Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Замість створення сприятливого економічного середовища та стимулювання експорту, уряд обмежує імпорт запровадженням 13% надбавки на товари некритичного імпорту

Закон України від 04.02.2009 р. № 923-VI (набирає чинності з 6 березня 2009 року) “Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку із світовою фінансовою кризою” обумовлює можливість введення тимчасової, терміном до півроку, надбавки до дійсних мит на імпортні товари. Їх перелік і розмір надбавки затверджується Верховною Радою за поданням Кабінету Міністрів. Пропозиції від інших суб'єктів законодавчої ініціативи можуть бути розглянутими в парламенті лише в тому випадку, якщо їх підтримає уряд. Це один із самих маразматичних антикризових законів, коли замість стимулювання експорту та імпортозаміщення, обмежують імпорт, при цьому порушуючи вимоги СОТ. Цей закон показує ментальність українців – при кризах вони невміло захищаються, хоча необхідно атакувати, переходити в контрнаступ.

В уряді сподіваються, що вітчизняні виробники і так додумаються збільшити виробництво. Дудки. Вони просто збільшать ціни, особливо монополісти, а кількості товарів чи виробників цей закон не стимулюватиме, оскільки це питання не лише ввізного мита, але і інших податків, дерегулювання, бюрократії та корупції. Непоганий навар також із цього Закону матимуть контрабандисти та нечисті на руку митники. Отримані кошти від збільшеного мита направлятимуть до Стабілізаційного фонду, завданням якого не є збільшення випуску продукції українськими виробниками. Цей фонд допомогатиме багатим банкам, олігархам, але не малому та середньому бізнесу.

Законопроекти про введення, зміну і скасування тимчасового додаткового податку повинні розглядатися ВР як невідкладні. У той же час документ надає Кабміну можливість в окремих випадках корегувати рівень спеціальних надбавок і без допомоги депутатів. Зменшити або скасувати їх уряд зможе самостійно, якщо СОТ буде проти, а продовжити дію спецмит ще на шість місяців - якщо вважатиме платіжний баланс країни як і раніше критичним.

Зараз новий закон на півроку вводить 13%-ву надбавку на всі товари некритичного імпорту (до них відносяться всі товари,  за групами чи кодами УКТЗЕД 0202, 0203, 0206-0210, 0504-0506, 0509, 0511 (крім товарної позиції 0511 10 00 00), 0808, 1601-1605, 1701, 1702 (крім патоки крохмальної у товарній позиції 1702 30 99 00), 2204-2208, 2701, 4203, 4303, 57, 60-65, 6806, 6901, 7201, 7301, 7321, 8401, 8414, 8418, 8501, 8516, 8702, 8703, 8704). Обумовлений у документі їх перелік яскраво демонструє перевагу лобістських можливостей вітчизняних виробників. Приміром, вибираючи побутову техніку, яку варто оподаткувати, парламентарії за дивним збігом обставин "пропустили" аудіо- і відеоапаратуру, але наполягли на підвищеній ставці для так званої "білої техніки" (холодильники, плити). Не пощастило і іномаркам. Імпортери говорять, що витрати на поставки закордонної продукції в країну з березня зростуть як мінімум на 15-16%, оскільки ПДВ буде нараховуватися вже на ціну з додатковим митом.

Петро ПАТЛАТИЙ

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв’язку із світовою фінансовою кризою

Зважаючи на критичний стан платіжного балансу України, Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України “Про зовнішньоекономічну діяльність” (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 29, ст. 377; Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 14, ст. 93; 1999 р., N 7, ст. 49; 2003 р., N 7, ст. 62; 2005 р., N 3, ст. 78; 2007 р., N 3, ст. 29):

1) статтю 1 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Тимчасова надбавка до діючих ставок ввізного мита — надбавка до ввізного мита, яка запроваджується виключно з метою відновлення рівноваги платіжного балансу, стан якого визначено критичним відповідно до діючих правил, та прирівнюється до ввізного мита у розумінні Закону України “Про Єдиний митний тариф” ;

2) частину другу статті 9 після абзацу сьомого доповнити новим абзацом восьмим такого змісту:

"відповідно до своєї компетенції має право зменшувати та скасовувати тимчасову надбавку до діючих ставок ввізного мита на деякі товари згідно з процедурою, визначеною міжнародними угодами України”.

У зв’язку з цим абзаци восьмий і дев’ятий вважати відповідно абзацами дев’ятим і десятим;

3) у статті 19:

а) частину першу доповнити абзацом четвертим такого змісту:

"у разі досягнення платіжним балансом України критичного стану запровадження тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари";

б) доповнити частиною восьмою такого змісту:

"У разі досягнення платіжним балансом України критичного стану застосовується, як виняток, процедура запровадження, змін та скасування тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари, яка спирається на норми відповідних статей Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року (ГАТТ 1994)”.

2. Статтю 3 “Прикінцеві положення” Закону України “Про Митний тариф України” (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., NN 36-43, ст. 508) доповнити пунктом 3 такого змісту:

"3. У випадку досягнення платіжним балансом України критичного стану застосовується, як виняток, процедура запровадження, змін та скасування тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари (далі — тимчасова процедура).

3.1. Тимчасова процедура спирається на норми відповідних статей XII — XIII, XV, XVIII ГАТТ 1994, а також на “Тлумачення заходів, передбачених Генеральною угодою з тарифів і торгівлі 1994 року (ГАТТ 1994) щодо платіжного балансу”.

3.2. Для визначення стану критичності платіжного балансу України застосовується міжнародна методологія щодо оцінки стану і перспектив платіжного балансу та альтернативних заходів для відновлення рівноваги, а також значного зменшення валютних резервів чи досягнення їх критичного рівня.

3.3. Перелік товарів, на які запроваджується тимчасова надбавка до діючих ставок ввізного мита, розмір цієї надбавки, зміни до зазначеного переліку та розміру тимчасової надбавки встановлюються та вносяться Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України. Законопроекти про запровадження, зміну та скасування тимчасової процедури, внесені Кабінетом Міністрів України, розглядаються Верховною Радою України як невідкладні. Законопроекти про запровадження, зміну та скасування тимчасової процедури, подані іншими суб’єктами законодавчої ініціативи, розглядаються Верховною Радою України за наявності висновку Кабінету Міністрів України.

Тимчасова надбавка до діючих ставок ввізного мита запроваджується виключно з метою відновлення рівноваги платіжного балансу та не може застосовуватись як протекціоністський захід для окремої галузі або товару (групи товарів).

Тимчасова надбавка до діючої ставки ввізного мита вважається ввізним митом у розумінні Закону України “Про Єдиний митний тариф”.

3.4. Протягом 30 днів після набрання чинності законом про запровадження тимчасової процедури, або на його підставі — постановою про продовження строку дії такої тимчасової процедури, Кабінет Міністрів України нотифікує Комітет з питань обмежень платіжного балансу СОТ за процедурою, встановленою розділами 5-13 “Тлумачення заходів, передбачених Генеральною угодою з тарифів і торгівлі 1994 року (ГАТТ 1994) щодо платіжного балансу”.

3.5. Якщо внаслідок консультацій, проведених за встановленими правилами у межах Комітету з питань обмеження платіжного балансу СОТ, виникає потреба у зменшенні розміру тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита або її скасування, Кабінет Міністрів України має право здійснити таке зменшення (скасування) шляхом видання відповідної постанови, яка набирає чинності на десятий календарний день після офіційного оприлюднення та втрачає чинність у день закінчення дії тимчасової процедури.

3.6. Тимчасова процедура запроваджується строком до шести календарних місяців, наступних за місяцем, в якому вона набирає чинності. Якщо оцінка стану і перспектив платіжного балансу свідчить про подальшу наявність підстав для продовження тимчасової процедури (стан платіжного балансу України надалі залишається критичним), то Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про таке продовження, але не більш як на наступні шість місяців. Таке рішення оформлюється відповідною постановою, яка має бути офіційно оприлюдненою не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня закінчення першого шестимісячного періоду. У цьому випадку відновлюється порядок нотифікації Комітету з питань обмеження платіжного балансу СОТ та консультацій у його межах, якщо інше рішення не було прийняте під час попередніх консультацій з цим Комітетом.

3.7. Незалежно від положень підпункту 3.6 цього пункту Верховна Рада України має право у будь-який час прийняти рішення про зупинку дії тимчасової процедури шляхом скасування закону про її запровадження з урахуванням того, що таке рішення набирає чинності через 30 днів після офіційного оприлюднення відповідного закону”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через 10 днів з дня його опублікування.

2. Як виняток з процедури розробки та подання законопроекту, визначеної у першому реченні підпункту 3.3 пункту 3 “Прикінцевих положень” Закону України “Про Митний тариф України” (у редакції цього Закону), частині другій статті 2, а також статті 3 цього Закону, з дня набрання чинності цим Законом та на строк, встановлений підпунктом 3.6 пункту 3 “Прикінцевих положень” Закону України “Про Митний тариф України”, але не менше шести місяців, запроваджується тимчасова цільова надбавка до ставок ввізного мита, діючих напередодні набрання чинності цим Законом, у розмірі 13 відсотків митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України в режимі імпорту, крім товарів критичного імпорту.

До товарів критичного імпорту відносяться будь-які товари, за винятком таких (за групами чи кодами УКТЗЕД) (2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14): 0202, 0203, 0206-0210, 0504-0506, 0509, 0511 (крім товарної позиції 0511 10 00 00), 0808, 1601-1605, 1701, 1702 (крім патоки крохмальної у товарній позиції 1702 30 99 00), 2204-2208, 2701, 4203, 4303, 57, 60-65, 6806, 6901, 7201, 7301, 7321, 8401, 8414, 8418, 8501, 8516, 8702, 8703, 8704”.

3. Доходи, отримані внаслідок запровадження тимчасової надбавки згідно з цим Законом, зараховуються до складу доходів Стабілізаційного фонду, створеного згідно із статтею 1 Закону України від 31 жовтня 2008 року N 639-VI “Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.

4. Кабінету Міністрів України привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Президент України В.ЮЩЕНКО

 м. Київ, 4 лютого 2009 року

          N 923-VI

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_70.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"