Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ДЛЯ СЕРТИФІКАЦІЇ БЕЗ СЕРТИФІКАТА ВВЕЗТИ ПРОБНУ ПАРТІЮ СІЛЬГОСППРОДУКЦІЇ ЗАКОННИМИ МЕТОДАМИ НЕМОЖЛИВО

 Відповідно до ст. 4 Закону України „Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції” сертифікати відповідності (свідоцтва про визнання іноземних сертифікатів відповідності) на продукцію 01 – 24 груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (сільськогосподарська продукція) повинні подаватись безпосередньо при перетині митного кордону, а він в Україні співпадає з державним.

Однак як ввезти хоча б пробну партію продукції сільськогосподарської групи для проведення її сертифікації законодавці не подумали, оскільки ст. 4 Закону України „Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції” не містить виключень для пробних партій для сертифікації (крім продукції, яка є сировиною для виробництва тютюнових виробів та алкогольних напоїв, за винятком спирту етилового неденатурованого). Тобто ввезти продукцію можна лише за сертифікатами, але сертифікат неможливо отримати без ввезення продукції. Замкнене коло.

Вихід був придуманий власне Держмитслужбою – листи від 15.12.2004 р. N 25/2-9-18/14842-ЕП, від 27.05.98 № 11/1-5298 „Щодо сертифікації продукції”, від 23.02.99 № 10/1-466-ЕП, якими дозволено було ввозити ще не сертифіковану сільськогосподарську продукцію на митні ліцензійні склади. Відповідно до ст. 1 Митного кодексу України від 11.07.02 № 92-IV, не є обов’язковим подання сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності) безпосередньо при перетині державного кордону України. Тому продукцію для сертифікації ввозять на митні ліцензійні склади, які фактично не є митною територією України, але знаходяться на території України.

 

  ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.12.2004 р. N 25/2-9-18/14842-ЕП

Начальникам регіональних митниць,
начальникам митниць 

Стосовно прискорення митного оформлення товарів, що підлягають сертифікації

Відповідно до статті 1 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV під ввезенням товарів на митну територію України розуміється сукупність дій, пов'язаних із переміщенням товарів через митний кордон України.

Під переміщенням товарів через митний кордон України у вантажних відправленнях розуміється переміщення товарів через митний кордон України при здійсненні експортно-імпортних операцій, пов'язаних із ввезенням товарів на митну територію України, вивезенням товарів за межі митної території або переміщенням їх митною територією України транзитом. При переміщенні товарів через митний кордон України у вантажних відправленнях оформляється вантажна митна декларація.

З огляду на викладене, враховуючи погодження Держспоживстандарту від 13.12.2004 N 11284-6-4/20, митні органи можуть не вимагати подання сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності) безпосередньо при перетині державного кордону України. Контроль за наявністю зазначених документів здійснювати при митному оформленні товарів, що підлягають сертифікації, у режимі імпорту за вантажною митною декларацією.

При цьому митні органи здійснюють обов'язковий контроль за дотриманням законодавства з питань санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного, екологічного контролю при переміщенні товарів через митний кордон України.

Роз'яснення Держмитслужби з питань застосування сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання відповідності) при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів діють у частині, що не суперечить положенням цього листа.

 Перший заступник

Голови Служби                                                                    М. Іванюк 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.05.98 р. N 11/1-5298

 

 

 

 

 

 Начальникам регіональних

митниць

Начальникам митниць

 

 

 

 Щодо сертифікації продукції

Лист втратив чинність

 (згідно з листом Державної митної служби України

 від 29 грудня 2004 року N 25/1-9-16/15425-ЕП)

З метою формування однозначного підходу митниць до здійснення митного контролю за ввезенням на митну територію України та митного оформлення товарів, що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні, повідомляємо про наступне.

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.97 N 1211 затверджено Порядок митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні. Даний порядок затверджений на виконання вимог Закону України від 11.06.97 N 333/97-ВР "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію" та визначає загальний механізм митного оформлення товарів фактично ввезених на митну територію України.

Відповідно до статті 4 Закону України від 17.07.97 N 468/97-ВР "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції", сільськогосподарська продукція 1 - 24 груп за ТН ЗЕД, яка ввозиться на митну територію України, підлягає обов'язковій сертифікації і підставою для перевезення (переміщення) її через митний кордон України є сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання іноземного сертифіката, видані уповноваженим, згідно з чинним законодавством, органом.

Згідно вимог статті 5 Закону України від 23.12.97 N 771/97-ВР "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини" будь-який харчовий продукт, продовольча сировина і супутні матеріали не можуть бути ввезені без документального підтвердження їх якості та безпеки і одним із документів, що підтверджують належну якість та безпеку харчових продуктів, продовольчої сировини і супутніх матеріалів, є сертифікат відповідності.

Отже, вищезазначені Закони містять чіткі вимоги щодо пред'явлення сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання) безпосередньо при ввезенні на митну територію України (тобто при переміщенні через митний кордон України) вищезгаданих товарів.

2. При ввезенні на митну територію України живих тварин та птахів, що підпадають під дію Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" та потребують спеціальних умов зберігання, дозволяється відповідно до статті 87 Митного кодексу України розміщення та зберігання під митним контролем таких товарів у приміщеннях отримувача товару протягом терміну проведення сертифікаційних робіт.

Підставою для ввезення на митну територію України живих тварин і птахів з метою зберігання під митним контролем протягом терміну провадження сертифікаційних робіт є дозвіл органу з сертифікації, тобто дозвіл на ввезення та зберігання під митним контролем без права реалізації з наступним проведенням сертифікаційних робіт відповідної продукції.

3. Товари, що підпадають під дію вищезазначених Законів, дозволяється ввозити на митну територію України без попереднього пред'явлення сертифікатів відповідності при переміщенні через митний кордон України виключно у випадках, коли митниці призначення надають до прикордонних митниць підтвердження про наявність в зоні їх діяльності митних ліцензійних складів (далі МЛС), що мають обладнання для відповідних умов зберігання кожної конкретної партії ввезеної продукції.

Підтвердження повинно містити таку обов'язкову інформацію:

- наявні реквізити щодо партії товару, які б дозволяли їх ідентифікувати;

- N ліцензії на право відкриття та експлуатацію митного ліцензійного складу та дату її видачі;

- посилання на наявність у справі митниці письмової гарантії власника МЛС про відповідність приміщень та умов для зберігання тієї чи іншої партії товару. У випадку, коли в зоні діяльності митниці відсутні такі склади, прикордонні митниці повинні діяти відповідно до вимог розділу 1 даного листа (тобто вимагати наявність сертифіката відповідності);

- вихідний реєстраційний номер підтвердження в митниці, що його підготувала;

- підпис начальника митниці або його заступника.

Підтвердження можуть передаватись факсом (з відповідною реєстрацією) або засобами електронного зв'язку з використанням засобів зв'язку митниць.

4. При направленні вищезазначених товарів до митниць призначення, у справах митних підрозділів в пунктах пропуску на митному кордоні України, що надавали дозвіл на їх ввезення на митну територію України, в обов'язковому порядку повинен залишатися один з таких документів:

- ксерокопія сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання), звірена з оригіналом, згідно з листом Держмитслужби від 14.04.98 N 11/6-3651;

- дозвіл органу з сертифікації на ввезення товарів, зазначених в пункті 2 даного листа;

- підтвердження внутрішньої митниці про наявність МЛС на умовах, визначених в розділі 3 даного листа;

Серія та номер сертифіката відповідності, а також дата та номер його реєстрації у Реєстрі системи сертифікації УкрСЕПРО обов'язково повинна бути зазначена в провізній відомості.

5. Інформуємо також, що відповідно до статті 4 Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" "... ввезення сільськогосподарської продукції, що підпадає під визначення 1-21 груп ТН ЗЕД, громадянами на митну територію України у межах неторгового (туристичного) обороту у будь-яких обсягах без сертифіката встановленого зразка не дозволяється".

6. Вважати такими, що втратили чинність, листи Держмитслужби:

- від 12.11.97 N 11/6-10707;

- від 18.12.97 N 11/2-12081;

- від 29.04.98 N 10/1-886-ЕП;

- від 30.04.98 N 10/1-912-ЕП.

 

  

Голова Служби

Ю. Соловков

  

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.02.99 р. N 10/1-466-ЕП

  

  

Начальникам регіональних

митниць

Начальникам митниць 

  До п. 3 листа Держмитслужби від 27.05.98 N 11/1-5298

Лист втратив чинність

 (згідно з листом Державної митної служби України

 від 29 грудня 2004 року N 25/1-9-16/15425-ЕП)

 Зважаючи на звернення суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо труднощів, що виникають при передачі підтвердження, передбаченого п. 3 листа Держмитслужби від 27.05.98 N 11/1-5298, та збитків, які наносяться суб'єктам через затримки митного оформлення вантажів, повідомляємо, що підтвердження про наявність в зоні діяльності митниці ліцензійних складів, що мають обладнання для відповідних умов зберігання конкретної партії вантажу, яке надається митницями призначення до прикордонних митниць, "можуть передаватись факсом (з відповідною реєстрацією) або засобами електронного зв'язку з використанням засобів зв'язку митниць". 

Відмова у передачі таких підтверджень засобами зв'язку митниць призначення до прикордонних митниць є безпідставною.

Заступник Голови Служби 

І. Соболь 

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_7.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"