Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXV. МАРАЗМИ, НОВИНИ АРМІЇ ТА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Перша перша в Російський імперії школа військових льотчиків була відкрита в Україні. Але музею чи її правонаступників у нас немає

21 листопада 2012 року виповнюється 100 років від дня заснування селища міського типу Качі Нахімовського району міста Севастополя — одного з найвидатніших поселень Криму. Селище Кача по праву вважається колискою авіації. Саме на Качинській землі сформувалися перші правила льотної справи, були підготовлені перші вітчизняні висококваліфіковані кадри для авіації, піднімалися в небо перші бойові літаки, здійснювалися фігури вищого пілотажу та встановлювалися світові авіаційні рекорди.  8 листопада 1910 року в Севастополі була відкрита перша в Росії школа військових льотчиків. Дещо пізніше її перевели з Куликова поля в район річки Кача, де на місці хутора Олександро-Михайлівського виросло селище Кача.

В 1922 році Севастопольська авіашкола була об'єднана з 1-й Московською школою військових льотчиків Червоного Повітряного Флоту (Зарайск, Московська область), що веде свою історію від ще однієї першої російської авіашколи — Гатчинской авіашколи, створеної в 1914 році під Санкт-Петербургом на базі приватної Гатчинської авіашколи Щетиніна, відкритої в 1910 році.

В 1941 році евакуйована в Червоний Кут, згодом на основі залишеного в евакуації встаткування, літаків, техніків і пілотів було організовано Краснокутское літне училище цивільної авіації.

В 1954 році училище перебазоване в Сталінград. Навчальні польоти проводилися на аеродромах Бекетовка, Котельниково, Морозовск, Лебедяче.

Розформована відповідно до наказу Міністра оборони РФ № 397 від 6 листопада 1997 року, аеродром Бекетовка занедбаний, аеродром і навчальний полк у місті Котельниково перепідлеглі Краснодарському ВВАУЛ.

У селищі Кача у різні часи навчалися і працювали, бували та проживали визначні історичні постаті, які зробили безцінний внесок у розвиток української авіації, космонавтики, військового ремесла. Тут отримали високого рівня освітню підготовку та ступили на свій професійний шлях тричі Герой Радянського Союзу О.Покришкін, двічі Герої Радянського Союзу Султан Амет-Хан, Г.Кравченко, Я.Смушкевич, відомий полярний льотчик, Герой Радянського Союзу Г.Байдуков, Герой Радянського Союзу П.Осипенко, яка встановила п’ять світових авіаційних рекордів дальності та висоти польоту для жінок, льотчики В.Степаненко та А.Юмашев, які встановили світові рекорди висоти, дальності та тривалості польоту. У селищі Кача отримали свої перші "крила" космонавти В.Биковський, В.Шаталов, А.Березовський, В.Афанасьєв, В.Корзун.

Але жодного музею чи відродження Качинської авіашколи в Україні немає, і їхнє створення не передбачено навіть Постановою ВРУ від 5 липня 2012 року № 5112-VI "Про відзначення 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя". Втрачена вона й в Росії в 1997 році. Але в гербі Качі залишився гвинт літака, крила та блакитний колір...

Віталій МОСЕЙЧУК
29.10.2012

Катерина Зеленко - єдина льотчиця у світі, яка застосувала таран у повітрі, українка

Над территорией современной Украины летала первая в мире женщина пилот-испытатель

Український військовий льотчик став вождем індіанців в Канаді

Найстрашніша авіакатастрофа у світі відбулася в Україні -Скнилівська трагедія

У ході арабо-ізраїльської війни українець воював за арабів над Тель-Авівом

В Російський імперії перший вітчизняний літак злетів у Києві

Хоч перший літак в Україні злетів 23 лютого 1910 року, День авіації у нас святкують наприкінці серпня

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПОСТАНОВА Верховної Ради України

Про відзначення 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя

21 листопада 2012 року виповнюється 100 років від дня заснування селища міського типу Качі Нахімовського району міста Севастополя — одного з найвидатніших поселень Криму. Селище Кача по праву вважається колискою авіації. Саме на Качинській землі сформувалися перші правила льотної справи, були підготовлені перші вітчизняні висококваліфіковані кадри для авіації, піднімалися в небо перші бойові літаки, здійснювалися фігури вищого пілотажу та встановлювалися світові авіаційні рекорди.

У селищі Кача у різні часи навчалися і працювали, бували та проживали визначні історичні постаті, які зробили безцінний внесок у розвиток української авіації, космонавтики, військового ремесла. Тут отримали високого рівня освітню підготовку та ступили на свій професійний шлях тричі Герой Радянського Союзу О.Покришкін, двічі Герої Радянського Союзу Султан Амет-Хан, Г.Кравченко, Я.Смушкевич, відомий полярний льотчик, Герой Радянського Союзу Г.Байдуков, Герой Радянського Союзу П.Осипенко, яка встановила п’ять світових авіаційних рекордів дальності та висоти польоту для жінок, льотчики В.Степаненко та А.Юмашев, які встановили світові рекорди висоти, дальності та тривалості польоту. У селищі Кача отримали свої перші "крила" космонавти В.Биковський, В.Шаталов, А.Березовський, В.Афанасьєв, В.Корзун.

Качинська земля дала теперішньому поколінню таке величне підґрунтя для гордості, як 352 Герої Радянського Союзу, з них 12 - двічі Герої Радянського Союзу, 16574 льотчики, з яких 120 стали заслуженими військовими льотчиками та льотчиками-випробувачами, 5 льотчиків-космонавтів, 12 маршалів авіації, 200 генералів.

Враховуючи славетну історію селища Кача, його вагоме значення в побудові духовного підґрунтя нашої країни, збереженні та примноженні вікових традицій, патріотичному вихованні теперішніх та майбутніх поколінь, формуванні у суспільстві високих моральних якостей та відчуття гордості за свою державу та у зв’язку з його 100-річчям Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити 21 листопада 2012 року на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м.Севастополя.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м.Севастополя, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, громадськості, науковців;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м.Севастополя, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення. У плані заходів передбачити:

випуск ювілейної книги про смт Качу Нахімовського району м.Севастополя;

організацію та проведення екскурсійних маршрутів до смт Качі Нахімовського району м.Севастополя;

організацію та проведення культурно-мистецьких і освітніх заходів, присвячених історії та сьогоднішньому життю смт Качі Нахімовського району м.Севастополя;

проведення заходів із впорядкування житлово-комунального господарства смт Качі Нахімовського району м.Севастополя.

3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, пов’язаних із відзначенням на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м.Севастополя.

4. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим та Севастопольській міській раді вжити відповідних заходів для підготовки та проведення відзначення 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м.Севастополя.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України                                                               В.ЛИТВИН

 

м. Київ

5 липня 2012 року

№ 5112-VI

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/army/25_115.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"