Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

МИТНИКИ ПЕРЕСТАЛИ ПРОПУСКАТИ З 27 ЧЕРВНЯ ЛЕГКОВІ АВТОМОБІЛІ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОВЕРТАЮТЬСЯ НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНУ, АБО ЯКЩО ТРАНСПОРТ ОТРИМАНО У СПАДЩИНУ, ЯКЩО АВТОМОБІЛЬ ВІКОМ ПОНАД 8 РОКІВ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності в Листі від 19.09.2005 р. N 06-10/10-956 жорстко відреагував митниці на численні скарги громадян, які повертаються на постійне місце проживання в Україну разом із легковими автомобілями. Виявляється митники просто перестали пропускати легкові автомобілі таких громадян віком понад 8 років (див. Лист Держмитслужби від 16.09.2005 р. N 11/6-10/11594-ЕП “Щодо застосування положень статті 1 Закону України від 06.07.2005 N 2739-IV”). Тобто сам заїжджай в Україну на постійне місце проживання, а свій рідний та улюблений автомобіль кидай чи продавай за кордоном. Аналогічна ситуація склалася із успадкованими вживаними автомобілями та їхнім отриманням як гуманітарної допомоги.

Така ситуація виникла після набуття чинності Законом України від 06.07.2005 р. N 2739-IV "Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів", який передбачає, що з 27.07.2005 року забороняється ввезення на митну територію України для постійного користування легкових, вантажних автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів - коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8702 - 8704, 8603 10 00 10 (у тому числі тих, що ввозяться на митну територію України з метою їх розкомплектування на запасні частини), які на момент ввезення виготовлені та/або експлуатувалися більше ніж 8 років, крім автобусів та вантажних автомобілів, які ввозяться на митну територію України з метою транзиту або як гуманітарна допомога, та трамвайних вагонів шириною колії 1000 мм, які в Україні не виготовляються.

Однак Держмитслужба забула, що існує ще Законом України від 13.09.2001 р. N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України" в статті 13 якого встановлено спеціальний  режим ввезення транспортних засобів громадянами на ПМП.

За цією статтею (починаючи з другої частини) дозволяється ввезення у разі переселення на постійне місце проживання на кожного повнолітнього громадянина одного механічного транспортного засобу за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за умови, що він є власником такого транспортного засобу не менше року та за умови перебування такого транспортного засобу на обліку в країні постійного місця попереднього проживання не менше року.

Механічні транспортні засоби за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що ввозяться громадянами при переселенні на постійне місце проживання в Україну, підлягають постановці на тимчасовий облік в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України на термін до одного року з оформленням документів на право тимчасової експлуатації таких транспортних засобів з терміном дії на один рік без права відчуження таких транспортних засобів або передачі у користування іншим особам.

Відчуження механічного транспортного засобу за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що ввозиться громадянином при переселенні на постійне місце проживання в Україну, протягом року з дати переселення (в'їзду) на постійне місце проживання в Україну проводиться за умови сплати належних податків та зборів, передбачених для ввезення транспортного засобу з метою вільного використання.

Документи на право постійного користування та відчуження механічних транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що ввозяться громадянами при переселенні на постійне місце проживання в Україну, можуть бути видані після фактичного проживання протягом року на території України таких громадян - власників цих транспортних засобів.

Таким чином через законодавчу колізію Закону України від 06.07.2005 р. N 2739-IV та Закону України від 13.09.2001 р. N 2681-III  деякі громадяни залишилися без власного автотранспорту. З іншого боку це є свідченням неякісної законотворчої роботи, коли діють паралельно два закони, які частково суперечать один одному. Але, сподіваємося, проблему буде вирішено.

Віталій МОСЕЙЧУК

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.09.2005 р. N 11/6-10/11594-ЕП

Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць 


Щодо застосування положень статті 1 Закону України від 06.07.2005 N 2739-IV

У зв'язку із численними зверненнями громадян та запитами митних органів України щодо пропуску на митну територію України та митного оформлення для постійного користування транспортних засобів за кодами 8702 - 8704 УКТНЗЕД (при переселенні на постійне місце проживання; отримані громадянами, які постійно проживають в Україні як спадщини; як гуманітарна допомога), і на момент ввезення виготовлені та/або експлуатувались більше ніж 8 років, роз'яснюємо.

Відповідно до статті 1 Закону України від 06.07.2005 N 2739-IV "Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів", який набрав чинності з дня опублікування ("Урядовий кур'єр" N 138 від 28.07.2005) забороняється ввезення на митну територію України для постійного користування легкових, вантажних автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів - коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8702 - 8704, 8603 10 00 10 (у тому числі тих, що ввозяться на митну територію України з метою їх розкомплектування на запасні частини), які на момент ввезення виготовлені та/або експлуатувалися більше ніж 8 років, крім автобусів та вантажних автомобілів, які ввозяться на митну територію України з метою транзиту або як гуманітарна допомога, та трамвайних вагонів шириною колії 1000 мм, які в Україні не виготовляються.

Згідно з частиною першою статті 96 Митного кодексу України ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію товарів окремих видів можуть заборонятися законами України. Не можуть бути пропущені через митний кордон України зокрема, товари, заборонені до ввезення в Україну.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повідомляємо також, що за наявності суперечності законів, поведінка осіб встановлюється рішенням суду або через тлумачення у рішенні Конституційного Суду України.

 

Т. в. о. Голови Служби 

В. В. Вовк 

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ І БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЛИСТ

від 19.09.2005 р. N 06-10/10-956

Державній митній службі України 


За дорученням Голови Верховної Ради України В. Литвина, враховуючи численні скарги громадян, які повертаються на постійне місце проживання в Україну, на дії митних органів Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності як головний Комітет з питань податкового та митного законодавства роз'яснює визначений законодавством порядок ввезення цими громадянами транспортних засобів.

Скарги громадян викликані неправильним трактуванням деякими митницями положень Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів" (N 2739-IV від 06.07.2005 р.) щодо обмеження віку, екологічних стандартів (Євро-2), сертифікації, реєстрації транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України, який, на думку Комітету, має застосовуватися з урахуванням інших законодавчих норм, і в першу чергу Закону України N 2681-III від 13.09.2001 р. та постанови Кабінету Міністрів України N 341 від 31.05.94 р.

Слід зауважити: для громадян, які повертаються на постійне місце проживання в Україну, Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України" (N 2681-III від 13.09.2001 р.) встановлено спеціальний особливий режим ввезення транспортних засобів без сплати податків та з вимогою про те, що такий громадянин є власником транспортного засобу не менше року та перебуває на обліку в країні постійного місця попереднього проживання не менше року. Законом визначено, що кожен повнолітній громадянин, що повертаються на постійне місце проживання в Україну, може ввезти в такому режимі тільки один транспортний засіб, а також з метою обмеження можливостей перепродажу встановлено спеціальний режим реєстрації цих автомобілів.

Таким чином, цим Законом фактично визначено транспортні засоби, що належать громадянам, які повертаються на постійне місце проживання в Україну, особистими речами, а тому ввезення їх на митну територію України проходить у спеціальному режимі, який можна змінити виключно внесенням змін до цього Закону.

Виходячи з наведеного вище, просимо врахувати викладене вище у роботі митних органів, а цей лист довести до відома керівників регіональних митниць (митниць).

 

Голова Комітету 

С. В. Буряк 


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів

Верховна Рада України постановляє:

1. Забороняється ввезення на митну територію України для постійного користування легкових, вантажних автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів - коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8702 - 8704, 8603 10 00 10 (у тому числі тих, що ввозяться на митну територію України з метою їх розкомплектування на запасні частини), які на момент ввезення виготовлені та/або експлуатувалися більше ніж 8 років, крім автобусів та вантажних автомобілів, які ввозяться на митну територію України з метою транзиту або як гуманітарна допомога, та трамвайних вагонів шириною колії 1000 мм, які в Україні не виготовляються.

2. Здійснення першої реєстрації легкових, вантажних автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів - коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8702 - 8704, 8603 10 00 10, у тому числі тимчасової, проводиться під час пропуску на митну територію України з метою вільного користування (або ввозяться з метою їх розкомплектування на запасні частини), що на момент ввезення виготовлені більше ніж 5 років, у випадку, коли вони відповідають вимогам національних стандартів, які застосовуються для українських виробників транспортних засобів.

3. Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам національних стандартів, є сертифікат відповідності, виданий згідно із законодавством України.

4. Починаючи з 1 січня 2006 року в Україні діють стандарти Європейської економічної комісії ООН (UN/ECE) відповідного номера та року щодо колісних транспортних засобів, які продаються або використовуються на території України.

5. З 1 січня 2006 року здійснення першої реєстрації (у тому числі тимчасової) легкових, вантажних автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів - коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8702 - 8704, 8603 10 00 10 проводиться у разі, коли вони відповідають стандартам "ЄВРО-2" (Вимоги B Правила ЄЕК ООН (UN/ECE R 49-02) або стандарту, який встановлює більші екологічні вимоги відповідно до Закону.

6. Пункт 3 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 4, ст. 16) виключити.

7. Пункт 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., N 29, ст. 368) виключити.

8. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім статті 2, яка набирає чинності з 1 січня 2006 року.

 

Президент України 

В. ЮЩЕНКО 

м. Київ
6 липня 2005 року
N 2739-IV 

  

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_24.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"