Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XIIІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЕНЕРГЕТИКИ

НЕЗАЛЕЖНІ ПОСТАЧАЛЬНИКИ РЕАЛІЗУЮТЬ ПРИРОДНИЙ ГАЗ ВЛАСНОГО ВИДОБУТКУ ЗА ЦІНАМИ НЕ НИЖЧЕ, НІЖ ТІ, ЩО СКЛАЛИСЯ НА АУКЦІОНАХ. ЗАМІСТЬ ТОГО, ЩОБ РЕАЛІЗОВУВАТИ ЗА ЦІНАМИ, НЕ ВИЩЕ НІЖ АУКЦІОННІ АБО ЗА ВІЛЬНИМИ ЦІНАМИ

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2006 р. № 1075 “Питання державного регулювання цін на природний газ власного видобутку” встановлено, що суб’єкти господарювання, крім тих, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1729 “Про забезпечення споживачів природним газом” (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2347), реалізують природний газ власного видобутку за цінами не нижче, ніж ті, що склалися на аукціонах, проведення яких здійснюється відповідно до Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2000 р. N 599. Тобто це всі незалежні постачальники природного газу.

Тим самим штучно створено ситуацію, коли ціна українського газу будь-якого виробника не нижче за імпортований або за той, що продається на аукціонах. А списують все на подорожчання комплектувальних, ріст зарплат, інфляцію тощо. Замість того, щоб дозволити продавати газ за буд-якими цінами, не вищими (а не нижчими) за аукціонні чи встановлені НКРЕ чи Кабміном.

Віталій МОСЕЙЧУК

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                   від 2 серпня 2006 р. N 1075

                               Київ

                  Питання державного регулювання

                       цін на природний газ

                        власного видобутку

 

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Визначити природний газ власного видобутку суб’єктів господарювання усіх форм власності ресурсом, що справляє визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, а також на продукцію та послуги, що мають істотне соціальне значення.

2. Установити, що суб’єкти господарювання, крім тих, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1729 “Про забезпечення споживачів природним газом” (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2347), реалізують природний газ власного видобутку за цінами не нижче, ніж ті, що склалися на аукціонах, проведення яких здійснюється відповідно до Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2000 р. N 599 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 14, ст. 567).

Ціна реалізації такого газу зазначеним суб’єктами господарювання може змінюватися за результатами останнього аукціону. Міністерство економіки після проведення чергового аукціону забезпечує опублікування в газеті “Урядовий кур’єр” інформації про ціну на природний газ власного видобутку.

3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади у місячний строк:

подати пропозиції щодо приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із цією постановою;

забезпечити приведення у відповідність із цією постановою власних нормативно-правових актів.

Прем’єр-міністр України                                               Ю.ЄХАНУРОВ

Інд. 37

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                   28.08.2006  N 4458/14/17-06

                      На лист від 20.07.2006

                                      Брунік В.І.

                                      вул. Волоколамська,

                                      м. Запоріжжя, 69081

             Щодо ціни на природний газ для населення

На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 N 41-Б-012483/08 Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваше звернення від 20.07.2006 та в межах своєї компетенції повідомляє.

Згідно з пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року N 1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів місцевих рад щодо регулювання цін (тарифів)” Національна комісія регулювання електроенергетики України здійснює державне регулювання цін і тарифів шляхом встановлення граничних рівнів цін на природний газ для всіх категорій споживачів; роздрібних цін на газ природний, що використовується для потреб населення.

Відповідно до Указу Президента України від 27.12.2005 N 1863/2005 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 9 грудня 2005 року “Про стан енергетичної безпеки України та основні засади державної політики у сфері її забезпечення” одним із пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення енергетичної безпеки України є приведення цін і тарифів на енергоносії для всіх категорій споживачів до економічно обґрунтованого рівня.

     Відповідно до витягу з  протоколу  N  16  засідання  Кабінету

Міністрів  України  від  23  грудня  2005  року  "Про забезпечення

споживачів України природним  газом  у  2006  році"  та  пункту  7

розпорядження Кабінету  Міністрів  України від 28 грудня 2005 року

N 577-р  (  577-2005-р  )  "Про  заходи  щодо   енергозабезпечення

споживачів"  Кабінет  Міністрів  України  погодився  з пропозицією

НКРЕ,  Мінпаливенерго, Мінекономіки та НАК "Нафтогаз України" щодо

необхідності  поступового  підвищення  із  січня  2006 року цін на

природний    газ    для    всіх    категорій     споживачів     до

економічно-обґрунтованого рівня у зв'язку із збільшенням витрат на

їх виробництво, транспортування та розподіл.

 

Природний газ є одним з первинних енергоресурсів, який використовується населенням для побутових потреб та індивідуального опалення приміщень в опалювальний період.

     Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001  N  1729

( 1729-2001-п  )  "Про  забезпечення  споживачів  природним газом"

(із змінами та доповненнями) встановлено,  що потреба в природному

газі   населення   задовольняється  з  ресурсів  газу,  видобутого

(зокрема у процесі виконання  договорів  про  спільну  діяльність)

підприємствами НАК  "Нафтогаз  України"  та  НАК  "Надра України",

ВАТ "Укрнафта", іншими господарськими товариствами, частка держави

в   статутному   фонді  яких  не  перевищує  50%  акцій,  а  також

господарськими товариствами більш як 50%  акцій яких знаходиться у

статутних   фондах   інших   господарських  товариств,  та  іншими

господарськими товариствами, акціонером яких є держава і володіє в

них контрольним пакетом акцій, та з інших ресурсів природного газу

НАК "Нафтогаз України".

 

Виходячи із зазначеного, враховуючи величину обсягів споживання природного газу населенням, ресурси газу власного видобутку в повному обсязі використовуються для задоволення потреб зазначеної категорії споживачів.

Ціна на природний газ власного видобутку формується, виходячи з величини витрат, пов’язаних з видобутком природного газу (як поточних так і капітальних) з урахуванням діючих податків на природний газ як товар, встановлених державою (рентна плата, податок на додану вартість, податок на прибуток, цільова надбавка на фінансування подальшої газифікації нових територій), та витрат, пов’язаних з транспортуванням на постачанням його споживачам.

З 1999 року по 1 травня 2006 року ціна на природний газ для потреб населення не змінювалася і складала в середньому 185 грн. за 1000 куб.м, у тому числі, ціна газу як товару (без ПДВ) — 92,17 грн. за 1000 куб.м; ПДВ на природний газ — 18,43 грн., тариф на його транспортування 57 грн. (з ПДВ), тариф на його постачання 17,4 грн. (з ПДВ).

Протягом цього періоду відбулися суттєві зміни, пов’язані із зростанням витрат по видобутку, транспортуванню і постачанню природного газу, проте, рішень щодо відповідної зміни граничного рівня ціни на природний газ для населення не приймалось.

Тривале штучне стримування ціни на природний газ призвело до того, що рівень ціни на природний газ для потреб населення в Україні став найнижчим з поміж усіх держав-сусідів. За цей період для громадян Російської Федерації ціни на природний газ було підвищено у 1,5 рази і її рівень перевищив рівень в Україні. Щодо інших держав наших сусідів, то ціна на природний газ для їхніх громадян є значно вищою, ніж в Україні.

Стримування ціни призвело до повільних темпів нарощування обсягів газу власного видобутку у зв’язку із недостатнім фінансуванням капітальних витрат на виконання робіт, пов’язаних із розвідкою, бурінням свердловин, облаштуванням нових родовищ. У той же час за останні роки суттєво зросли обсяги споживання населенням, про що свідчать фактичні статистичні дані: приріст обсягів споживання природного газу складає близько 1 млрд.куб.м на рік. Однією з причин значного споживання природного газу та неекономного його використання є низька ціна його закупівлі.

На виконання вищезазначених урядових рішень, враховуючи значну різницю у цінах (діючих та економічно-обґрунтованих) НКРЕ з метою мінімізації впливу на населення запропонувала поетапний перехід на реальну обґрунтовану ціну і з 1 травня 2006 року (за погодженням з Міністерством економіки) затвердила граничний рівень ціни на природний газ для населення на рівні 231,0 грн. за 1000 куб.м з урахуванням цільової надбавки до ціни природного газу, податку на додану вартість та тарифів на транспортування і постачання природного газу. На відповідний відсоток було підвищено роздрібні ціни на природний газ, який використовується населенням на комунально-побутові потреби: при наявності газових лічильників ціну на природний газ затверджено на рівні 22,0 коп. за 1 куб.м, за відсутності газових лічильників — 24,0 коп. за 1 куб.м (постанова НКРЕ від 30.03.2006 N 400 “Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення" — зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11 квітня 2006 року за N 412/12286).

Проте, зазначене підвищення ціни проблему практично не вирішило, так як у 2006 році суттєво подорожчав імпортований природний газ, що призвело до необхідності підвищення тарифів на послуги з транспортування природного газу для споживачів.

Необхідно зазначити, що тарифи на транспортування та постачання природного газу є складовою граничних рівнів цін на природний газ для споживачів соціальної та бюджетної категорій і частка їх є значною. З 1 червня 2006 року збільшено величини зазначених тарифів: загальний тариф на транспортування природного газу — з 57,0 грн. до 84,0 грн. за 1000 куб.м з ПДВ, тариф на його постачання — з 17,4 грн. до 24,6 грн. за 1000 куб.м з ПДВ. Підвищення тарифів в основному відбулось за рахунок збільшення рівня ціни на природний газ для забезпечення технологічних та інших виробничих потреб (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1729 на зазначені потреби використовується імпортований природний газ).

Відповідно із зазначеним, станом на 1 червня 2006 року економічно-обґрунтований рівень ціни на природний газ для потреб населення з урахуванням цільової надбавки, ПДВ, тарифів на транспортування природного газу та його постачання складає 423,8 грн. за 1000 куб.м.

На виконання пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2006 N 605 “Деякі питання діяльності Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” НКРЕ за погодженням з Мінекономіки постановою від 08.06.2006 N 738 затвердила новий граничний рівень оптової ціни підприємств на природний газ, що використовується для потреб населення, у розмірі 414,0 грн. за 1000 куб.м з урахуванням цільової надбавки до ціни природного газу, тарифів на транспортування і постачання природного газу та ПДВ;

     постановою від 08.06.2006 N 739 ( z0720-06 )  "Про  роздрібні

ціни на газ природний,  що використовується для потреб населення",

яка зареєстрована в Міністерстві  юстиції  України  16.06.2006  за

N 720/12594, роздрібні ціни на газ природний , що використовується

для  потреб  населення,  затверджено  на  рівні:   при   наявності

лічильників -  40,7  коп.  за  1  куб.м,  при відсутності приладів

обліку - 44,4 коп. за 1 куб.м.

 

Зазначене дозволить підвищити рівень відшкодування витрат населенням реальної вартості газу до 97%.

Щодо рівня роздрібних цін, то НКРЕ залишила механізм існуючої диференціації в залежності від споживання газу за приладами обліку та нормами споживання, залишивши різницю в цінах на рівні 9%, як це і було до цього часу.

При підвищенні цін на природний газ найменш захищені верстви населення на суму підвищення отримають державну субсидію, оскільки відповідно до пункту 14 “Положення про порядок визначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 N 848, у разі зміни цін і тарифів на послуги здійснюється перерахунок субсидій.

Прийняття зазначеного рішення дозволить суттєво наблизити рівень ціни на природний газ для потреб населення до його економічно-обґрунтованого рівня, покращить фінансовий стан газовидобувних підприємств, дозволить збільшити витрати на розвідку, буріння та облаштування нових свердловин, призведе до бережливого використання та суттєво зменшить споживання обсягів природного газу населенням України.

НКРЕ, усвідомлюючи важливість для економіки і суспільства стабільності цін на енергоносії, вживає і вживатиме всіх можливих заходів для недопущення необґрунтованого зростання рівня оптових та роздрібних цін на природний газ.

Член Комісії В.Меркушов

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/enegy/13_30.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"