Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVII. МАРАЗМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРИ РЕЕКСПОРТІ ВИМАГАЮТЬ ПИСЬМОВОЇ ЗГОДИ УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ ДЕРЖАВИ ПОХОДЖЕННЯ ЦИХ ТОВАРІВ, ЯКЩО ЦЬОГО ВИМАГАЮТЬ ВІДПОВІДНІ МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ

Відповідно до статті 196 Митного кодексу України реекспорт – це митний режим, відповідно до якого товари, що походять з інших країн, не пізніше ніж у встановлений законодавством строк з моменту їх ввезення на митну територію України вивозяться з цієї території в режимі експорту.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2005 р. N 38-р “Про тимчасове припинення реекспортних операцій з нафтою” з метою запобігання погіршенню становища на внутрішньому ринку нафтопродуктів, забезпечення завантаження потужностей вітчизняних нафтопереробних підприємств в обсягах, необхідних для задоволення потреби сільськогосподарських товаровиробників у пально-мастильних матеріалах на період проведення весняно-польових робіт, Держмитслужбі та Мінекономіки було наказано тимчасово припинити здійснення митного оформлення нафти, що реекспортується, за кодом згідно з УКТЗЕД 2709 00 90 00 і видачу дозволів на її реекспорт.

Однак відповідно до частини другій статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 43 Господарського кодексу України встановлено, що підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.

Також, згідно з частиною першою статті 96 Митного кодексу України ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію товарів окремих видів можуть заборонятися законами України.

При цьому, умови переміщення товарів в режимі реекспорту визначені статтею 197 Митного кодексу України, відповідно до якої товари, що походять з інших країн, можуть вивозитися за межі митної території України у режимі реекспорту, якщо:

1) митному органу подано дозвіл уповноваженого Кабінетом Міністрів України органу чи органу, визначеного міжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, на реекспорт товарів;

2) товари, що реекспортуються, перебувають у тому ж стані, в якому вони перебували на момент ввезення на митну територію України, крім змін внаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання;

3) товари, що реекспортуються, не використовувалися на території України з метою одержання прибутку;

4) товари, що реекспортуються, вивозяться не пізніше ніж через один рік з дня їх ввезення на митну територію України. 

Закон України “Про зовнішньоекономічну діяльність” в частині четвертій статті 6 передбачає, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів), крім тих, які прямо та у виключній формі заборонені законами України.

Разом з цим, відповідно до частини третьої статті 8 вказаного Закону держава та її органи не мають права безпосередньо втручатися в зовнішньоекономічну діяльність суб'єктів цієї діяльності, за винятком випадків, коли таке втручання здійснюється згідно з цим та іншими законами України. 

При цьому, до повноважень Кабінету Міністрів України у сфері державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності згідно з статтею 9 цього Закону, зокрема, належать вжиття заходів до здійснення зовнішньоекономічної політики України відповідно до законів України та прийняття нормативно-правових актів управління з питань зовнішньоекономічної діяльності у випадках, передбачених законами України.

Після невеликого політичного скандалу, в тому числі за участю міністра юстиції України Романа Зварича, Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2005 р. N 38-р “Про тимчасове припинення реекспортних операцій з нафтою” Розпорядження Кабміну від 13.04.2005 р. №97-р "Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2005 р. N 38" перше розпорядження викладено в новій редакції. Але теж не без своїх маразмів.

По-перше, від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України вимагають письмової згоди на здійснення такої операції уповноваженого органу держави походження цих товарів, якщо цього вимагають відповідні міжнародні договори України.

По-друге, Мінекономіки і Держмитслужбі видавати дозволи на реекспорт товарів іноземного походження і здійснювати їх митне оформлення у разі ввезення цих товарів на митну територію України поза межею граничних обсягів, визначених відповідними міжнародними договорами України. Таким чином виникає протиріччя між першим та другим пунктом: адже за другим пунктом Мінекономіки і Держмитслужбі видадуть дозвіл на реекспрорт навіть того, що було ввезено поза обсяги, визначені міжнародними угодами (тобто офіційно підтверджено, що в Україну щось можна ввозити поза квотами, визначеними міжнародними угодами), в той же час такого дозволу не буде видано, якщо немає письмової згоди на здійснення такої операції уповноваженого органу держави походження цих товарів, якщо цього вимагають відповідні міжнародні договори України. Схоже на шахрайство.

Адже це прямо суперечить статті 197 Митного кодексу, яка передбачає, що митному органу подано дозвіл уповноваженого Кабінетом Міністрів України органу чи органу, визначеного міжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, на реекспорт товарів. Тобто орган може бути не лише передбачений міжнародним договором, але і Кабміном. Бо інакше за Розпорядження Кабміну від 13.04.2005 р. №97-р виходить, що реекспорт товарів, які підпадають під міжнародні угоди здійснюється лише за дозволом уповноваженого органу держави походження цих товарів. Ніби кожна угода передбачає отримання такого дозволу саме від органу такої держави, але угода може не вимагати отримання такого дозволу чи передбачати отримання дозволу від міжнародного органу тощо. А ми самі себе обмежуємо.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 16 лютого 2005 р. N 38-р
Київ  

Про тимчасове припинення реекспортних операцій з нафтою

З метою запобігання погіршенню становища на внутрішньому ринку нафтопродуктів, забезпечення завантаження потужностей вітчизняних нафтопереробних підприємств в обсягах, необхідних для задоволення потреби сільськогосподарських товаровиробників у пально-мастильних матеріалах на період проведення весняно-польових робіт, Держмитслужбі та Мінекономіки тимчасово припинити здійснення митного оформлення нафти, що реекспортується, за кодом згідно з УКТЗЕД 2709 00 90 00 і видачу дозволів на її реекспорт.

 Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

 Інд. 27

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13 квітня 2005 р. N 97-р
Київ

 

Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2005 р. N 38

Внести до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2005 р. N 38 "Про тимчасове припинення реекспортних операцій з нафтою" (Офіційний вісник України, 2005 р., N 7, ст. 393) зміни, виклавши його в такій редакції:

"Про реекспортні операції з товарами іноземного походження

Мінекономіки видавати дозволи на реекспорт товарів іноземного походження, раніше ввезених в рамках угод про вільну торгівлю, за умови надходження від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України письмової згоди на здійснення такої операції уповноваженого органу держави походження цих товарів, якщо цього вимагають відповідні міжнародні договори України.

Мінекономіки і Держмитслужбі видавати дозволи на реекспорт товарів іноземного походження і здійснювати їх митне оформлення у разі ввезення цих товарів на митну територію України поза межею граничних обсягів, визначених відповідними міжнародними договорами України, та за умови сплати належних податків і зборів.

Мінекономіки видавати дозволи на реекспорт товарів іноземного походження за умови відповідності контрактних цін митній вартості, визначеній згідно з вимогами розділу XI Митного кодексу України". 

 

Прем'єр-міністр України 

 

Ю. ТИМОШЕНКО 

 Інд. 27

 КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 серпня 2003 р. N 1211

Київ

Деякі питання реекспорту товарів

З метою виконання міжнародних договорів України та відповідно до статті 197 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Уповноважити Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції видавати дозволи на реекспорт товарів, переліки яких оприлюднюються Міністерством:

походженням з України, що здійснюється з території інших країн відповідно до міжнародних договорів України;

походженням з інших країн, що здійснюється за межі митної території України.

2. Державній митній службі затвердити до 1 січня 2004 р. порядок застосування митних процедур до товарів, що переміщуються через митний кордон України в режимі реекспорту.

3. Дія цієї постанови не поширюється на товари, реекспорт яких здійснюється відповідно до Указу Президента України від 13 лютого 1998 р. N 117 "Про Положення про державний експортний контроль в Україні".

4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2004 року.

 

 Прем'єр-міністр України 

 В. ЯНУКОВИЧ 

 Інд. 27

  МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України

від 10 березня 2004 р. 

 

Перелік товарів українського походження, на які законодавством України встановлені ставки вивізного (експортного) мита та реекспорт яких з митних територій іноземних країн, відповідно до міжнародних договорів України, потребує дозволу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України

 I. Жива худоба та шкіряна сировина

 Код товару згідно з УКТ ЗЕД 

 Опис товару 

 0102 90 05 00,

0102 90 21 00,

0102 90 29 00,

0102 90 41 00,

0102 90 49 00,

0102 90 90 00 

 Велика рогата худоба жива:

масою не більш як 300 кг 

 0102 90 51 00,

0102 90 59 00,

0102 90 61 00,

0102 90 69 00,

0102 90 71 00,

0102 90 79 00,

0102 90 90 00 

 Велика рогата худоба жива:

масою понад 300 кг 

 0104 10 

 Вівці живі 

 4101 

 Шкури необроблені великої рогатої худоби (свіжі або солоні, сушені, оброблені вапном, протравлені чи консервовані іншим способом, але не дублені, не вироблені під пергамент і не піддані подальшій обробці), з волосяним покровом або без волосяного покрову, спілок або неспілок 

 4102 

 Необроблені шкури овець або шкурки ягнят (свіжі або солоні, сушені, оброблені вапном, зольні, пікельовані чи консервовані іншим способом, але не дублені, не піддані подальшій обробці), з вовняним покровом або без вовняного покрову, спілок або неспілок 

 4103 90 00 00 

 Тільки шкури свиней 

  

II. Насіння деяких видів олійних культур

 Код товару згідно з УКТ ЗЕД 

 Опис товару 

1204 00 90 00 

Насіння льону, подрібнене або не подрібнене 

1206 00 91 00 

Насіння соняшнику, подрібнене або не подрібнене: лущене; у лушпинні, сірого кольору і з білими смугами 

1206 00 99 00 

Насіння соняшнику, подрібнене або не подрібнене 

1207 99 99 00 

Насіння рижію 

  III. Відходи та брухт чорних металів

 

Код товару згідно з УКТ ЗЕД 

 

Опис товару 

7204 

Відходи та брухт чорних металів; залізні або сталеві відходи у зливках для переплавки (шихтові зливки): 

7204 10 00 00 

- відходи та брухт ливарного чавуну 

 

- відходи та брухт легованої сталі: 

7204 21* 

- - нержавіючої сталі: 

7204 21 10 00* 

- - - з масовою часткою нікелю 8 % або більше 

7204 21 90 00* 

- - - іншої 

7204 29 00 00* 

- - інші 

7204 30 00 00 

- відходи та брухт чорних металів, луджені 

- інші відходи та брухт: 

7204 41 

- - токарна стружка, обрізки, уламки, відходи фрезерного виробництва, ошурки, відходи обрізування та штампування, пакетовані або непакетовані: 

7204 41 10 00 

- - - токарна стружка, обрізки, уламки, відходи фрезерного виробництва та ошурки 

 

- - - відходи обрізування або штампування: 

7204 41 91 00 

- - - - пакетовані 

7204 41 99 00 

- - - - інші 

7204 49 

- - інші: 

7204 49 10 00 

- - - подрібнені (різані) 

 

- - - інші: 

7204 49 30 00 

- - - - пакетовані 

 

- - - - інші: 

7204 49 91 00 

- - - - - несортовані 

7204 49 99 00 

- - - - - інші 

7204 50 

- відходи у зливках (шихтові зливки) для переплавки: 

7204 50 10 00 

- - з легованої сталі 

7204 50 90 00 

- - інші 

____________

* У відповідності до Закону України від 05.05.99 року N 619-XIV "Про металобрухт" експорт, а також вивезення за межі митної території України як давальницької сировини брухту легованих чорних металів, брухту кольорових металів, продуктів первинної металургійної переробки у формі зливків, чушок, пластин та інших напівфабрикатів з нерафінованої міді (в тому числі анодів) забороняються.

Директор департаменту державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю зазовнішньоекономічною діяльністю 

 

В. Андріящук 

 ____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/zed/17_17.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"