МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ З НАДАННЯМ ПОДАТКОВОГО ВЕКСЕЛЯ МОЖЛИВЕ ЛИШЕ У РАЗІ ПІДТВЕРДЖЕННЯ НАДАННЯ АВАЛЮ БАНКАМИ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ МИТНИЦІКабмін у розпорядженні від 05.10.2005 р. №420-р "Про обмін між банками та органами виконавчої влади інформацією щодо авалювання векселів, які видаються під час ввезення (імпорту) товарів на митну територію України" вирішив, що митнене оформлення товарів, що ввозяться (імпортуються) на митну територію України, за якими сплата податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита провадиться шляхом видачі векселів, авальованих банками, відбувається лише за умови надходження від банків інформації в електронному вигляді про їх авалювання. Тобто печатки та підписів банку щодо аваля на податковому векселі Кабмін вважає недостатніми. Розпорядження набирає чинності через тридцять днів після опублікування. Нагадаємо, що аваль – це вексельне поручительство, за яким особа (аваліст), яка його здійснює, бере на себе відповідальність перед власником векселя за виконання векселедавцем, акцептантом або індосантом зобов'язань щодо оплати цього векселя. Аваль виражається словами "вважати за аваль" або будь-яким іншим рівнозначним формулюванням, оформляється на векселі або на алонжі, підписується авалістом. Крім того розпорядження Кабміну щодо електронного підтвердження авалю грубо прушує частину третю статті 31 Конвенції, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі (є чинною в Україні з 06.01.2000 р.), яка передбачає, що вважається, що для здійснення авалю достатньо одного лише підпису, вчиненого авалістом на лицьовій стороні векселя, якщо тільки цей підпис не вчинений трасатом або трасантом. Тобто для авалю достатьньо одного підпису аваліста без жодних електронних файлів підтвердження. Імпортери, які зазнають збитків від вищеназваного Розпорядження можуть сміливо подавати на Кабмін до суду, але скоріше за все це зроблять просунуті банки типу Правекс-банку, якім не потрібна зайва робота з обміну файлами, які суперечать чинному законодавству, і таким чином захистять своїх клієнтів та свій час. І вот вийшов перший блин - щоб не зупиняти підприємства, які працюють на давальницький сировині, Держмитслужба в Листі від 10.11.2005 р. №11/4-15/14193-ЕП тимчасово відмовилася від застосування Розпорядження Кабміну для таких підприємств. Віталій МОСЕЙЧУК
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 5 жовтня 2005 р. N 420-р Київ Про обмін між банками та органами виконавчої влади інформацією щодо авалювання векселів, які видаються під час ввезення (імпорту) товарів на митну територію України 1. Держмитслужбі: забезпечити проведення митного оформлення товарів, що ввозяться (імпортуються) на митну територію України, за якими сплата податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита провадиться шляхом видачі векселів, авальованих банками, лише за умови надходження від банків інформації в електронному вигляді про їх авалювання; щоденно подавати Державній податковій адміністрації через засоби електронного зв'язку реєстр векселів, виданих на суму податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита під час ввезення (імпорту) товарів на митну територію України і авальованих банками (в розрізі податків та способів розрахунку); у тижневий строк після прийняття цього розпорядження затвердити форму обміну інформацією в електронному вигляді про авалювання банками векселів, виданих платниками податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита під час ввезення (імпорту) товарів на митну територію України, та подати її Національному банку. 2. Рекомендувати Національному банку забезпечити щоденне подання банками Держмитслужбі інформації в електронному вигляді про авалювання векселів, виданих на суму податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита під час ввезення (імпорту) товарів на митну територію України, за формою, затвердженою Держмитслужбою. 3. Це розпорядження набирає чинності через тридцять днів після опублікування.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 10.11.2005 р. №11/4-15/14193-ЕП
Щодо розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2005 №420-р У зв'язку з набранням чинності з 00 годин 11.11.2005 розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про обмін між банками та органами виконавчої влади інформацією щодо авалювання векселів, які видаються під час ввезення (імпорту) товарів на митну територію України» від 05.10.2005 №420-р інформуємо про наступне. Згідно з пунктом 1 цього розпорядження митне оформлення товарів, що ввозяться (імпортуються) на митну територію України, за якими сплата податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита провадиться шляхом видачі векселів, авальованих банками, має здійснюватись лише за умови надходження від банків інформації в електронному вигляді про їх авалювання. З метою недопущення зупинки роботи підприємств, які використовують у процесі виробництва давальницьку сировину, та враховуючи, що векселі, видані у сплату податків та зборів у визначеному Законом України «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах» порядку, є заходом фінансової гарантії дотримання режиму переробки товарів, а не відстрочкою у сплаті податкових зобов'язань, у разі відсутності інформації банків в електронному вигляді про авалювання векселів, виданих при здійсненні митного оформлення давальницької сировини, до окремого розпорядження здійснювати митне оформлення такої сировини у порядку, що діяв до набрання чинності розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.10.2005 №420-р.
____________ Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_23.html
|
Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
|
Головна сторінка
|
Українська національна ідея.
Українократія
|
КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою
|
ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки |
Уголки потребителя для всех городов с
литературой |
Информационные стенды, щиты, доски
|
Перекидні системи
Перекидные системы
| Штендеры,
Штендери
|
Буклетницы
Буклетниці
|
Коментар Податкового кодексу, Митного
Комментарий Налогового кодекса, Таможенного|
НОВИНИ |
|
Реклама |
Контакт |
Журнали з охорони праці та інші
|
Календар бухгалтера
Календарь бухгалтера
|
Інструкції з охорони праці
|Оперативна
поліграфія,
тиражування
|
Фотоприколы
|
Термінологічний словник
|
Книги,
словник,
реферати
з історії,
ЗНО з історії України
|
(C)
Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження
надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється цитування
матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу
маразмів України та сайт
www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України
(www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України (www.marazm.org.ua).
Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів
для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу
автора з дотриманням вищезгаданих посилань.