В Болгарії діє Закон, який визнає існування єдиної православної церкви
В 1992 році Болгарська церква пережила розкол. Частина ієрархів виступила проти патріарха Максима, якого вони обвинувачували у зв'язках з колишньою комуністичною владою, а його інтронізацію вважали неканонічною. Розкольники утворили альтернативний Синод. Хоча більшість священнослужителів не приєдналося розколу, однак влада підтримала альтернативний синод і передала в його розпорядження значну частину храмів.
Розкол був подоланий 1998 року, коли у Софії відбувся Всеправославний Собор за участю представників 13 автокефальних церков. У результаті проведення собору представники альтернативної «Болгарської Патріархії» заявили, про своє каяття й висловили бажання про повернення в єднання православної церкви. Собор прийняв покаяння розкольників, 2003 року ієрархія Болгарської церкви одержала офіційну реєстрацію й була визнана державою, а 2004 року усі храми були повернені Болгарській церкві, що й можна вважати кінцем розколу.
Болгарська православна церква — Вікіпедія
Повернення храмів відбулося не без допомоги поліції та Закону, який визнав існування в Болгарії єдиної православної церкви. Цей приклад хочуть показати Україні, щоправда на користь Московського патріархату, а не Київського.