортних засобів, які супроводжуються, та забезпечення безпеки дорожнього руху в конкретних дорожніх умовах. Вона не повинна перевищувати меж, установлених Правилами дорожнього руху.

21.7. У разі супроводження осіб, відносно яких здійснюється державна охорона, при прийнятті рішення відповідальним від Управління державної охорони України про збільшення швидкості понад визначені норми екіпажами супроводження вживаються заходи відповідно до вимог нормативно-правових актів України.

21.8. Якщо швидкість руху колони, що супроводжується, менше дозволеної Правилами дорожнього руху, а дорожні умови не дозволяють іншим учасникам дорожнього руху здійснити її обгін, старший екіпажів супроводження вживає заходів до забезпечення проїзду транспортних засобів, що накопичуються за колоною.

22. Взаємовідносини працівників ДПС з учасниками дорожнього руху

22.1. Взаємовідносини працівників ДПС з учасниками дорожнього руху мають ґрунтуватися на принципах дотримання законності, забезпеченні свободи та недоторканності особи, забезпеченні її прав, уважному, доброзичливому і поважливому ставленні до громадян.

22.2. При зверненні до учасників дорожнього руху працівник ДПС повинен чітко відрекомендуватися, назвавши свою посаду, спеціальне звання і прізвище, та повідомити про причину зупинки транспортного засобу і суть скоєного правопорушення.

У разі звернення громадян (щодо надання допомоги, одержання інформації про злочин і т.ін.) працівник ДПС, виконавши ті ж самі вимоги, у межах своєї компетенції, зобов’язаний вжити заходів щодо надання допомоги і діяти відповідно до своїх функціональних обов’язків.

У розмові з громадянами працівники ДПС зобов’язані виявляти спокій і витримку. Недопустимі: гордовитий тон, грубощі, вирази та репліки, які ображають людську гідність, будь-які дії, що свідчать про неповагу до громадян, коментарі, які не стосуються виконання службових обов’язків.

На вимогу громадянина працівник ДПС ДАI зобов’язаний пред’явити службове посвідчення.

22.3. Зупинення транспортного засобу здійснюється виключно жезлом, а у виняткових випадках — жестом руки. При цьому працівник ДАI спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім — на місце, де йому слід зупинитися.

Для привертання уваги учасників дорожнього руху може подаватися сигнал свистком (у необхідних випадках — увімкненим спеціальним світловим або звуковим сигнальним пристроєм). Жести працівника ДАI мають бути зрозумілими всім водіям і пішоходам, подаватися своєчасно і так, щоб їх виконання не створювало аварійної обстановки.

22.4. Працівник ДПС при зупинці транспортного засобу зобов’язаний без затримки підійти до водія. Для розмови з водієм не обов’язково запрошувати його вийти з автомобіля, крім випадків:

22.4.1. Якщо перебування працівника ДПС поруч із зупиненим транспортним засобом створює загрозу особистій безпеці працівника. У цьому випадку розмову з водієм слід проводити на тротуарі (узбіччі).

22.4.2. З метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів.

22.4.3. Коли є достатні підстави вважати, що водій перебуває у стані сп’яніння.

22.4.4. Для проведення (у присутності водія) звірки ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів транспортного засобу із записами в реєстраційних документах.

22.4.5. Коли водій або пасажири підозрюються у скоєнні злочину.

22.4.6. У інших випадках, коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

22.5. Дійсна причина зупинення транспортного засобу, якщо його водій або пасажири підозрюються у скоєнні злочину або причетності до ДТП, не повідомляється. При цьому працівник ДПС розмовляє з водієм, не розкриваючи характеру своїх намірів.

22.6. Роз’яснення порушникові про неправомірність його дій необхідно давати доброзичливо, переконливо і ясно, з посиланням на відповідні вимоги Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів України у сфері безпеки дорожнього руху. При перевірці документів з ними слід поводитися акуратно, не робити в них будь-яких поміток. Якщо в документи вкладені гроші чи цінні папери, необхідно запропонувати власникові забрати їх.

22.7. При складанні протоколу працівник ДПС зобов’язаний роз’яснити особі її права, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме щодо можливості ознайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, надавати докази, заявляти клопотання, при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо він не володіє мовою, якою ведеться провадження, оскаржувати рішення по справі в установленому порядку.

22.8. У разі неможливості складання протоколу на місці вчинення правопорушення, особа може бути доставлена до територіального ОВС.

Затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, для складання протоколу або розгляду справи по суті, якщо ці питання не можуть бути вирішені на місці, здійснюється відповідно до вимог законодавства України.

22.9. При несенні служби працівник ДПС може застосовувати необхідні технічні засоби для виявлення відповідного правопорушення. При цьому слід пам’ятати, що відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення показання технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил (у тому числі Правил дорожнього руху, належать до сукупності доказів у справі про адміністративне правопорушення.

3 метою запобігання конфліктним ситуаціям, об’єктивного розгляду справ, а також як допоміжний засіб для попередження протиправних дій та розкриття правопорушень допускається використання кіно-, фото-, відео- та звукозаписувальної техніки, а під час оформлення матеріалів ДТП воно є обов’язковим.

22.10. Працівник ДПС повинен надавати допомогу водіям в усуненні причин, що призвели до вимушеної зупинки в дорозі, а в необхідних випадках сприяти громадянам в:

22.10.1. Організації надання першої медичної допомоги постраждалим у ДТП і доставляння їх до медичних закладів.

22.10.2. Захисті від протиправних зазіхань на їхнє життя і здоров’я, а також в охороні їх власності.

22.10.3. Роз’ясненні особливостей проїзду територією маршруту, що обслуговується.

22.10.4. Можливому усуненні технічних несправностей транспортного засобу і транспортуванні ушкодженого транспортного засобу.

22.11. Особливості взаємовідносин з народними депутатами України, суддями, працівниками органів прокуратури, які є учасниками дорожнього руху.

22.11.1. Народні депутати України в позасудовому порядку не можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. У випадку, якщо можливі запобіжні заходи або стягнення за вчинене правопорушення не пов’язані із затриманням чи арештом народного депутата України, він може бути притягнутий до адміністративної відповідальності в судовому порядку без згоди на те Верховної Ради України.

При цьому не допускаються адміністративне затримання народного депутата України, особистий огляд, огляд транспортного засобу, що ним використовується.

22.11.2. Особистість судді недоторкана, він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, затриманий або примусово доставлений до ОВС у порядку провадження стосовно справ про адміністративні правопорушення. Недоторканність судді поширюється також на транспорт, що ним використовується, на майно і документи, що йому належать. Про допущені суддею порушення складається рапорт, який передається командирові підрозділу з обов’язковою реєстрацією для подальшої передачі за місцем роботи.

22.11.3. Відносно працівника прокуратури не допускаються примусове доставляння до ОВС, особистий огляд, огляд речей і транспортного засобу, що їм використовується. Провадження про адміністративне правопорушення стосовно працівника прокуратури може бути порушено тільки за згодою вищого прокурора. За фактом порушення Правил дорожнього руху працівником прокуратури, працівником ДПС складається рапорт, який у подальшому направляється вищому прокуророві.

22.11.4. Якщо народний депутат, суддя чи працівник прокуратури керує транспортним засобом у стані сп’яніння, йому пропонується припинити керування. Огляд на визначення стану сп’яніння згаданих осіб у медичних закладах проводиться тільки в разі їх згоди. У цьому разі працівник ДПС повідомляє про вказаний випадок командирові підрозділу ДПС і діє згідно з його рішеннями. У зазначених випадках командирові підрозділу необхідно запросити на місце виявлення правопорушення представника закладу, в якому дана особа працює, або представника вищого органу. У разі відмови від проведення медичного огляду на стан сп’яніння в присутності двох свідків складається протокол з вичерпними відомостями про особу правопорушника, її стан та наявні ознаки сп’яніння. Після складання протоколу забороняється вживати будь-яких заходів до затримання або інші примусові дії стосовно цієї особи. Їй пропонується скористатися послугами таксі або попутного транспорту і надається можливість викликати іншу машину чи водія.

22.12. Про подію, зазначену у пункті 22.11.4 Iнструкції працівником ДПС, що виявив правопорушення, без зволікань складається ґрунтовний рапорт, до якого можуть долучатися інші матеріали.

22.13. Особливості взаємовідносин з особами, які користуються дипломатичним імунітетом, іноземцями та особами без громадянства.

22.13.1. При порушенні Правил дорожнього руху

особою, яка користується дипломатичним імунітетом, після перевірки документів, що засвідчують особу та її статус, який підтверджується спеціальним посвідченням (дипломатична, консульська, службова чи акредитаційна картка), що видається Міністерством закордонних справ України (далі — МЗС України), складається протокол про адміністративне правопорушення.

22.13.2. Якщо особа, що користується дипломатичним імунітетом, керує транспортним засобом у стані сп’яніння, їй пропонується припинити керування.

Огляд у медичних закладах на визначення стану сп’яніння згаданої особи проводиться тільки в разі її згоди. У цьому випадку працівник ДПС повідомляє про подію командирові підрозділу ДПС і діє згідно з його рішеннями. У зазначених випадках командиру підрозділу ДПС ДАI необхідно запросити на місце виявлення правопорушення представника дипломатичного представництва, в якому дана особа працює, або представника Управління дипломатичних представництв МЗС України.

У разі відмови від проведення медичного огляду на стан сп’яніння в присутності двох свідків складається протокол з вичерпними відомостями про особу правопорушника, його стан та явні ознаки сп’яніння. Після складання протоколу забороняється вживати будь-яких заходів щодо затримання або інші примусові дії стосовно цієї особи. Їй пропонується скористатися послугами таксі або попутного транспорту і надається можливість викликати іншу машину чи водія.

22.13.3. Про факт відсторонення від керування транспортним засобом особи, яка користується дипломатичним імунітетом, негайно повідомляється чергова частина У(В)ДАI для подальшого інформування ГУМВС, УМВС та Департаменту ДАI МВС України, а також чергового МЗС України.

22.13.4. При порушенні Правил дорожнього руху, яке не впливає на безпеку дорожнього руху, водієм дипломатичного транспортного засобу — громадянином України слід мати на увазі, що водій може виконувати термінове доручення посла. У таких випадках працівник ДПС повинен записати дані водія та автомобіля, свідків порушення і рапортом доповісти про виявлене правопорушення своєму безпосередньому керівництву для подальшого інформування чергової частини У(В)ДАI.

22.13.5. Iноземці, які не користуються дипломатичним імунітетом, та особи без громадянства підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.

Слід ураховувати, що зазначені особи при керуванні транспортними засобами, крім усіх передбачених законодавством документів, повинні мати при собі міжнародне або національне водійське посвідчення, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух, прийнятої 8 листопада 1968 року у Відні.

23. Облік та аналіз ДТП і практики застосування адміністративного впливу

23.1. Облік ДТП здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

23.2. Роботу щодо аналізу ДТП і адміністративної практики на території обслуговування організовує командир підрозділу ДПС.

Безпосередньо аналіз ДТП здійснює старший інспектор (інспектор) ДПС, а облік і аналіз адміністративної практики — старший інспектор (інспектор) з адміністративної практики. У стройових підрозділах, де вказані посади штатними розписами не передбачені, виконання такої роботи доручається особам, на яких ці завдання покладені функціональними обов’язками.

23.3. Аналіз ДТП проводиться з метою:

23.3.1. Оцінки стану і динаміки аварійності.

23.3.2. Виявлення місць концентрації ДТП.

23.3.3. Розроблення заходів, спрямованих на забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі внесення змін до дислокації несення служби та планів роботи.

23.4. Аналізу підлягають відомості про всі ДТП на території обслуговування, включаючи відомості про пригоди без потерпілих.

Аналіз пригод проводиться за їх видом, місцем, часом і умовами, що сприяли їх здійсненню.

23.5. Аналіз адміністративної практики включає:

23.5.1. Узагальнення кількості порушень Правил дорожнього руху (за ділянками доріг, видами порушень) за кожний місяць та з накопичуванням підсумку від початку звітного року.

23.5.2. Оцінку ефективності застосованих заходів адміністративного впливу.

23.5.3. Узагальнення повідомлень і пропозицій, що містяться в заявах та скаргах громадян.

23.5.4. Розроблення пропозицій щодо усунення причин і умов, які сприяють скоєнню порушень Правил дорожнього руху та виникненню ДТП, удосконалення адміністративної практики.

23.6. Виявлені порушення Правил дорожнього руху обліковуються в журналі реєстрації протоколів про адміністративні порушення (додаток 10).

24. Організація і здійснення контролю за несенням служби працівниками ДПС ДАI по нагляду за дорожнім рухом

24.1 Контроль за несенням служби працівниками ДПС здійснюється шляхом проведення гласних і негласних перевірок працівниками апарату У(В)ДАI регіонів, Департаменту ДАI МВС України.

24.2. Посадові особи ДАI, які проводять перевірку, повинні знати поставлені завдання, порядок її організації і виконання, а також оперативну обстановку на посту або маршруті патрулювання під час проведення перевірки.

При здійсненні гласного контролю перевіряючий зобов’язаний відрекомендуватись, надати службове посвідчення та припис на право перевірки, зразок якого наведено в додатку 11. Про прибуття перевіряючого працівники ДПС негайно доповідають до чергової частини та безпосередньому керівникові підрозділу.

24.3. Гласні перевірки організуються і проводяться будь-яким прямим і, у першу чергу, безпосереднім керівником працівника ДПС (як правило, не нижче старшого зміни), їх кількість має бути не менше одного разу за робочу зміну працівника ДПС. Перевірці підлягають усі працівники ДПС, які несуть службу протягом зміни.

24.4. Проводячи гласну перевірку, слід звертати увагу на:

24.4.1. Зовнішній вигляд, екіпування, наявність посвідчення, зброї, засобів зв’язку, жезла, свистка, службової документації і т.ін.

24.4.2. Знання службових обов’язків, орієнтувань, отриманих під час інструктажу та протягом робочої зміни, їх виконання.

24.4.3. Знання оперативної обстановки в зоні поста або маршруту патрулювання, стану аварійності та особливостей несення служби на цій ділянці.

24.4.4. Знання нормативно-правових актів України, що регламентують діяльність ДПС, уміння застосовувати їх у практичній діяльності.

24.4.5. Зовнішній вигляд закріпленого патрульного транспортного засобу, його справність та комплектацію.

24.4.6. Відповідність записів у дорожньому листі показників пробігу транспортного засобу показникам спідометра та кількості отриманого пального.

24.4.7. Уміння користуватися спеціальними технічними засобами.

24.4.8. Вибір форм і методів нагляду за дорожнім рухом, застосування тактичних прийомів з виявлення і припинення правопорушень, що скоюються учасниками дорожнього руху, ефективність роботи працівника на посту або маршруті патрулювання.

24.4.9. Уміння забезпечувати регулювання дорожнього руху.

24.4.10. Уміння діяти в умовах складної дорожньої та оперативної обстановки.

24.4.11. Повноту та якість оформлення адміністративних матеріалів.

24.5. У разі встановлення під час проведення гласної перевірки недоліків у несенні служби перевіряючий зобов’язаний на місці вжити заходів до їх усунення. У випадку неможливості їх усунення на місці перевіряючий вживає заходів щодо відсторонення працівника ДПС від несення служби та його заміни.

24.6. Про результати проведеної перевірки у відомості обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом працівника ДПС та книзі постових відомостей робиться відповідний запис, а її результати доводяться до відповідних командирів (начальників).

24.7. Негласні перевірки проводяться працівниками апарату У(В)ДАI та Департаменту ДАI МВС України згідно з графіками, затвердженими відповідно начальниками (їх заступниками) У(В)ДАI та Департаменту ДАI МВС України, а поза графіком — лише з їх дозволу. При організації проведення негласних перевірок повинні враховуватися скарги і заяви громадян, оперативна інформація про роботу працівника ДПС ДАI, результати опитування учасників дорожнього руху та індивідуально-виховної роботи. Графіки слід складати таким чином, щоб апаратом У(В)ДАI впродовж кварталу кожний підпорядкований підрозділ ДПС перевірявся не менше одного разу, а в разі надходження скарг на дії працівників ДПС — у тижневий термін.

Особі, яка здійснює перевірку, на час її проведення видається припис, який після закінчення перевірки долучається до рапорту про результати перевірки. Матеріали перевірок накопичуються та зберігаються в канцелярії У(В)ДАI ГУМВС, УМВС, Департаменту ДАI МВС України впродовж 3 років.

24.8. Негласна перевірка ведеться за різними формами (одним чи декількома працівниками, з використанням транспортних засобів чи без них тощо), але, як правило, протягом робочої зміни працівника ДПС. При її проведенні дозволяється застосовувати відео-, фото- і звукозаписувальну техніку.

24.9. При проведенні негласної перевірки слід звертати увагу на:

24.9.1. Організацію роботи на посту або маршруті патрулювання, вибір форм і методів, технічних засобів у нагляді за дорожнім рухом.

24.9.2. Взаємовідносини між працівником ДПС із забезпечення безпеки дорожнього руху та його учасниками і дотримання ним законності.

24.9.3. Правомірність зупинення транспортних засобів і складання протоколів.

24.9.4. Ефективність роботи (активність працівника ДПС ДАI в попередженні правопорушень, застосування ним технічних засобів, реагування на порушення Правил дорожнього руху з боку його учасників на посту, маршруті тощо).

24.9.5. Реагування на зміни в оперативній та дорожній ситуаціях, уміння діяти в цих умовах, ужиття заходів особистої безпеки.

24.9.6. Порядок дій при оформленні ДТП.

24.10. При виявленні під час негласної перевірки грубих порушень дисципліни або законності особа, що здійснює перевірку, зобов’язана її припинити і вжити негайних заходів щодо припинення протиправних дій працівника ДПС ДАI. У таких випадках на місце викликається командир підрозділу ДПС, який відстороняє від виконання службових обов’язків особу, яка допустила порушення, та разом з перевіряючим організовує проведення службової перевірки, про що негайно доповідає безпосередньому начальникові.

24.11. За результатами проведення негласної перевірки складається рапорт на ім’я посадової особи, яка її призначила і яка в подальшому приймає рішення про необхідність проведення службової перевірки.

Після завершення службової перевірки керівником У(В)ДАI затверджується висновок та вживаються відповідні заходи реагування.

24.12. Результати перевірок регулярно доводяться до відома особового складу під час проведення інструктажів, а також щомісяця узагальнюються і розглядаються на службових нарадах чи зборах у підрозділах ДПС.

25. Оцінка діяльності ДПС

25.1. Діяльність чергових частин підрозділів ДПС оцінюється за такими основними напрямами:

25.1.1. Знання черговою зміною і кожним працівником оперативної ситуації, своїх прав і обов’язків, нормативно-правових актів, що регламентують діяльність ОВС.

25.1.2. Практичне реагування на повідомлення про злочини, пригоди та інші події.

25.1.3. Співпраця та постійний взаємозв’язок ПС і територіальних ОВС у питаннях взаємного інформування про скоєння ДТП і злочинів на території обслуговування.

25.1.4. Забезпечення безперешкодного проїзду та контроль супроводження осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, делегацій тощо.

25.1.5. Якість керування силами і засобами ДПС, що беруть участь у нагляді за дорожнім рухом.

25.1.6. Дотримання законності і режиму секретності.

25.1.7. Якість приймання, оброблення і передачі інформації.

25.1.8. Збереження зброї, боєприпасів, спеціальних засобів тощо, стан службової документації.

25.1.9. Ефективність використання технічних і спеціальних засобів у вирішенні питань, покладених на чергову частину.

25.1.10. Зовнішній вигляд чергового наряду.

25.1.11. Утримання та охорона адміністративних приміщень, стоянок службового автотранспорту, іншого майна, розташованих на території структурного підрозділу ДАI.

25.1.12. Організація та забезпечення розкриття злочинів по “гарячих слідах”.

25.2. Діяльність працівників ДПС оцінюється за такими напрямами:

25.2.1. Знання законів, інших нормативно-правових актів, що діють у сфері безпеки дорожнього руху, оперативної ситуації, своїх прав та обов’язків.

25.2.2. Стан аварійності на території, що обслуговується.

25.2.3. Професіоналізм дій при ускладненні дорожньої обстановки.

25.2.4. Уміння регулювати дорожній рух.

25.2.5. Дотримання законності при застосуванні заходів адміністративного впливу до учасників дорожнього руху та інших осіб.

25.2.6. Участь у попередженні та припиненні адміністративних правопорушень, розкритті злочинів, затриманні злочинців.

25.2.7. Якість оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.

25.2.8. Дисциплінованість, культура поведінки у спілкуванні з громадянами.

25.2.9. Кількість підтверджених скарг, що надійшли щодо працівника.

25.2.10. Утримання у справному та належному стані закріпленого службового автомототранспорту, технічних і спеціальних засобів, уміння ними користуватися.

25.2.11. Зовнішній вигляд, стройова виправка, службова і фізична підготовка.

25.3. Діяльність стройового підрозділу ДПС оцінюється за такими напрямами:

25.3.1. Характеристика обстановки безпеки дорожнього руху на території, що обслуговується.

25.3.1.1. Контроль за дотриманням установлених вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху учасниками дорожнього руху.

25.3.1.2. Застосування практики адміністративного впливу до порушників.

25.3.1.3. Участь у боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку.

25.3.1.4. Стан дисципліни і дотримання законності працівниками підрозділу.

25.3.1.5. Готовність до дій за надзвичайних обставин та ситуацій.

25.3.1.6. Ставлення населення до діяльності підрозділу.

25.3.1.7. Утримування службового автомототранспорту в справному стані і використання його за призначенням, результативність застосування оперативно-технічних і спеціальних засобів.

25.3.1.8. Спрямованість адміністративно-правової діяльності на попередження ДТП.

Начальник Департаменту

ДАI МВС України генерал-майор міліції С.Г.Коломієць

Додаток 1

                                      до пункту 7.1.9 Iнструкції

                                      з діяльності  підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                             ПЕРЕЛIК

                      жестів інспектора ДПС

 

 

1. При регулюванні дорожнього руху інспектор ДПС (регулювальник) подає сигнали, якими є положення його корпуса, а також жести руками, у тому числі з жезлом. При подачі сигналів жезлом у всіх випадках його необхідно тримати так, ніби він є продовженням руки.

2. Основні положення інспектора під час регулювання з жезлом та без нього:

2.1. Основна (стройова) стійка — стояти необхідно прямо, без напруження, п’яти разом, носки розведені по лінії фронту на ширину ступні, ноги випрямлені в колінах, плечі розгорнуті (без зайвої напруги), руки знаходяться внизу, у правій руці знаходиться жезл, голову тримати прямо, дивитися попереду себе (рис. 1-6).

2.2. Сигнал “Увага!”.

Стійка: права рука разом із жезлом або без нього піднята вгору. У цьому положенні руку необхідно підняти вгору (вертикально), не згинаючи в лікті (рис. 7, 8).

2.3. Сигнал “Поворот ліворуч”.

Стійка: права рука разом із жезлом або без нього простягнута вперед (горизонтально) на рівні плеча (рис. 9, 10).

2.4. Сигнал “Рух у прямому напрямку”.

Стійки:

основна (стройова) — дивитись підпункт 2.1 цього Переліку (рис. 11, 14) ;

права рука разом із жезлом або без нього зігнута в лікті перед грудьми (горизонтально) (рис. 12, 15) ;

руки горизонтально витягнуті в боки, утворюючи суцільну пряму (рис. 13, 16).

3. Порядок виконання сигналів регулювання (жестів)

інспектором ДПС з жезлом або без нього:

3.1. Сигнал “Увага”.

Початкове положення — основна (стройова) стійка, сигнали “Поворот ліворуч” та “Рух у прямому напрямку”.

Підняти праву руку з жезлом або без нього вгору перед собою (рис. 17-22).

3.2. Сигнал “Поворот ліворуч” виконується з двох початкових положень.

Початкове положення — основна (стройова) стійка (рис. 23, 26), праву руку з жезлом або без нього простягнути вперед на рівні плеча (рис. 24, 25, 27).

Початкове положення — сигнал “Увага” (рис. 28, 29)

, опустити праву руку з жезлом або без нього вперед на рівні плеча (рис. 30, 31).

3.3. Сигнал “Рух у прямому напрямку”.

Початкове положення — основна (стройова) стійка (рис. 32, 35), праву руку з жезлом або без нього підвести вбік, жезл указує праворуч (рис. 33, 36), потім зігнути праву руку разом із жезлом або без нього в лікті перед грудьми, жезл указує ліворуч (рис. 34, 37).

Початкове положення — сигнал “Увага!” (рис. 38, 39)

, опустити праву руку з жезлом або без нього перед грудьми (рис. 40, 41).

Другий варіант початкового положення — сигнал “Увага!” (рис.

42, 45), праву руку з жезлом або без нього опустити праворуч, а ліву руку підвести ліворуч на рівні плечей, тобто простягнути руки в боки (горизонтально), утворюючи суцільну пряму, потім зігнути праву руку разом із жезлом або без нього в лікті перед грудьми (рис. 43, 44, 46, 47).

4. Додатковий жест для зупинення транспорту, який рухається зліва:

Початкове положення — основна (стройова) стійка (рис. 48)

, зігнути ліву руку до плеча, кисть піднята, долоня повернута назовні (рис. 49), потім руку спрямувати вбік, кисть піднята, долоня повернута назовні (рис. 50).

Додаток 2

                                      до пункту 8.1.2 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                              ЖУРНАЛ

обліку дорожньо-транспортних пригод

      _____________________________________________________

                (найменування підрозділу ДПС ДАI)

 

 

                                      Реєстраційний N _________

                                      Розпочато _______________

                                      Закінчено _______________

 

                                      Зберігати 3 роки

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

¦ N ¦ Дата, ¦           Вид           ¦ Кількість ¦  Дані на  ¦  Номер ЖРЗПЗ ¦Примітка¦

¦з/п¦  час, ¦         пригоди         ¦загиблих та¦транспортні¦міськрайоргану¦        ¦

¦   ¦ місце ¦                         ¦ поранених ¦  засоби,  ¦  внутрішніх  ¦        ¦

¦   ¦скоєння¦-------------------------¦ (П.I.Б.,  ¦ механічні ¦    справ,    ¦        ¦

¦   ¦пригоди¦      з      ¦     з     ¦    рік    ¦пошкодження¦    прийняте  ¦        ¦

¦   ¦       ¦матеріальними¦потерпілими¦народження,¦           ¦    рішення   ¦        ¦

¦   ¦       ¦  збитками   ¦           ¦   місце   ¦           ¦              ¦        ¦

¦   ¦       ¦             ¦           ¦проживання ¦           ¦              ¦        ¦

¦   ¦       ¦             ¦           ¦та роботи) ¦           ¦              ¦        ¦

¦---+-------+-------------+-----------+-----------+-----------+--------------+--------¦

¦ 1 ¦   2   ¦      3      ¦     4     ¦     5     ¦     6     ¦      7       ¦    8   ¦

---------------------------------------------------------------------------------------

 

 Начальник Департаменту

 ДАI МВС України

 генерал - майор міліції                             С.Г.Коломієць

 

 

Додаток 3

                                      до пункту 8.1.9 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                              ЖУРНАЛ

обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом

        __________________________________________________

                (найменування підрозділу ДПС ДАI)

 

 

                                      Розпочато _____________

                                      Закінчено _____________

 

                                      Зберігати 1 рік

 

 

                           Облік роботи

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

¦Дата¦  П.I.Б.  ¦Кількість¦                                        З них                                        ¦

¦    ¦працівника¦виявлених¦-------------------------------------------------------------------------------------¦

¦    ¦   ДПС    ¦порушень ¦  керування ¦перевищення¦ порушення ¦ порушення ¦порушення ¦порушення ¦  порушення   ¦

¦    ¦          ¦за зміну ¦транспортним¦ швидкості ¦  проїзду  ¦  правил   ¦  правил  ¦  правил, ¦    проїзду   ¦

¦    ¦          ¦         ¦  засобом   ¦    (02)   ¦залізничних¦  обгону,  ¦  проїзду ¦    що    ¦  перехресть  ¦

¦    ¦          ¦         ¦  у стані   ¦           ¦  переїздів¦ маневру-  ¦пішохідних¦спричинили¦     (03)     ¦

¦    ¦          ¦         ¦ сп'яніння, ¦           ¦    (03)   ¦ вання та  ¦переходів ¦створення ¦на заборонний ¦

¦    ¦          ¦         ¦  ухилення  ¦           ¦           ¦зустрічного¦   (05)   ¦аварійної ¦    сигнал    ¦

¦    ¦          ¦         ¦    від     ¦           ¦           ¦ роз'їзду  ¦          ¦ ситуації ¦  світлофора  ¦

¦    ¦          ¦         ¦проходження ¦           ¦           ¦   (04)    ¦          ¦  або ДТП ¦   або жест   ¦

¦    ¦          ¦         ¦   огляду   ¦           ¦           ¦           ¦          ¦   (06)   ¦регулювальника¦

¦    ¦          ¦         ¦  на стан   ¦           ¦           ¦           ¦          ¦          ¦     (07)     ¦

¦    ¦          ¦         ¦  сп'яніння ¦           ¦           ¦           ¦          ¦          ¦              ¦

¦    ¦          ¦         ¦    (01)    ¦           ¦           ¦           ¦          ¦          ¦              ¦

¦----+----------+---------+------------+-----------+-----------+-----------+----------+----------+--------------¦

¦  1 ¦    2     ¦    3    ¦      4     ¦     5     ¦     6     ¦      7    ¦    8     ¦    9     ¦      10      ¦

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

---------------------------------------------------------------------------

¦                                              ¦   Ужиті   ¦ Номер ЖРЗПЗ, ¦

¦                                              ¦  заходи   ¦міськрайорган,¦

¦                                              ¦(направлено¦     де       ¦

¦----------------------------------------------¦ до суду,  ¦зареєстровано ¦

¦ невиконання ¦порушення¦невиконання¦   інші   ¦ винесена  ¦ ДТП, фабула  ¦

¦    вимог    ¦ правил  ¦пішоходами ¦порушення ¦ постанова ¦              ¦

¦  працівника ¦ зупинки ¦  Правил   ¦  Правил  ¦ на місці  ¦              ¦

¦ міліції про ¦   та    ¦дорожнього ¦дорожнього¦ про штраф ¦              ¦

¦   зупинку   ¦ стоянки ¦    руху   ¦   руху   ¦ на суму   ¦              ¦

¦транспортного¦         ¦           ¦          ¦ ___ грн.) ¦              ¦

¦  засобу або ¦         ¦           ¦          ¦           ¦              ¦

¦  залишення  ¦         ¦           ¦          ¦           ¦              ¦

¦  місця ДТП  ¦         ¦           ¦          ¦           ¦              ¦

¦    (08)     ¦         ¦           ¦          ¦           ¦              ¦

¦-------------+---------+-----------+----------+-----------+--------------¦

¦      11     ¦    12   ¦    13     ¦    14    ¦    15     ¦      16      ¦

---------------------------------------------------------------------------

 

 Начальник Департаменту

 ДАI МВС України

 генерал - майор міліції                             С.Г.Коломієць

 

 

Додаток 4

                                      до пункту 9.2 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ

                                     _____________________________

                                        (посада, звання, ім'я

                                           та по батькові,

                                           прізвище, дата)

 

 

                            ДИСЛОКАЦIЯ

                 маршрутів патрулювання і постів

     ________________________________________________________

               (повна назва стройового підрозділу)

 

 

------------------------------------------------------------------

¦ N ¦ Номер ¦    Вид    ¦Розташу- ¦   Вид   ¦ Особливі ¦Примітка ¦

¦з/п¦маршру-¦ маршруту, ¦  вання  ¦ наряду  ¦обов'язки ¦         ¦

¦   ¦  ту,  ¦   поста   ¦маршруту ¦(одиноч- ¦          ¦         ¦

¦   ¦ поста ¦(постійний,¦патрулю- ¦  ний,   ¦          ¦         ¦

¦   ¦       ¦ однозмін- ¦ вання,  ¦ парний) ¦          ¦         ¦

¦   ¦       ¦    ний,   ¦  поста  ¦         ¦          ¦         ¦

¦   ¦       ¦двозмінний)¦         ¦         ¦          ¦         ¦

¦---+-------+-----------+---------+---------+----------+---------¦

¦ 1 ¦   2   ¦     3     ¦    4    ¦    5    ¦    6     ¦    7    ¦

¦---+-------+-----------+---------+---------+----------+---------¦

¦   ¦       ¦           ¦         ¦         ¦          ¦         ¦

------------------------------------------------------------------

 

1. У графі 2 вказуються: номер маршруту патрулювання, поста;

протяжність маршруту патрулювання, його кордони і центр (для кожного маршруту патрулювання, поста).

2. У графі 3 вказуються: вид маршруту, поста (постійний, одно-, дво- чи тризмінний (рухомий, стаціонарний); вид патрулювання (авто-, мото- чи піше).

3. У графі 4 вказуються назва міста, населеного пункту, вулиці, майдану, перехрестя вулиць, автомобільної дороги, якими проходить маршрут чи знаходиться пост.

4. У графі 5 вказується: вид наряду (одиночний, парний).

5. У графі 6 вказуються будь-які особливості несення служби на конкретному маршруті чи посту (порядок підтримання зв’язку з черговою частиною та сусідніми постами, зони нестабільного радіозв’язку тощо).

6. У графі 7 вказуються додаткові відомості.

 Командир _____________________

          (стройовий підрозділ)

 

 _______________________   ____________   ________________________

         (звання)            (підпис)          (прізвище, ім'я

                                               та по батькові)

 

 ________________________

          (дата)

 

 Начальник Департаменту

 ДАI МВС України

 генерал - майор міліції                             С.Г.Коломієць

 

 

Додаток 5

                                      до пункту 9.6 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                              КАРТКА

              маршруту патрулювання, поста N _______

       автодорога ____________________ з _____ до _____ км

 

 

1. Схема маршруту патрулювання з позначенням небезпечних за аварійністю місць, перехресть, населених пунктів.

2. Характеристика маршруту:

2.1. Стан аварійності на 20___ рік __________________________

2.2. Аварійні місця _________________________________________

2.3. Наявність:

     а) перехресть _______________________________________________

     б) дорожнього обладнання ____________________________________

 

2.4. Розташування:

     а) чергових частин ОВС ______________________________________

     б) громадських пунктів охорони порядку ______________________

     в) органів державної влади і місцевого самоврядування _______

     г) медичних закладів ________________________________________

     ґ) дорожніх організацій _____________________________________

     д) підприємств, установ і організацій _______________________

     е) навчальних та дошкільних закладів ________________________

     є) закладів торгівлі ________________________________________

     ж) культурно-масових та спортивних закладів _________________

 

3. Порядок несення служби ___________________________________

                              (авто-, мото- або піше патрулювання)

 

4. Особливості маршруту патрулювання, поста: зони нестійкого радіозв’язку, необхідність здійснення зняття або відведення транспортних потоків, забезпечення проїзду спеціальних транспортних засобів або таких, що супроводжуються патрульними автомобілями ДАI. Забезпечення безпеки дорожнього руху при проведенні масових заходів чи ремонтних робіт на дорозі, вулиці тощо.

У підпункті 2.4 вказуються назва, місцезнаходження та контактні телефони.

 Командир____________________________________      _______________

             (посада, звання, прізвище,               (підпис)

                ім'я та по батькові)

 

 _____________________ 20__ року

 

 Начальник Департаменту

 ДАI МВС України

 генерал - майор міліції                             С.Г.Коломієць

 

 

Додаток 6

                                      до пункту 11.4 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

               ____________________________________

           ___________________________________________

                           (підрозділ)

 

 

                            ВIДОМIСТЬ

обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом

         ________________________________________________

         (посада, звання, прізвище, ім'я та по батькові)

 

 

                                      Реєстраційний N _______

                                      Розпочато _____________

                                      Закінчено _________

 

                                      Зберігати 1 рік

 

 

                          Несення служби

 

------------------------------------------------------------------

¦ Дата ¦   Час   ¦     Маршрут, пост     ¦  Підпис   ¦  Підпис   ¦

¦      ¦ несення ¦                       ¦працівника ¦ особи, що ¦

¦      ¦ служби, ¦                       ¦    ДПС    ¦  провела  ¦

¦      ¦  год.   ¦                       ¦           ¦інструктаж ¦

¦------+---------+-----------------------+-----------+-----------¦

¦  1   ¦    2    ¦           3           ¦     4     ¦     5     ¦

------------------------------------------------------------------

 

                           Орієнтування

 

------------------------------------------------------------------

¦ Дата ¦   Час   ¦     Марка     ¦  Колір   ¦  Номери  ¦Особливі ¦

¦      ¦отримання¦ транспортного ¦          ¦агрегатів ¦прикмети ¦

¦      ¦інформа- ¦    засобу,    ¦          ¦          ¦         ¦

¦      ¦   ції   ¦ номерний знак ¦          ¦          ¦         ¦

¦------+---------+---------------+----------+----------+---------¦

¦  1   ¦    2    ¦       3       ¦    4     ¦    5     ¦    6    ¦

------------------------------------------------------------------

 

                     Перевірка несення служби

 

------------------------------------------------------------------

¦ Дата ¦   Час    ¦ Зміст перевірки, посада та П.I.Б. посадової  ¦

¦      ¦          ¦       особи, що здійснювала перевірку        ¦

¦------+----------+----------------------------------------------¦

¦  1   ¦    2     ¦                      3                       ¦

------------------------------------------------------------------

 

                           Облік роботи

 

------------------------------------------------------------------

¦ Дата,¦  П.I.Б. ¦ Марка,  ¦  Код   ¦Стат-¦  Вид  ¦Номер ¦ Дата, ¦

¦ час  ¦  особи  ¦номерний ¦порушен-¦ тя  ¦стягне-¦прото-¦підпис ¦

¦ пору-¦правопо- ¦  знак   ¦ ня (або¦КУпАП¦  ння  ¦ колу ¦посадо-¦

¦шення ¦ рушника ¦транспор-¦ суть), ¦     ¦       ¦      ¦  вої  ¦

¦      ¦         ¦ тного   ¦ номер  ¦     ¦       ¦      ¦ особи ¦

¦      ¦         ¦ засобу  ¦ ЖРЗПЗ  ¦     ¦       ¦      ¦ДАI, що¦

¦      ¦         ¦         ¦(МРВ, у ¦     ¦       ¦      ¦отрима-¦

¦      ¦         ¦         ¦ якому  ¦     ¦       ¦      ¦  ла   ¦

¦      ¦         ¦         ¦зареєст-¦     ¦       ¦      ¦прото- ¦

¦      ¦         ¦         ¦ровано) ¦     ¦       ¦      ¦  кол  ¦

¦------+---------+---------+--------+-----+-------+------+-------¦

¦  1   ¦    2    ¦    3    ¦   4    ¦  5  ¦   6   ¦  7   ¦   8   ¦

------------------------------------------------------------------

 

               Облік зупинених транспортних засобів

 

------------------------------------------------------------------

¦ Дата ¦ Час  ¦   Марка    ¦Номерний ¦ Водій (П.I.Б.), ¦Прийняте ¦

¦      ¦      ¦транспортно-¦  знак   ¦особистий підпис ¦ рішення ¦

¦      ¦      ¦  го засобу ¦         ¦                 ¦         ¦

¦------+------+------------+---------+-----------------+---------¦

¦  1   ¦  2   ¦     3      ¦    4    ¦        5        ¦    6    ¦

------------------------------------------------------------------

 

Відомість обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом видається працівникам ДПС на квартал та підлягає реєстрації в канцелярії. Зберігається впродовж 1 року.

Начальник Департаменту

ДАI МВС України генерал — майор міліції С.Г.Коломієць

Додаток 7

                                      до пункту 11.5 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                              КНИГА

                       постових відомостей

             ________________________________________

                    (найменування підрозділу)

 

 

 

                                      Реєстраційний N _______

                                      Розпочато _____________

                                      Закінчено _____________

 

                                      Термін зберігання 3 роки

 

 

                             ПРАВИЛА

                ведення книги постових відомостей

 

 

              (Правила друкуються на зворотному боці

                    титульного аркуша журналу)

 

 

1. До постової відомості включаються всі види нарядів, які беруть участь в убезпеченні дорожнього руху.

2. Книга постових відомостей підлягає реєстрації в канцелярії У(В)ДАI.

3. Термін зберігання книги 3 роки.

4. У розділі 1 зазначається кількість особового складу, що заступає на службу позмінно.

5. У розділі 2 вказується:

у графі 4 — вид та номер табельної вогнепальної зброї, автоматичної зброї;

у графі 5 — вид спеціального засобу (за наявності номера);

у графі 6 — вид технічного засобу (вимірювач швидкості, алкотестер тощо) та його номер;

у графі 7 — марка, номерний знак;

у графі 8 — модель, номер радіостанції, позивний.

6. У розділі 3 вказуються посада, спеціальне звання, прізвище, ініціали, особистий підпис посадової особи, що проводить інструктаж.

7. В розділі 4 вказуються відомості про транспортні засоби, якими незаконно заволоділи, а також про автотранспорт та осіб, підозрюваних в скоєнні злочинів.

8. Розділ 5 — включає відомості про перевірку несення служби вищими командирами або апаратами Департаменту ДАI МВС України, У(В)ДАI регіонів та прийняті рішення.

9. У розділі 6 вказуються результати роботи нарядів (порушення Правил дорожнього руху, реєстраційний номер ЖРЗПЗ).

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ

                                      Командир _________________

                                      __________________________

                                      __________________________

 

 

                        ПОСТОВА ВIДОМОСТЬ

розстановки нарядів дорожньо-патрульної

              служби станом на ____ ________ 200_ р.

 

 

1. Розрахунок сил і засобів

Кількість працівників, що заступають на службу:

     - обов'язкові норми _________________________________________

     - фактично використовуються: 1 зміна ________________________

                                  2 зміна ________________________

                                  3 зміна ________________________

Використання автотранспорту:

     - обов'язкові норми _________________________________________

     - фактично використовуються: 1 зміна ________________________

                                  2 зміна ________________________

                                  3 зміна ________________________

 

2. Розстановка нарядів по змінах

---------------------------------------------------------------------

¦ N ¦  Номери  ¦ Прізви-¦                  Видано                   ¦

¦з/п¦  постів, ¦ще, ім'я¦-------------------------------------------¦

¦   ¦маршрутів,¦ та по  ¦табельна¦ спец.¦технічні¦автомото-¦ радіо- ¦

¦   ¦    вид   ¦батькові¦  зброя ¦засоби¦ засоби ¦транспорт¦станція,¦

¦   ¦  наряду  ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦позивний¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦ 1 ¦    2     ¦    3   ¦    4   ¦  5   ¦    6   ¦    7    ¦    8   ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

¦---+----------+--------+--------+------+--------+---------+--------¦

¦   ¦          ¦        ¦        ¦      ¦        ¦         ¦        ¦

---------------------------------------------------------------------

 

3. Iнструктаж проводять:

     1 зміна _____________________________________________________

__________________________________________________________________

     2 зміна _____________________________________________________

__________________________________________________________________

     3 зміна _____________________________________________________

__________________________________________________________________

 

4. Орієнтування _____________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

5. Перевірка несення служби _________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

6. Запис про виставлення нарядів та результати роботи _______

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

                         Відповідальний по підрозділу ____________

                         _________________________________________

 

                                        ____ __________ 200__ року

 

 Начальник Департаменту

 ДАI МВС України

 генерал - майор міліції                             С.Г.Коломієць

 

 

Додаток 8

                                      до пункту 13.4 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                              ЖУРНАЛ

обліку роботи технічних засобів вимірювання

         _______________________________________________

                (найменування підрозділу ДПС ДАI,

               назва та номер приладу вимірювання)

 

                                      Розпочато _____________

                                      Закінчено _____________

 

                                      Зберігати 1 рік

 

 

                           Облік роботи

 

 

-----------------------------------------------------------------------

¦Дата  ¦ П.I.Б.  ¦ Справ-¦ Час  ¦ Дата і  ¦  Перевірку цілісності та  ¦

¦і час ¦працівни-¦  ний  ¦ робо-¦  час    ¦справності здійснив (П.I.Б.¦

¦отри- ¦ ка ДПС  ¦техніч-¦  ти  ¦ здачі   ¦ відповідальної посадової  ¦

¦мання ¦         ¦ ний   ¦техні-¦технічно-¦      особи, підпис)       ¦

¦техні-¦         ¦засіб  ¦чного ¦   го    ¦                           ¦

¦чного ¦         ¦ отри- ¦засобу¦ засобу  ¦                           ¦

¦засобу¦         ¦ мав,  ¦      ¦         ¦                           ¦

¦      ¦         ¦підпис ¦      ¦         ¦                           ¦

¦------+---------+-------+------+---------+---------------------------¦

¦  1   ¦   2     ¦  3    ¦  4   ¦   5     ¦             6             ¦

-----------------------------------------------------------------------

 

 Начальник Департаменту

 ДАI МВС України

 генерал - майор міліції                             С.Г.Коломієць

 

 

Додаток 9

                                      до пункту 15.3.1 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                 Iдентифікаційний код небезпеки,

               зазначений на інформаційній таблиці

                      про небезпечний вантаж

 

 

Iнформаційна таблиця небезпечного вантажу — це прямокутник оранжевого кольору, розміром 400 х 300 мм (300 х 120 мм), з каймою чорного кольору (ширина — 15 мм (10 мм), у верхній частині якого зазначається ідентифікаційний номер виду небезпеки, а в нижній — ідентифікаційний номер небезпечної речовини за переліком ООН. Знак розміщується з усіх боків транспортного засобу, що перевозить таку речовину.

Iдентифікаційний номер виду небезпеки складається з цифр, які позначають такі види небезпеки:

2 — виділення газу в результаті тиску або хімічної реакції;

3 — займистість рідин (парів) і газу або рідини, що самонагріваються;

4 — займистість твердих речовин або твердих речовин, що самонагріваються;

5 — горіння (окислювальний ефект);

6 — токсичність або небезпека інфекції;

7 — радіоактивність;

8 — корозійна активність;

9 — небезпека довільної активної реакції (небезпека вибуху, розпаду, виділення значної кількості тепла, легкозаймистих або токсичних газів).

У разі, якщо речовина має один вид небезпеки, після цифри, яка її вказує, ставиться цифра “0”.

У випадках, коли перед цифрами ставиться літера “X”, це вказує на те, що речовина вступає в небезпечну реакцію з водою. Тобто застосування води для гасіння пожежі забороняється.

Подвоєння цифр вказує на збільшений вид небезпеки і має такі значення:

22 — охолоджений газ, задушливий;

323 — легкозаймиста рідина, яка під час взаємодії з водою виділяє легкозаймисті гази;

333 — пірофорна (займиста) рідина;

X333 — пірофорна (займиста) рідина, яка небезпечно реагує з водою;

362 — займиста токсична рідина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

382 — займиста корозійна рідина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

423 — тверда речовина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

44 — займиста тверда речовина, що знаходиться в розплавленому стані та має високу температуру;

446 — займиста токсична, тверда речовина, що знаходиться в розплавленому стані та має високу температуру;

462 — токсична тверда речовина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

482 — корозійна тверда речовина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

539 — займистий органічний пероксид;

606 — інфекційна речовина;

623 — токсична рідина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

642 — токсична тверда речовина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

823 — займиста токсична рідина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

842 — корозійна тверда речовина, яка під час взаємодії з водою виділяє займисті гази;

90 — небезпечна для навколишнього середовища речовина; інші небезпечні речовини;

99 — небезпечна речовина при підвищеній температурі.

Начальник Департаменту

ДАI МВС України генерал — майор міліції С.Г.Коломієць

Додаток 10

                                      до пункту 23.6 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

                              ЖУРНАЛ

реєстрації протоколів про адміністративні порушення

         _______________________________________________

                (найменування підрозділу ДПС ДАI)

 

                                      Реєстраційний N _______

                                      Розпочато _____________

                                      Закінчено _____________

 

                                      Зберігати 3 роки

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

¦ N ¦   Дата   ¦  П.I.Б.  ¦ Марка  ¦  Місце   ¦ Дата та ¦  Серія та ¦ Прізвище ¦Примітка¦

¦з/п¦реєстрації¦  особи,  ¦ транс- ¦проживання¦короткий ¦   номер   ¦    та    ¦        ¦

¦   ¦протоколу ¦    яка   ¦портного¦ та місце ¦  опис   ¦протоколу і¦ ініціали ¦        ¦

¦   ¦          ¦  скоїла  ¦ засобу,¦  роботи  ¦порушення¦документів,¦особи, що ¦        ¦

¦   ¦          ¦правопору-¦номерний¦  особи   ¦         ¦    що     ¦ одержала ¦        ¦

¦   ¦          ¦  шення   ¦  знак  ¦          ¦         ¦ додаються ¦матеріали ¦        ¦

¦   ¦          ¦          ¦        ¦          ¦         ¦           ¦    для   ¦        ¦

¦   ¦          ¦          ¦        ¦          ¦         ¦           ¦виконання.¦        ¦

¦   ¦          ¦          ¦        ¦          ¦         ¦           ¦  Дата і  ¦        ¦

¦   ¦          ¦          ¦        ¦          ¦         ¦           ¦  підпис  ¦        ¦

¦---+----------+----------+--------+----------+---------+-----------+----------+--------¦

¦  1¦    2     ¦    3     ¦   4    ¦    5     ¦    6    ¦     7     ¦    8     ¦    9   ¦

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 Начальник Департаменту

 ДАI МВС України

 генерал - майор міліції                             С.Г.Коломієць

 

 

Додаток 11

                                      до пункту 24.2 Iнструкції

                                      з діяльності підрозділів

                                      дорожньо-патрульної служби

                                      Державтоінспекції

                                      МВС України

 

 

 Зразок

 

----------------------------------------------------------

    ¦                      ПРИПИС АА N 00                     ¦

    ¦                                                         ¦

    ¦      Пред'явникові (посада, звання, прізвище, ім'я      ¦

    ¦   та по батькові, службове посвідчення - серія, номер)  ¦

    ¦    на підставі (зазначається підстава: наказ, графік)   ¦

    ¦    доручено проведення гласної чи негласної перевірки   ¦

    ¦ підрозділів Державтоінспекції (зазначаються підрозділи, ¦

    ¦   які підлягають перевірці) та несення служби особовим  ¦

    ¦                 складом цих підрозділів.                ¦

    ¦     Під час перевірки дозволено застосування звуко-     ¦

    ¦             та відеозаписувальної апаратури,            ¦

    ¦           інших спеціальних технічних засобів.          ¦

    ¦                                                         ¦

    ¦                                                         ¦

    ¦ Посада, звання          М.П.         Прізвище, ініціали ¦

    ¦                                                         ¦

    ¦                                                         ¦

    ¦ Дійсний з __________ до _____________ _____ року        ¦

    ¦                                                         ¦

----------------------------------------------------------

Начальник Департаменту

ДАI МВС України генерал — майор міліції С.Г.Коломієць

 ____________ 

  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/milicia/32_55.html


Попередня статтяНаступна стаття

Коментарі

18.10.2009 23:25, Антоним
Автору огромное спасибо за информацию и за огромный труд!!!
Ваше ім`я:  Захисний код:  <=>
символів залишилось

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"