Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

З 13 ГРУДНЯ 2005 РОКУ ЗАБЛОКОВАНО ЕКСПОРТ ДЕРЕВИНИ З УКРАЇНИ. ВИРОБНИКИ ЛІСУ НЕ МОЖУТЬ ЙОГО ЕКСПОРТУВАТИ, ЛИШЕ ПОСЕРЕДНИКИ

З 13 грудня 2005 року відповідно до статті 2 Закону України від 08.09.2005 р. №2860-IV "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів", який набув чинності з 13 грудня 2005 року, право експорту певної партії лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, має суб'єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на партію лісоматеріалів, зазначену у відповідному сертифікаті. А експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев взагалі забороняється.

При цьому сертифікат про походження лісоматеріалів видається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері лісового господарства або його територіальним органом і підтверджує законність придбання лісоматеріалів. Однак Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України. Зрозуміло, що цього Порядку наразі немає. Для затвердження цього порядку у Кабміну є аж 3 місяці.

Таким чином з 13 грудня 2005 року експортувати лісоматеріали та виготовлені з них пиломатеріали на законних підставах неможливо. Які виходи для експортерів лісу можуть бути ? Прийняття Закону України від 08.09.2005 р. №2860-IV "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" є однозначним форс-мажором для експортерів лісу. Щоправда не всі нормативно-правові акти визначають дії держави форс-мажором, але є 2 таких документи, які вважають нові забороняючи дії державної влади форс-мажором. Зокрема, відповідно Порядку видачі, обліку, відстрочення та оплати (погашення) векселя (письмового зобов'язання), що видається суб'єктом підприємницької діяльності при здійсненні операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах", який затверджено Наказом ДПАУ від 25.02.2002 N 83, форс-мажорні обставини в операціях з давальницькою сировиною – це непередбачені та непереборні події, що відбуваються незалежно від волі і бажання замовника або виконавця (війна, блокада, страйк, пожежа, аварія, паводок, замерзання моря, закриття морських проток, які трапляються на звичайному морському шляху між портами відвантаження і вивантаження, інше стихійне лихо, заборона експорту (імпорту), валютні обмеження або інші обмеження прав власності на сировину чи готову продукцію, у тому числі на їх переміщення, прийняті державою або відповідним державним органом тощо) і призводять до порушення умов укладених контрактів, Закону України від 04.10.2001 N 2761-III "Про внесення змін до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" та інших законодавчих актів. Також Правила користування електричною енергією, які затверджено Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996 N 28, до форс-мажору відносять, зокрема, умови, регламентовані відповідними органами виконавчої влади, а також пов'язаними з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями.

Таким чином між експортерами та імпортерами вступають в дію статті, які регулюють їхні дії в обставинах форс-мажору. Зазвичай це припинення розрахунків та операцій на визначений термін без жодних санкцій для контрагентів на певний термін.

Однак прийняття Закону України від 08.09.2005 р. №2860-IV "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" суперечить низці міжнародних угод України, а також українському митному законодавству. Варто лише нагадати що Президент України накладав на нього вето через те, що введення заборони на вивіз лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев суперечить статті XI Генеральної угоди з тарифів та торгівлі (ГАТТ), згідно з якою ніякі заборони чи обмеження, крім мита, податків чи інших зборів, не повинні встановлюватися або застосовуватися будь-якою стороною щодо продажу на експорт будь-якого товару, призначеного для ввезення на територію будь-якої іншої сторони. Тож прийняття Закону норми негативно позначиться на процесі вступу України до Світової організації торгівлі.

Крім того запропонованою процедурою сертифікації охоплюються всі лісоматеріали і пиломатеріали, окрім лісоматеріалів і пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. Але логіка Закону спотворена, адже у разі визнання за необхідне запровадження процедури сертифікації вона має застосовуватися, в першу чергу, стосовно лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев.

Крім того стаття 282 Митного кодексу передбачає, що для підтвердження походження товару митний орган у передбачених законом випадках має право вимагати подання сертифіката про походження такого товару. У разі вивезення товарів з митної території України сертифікат про походження товару, в тих випадках, коли він необхідний і це відображено у національних правилах країни ввезення чи передбачено міжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку, видається органом, уповноваженим на це Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2003 р. N 255 органом, уповноваженим видавати сертифікати походження з України  визначено Торгово-промислову палату або регіональні торгово-промислові палати.

Таким чином в Україні запроваджено видачу сертифікатів походження навіть в тому випадку, коли це не вимагається  національними правилами країни ввезення чи передбачено міжнародними договорами України. Але більше того, виникає суперечність з Рішенням про Правил визначення країни походження товарів від 30.11.2000 р., у відповідності до статті 11 якого “при экспорте товаров из государств - участников Соглашения сертификат о происхождении товара выдается уполномоченным органом в соответствии с национальным законодательством государства-экспортера. Сертификат оформляется на специальном защищенном бланке формата А4 (210 х 297 мм), изготовленном типографским способом. Срок действия сертификата формы СТ-1 составляет 12 месяцев со дня выдачи. Государства - участники Соглашения обмениваются образцами сертификатов формы СТ-1, печатей органов и подписей лиц, уполномоченных удостоверять сертификаты. Без представления указанных образцов сертификаты считаются недействительными и на товары не распространяются преференции, предусмотренные Соглашением”. Прийняття Закону порушує цю міжнародну угоду, оскільки виявляється, що сертифікати про походження видаватиме не один орган, а два. А форма СТ-1 ніби не стосується деревини та піломатеріалів !

Крім того, при прискіпливому прочитанні частини третьої статті 2 Закону можна прийти до жахливого висновку про те, що сертифікати зможуть отримувати лише посередники, а безпосередні власники-виробники лісу його отримати за Законом не зможуть. Дивіться самі “Сертифікат про походження лісоматеріалів видається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері лісового господарства або його територіальним органом і підтверджує законність придбання лісоматеріалів”. Тобто сертифікат підтверджує законність придбання, але чомусь він не підтверджує законність вирощення та виробництва, адже власниками лісу переважно стають або шляхом його вирощення або купівлі. Тобто держлісгоспи за Законом, сертифікатів про походження деревини ніколи не отримають. Як це не дивно. Сподіваємося, що Кабмін не буде прискіпливим до букви Закону при затвердженні Порядку видачі деревини сертифікатів про походження. А держлісгоспи є першими зацікавленими особами у скасуванні цього Закону, оскільки він забороняє їм експорт виробленої продукції.

І вот Кабінет Міністрів України постановою від 21.12.2005 N 1260 затвердив Тимчасовий порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, дію якого поширив на всіх суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності, що здійснюють експортні операції з лісоматеріалами та виготовленими з них пиломатеріалами. Дякувати Богу Порядок поширюватиметься на всіх експортерів, а не лише на тих, хто придбав лісо- та пиломатеріали для експорту. Крім того через скандальність ситуації Кабмін вирішив діяти швидко і не зовсім законно (оскільки Закон не передбачає тимчасовості Порядку) і невдовзі буде постійний Порядок. Тому зміни триватимуть. Про актуальність проблеми говорить те, що сертифікат видається у день подання документів, а не через день, десять днів чи місяць !

Експортерам для отримання сертифіката потрібно подати обласному управлінню лісового господарства Держкомлісгоспу заяву за встановленою формою, до якої додати копію (з обов'язковим пред'явленням оригіналу) товарно-транспортної або залізничної накладної про придбання лісо- та пиломатеріалів, або лісорубного квитка (для постійних лісокористувачів). Видається сертифікат на кожну партію лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, оформлену одним товаросупровідним документом, і діє протягом 60 днів з дати його видачі. Але чомусь не сказано, що сертифікат видається на партію лісоматеріалів за одним лісорубним квитком, через це виникатимуть скандальні ситуації, коли за одним квитком отримуватимуть декілька сертифікатів.

Віталій МОСЕЙЧУК, за матеріалами Книги маразмів України www.marazm.org.ua

 Україна має найнижчу лісистість в Європі й одночасно у нас знаходиться перший у світі штучний ліс в степу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 25 лютого 2003 р. N 255
Київ

Про визначення Торгово-промислової палати уповноваженим органом з видачі сертифікатів про походження товару

Відповідно до частини другої статті 282 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що:

у разі вивезення товарів з митної території України сертифікат про походження товару в тих випадках, коли він необхідний і це відображено в національних правилах країни ввезення чи передбачено міжнародними договорами, видається Торгово-промисловою палатою або регіональними торгово-промисловими палатами;

оплата послуг, пов'язаних з видачею сертифікатів про походження товару, провадиться за єдиним тарифом на умовах, визначених Торгово-промисловою палатою за погодженням з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції і Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва, а додаткових послуг, що надаються лише на прохання замовників, - виходячи з фактичної собівартості таких послуг.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2004 року.

 

 Прем'єр-міністр України 

В. ЯНУКОВИЧ 

 Інд. 27

  

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів

Цей Закон визначає особливий правовий режим експорту та реалізації лісо— та пиломатеріалів.

Стаття 1. Визначення термінів

У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

лісоматеріали — деревні матеріали, які добуваються шляхом розподілу на частини звалених дерев та деревних колод (уздовж або поперек) для подальшого використання або переробки;

пиломатеріали — пилопродукція певних розмірів та якості, яка має щонайменше дві плоскопаралельні пласті (розділ IX, група 44, код 4407 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності);

цінні та рідкісні породи дерев — акація, береза, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець.

Стаття 2. Заборона експорту лісо— та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев

Вивезення за межі митної території України лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев забороняється.

Стаття 3. Підтвердження походження лісо— та пиломатеріалів

Реалізація суб'єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтею 2 цього Закону, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів.

Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Сертифікат про походження лісоматеріалів видається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері лісового господарства або його територіальним органом і підтверджує законність придбання лісоматеріалів.

Право експорту певної партії лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтею 2 цього Закону, має суб'єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на партію лісоматеріалів, зазначену у відповідному сертифікаті.

Митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо— та пиломатеріалів, крім передбачених статтею 2 цього Закону, за умови подання експортером разом з іншими необхідними документами сертифіката про їх походження.

Після митного оформлення товарів копія сертифіката про походження лісоматеріалів вилучається і зберігається митницею разом з іншими документами, що стосуються цієї експортної операції.

Сертифікат про походження лісоматеріалів не може передаватися іншим суб'єктам підприємницької діяльності при подальшій реалізації лісоматеріалів на внутрішньому ринку України.

Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

прийняти нормативно-правові акти, передбачені цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Президент України

В. ЮЩЕНКО

м. Київ
8 вересня 2005 року
№2860-IV

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 грудня 2005 р. №1260

Київ

Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій

Відповідно до статті 3 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Тимчасовий порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, що додається.

2. Державному комітетові лісового господарства затвердити у тижневий строк форму сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та інструкцію з його заповнення.

 

Прем'єр-міністр України

Ю. ЄХАНУРОВ

 

Інд. 22

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. №1260

 

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій

1. Цей Порядок визначає механізм видачі сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів (далі — сертифікат) для здійснення експортних операцій.

2. Дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності, що здійснюють експортні операції з лісоматеріалами та виготовленими з них пиломатеріалами (далі — експортери).

3. Сертифікат є обов'язковим документом під час здійснення експорту лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

4. Сертифікат видається на кожну партію лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, оформлену одним товаросупровідним документом, і діє протягом 60 днів з дати його видачі.

5. Для отримання сертифіката експортери подають обласному управлінню лісового господарства Держкомлісгоспу заяву за встановленою Комітетом формою, до якої додається копія (з обов'язковим пред'явленням оригіналу) товарно-транспортної або залізничної накладної про придбання лісо— та пиломатеріалів, або лісорубного квитка (для постійних лісокористувачів).

6. Експортери несуть відповідальність за достовірність інформації в поданих ним документах.

7. Сертифікат видається у день подання документів.

У разі наведення неповної або недостовірної інформації у документах, передбачених пунктом 5 цього Порядку, експортерам в одноденний строк письмово повідомляється про відмову у видачі сертифіката з обгрунтуванням причин.

Відмова у видачі сертифіката може бути оскаржена в установленому законодавством порядку.

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_27.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"