Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЧОТИРИ З ПОЛОВИНОЮ РОКИ НЕ БУЛО ПОРЯДКУ ПІДГОТОВКИ ТА НАПРАВЛЕННЯ МИТНИМИ ОРГАНАМИ ПОДАТКОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ ПЛАТНИКАМ ПОДАТКІВ

 

Через 4 з половиною роки дії Закону №2181 Держмитслужба наказом від 25.04.2005 р. №329 нарешті затвердила Порядок підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків. Цей Порядок визначає послідовність дій митних органів аналогічно до затвердженого Наказом ДПАУ від 21 червня 2001 року N 253 Порядку направлення податкових повідомлень податковими органами. Виникає питання яким чином митниця утримувала податки до цього часу.  Але звинувачувати митників неможливо через неякісний Закон №2181, який в пункті 19.7 передбачає, що лише Кабінету Міністрів України та Національному банку України слід у тримісячний термін затвердити нормативно-правові акти, що випливають з цього Закону та у двомісячний термін подати пропозиції про внесення змін до законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям цього Закону та привести свої рішення у відповідність з нормами цього Закону. А всі інші органи  можуть приводити свої акти в порядок до кінця світу.

Митні органи повідомляють платників податків про суми акцизного збору та ПДВ, ввізного та вивізного мита, інших обов’язкових платежів, які відповідно до законів справляються з них при ввезенні/вивезенні товарів. Передбачено дві форми таких повідомлень – для юридичних і фізичних осіб.

Податкові повідомлення складають структурні підрозділи митного органу, до функцій якого входить контроль за нарахуванням та справлянням податків. Складають їх щодо кожного окремого податку. Тому якщо митний орган здійснює розрахунок суми податкових зобов’язань за кількома податками, платник має отримати відповідну кількість податкових повідомлень.

У разі несплати в установлений строк податкового зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні, таке податкове зобов’язання буде визнано податковим боргом. А від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, розпочнеться нарахування пені.

Віталій МОСЕЙЧУК, “Документи для бізнесу”

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Про затвердження Порядку підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків

Наказ Державної митної служби України
від 25 квітня 2005 року N 329

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 липня 2005 р. за N 789/11069

Відповідно до Закону України від 21.12.2000 N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, що додається.

2. Управлінню податків та зборів (Шейко О. Л.) та Управлінню організації правової роботи, удосконалення митного законодавства та правової експертизи (Ступак Ю. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Начальникам митниць проінформувати суб'єктів підприємницької діяльності про вимоги цього наказу шляхом висвітлення його в місцевих засобах масової інформації, у тому числі на наочних інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митниці й у пунктах пропуску через митний кордон України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Войцещука А. Д.

 

Голова Служби 

В. В. Скомаровський 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державної податкової
адміністрації України 

 
О. І. Кіреєв 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної митної служби України
від 25 квітня 2005 р. N 329

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 липня 2005 р. за N 789/11069 


Порядок підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено на підставі Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон).

1.2. Порядок визначає послідовність дій митних органів при підготовці та направленні податкових повідомлень платникам податків.

1.3. Терміни "платники податків", "податкове зобов'язання", "податковий борг (недоїмка)", "пеня", "податкове повідомлення", "апеляційне узгодження" вживаються в значеннях, наведених у Законі.

2. Порядок складання митними органами податкових повідомлень

2.1. Митні органи самостійно здійснюють розрахунок сум податкових зобов'язань платників податків на підставі положень підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону щодо податків та зборів, визначених підпунктом 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 цього Закону.

2.2. У випадку, зазначеному в пункті 2.1 цього Порядку, митний орган складає та надсилає платнику податків податкове повідомлення за формою згідно з додатком 1 для платників податків - юридичних осіб (форма "Ю") або за формою згідно з додатком 2 для платників податків - фізичних осіб (форма "Ф").

2.3. Податкове повідомлення складається структурним підрозділом митного органу, до функцій якого входить контроль за нарахуванням та справлянням податків та зборів (обов'язкових платежів).

2.4. Податкове повідомлення складається на розраховану суму податкового зобов'язання щодо кожного окремого податку, збору (обов'язкового платежу). Якщо митний орган здійснив розрахунок сум податкових зобов'язань за декількома податками, то складається відповідна кількість податкових повідомлень.

2.5. Структурний підрозд іл митного органу, який склав податкове повідомлення, уносить його до реєстру податкових повідомлень, направлених юридичним особам - платникам податків (додаток 3), або до реєстру податкових повідомлень, направлених фізичним особам - платникам податків (додаток 4), які ведуться в митному органі в електронному вигляді щодо окремих платників податків.

2.6. При складанні податкового повідомлення йому присвоюються та вносяться до реєстру податкових повідомлень:

а) до графи 1 - його порядковий номер за певний рік;

б) до графи 2 - дата його складання.

3. Порядок надсилання (вручення) митними органами податкових повідомлень платникам податків

3.1. Податкове повідомлення в той самий день після його складання передається структурному підрозділу митного органу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, для надсилання (вручення) платнику податків.

3.2. Структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції митного органу у день отримання податкового повідомлення від структурного підрозділу, що його склав, надсилає (вручає) податкове повідомлення платнику податків, при цьому корінець податкового повідомлення залишається в митному органі.

3.3. Податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

3.4. Податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження з повідомленням про вручення.

3.5. Дата відправлення (вручення) проставляється на корінці податкового повідомлення:

а) посадовою особою юридичної особи - платника податків (фізичною особою - платником податків) у разі вручення податкового повідомлення під розписку;

б) працівником структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, у разі надіслання листом з повідомленням про вручення. При цьому повідомлення про вручення прикріплюється до корінця податкового повідомлення.

3.6. Якщо митний орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення через:

1) незнаходження посадових осіб;

2) їх відмову прийняти податкове повідомлення;

3) незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків,

то працівник структурного підрозділу митного органу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, в день надходження до митного органу такої інформації оформлює акт довільної форми, у якому зазначає причину невручення податкового повідомлення. Зазначений акт передається до структурного підрозділу митного органу, в якому зберігається справа платника податків, і підшивається до неї.

3.7. У день повернення неврученого податкового повідомлення структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, розміщує його на дошці податкових оголошень митного органу, встановленій на вільному для огляду місці біля входу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень митного органу, зафіксований в акті про причини невручення платнику податків податкового повідомлення, уважається днем його вручення.

3.8. Апеляційне узгодження податкового зобов'язання платника податків, нарахованого митним органом, здійснюється в порядку, визначеному пунктом 5.2 статті 5 Закону.

4. Порядок обліку в митних органах податкових повідомлень

4.1. Після вручення (отримання інформації про вручення) податкового повід омлення платнику податків або його розміщення на дошці податкових оголошень митного органу структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, передає корінець такого податкового повідомлення з відміткою про вручення платнику податків (або про дату розміщення на дошці податкових оголошень) структурному підрозділу, який його склав.

4.2. Структурний підрозділ митного органу, який склав таке податкове повідомлення, у день отримання корінця податкового повідомлення вносить відповідні дані до реєстру податкових повідомлень та підшиває корінець податкового повідомлення (у разі направлення податкового повідомлення листом з повідомленням про вручення - разом з повідомленням про вручення поштового відправлення) до справи платника податків.

4.3. Структурний підрозділ митного органу, який склав податкове повідомлення, після розгляду скарги платника податків підшиває примірник вмотивованого рішення митного органу до його справи поряд з корінцем податкового повідомлення та:

а) у разі часткового скасування, на підставі раніше прийнятого рішення митного органу, нарахованої суми податкового зобов'язання складає та направляє платнику податків нове податкове повідомлення, при цьому раніше надіслане податкове повідомлення вважається відкликаним;

б) у разі збільшення митним органом суми податкового зобов'язання за результатами розгляду скарги платника податків складає та направляє платнику податків окреме податкове повідомлення на суму збільшення податкового зобов'язання, при цьому раніше надіслане податкове повідомлення не відкликається.

З метою доведення до відома платника податків кінцевого строку сплати податкового зобов'язання, зазначеного у раніше надісланому податковому повідомленні (у разі, якщо сума податкового зобов'язання за результатами розгляду скарги збільшується або залишається без змін, а раніше надіслане податкове повідомлення не відкликається), митним органом складається та надсилається (вручається) платнику податків податкове повідомлення, яке має номер раніше надісланого податкового повідомлення та через дріб номер скарги, щодо якої воно складене (1 - для першої, 2 - для другої та ін.), крім того, у податковому повідомленні зазначається новий кінцевий строк сплати податкового зобов'язання.

Аналогічні дії здійснюються у разі подання платником податків повторної скарги щодо отриманого податкового повідомлення.

5. Порядок відкликання податкових повідомлень

5.1. Податкове повідомлення вважається відкликаним, якщо:

а) сума податкового зобов'язання самостійно погашається платником податків;

б) митний орган скасовує або змінює раніше прийняте рішення про нарахування суми податкового зобов'язання внаслідок адміністративного оскарження цього рішення;

в) рішення митного органу про нарахування суми податкового зобов'язання скасовується чи змінюється судом (господарським судом).

5.2. У випадках, визначених підпунктом "а" пункту 5.1 цього Порядку, податкове повідомлення вважається відкликаним у день, протягом якого відбулося погашення суми податкового зобов'язання.

5.3. У випадках, визначених підпунктом "б" пункту 5.1 цього Порядку, податкове повідомлення вважається відкликаним з дня прийняття митним органом рішення про скасування або зміну раніше нарахованої суми податкового зобов'язання.

5.4. У випадках, визначених підпунктом "в" пункту 5.1 цього Порядку, податкове повідомлення вважається відкликаним у день отримання платником податків відповідного рішення суду (господарського суду).

5.5. Якщо нарахована сума податкового зобов'язання зменшується внаслідок її адміністративного оскарження, то раніше надіслане податкове повідомлення вважається відкликаним від дня отримання платником податків нового податкового повідомлення, що містить нову суму податкового зобов'язання.

 

Заступник директора Департаменту
податків та тарифного регулювання -
начальник Управління податків та зборів

 
 
О. Шейко 

 

 ____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_21.html


Попередня статтяНаступна стаття


Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"

 


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.