Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXXVII. МАРАЗМИ ВИБОРІВ ТА РЕФЕРЕНДУМІВ

Кількість депутатів районних рад сягне максимуму, але не гарантуватиме представництва інтересів всіх територіальних громад

Як відомо, нові вибори обласних, районних, міських, районних у містах рад проводитимуться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою в пропорції 50х50. Але є обмеження в кількості депутатів відповідних рад, відповідно лише половина з них представлятиме відповідні територіальні громади, а інша незрозуміло які громади представлятиме, оскільки представлятиме партії.

Відповідно до частини четвертої статті 16 нового Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності:

1) до 1 тисячі жителів – від 12 до 16 депутатів включно;

2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів – від 16 до 20 депутатів включно;

3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів – від 20 до 30 депутатів включно;

4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів – від 30 до 36 депутатів включно;

5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів – від 36 до 46 депутатів включно;

6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів – від 36 до 50 депутатів включно;

7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів – від 40 до 60 депутатів включно;

8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 50 до 76 депутатів включно;

9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – від 60 до 90 депутатів включно;

10) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів – від 76 до 120 депутатів включно;

11) понад 2 мільйони жителів – від 76 до 150 депутатів включно.

При цьому загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається з урахуванням кількості територіальних громад сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення їх можливого представництва у відповідній районній раді пропорційно чисельності такої територіальної громади.

В підсумку навіть за максимальної кількості депутатів райрад, мешканці деяких територіальних громад, наприклад, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької  та інших сільських областей не матимуть представника в районній раді, оскільки у них кількість територіальних громад в районі може сягати 30-40, а населення менше 50 тисяч на район плюс ще половина депутати – пропорційники.

Петро ПАТЛАТИЙ
27.07.2010 р.

За кількістю депутатів Київ - світовий рекордсмен

Скільки депутатів місцевих рад в Україні? Статистика

В Україні досі є чинним радянський Закон УРСР „Про вибори до місцевих Рад народних депутатів Української РСР”

Територіальні виборчі комісії місцевих виборів формуються виключно партіями, які є у Верховній Раді

Для висунення мажоритарного кандидата в одну й ту саму раду строк вдвічі менший і складає лише 3 дні, ніж при висуненні кандидата-пропорційника

Солдати та зеки не мають права голосу на місцевих виборах

Незважаючи на різні терміни призначень депутатів місцевих рад та сільських, селищних та міських голів, їхні вибори призначають на один день

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Стаття 16. Визначення загального складу Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад

1. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) обласної, районної, міської (крім міст в Автономній Республіці Крим, міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідною обласною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів.

Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст в Автономній Республіці Крим, крім міста Севастополя) ради приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів.

Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідно Київською, Севастопольською міською радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів.

Рішення про загальний склад (кількість депутатів) районної у місті, сільської, селищної ради приймається відповідною районною у місті, сільською, селищною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів.

2. У разі якщо місцева рада, яка має прийняти рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної місцевої ради, яка має обиратися, у строк, установлений частиною першою цієї статті, не прийняла такого рішення, загальний склад відповідної місцевої ради, яка має обиратися, залишається у тій самій кількості, що й у поточному скликанні, а в разі якщо загальний склад відповідної місцевої ради поточного скликання становить непарне число, то загальний склад такої місцевої ради, яка має обиратися, становитиме мінімальну залежно від чисельності жителів кількість депутатів, визначену частиною четвертою цієї статті.

3. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради в разі призначення перших місцевих виборів приймається відповідно до статті 85 цього Закону.

4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності:

1) до 1 тисячі жителів – від 12 до 16 депутатів включно;

2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів – від 16 до 20 депутатів включно;

3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів – від 20 до 30 депутатів включно;

4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів – від 30 до 36 депутатів включно;

5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів – від 36 до 46 депутатів включно;

6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів – від 36 до 50 депутатів включно;

7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів – від 40 до 60 депутатів включно;

8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 50 до 76 депутатів включно;

9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – від 60 до 90 депутатів включно;

10) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів – від 76 до 120 депутатів включно;

11) понад 2 мільйони жителів – від 76 до 150 депутатів включно.

Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається з урахуванням кількості територіальних громад сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення їх можливого представництва у відповідній районній раді пропорційно чисельності такої територіальної громади.

Загальний склад (кількість депутатів) обласної ради визначається з урахуванням кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу відповідної області, для забезпечення їх можливого представництва у відповідній обласній раді пропорційно чисельності жителів відповідного району, міста обласного значення.

Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити тільки парну кількість депутатів.

Один депутат може представляти жителів декількох сіл, (сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст, районів.

Чисельність жителів відповідної адміністративно-територіальної одиниці визначається на підставі повідомлення відповідних територіальних органів державної статистики за станом на 1 січня року проведення місцевих виборів.

5. Загальний склад (кількість депутатів) Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначається Конституцією Автономної Республіки Крим.

6. Повідомлення про загальний склад відповідної ради оприлюднюється відповідною радою в місцевих друкованих засобах масової інформації протягом трьох днів з дня прийняття відповідного рішення згідно з частиною четвертою цієї статті.

 ____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/vibory/37_96.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"