Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VІI. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ ТА БУДІВНИЦТВА

ПОБУТОВІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ ЗНІМАЮТЬ В БУДИНКАХ КОЖНІ 3 РОКИ І ВІДВОЗЯТЬ НА ПЕРЕВІРКУ ЗАМІСТЬ ТОГО, ЩОБ ПЕРЕВІРЯТИ ЇХ ПРЯМО В БУДИНКАХ. ДО 2005 РОКУ МЕШКАНЦІ ОПЛАЧУВАЛИ ДЕМОНТАЖ ТА ПОВІРКУ СВОЇХ ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ

Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, Міністерства промислової політики України, Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 15 червня 2005 року N 141/212/91 "Про врегулювання питання щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників холодної та гарячої води", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 червня 2005 р. за N 687/10967, встановлено міжповірочний інтервал лічильників холодної та гарячої води крильчастих номінальних діаметрів DN10 - DN20, результати вимірювань яких використовуються під час розрахунків у сфері побутових і комунальних послуг, 3 роки. Крім того Держспоживстандарту України, Держжитлокомунгоспу України, Мінпромполітики України доручено протягом 2005 року підготувати пропозиції щодо вирішення питання про проведення періодичних повірок лічильників води на місці їх експлуатації без демонтажу. Тобто нині для перевірки побутових лічильників води проводиться їхній демонтаж та транспортування для перевірки. А люди в цей час сидять без води або мають з нею проблеми.

А головне – це все робиться за рахунок споживача !

Як зазначає Держстандарт в Листі від 07.09.2001 р. №4-4/9-5784 "Щодо повірки водолічильників" вартість робіт із повірки сплачує власник лічильника - фізична або юридична особа.

Вартість проведення повірки побутових лічильників води регламентована у Тарифах на виконання метрологічних робіт, пов'язаних із здійсненням усіх видів державного метрологічного контролю, затверджених наказом Держстандарту від 16 липня 1998 р. N 502, зареєстрованих Мін'юстом 3 серпня 1998 р. за N 492/2932, і становить від 0,50 до 4,30 грн., залежно від типу лічильника.

У вартість повірки не входять витрати на демонтаж, проведення регламентних робіт перед повіркою (чистка, налагодження, ремонт тощо), монтаж після повірки, які споживач сплачує безпосередньо тій організації, яка виконує ці роботи !

Однак відповідно до наказу Державного комітету України з  питань житлово-комунального господарства від 04.01.2005 р. N 2, яким оновлено Правила технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, які затверджено наказом Держжитлокомунгоспу України від 05.07.95 N 30 та зареєстровано Міністерством юстиції України 21.07.95 за N 231/767, періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж лічильників води (що перебувають у власності фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності), результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб воду, з 2005 року здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з водопостачання.

Віталій МОСЕЙЧУК

Похибка масових лічильників води до 2010 року сягала 20-30%

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
ЛИСТ
від 07.09.2001 р. №4-4/9-5784

Щодо повірки водолічильників

У Держстандарті розглянуто запит Херсонського облуправління у справах захисту прав споживачів від 08.08.2001 №07-02-598 щодо надання роз'яснення про порядок здійснення повірки водолічильників, встановлених у квартирах.

Враховуючи те, що останнім часом збільшилась кількість звернень громадян до Держстандарту з питань надання їм роз'яснень щодо порядку проведення періодичної повірки та вартості повірки лічильників холодної і гарячої води, які є особистою власністю, а також про організації, які мають право виконувати повірку тощо, надаємо наступні роз'яснення.

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (стаття 9) встановлено, що засоби вимірювальної техніки (у даному випадку водолічильники) можуть застосовуватись за умови, якщо вони відповідають встановленим для них нормам точності, у певних умовах їх експлуатації.

Відповідно до статей 16 та 20 цього Закону лічильники, які використовуються для обліку і розрахунків за воду, дозволяється застосовувати, якщо вони пройшли повірку.

При експлуатації лічильники повинні проходити періодичну повірку через встановлені міжповірочні інтервали. Питання встановлення міжповірочних інтервалів на засоби вимірювальної техніки належить до компетенції Держстандарту. Для лічильників води міжповірочний інтервал становить від 2 до 4 років залежно від типу лічильника.

Періодичну повірку лічильників води проводять територіальні органи Держстандарту за місцезнаходженням споживачів.

Вартість робіт із повірки сплачує власник лічильника — фізична або юридична особа.

Вартість проведення повірки побутових лічильників води регламентована у Тарифах на виконання метрологічних робіт, пов'язаних із здійсненням усіх видів державного метрологічного контролю, затверджених наказом Держстандарту від 16 липня 1998 р. №502, зареєстрованих Мін'юстом 3 серпня 1998 р. за №492/2932, і становить від 0,50 до 4,30 грн, залежно від типу лічильника.

У вартість повірки не входять витрати на демонтаж, проведення регламентних робіт перед повіркою (чистка, налагодження, ремонт тощо), монтаж після повірки, які споживач сплачує безпосередньо тій організації, яка виконує ці роботи.

Порядок надання населенню послуг з водопостачання регулюється Правилами з водо-, теплопостачання та водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 1997 р. №1497.

Відповідно до положень п. 7 статті 18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація регулює ціни та тарифи за виконання робіт та надання житлово-комунальних послуг, а також визначає і встановлює норми їх споживання, здійснює контроль за їх додержанням.

Так, зокрема, Київська міська державна адміністрація своїм розпорядженням від 8 червня 2001 р. №1150 затвердила Положення про впровадження квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води, яке зареєстровано у Київському міському управлінні юстиції 5 липня 2001 р. за №51/353. У цьому Положенні визначено порядок встановлення та експлуатації квартирних лічильників холодної та гарячої води, в тому числі порядок виконання робіт, пов'язаних з проведенням їх повірки, та порядок проведення відповідних розрахунків за погодженими граничними тарифами.

Таким чином, питання регламентації проведення робіт із встановлення та оплати повірки квартирних лічильників холодної та гарячої води можуть вирішуватися на місцевому рівні.

З метою впорядкування питань, пов'язаних із встановленням та повіркою квартирних лічильників холодної та гарячої води, Держстандарт пропонує Держбуду довести відповідну інформацію до всіх місцевих водопровідно-каналізаційних господарств, інших підприємств, які займаються питаннями водопостачання, і відповідних обласних та міських управлінь державних адміністрацій.

 

 Заступник Голови

 Л. Буряк

  

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Про врегулювання питання щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників холодної та гарячої води

Наказ Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, Міністерства промислової політики України, Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства
від 15 червня 2005 року №141/212/91

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
25 червня 2005 р. за №687/10967

З метою врегулювання питання щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників холодної та гарячої води крильчастих номінальних діаметрів DN10 — DN20 (далі — лічильники води), результати вимірювань яких використовуються під час розрахунків у сфері побутових і комунальних послуг, НАКАЗУЄМО:

1. Установити міжповірочний інтервал лічильників холодної та гарячої води крильчастих номінальних діаметрів DN10 — DN20, результати вимірювань яких використовуються під час розрахунків у сфері побутових і комунальних послуг, 3 роки.

2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

— забезпечити організацію робіт з періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) лічильників води;

— ужити додаткових заходів до розширення мережі сервісних центрів з технічного обслуговування лічильників води та їх повірки;

— розробити цільові регіональні програми вдосконалення робіт з метрологічного забезпечення обліку води у сфері побутових і комунальних послуг.

3. Держспоживстандарту України, Держжитлокомунгоспу України, Мінпромполітики України протягом 2005 року підготувати пропозиції щодо вирішення питання про проведення періодичних повірок лічильників води на місці їх експлуатації без демонтажу.

4. Підприємствам-виробникам ужити дієвих заходів щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників води, які випускаються з виробництва, та надати до кінця 2005 року відповідні матеріали до Мінпромполітики України, Держспоживстандарту України з пропозиціями щодо перегляду термінів їх повірки.

5. Держспоживстандарту України та підприємствам-виробникам до кінця 2007 року провести випробування всіх типів лічильників води крильчастих номінальних діаметрів DN10 — DN20 прискореним методом для підтвердження можливості подальшого збільшення міжповірочного інтервалу лічильників.

6. Держспоживстандарту України та Держжитлокомунгоспу України до кінця 2007 року провести державну метрологічну атестацію робочих еталонів — проливних установок для повірки лічильників води крильчастих за допомогою еталона порівняння — електромагнітного витратоміра-лічильника.

7. Держспоживстандарту України у II півріччі 2005 року провести на заводах-виробниках цільові перевірки якості всіх типів лічильників води, які виробляються вітчизняними виробниками. Про результати перевірки інформувати Мінпромполітики України та Держжитлокомунгосп України.

8. Держспоживстандарту України, Держжитлокомунгоспу України та Мінпромполітики України до кінця 2007 року продовжити роботу з контролю метрологічних характеристик лічильників, що надходять для повірки з експлуатації з метою оптимізації міжповірочного інтервалу.

9. Держспоживстандарту України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України згідно з чинним законодавством.

10. Контроль за виконанням цього наказу покласти:

від Держспоживстандарту України — на Голову Комітету Негрича М.;

від Мінпромполітики України — на першого заступника Міністра Уруського О.;

від Держжитлокомунгоспу України — на заступника Голови Білянського О.

11. Координацію робіт, зазначених у цьому наказі, покласти на Голову Держспоживстандарту України Негрича М. М.

 

 Голова Держспоживстандарту України

 М. Негрич

 Міністр промислової політики України

В. Шандра

 Голова Держжитлокомунгоспу України

О. Кучеренко

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/house/7_20.html


Попередня статтяНаступна стаття

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"

 


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.