Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Платники єдиного податку не можуть отримати довідку про доходи за 6 місяців

Відповідно до пункту 296.8 статті 296 Податкового кодексу платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до органу державної податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Але платники єдиного податку першої групи згідно з пунктом 296.2 Податкового кодексу подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.

А за пунктом 296.3 ПКУ платники єдиного податку другої — шостої груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Таким чином довідку про доходи платники єдиного податку можуть отримати лише після подання квартальної декларації (виходить, що за рік довідку про доходи не видадуть), а платники другої — шостої груп – декларації за річний період, тобто довідку про доходи за квартал, 6 чи 9 місяців їм не отримати? Але часто довідку про доходи слід подати за останні 6 місяців чи півроку. Яку декларацію подавати в цьому раз?

Довідки за 6 місяців передбачено подавати в Положенні про дитячій будинок сімейного типу, в Положенні про прийомну сім’ю, при купівлі товарів в кредит, для призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми  тощо. Щоправда їх можна замінити на річні чи квартальні декларації. На мій погляд в пункті 296.3 ПКУ слова «за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період» є просто зайвим – за який період є декларація – за такий період і має бути довідка про доходи. А точніше її взагалі не повинно бути і підприємців – засвідчена органом ДПС її копія повинна її цілком і повністю заміняти.

Аналогічна проблема і у підприємців на звичайній системі оподаткування - вони для отримання довідки повинні подавати квартальні декларації, про що говорить ДПС в Листі від 30.07.2012  № 20497/7/17-1217, а взагалі ПКУ вимагає подання річної декларації, але як отримати довідку про доходи за 6 місяців?

Віталій МОСЕЙЧУК
02.10.2012

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

30.07.2012  № 20497/7/17-1217

 

Щодо надання органами державної податкової служби адміністративних послуг, зокрема шляхом видачі фізичним особам - підприємцям довідки про доходи для призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми згідно постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, від 24.02.2003 № 250, від 21.10.95 № 848

Державна податкова служба України, з метою врегулювання питання надання органами державної податкової служби адміністративних послуг, зокрема шляхом видачі фізичним особам - підприємцям довідки про доходи для призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми згідно постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, від 24.02.2003 № 250, від 21.10.95 № 848, повідомляє.

На даний час для фізичних осіб - підприємців передбачено дві системи оподаткування доходів одержаних від здійснення підприємницької діяльності, кожна з яких регулюється нормами Податкового кодексу України та має різний порядок оподаткування таких доходів, ведення обліку доходів і витрат та подання звітності.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс).

Відповідно до статті 294 Кодексу для платників єдиного податку встановлені звітні податкові періоди: для фізичних осіб - підприємців, які обрали першу групу звітний період є календарний рік, для платників другої та третьої групи звітний період є календарний квартал.

При цьому підпунктом 296.8 статті 296 Кодексу передбачено, що платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до органу державної податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового звітного періоду.

Отже, органи державної податкової служби надають фізичній особі - підприємцю, який здійснює діяльність на спрощеній системі оподаткування довідку про доходи на підставі декларації платника єдиного податку, яка подається за інший ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період.

Разом з тим, оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування регулюється статтею 177 Кодексу.

Відповідно до підпунктом 177.5 статті 177 Кодексу фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Кодексу для річного звітного податкового періоду, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 177.11 ст. 177 Кодексу).

При цьому підпунктами 177.5.2 пунктами 177.5 статті 177 Кодексу передбачено, що фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності Кодексом, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувається перехід на загальну систему оподаткування.

Враховуючи численні звернення фізичних осіб - підприємців, щодо необхідності отримання довідки про доходи на призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та до врегулювання цього питання на законодавчому рівні, рекомендуємо регіональним податковим службам надавати даній категорії підприємців довідки про доходи на підставі поданих податкових декларацій про майновий стан і доходи за інший ніж (річний) податковий звітний період (квартальний).

При цьому, така квартальна декларація не звільняє підприємця від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для податкового звітного періоду згідно вимог підпунктом 177.5 статті 177 Кодексу, та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов'язання.

Вимоги зазначено листа просимо довести до районних ДПС.

 

Заступник Голови                                                                А.П. Ігнатов

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/tax_edin/4_97.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"