Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІНКОТЕРМС-1990 СТАЛИ ЧИННИМИ В УКРАЇНІ 1994 РОКУ, ІНКОТЕРМС-2000 В 2002 РОЦІ. В УКРАЇНІ ІНКОТЕРМС ЗОБОВЯЗАНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ВНУТРІШНІХ ДОГОВОРІВ, ХОЧА ВОНИ СТОСУЮТЬСЯ ПЕРЕДУСІМ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ

Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 06.09.2001 р. №201 "Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)" (далі - Положення) було визначено оновлені вимоги до форми зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Зовнішньоекономічний договір (контракт) - матеріально оформлена угода двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, та спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності.

Положення застосовується при укладанні договорів купівлі/продажу товарів (надання послуг, виконання робіт) та товарообмінних договорів між українськими суб'єктами підприємницької діяльності та іноземними суб'єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності та видів діяльності.

Положення містить істотні та можливі додаткові умови договорів, а також перелік нормативно-правових актів, що регулюють питання форми, порядку укладання та виконання зовнішньоторговельних договорів (контрактів). На відміну від попереднього Положення, яке було затверджено наказом МЗЕЗторгу від 05.10.95 р. №75 "Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)" (відразу зазначимо, що кардинальних змін не відбулося і обидва положення схожі як дві краплини води, але містить деякі цікаві нюанси), Положення тепер не містить положення про те, що у разі, якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) підписується фізичною особою, потрібен тільки підпис цієї особи. Від імені інших суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності зовнішньоекономічний договір (контракт) раніше підписували дві особи: особа, яка має таке право згідно з посадою відповідно до установчих документів, та особа, яку уповноважено довіреністю, виданою за підписом керівника суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності одноособово, якщо установчі документи не передбачають інше. Такі запізнілі зміни до одного підпису зовнішньоекономічного договору зроблені на підставі Закону України від 21.10.99 р. №1182-XIV "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", який вніс зміни до статті 6 Закону України від 16.04.91 р. №959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо скасування подвійного підпису зовнішньоекономічного договору юридичних осіб.

Цікавим щодо вимог подвійного підпису є те, що його підтримав навіть Конституційний Суд України в Рішенні від 26.11.98 р. №16-рп/98 у справі за конституційним зверненням Відкритого акціонерного товариства "Лубнифарм" щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 6 Закону Української РСР "Про зовнішньоекономічну діяльність" і статті 154 Цивільного кодексу Української РСР. Але життя показало на інакше. Тепер, із затвердженням Положення та змін до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність",  вимога до подвійного підпису зовнішньоекономічного договору назавжди пішла в історію.

Найбільш цікавим нововведень в Положенні є те, що якщо раніше в базисних умовах поставки товарів зовнішньоекономічних договорів дозволялося вказувати вид транспорту та базисні умови поставки у відповідності з "Міжнародними правилами інтерпретації комерційних термінів" (ІНКОТЕРМС) лише у редакції 1990 року, то тепер базисні умови поставки повинні вказуватися у відповідності з Міжнародними правилами інтерпретації комерційних термінів чинної редакції. Таким чином може виникнути думка, що нині дозволено використовувати у зовнішньоекономічних контрактах правила ІНКОТЕРМС-2000. В принципі, їх можна було застосовувати і раніше, але на свій страх і ризик, а тепер про їх застосування вказано прямо. Однак, на жаль, виникає таке питання - в цивілізованому світі є давно чинними правила ІНКОТЕРМС-2000, але у нас їх чинність ще офіційно визнано лише з 10.04.2002 р. після опублікування в Урядовому кур'єрі другої частини цих правил (перша оприлюднена 03.04.2002 р.). Справа в тому, що відповідно до Указу Президента України від 04.10.94 р. №567/94 "Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів" встановлено, що при укладанні суб'єктами підприємницької діяльності України всіх форм власності договорів, у тому числі зовнішньоекономічних договорів (контрактів), предметом яких є товари, застосовуються Міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів, підготовлені Міжнародною торговою палатою в 1953 році. Кабінету Міністрів України було доручено опублікувати у двотижневий строк державною мовою України у газеті "Урядовий кур'єр" Міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів, підготовлені Міжнародною торговою палатою у 1953 році (у редакції 1990 року).

В той же час Кабінету Міністрів України було наказано забезпечувати опублікування державною мовою України наступних змін до Правил ІНКОТЕРМС. Такі зміни застосовуються через десять днів після їх опублікування у газеті "Урядовий кур'єр" до відносин, що виникають у зв'язку з договорами, в тому числі зовнішньоекономічними договорами (контрактами), укладеними після опублікування відповідних змін. На жаль, змін до правил ІНКОТЕРМС-1990 офіційно оприлюднено не було (власне правила оприлюднено в “Урядовому курєрі” 17.11.1994 р.).

Справа також ускладнюється тим, що у всіх документах Мінекономіки наразі йдеться лише про правила ІНКОТЕРМС в редакції 1990 року. Але вихід є. Справа в тому, що Указ Президента України від 04.10.94 р. №567/94 "Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів" повинен був набути силу через десять днів після опублікування Правил ІНКОТЕРМС. Але Правила ІНКОТЕРМС-1990, які затверджено від 01.09.90 р. №460 Міжнародною торговельною палатою в у газеті "Урядовий кур'єр". Правила ІНКОТЕРМС-1990 надруковано у газеті "Урядовий кур'єр" 17.11.94 р. таким чином Указ Президента України від 04.10.94 р. №567/94 "Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів" набув чинності з 28 листопада 1994 року і  тому фактично необхідно застосовувати правила ІНКОТЕРМС-1990 року. Таким чином тепер офіційно можна застосовувати лише застарілі правила ІНКОТЕРМС-1990. Але якщо вони і будуть застосовані, то чинним законодавством не передбачено санкцій за їх застосування, тим більше неможливо визнати договір недійсним.

Указ Президента України від 04.10.94 р. №567/94 "Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів" цікавий також тим, що він зобовязує застосовувати правила ІНКОТЕРМС і для внутрішніх договорів, хоча ІНКОТЕРМС, як правило, застосовується для міжнародної торгівлі, оскільки в них прямо сказано (ІНКОТЕРМС-2000), що метою Інкотермс є забезпечення єдиного набору міжнародних правил для тлумачення найбільш уживаних торговельних термінів у зовнішній торгівлі. А у нас Президент говорить, що “при укладанні суб'єктами підприємницької діяльності України всіх форм власності договорів, у тому числі зовнішньоекономічних договорів (контрактів), предметом яких є товари, застосовуються Міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів, підготовлені Міжнародною торговою палатою у 1953 році (далі - Правила ІНКОТЕРМС)”.

Віталій МОСЕЙЧУК

В Україні Правила Інкотермс 2010 визнано з 1 січня 2011 року чи не визнано взагалі?!

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


УКАЗ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів

Із змінами і доповненнями, внесеними

Указом Президента України

від 1 липня 1995 року N 505/95

З метою однакового тлумачення комерційних термінів суб'єктами підприємницької діяльності України при укладанні договорів, а також учасниками відносин, що виникають у зв'язку з такими договорами, постановляю:

1. Установити, що при укладанні суб'єктами підприємницької діяльності України всіх форм власності договорів, у тому числі зовнішньоекономічних договорів (контрактів), предметом яких є товари, застосовуються Міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів, підготовлені Міжнародною торговою палатою у 1953 році (далі - Правила ІНКОТЕРМС).

Суб'єктам підприємницької діяльності України при укладанні договорів, у тому числі зовнішньоекономічних договорів (контрактів), забезпечувати додержання Правил ІНКОТЕРМС.

2. Кабінету Міністрів України:

опублікувати у двотижневий строк державною мовою України у газеті "Урядовий кур'єр" Міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів, підготовлені Міжнародною торговою палатою у 1953 році (у редакції 1990 року);

забезпечувати опублікування державною мовою України наступних змін до Правил ІНКОТЕРМС. Такі зміни застосовуються через десять днів після їх опублікування у газеті "Урядовий кур'єр" до відносин, що виникають у зв'язку з договорами, в тому числі зовнішньоекономічними договорами (контрактами), укладеними після опублікування відповідних змін.

3. Органам державної виконавчої влади привести свої рішення (нормативні акти) у відповідність з цим Указом.

Рекомендувати Національному банку України привести нормативні акти у відповідність з цим Указом.

4. Дія цього Указу поширюється на відносини, що виникають у зв'язку з договорами, в тому числі зовнішньоекономічними договорами (контрактами), укладеними після надання чинності цим Указом.

5. Цей Указ набирає чинності через десять днів після опублікування Правил ІНКОТЕРМС.

 

 

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ
 4 жовтня 1994 року
N 567/94

  

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_39.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"