Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ОБІГ ПОДАТКОВИХ ВЕКСЕЛІВ ПО-НОВОМУ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ З 24.07.2005 Р. А ДО ЦІЄЇ ДАТИ З 31 БЕРЕЗНЯ 2005 РОКУ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЗАКОН №2505, ДІЯВ ПОПЕРЕДНІЙ ПОРЯДОК ОБІГУ ПОДАТКОВИХ ВЕКСЕЛІВ, ЯКІ ВИДАЮТЬСЯ НА МИТНИЦІ

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. N 395 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. N1104” була прийнята Кабінетом Міністрів України з метою приведення постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. N 1104 "Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України " (далі - Порядок) у відповідність до нової редакції пункту 11.5 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість", затвердженої Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" від 25.03.2005 р. N 2505-IV.

Однак через те, що в цій Постанові не було вказано дати набуття нею чинності, оскільки вона стосується питань митної справи, то згідно зі статтею 9 Митного кодексу України закони України з питань митної справи набирають чинності через десять днів з дня їх офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня їх офіційного опублікування.

Інші нормативно-правові акти з питань митної справи набирають чинності через 45 днів з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самим актом, але не раніше дня їх офіційного опублікування. У разі якщо такі нормативно-правові акти не будуть офіційно опубліковані, вони не набирають чинності.

Таким чином оскільки згадана вище постанова Кабінету Міністрів України була опублікована у газеті "Урядовий кур'єр" N 105 від 08.06.2005, то вона згідно зі статтею 9 Митного кодексу України набирає чинності з 24.07.2005. А до цієї дати з 31 березня 2005 року, незважаючи на Закон №2505, діяв попередній порядок обігу податкових векселів, які видаються на митниці.

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.06.2005 р. №11446/7/11-1217

Про постанову КМУ від 26.05.2005 р. №395

Державна податкова адміністрація України надсилає до відома та керівництва в роботі постанову Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. №395 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104» і повідомляє наступне.

Відповідно до Указу Президента України від 10 червня 1997 р. №503/97 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» постанова Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. №395 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104» набрала чинності з моменту її прийняття, тобто з 26 травня 2005 року.

Вказана постанова прийнята Кабінетом Міністрів України з метою приведення постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України « (далі — Порядок) у відповідність до нової редакції пункту 11.5 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість», затвердженої Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» від 25.03.2005 р. №2505-IV (далі — Закон №2505).

Внесені зміни до абзацу другого пункту 2 Порядку щодо визначення «податкового векселя» в новій редакції відповідно до пункту 1.16 статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно з якою податковий вексель — це письмове безумовне грошове зобов'язання платника податку сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та терміни, визначені Законом, яке підтверджене комерційним банком шляхом авалю, яке видається платником на відстрочення сплати податку на додану вартість, що справляється при імпорті товарів на митну територію України.

Враховуючи, що новою редакцією пункту 11.5 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачено, що податковий вексель підлягає обов'язковому підтвердженню комерційними банками шляхом авалю, вказаною постановою виключено пункт 13, розділ IV, додатки №1 і №2 до вказаного Порядку, норми яких стосуються податкових векселів, що не підлягають забезпеченню, та порядку надання довідки про відповідність статусу імпортера вимогам Закону.

Доцільно зазначити, що ні пунктом 11.5 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість», ні Законом України «Про Державний бюджет України на 2005 рік», з урахуванням змін, внесених Законом №2505, не передбачені вимоги щодо ввезення товарів за прямими договорами для власних виробничих потреб та стосовно права на відшкодування податку на додану вартість з бюджету за результатами попереднього звітного періоду, якщо така заборгованість з відшкодування податку на додану вартість на день видачі податкового векселя не погашена, до платників податку, які можуть використовувати вексельну форму сплати податку на додану вартість при імпорті товарів на митну територію України.

У зв'язку з наведеним, виключено абзаци п'ятий, шостий та восьмий пункту 4 Порядку, що передбачали вказані вимоги до імпортерів.

Обмеження на застосування податкових векселів при імпорті на митну територію України збереглося для підакцизних товарів та товарів, які належать до товарних груп 1 — 24 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), та розповсюджено на операції з імпорту на митну територію України будь-яких товарів, що здійснюються особами, що були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за дванадцять календарних місяців до місяця, у якому здійснюється такий імпорт, чи тих, які є суб'єктами оподаткування за правилами, встановленими законодавством з питань спрощених систем оподаткування, які передбачають сплату цього податку за ставками іншими, ніж встановлені пунктами 6.1 статті 6 та 81.2 статті 81 Закону України «Про податок на додану вартість», в зв'язку з чим викладено в новій редакції абзаци перший та третій пункту 5 Порядку.

Згідно з пунктом 11.5 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість» в новій редакції заборонено надавати податковий вексель у сплату податку на додану вартість при імпорті товарів на митну територію України при умові оформлення тимчасової чи неповної, періодичної чи попередньої декларацій.

З огляду на це, внесено відповідні зміни в абзаци другий пункту 1, пункт 3 та друге речення абзацу другого пункту 7 Порядку.

Також внесені зміни у розділ V щодо порядку погашення податкових векселів.

Зокрема, виключено норми стосовно обов'язкового погашення податкових векселів шляхом оплати коштами (пункт 18 Порядку).

Крім того, пункт 19 Порядку викладено в новій редакції, якою передбачено, що сума, зазначена у податковому векселі, включається до суми податкових зобов'язань платника податку в податковому періоді, на який припадає тридцятий календарний день з дня надання такого податкового векселя органу митного контролю. При цьому податковий вексель вважається погашеним, а сума податку, визначена у векселі, окремо до бюджету не сплачується та враховується у розрахунках податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, в якому податковий вексель погашено. Сума податку на додану вартість, зазначена в податковому векселі, відображається в податковій декларації окремим рядком.

Водночас слід наголосити, що абзацом другим пункту 19 Порядку передбачено, що платник податку може за самостійним рішенням достроково погасити податковий вексель шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку суми бюджетного відшкодування відповідно до поданої ним письмової заяви.

Комерційні банки зобов'язані оплатити податковий вексель у разі його неоплати платником у строк.

Пунктом 19 Порядку визначено, що до податкової декларації платник податку додає перелік та копії погашених у звітному (податковому) періоді, за який подається декларація, векселів, суми яких включено до податкових зобов'язань цього звітного періоду.

Необхідно відмітити, що Порядок доповнено новими пунктами 201 і 202, які передбачають наступне.

Так, відповідно до пункту 201 Порядку у разі наявності податкового боргу за податковими деклараціями, до яких включено податкові зобов'язання, визначені у податкових векселях, стягнення такого податкового боргу проводиться відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Пунктом 202 Порядку передбачено механізм погашення податкових векселів, виданих у 2004 році для підприємств суднобудівної промисловості, визначених відповідно до статті 1 Закону України «Про заходи щодо державної підтримки суднобудівної промисловості в Україні», підприємств з виготовлення боєприпасів, їх елементів та виробів спецхімії, підприємств з виробництва броньованих бойових машин, підприємств концерну «Бронетехніка України», підприємств літакобудівної промисловості, визначених статтею 2 Закону України «Про державну підтримку літакобудівної промисловості в Україні», суб'єктів, які здійснюють операції з ввезення на митну територію України товарів морського промислу (риба, ссавці, мушлі, ракоподібні, водні рослини тощо, охолоджені, солоні, морожені, консервовані, перероблені в борошно або в іншу продукцію), видобутих (виловлених, вироблених) суднами, внесеними до Державного суднового реєстру України або Суднової книги України.

Погашення зазначених податкових векселів здійснюється шляхом включення суми, зазначеної у податковому векселі, до суми податкових зобов'язань платника податку в податковому періоді, на який припадає останній календарний день дворічного терміну з дня надання такого податкового векселя органу митного контролю.

Слід також зазначити, що оскільки у тексті Закону України «Про податок на додану вартість» відповідно до змін, внесених Законом №2505, слова «ввезення (імпортування) товарів (послуг) на митну територію України» або «ввезення (пересилання) товарів (послуг) на митну територію України» у будь-яких комбінаціях замінено словом «імпорт» у відповідному відмінку та числі, тому такі зміни внесено у назву, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104 та назву і текст Порядку.

Повідомляючи наведене, Державна податкова адміністрація України зобов'язує довести постанову Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. №395 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104» до відома підпорядкованих органів державної податкової служби та встановити контроль за її дотриманням.

Додаток: постанова Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. №395 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104» (див. окремо в базі).

Заступник Голови

С. І. Лекарь

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.07.2005 р. №15/1425-ЕП

Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць

 

У зв'язку з численними запитами митних органів стосовно набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2005 №395 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104» повідомляємо наступне.

З питання набрання чинності згаданою вище постановою Кабінету Міністрів України Держмитслужба своїм листом від 14.06.2005 №11/1-15/6897 звернулася до Міністерства юстиції України.

Міністерство юстиції України у своєму листі від 14.07.2005 №22-36-175 на адресу Держмитслужби зазначило, що згідно зі статтею 9 Митного кодексу України закони України з питань митної справи набирають чинності через десять днів з дня їх офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня їх офіційного опублікування.

Інші нормативно-правові акти з питань митної справи набирають чинності через 45 днів з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самим актом, але не раніше дня їх офіційного опублікування. У разі якщо такі нормативно-правові акти не будуть офіційно опубліковані, вони не набирають чинності.

Офіційним опублікуванням закону та іншого нормативно-правового акта з питань митної справи вважається його опублікування в одному з періодичних видань, визначених законодавством України як офіційні. Датою офіційного опублікування нормативно-правового акту вважається дата виходу в світ відповідного номера того офіційного видання, в якому зазначений акт було опубліковано раніше, ніж в інших офіційних виданнях.

Таким чином, постанова Кабінету Міністрів України від 26.05.2005 №395 набирає чинності через 45 днів з дня її офіційного опублікування.

Оскільки згадана вище постанова Кабінету Міністрів України була опублікована у газеті «Урядовий кур'єр» №105 від 08.06.2005, то вона згідно зі статтею 9 Митного кодексу України набирає чинності з 24.07.2005.

Директор Департаменту митних платежів

С. Джигалов

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 травня 2005 р. №395

Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України» (Офіційний вісник України, 1997 р., число 41, с. 26; 1998 р., №28, ст. 1050, №34, ст. 1277; 1999 р., №27, ст. 1330; 2000 р., №47, ст. 2040; 2001 р., №43, ст. 1928; 2002 р., №2, ст. 69, №7, ст. 288, №42, ст. 1925; 2003 р., №15, ст. 666, №20, ст. 890; 2004 р., №34, ст. 2267) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Ю. ТИМОШЕНКО

Інд. 34

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 26 травня 2005 р. №395

 

ЗМІНИ,

що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. №1104

1. У назві та пункті 1 постанови слова «ввезенні (пересиланні)» замінити словом «імпорті».

2. У Порядку, затвердженому зазначеною постановою:

1) у назві та тексті Порядку слова «ввезення (пересилання)» в усіх відмінках замінити словом «імпорт» у відповідному відмінку, а слова «ввезені (імпортовані)», «ввезений (пересланий)», «ввезені» в усіх відмінках і формах числа замінити словом «імпортований» у відповідному відмінку і формі числа;

2) в абзаці другому пункту 1 та пункті 3 слово «ввізної» замінити словом «вантажної», а після слів «митної декларації» доповнити словами «(за винятком тимчасової чи неповної, періодичної чи попередньої декларації)»;

3) абзац другий пункту 2 викласти в такій редакції:

«податковий вексель — це письмове безумовне грошове зобов'язання платника податку сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та терміни, визначені Законом, яке підтверджене комерційним банком шляхом авалю та видається платником на відстрочення сплати податку на додану вартість, що справляється у разі імпорту товарів на митну територію України»;

4) абзаци п'ятий, шостий і восьмий пункту 4 виключити;

5) у пункті 5:

абзаци перший і третій викласти в такій редакції:

«5. Дія цього Порядку не поширюється на операції з імпорту на митну територію України підакцизних товарів та товарів, які належать до товарних груп 1 — 24 УКТЗЕД, а також на операції з імпорту на митну територію України будь-яких товарів, що здійснюються особами, які були зареєстровані як платники цього податку менше ніж за дванадцять календарних місяців до місяця, в якому здійснюється такий імпорт, чи тими, які є суб'єктами оподаткування за правилами, встановленими законодавством з питань спрощених систем оподаткування, що передбачають сплату цього податку за ставками іншими, ніж встановлені пунктами 6.1 статті 6 та 81.2 статті 81 Закону»;

«Сума податку на додану вартість за імпортованими підакцизними товарами та товарами, які належать до товарних груп 1 — 24 УКТЗЕД, а також за операціями з імпорту на митну територію України будь-яких товарів, що здійснюються особами, які були зареєстровані як платники цього податку менше ніж за дванадцять календарних місяців до місяця, в якому здійснюється такий імпорт, чи тими, які є суб'єктами оподаткування за правилами, встановленими законодавством з питань спрощених систем оподаткування, що передбачають сплату цього податку за ставками іншими, ніж встановлені пунктами 6.1 статті 6 та 81.2 статті 81 Закону, підлягає сплаті під час митного оформлення в установленому порядку»;

абзац четвертий виключити;

доповнити пункт абзацом такого змісту:

«Протест податкового векселя не здійснюється, сума, зазначена у непогашеному векселі, розглядається як податкова заборгованість, яка погашається у порядку, передбаченому законодавством для погашення податкового боргу»;

6) друге речення абзацу другого пункту 7 після слів «нарахованого за вантажною митною декларацією» доповнити словами «(за винятком тимчасової чи неповної, періодичної чи попередньої декларації)»;

7) абзаци другий — восьмий пункту 8, пункти 13 і 18, розділи IV і VII виключити;

8) абзац другий пункту 10 викласти в такій редакції:

«виключно на вексельному бланку, що видається банком»;

9) пункт 19 викласти в такій редакції:

«19. Сума, зазначена у податковому векселі, включається до суми податкових зобов'язань платника податку в податковому періоді, на який припадає тридцятий календарний день з дня надання такого податкового векселя органу митного контролю. При цьому податковий вексель вважається погашеним, а сума податку, визначена у векселі, окремо до бюджету не сплачується та враховується у розрахунках податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, в якому податковий вексель погашено. Сума податку на додану вартість, зазначена в податковому векселі, відображається в податковій декларації окремим рядком.

Платник податку може за самостійним рішенням достроково погасити податковий вексель шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку суми бюджетного відшкодування відповідно до поданої ним письмової заяви.

Комерційні банки зобов'язані оплатити податковий вексель у разі його неоплати платником у строк.

До податкової декларації платник податку додає перелік та копії погашених у звітному (податковому) періоді, за який подається декларація, векселів, суми яких включено до податкових зобов'язань цього звітного періоду»;

10) у пункті 20:

в абзаці четвертому слова і цифри «відповідно до пункту 3.2 Закону», «відповідно до статті 5 Закону (підпункт 7.4.2 Закону)» виключити;

абзац шостий викласти в такій редакції:

«імпортований на митну територію України товар не використовується у межах господарської діяльності платника податку»;

11) доповнити Порядок пунктами 201 і 202 такого змісту:

«201. У разі наявності податкового боргу за податковими деклараціями, до яких включено податкові зобов'язання, визначені у податкових векселях, стягнення такого податкового боргу проводиться відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

202. Погашення податкових векселів, виданих у 2004 році для підприємств суднобудівної промисловості, визначених відповідно до статті 1 Закону України «Про заходи щодо державної підтримки суднобудівної промисловості в Україні», підприємств з виготовлення боєприпасів, їх елементів та виробів спецхімії, підприємств з виробництва броньованих бойових машин, підприємств концерну «Бронетехніка України», підприємств літакобудівної промисловості, визначених статтею 2 Закону України «Про державну підтримку літакобудівної промисловості в Україні», суб'єктів, які здійснюють операції з ввезення на митну територію України товарів морського промислу (риба, ссавці, мушлі, ракоподібні, водні рослини тощо, охолоджені, солоні, морожені, консервовані, перероблені в борошно або в іншу продукцію), видобутих (виловлених, вироблених) суднами, внесеними до Державного суднового реєстру України або Суднової книги України, здійснюється шляхом включення суми, зазначеної у податковому векселі, до суми податкових зобов'язань платника податку в податковому періоді, на який припадає останній календарний день дворічного терміну з дня надання такого податкового векселя органу митного контролю»;

12) в абзаці четвертому пункту 23 слова «оплачений», «надходження до бюджету коштів за оплачений вексель» замінити відповідно словами «погашений», «погашення векселя».

3. Додатки №1 і №2 до Порядку виключити.

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_33.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"