Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІНОДІ СТАВАЛОСЯ ТАК, ЩО УКРАЇНСЬКІ ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ, ЩО БУЛИ ТИМЧАСОВО ВИВЕЗЕНІ З УКРАЇНИ І ВВОЗИЛИСЯ НАЗАД, ПІДЛЯГАЛИ ПРИ ПОВЕРНЕННІ ОПОДАТКУВАННЮ ПДВ

Іноді ставалося так, що українські транспортні засоби, що були тимчасово вивезені з України і ввозилися назад підлягали при поверненні оподаткуванню ПДВ за ставкою 20%. Особливо це лякало міжнародних перевізників, які при поверненні в Україну мали іноді сплачувати 20 відсотків від вартості свого авто... А все тому, що для Закону про ПДВ товари, що переміщуються через митний кордон, і транспортні засоби, призначені для переміщення товарів та/або пасажирів, належать до однієї категорії — «товар» і все. А відповідно до пп. 3.1.2 Закону про ПДВ об’єктом оподаткування ПДВ є операції з ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту. При цьому з метою оподаткування до імпорту також прирівнюються операції з ввезення на митну територію України товарів (супутніх послуг) за договорами лізингу (оренди), застави та іншими договорами, які не передбачають передавання права власності на них або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке ввезення пов’язане із поверненням товарів у зв’язку з припиненням дії цих договорів.

Але ст. 206 Митного кодексу дозволяє ввозити (вивозити) ТЗ, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України, у режимі тимчасового ввезення (вивезення). Загальний строк тимчасового переміщення товарів становить один рік з дня ввезення в Україну або вивезення за її межі (ст. 208 МК). Однак у ст. 209 МК зазначається, що звільнення від сплати податків під час переміщення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) регулюється виключно податковими законами України. Тобто Законом про ПДВ.

І лише Наказ ДМСУ від 24.01.2006 р. №48 «Про затвердження податкового роз’яснення щодо оподаткування податком на додану вартість транспортних засобів, що використовуються для надання послуг з міжнародних перевезень та переміщуються через митний кордон у режимі тимчасового вивезення» вирішив цю проблему. Коли авто вигідніше було залишити за кордоном, аніж ввозити назад - транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів та/або товарів через митний кордон, що перетинали митний кордон України в режимі тимчасового вивезення, при зворотному ввезенні не підпадають під дію пп. 3.1.2 та пп. 3.1.3 Закону про ПДВ і не є об’єктом оподаткування.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 24 січня 2006 року №48

Про затвердження податкового роз'яснення щодо оподаткування податком на додану вартість транспортних засобів, що використовуються для надання послуг з міжнародних перевезень та переміщуються через митний кордон у режимі тимчасового вивезення

З метою забезпечення єдиного тлумачення окремих положень законодавства, керуючись підпунктом 4.4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Порядком надання податкових роз'яснень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2001 №494, наказую:

1. Затвердити податкове роз'яснення щодо оподаткування податком на додану вартість транспортних засобів, що використовуються для надання послуг з міжнародних перевезень та переміщуються через митний кордон у режимі тимчасового вивезення (далі — Податкове роз'яснення), що додається.

2. Начальникам митниць проінформувати суб'єктів підприємницької діяльності про вимоги цього наказу шляхом висвітлення його в місцевих засобах масової інформації, у тому числі на наочних інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митниці й у пунктах пропуску через митний кордон України.

 

Голова Служби

О. Б. Єгоров

 ПОГОДЖЕНО:

  

 Голова Державної податкової

адміністрації України

 О. І. Кірєєв

 

ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державної митної служби України від 24 січня 2006 р. №48

 

ПОДАТКОВЕ РОЗ'ЯСНЕННЯ

щодо оподаткування податком на додану вартість транспортних засобів, що використовуються для надання послуг з міжнародних перевезень та переміщуються через митний кордон у режимі тимчасового вивезення

Відповідно до статті 1 Митного кодексу України від 11.07.2002 №92-IV розмежовані поняття «товар» та «транспортний засіб».

Зазначеною статтею Кодексу визначено, що товар — будь-яке рухоме майно (у тому числі валютні цінності, культурні цінності), електрична, теплова та інші види енергії, а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України;

транспортні засоби — будь-які засоби авіаційного, водного, залізничного, автомобільного транспорту, що використовується виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.

Відповідно до підпункту 3.1.2 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 №168/97-ВР об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції з ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту.

При цьому, з метою оподаткування до імпорту також прирівнюються операції з ввезення з-за меж митного кордону України на митну територію України товарів (супутніх послуг) за договорами лізингу (оренди) (у тому числі у разі повернення об'єкта лізингу лізингодавцю-резиденту або іншій особі за дорученням такого лізингодавця), застави та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке ввезення пов'язане із поверненням товарів у зв'язку з припиненням дії зазначених договорів.

Тобто, зазначена стаття Закону України «Про податок на додану вартість» передбачає обкладення податком на додану вартість товарів, які є предметом договорів, в тому числі договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари при їх ввезенні на митну територію України.

У випадку укладення контрактів, які передбачають надання послуг з міжнародних перевезень, транспортний засіб, який використовується для реалізації таких міжнародних перевезень, не є предметом зазначеного контракту та відповідно не може розглядатися як об'єкт оподаткування. Об'єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно до таких контрактів є операція з надання послуг з міжнародних перевезень.

Враховуючи вищевикладене, операції з тимчасового вивезення та зворотного ввезення на митну територію України транспортних засобів, які були вивезені за межі України відповідно до режиму тимчасового вивезення з метою виконання контрактів на надання послуг з міжнародних перевезень й повертаються на митну територію України, відповідно до підпунктів 3.1.2 та 3.1.3 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про податок на додану вартість» не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

 

 Заступник Голови Служби

О. П. Шейко

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_30.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"