Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VIII. МАРАЗМИ ТРАНСПОРТУ

КОРИСТУВАЧІ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВАГОНІВ МУСИЛИ ПРИМУСОВО ПРОВОДИТИ ЇХНЮ ДЕЗІНФЕКЦІЮ ЗА ВЛАСНИЙ РАХУНОК

Пункт 2.1 Наказу Міністерства транспорту України від 15.07.2003 N 533 "Про затвердження Інструкції про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини" забезпечив з 20.10.2003 на залізницях України обов'язкову дезінфекцію вагонів та контейнерів, призначених для завантаження харчових та продовольчих вантажів, зазначених у Переліку вантажів, що перевозяться у продезінфікованому рухомому складі

Все би нічого, але пунктом 5 Інструкції про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини, яка затверджена цим Наказом Міністерства транспорту України  від 15.07.2003 N 533 було  встановлено, що виконання робіт з дезінфекції здійснюється мобільними бригадами або спеціалізованими підприємствами за рахунок оплати замовником цих послуг на підставі договорів. Зазначене не відповідає статті 31 Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.98 N 457 (із змінами), яка передбачає, що залізниця зобов'язана подати під завантаження справні, придатні для перевезення відповідного вантажу, очищені від залишків вантажу, сміття, реквізиту, а в необхідних випадках - продезінфіковані вагони та контейнери. Такі необхідні випадки передбачаються правилами перевезення вантажів.

Особливо гірко те, що цей наказ пройшов реєстрацію в Міністерстві юстиції 08.08.2003 N 703/8024. Крім того Мін’юст, замість того, щоб не реєструвати цей наказ або скасувати його реєстрацію в терміновому порядку ще вступав в листування з Міністерством транспорту (листи від 25.12.2003 N 24-50-3261, від 15.03.2004 N 24-5313, від 25.10.2004 N 24-7/1868, від 14.02.2005 N 24-7/259). Але правда перемогла і цей Наказ було позбавлено державної реєстрації через півтора року його дії - 23 березня 2005 року.

А головне – при дезінфекції проводиться дезінфекція стінок вагонів, а не власне зерна. Тому очищені стінки одразу стають зараженими брудним зерном.

По-друге, на елеваторах зерно із оброблених залізничних вагонів змішується із зерном з необроблених кузовів автомобільного транспорту. І ефект досягається нульовий.

Крім того дезінфекція вагонів є бездарною при вивозі зерна в морські порти, оскільки трюми кораблів не лише дезінфікуються, але і саме зерно в них фумігується. Фумігація – це обробка хімічною речовиною, що знаходиться в газоподібному стані та досягає усіх частин даної продукції, тобто це газація, знищення шкідників та збудників хвороб рослин отруйними парами та газами. Тому вона є найбільш ефективною за дезінфекційну обробку вагонів.

Віталій МОСЕЙЧУК

Про затвердження Інструкції про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини

Наказ Міністерства транспорту України
від 15 липня 2003 року N 533

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
8 серпня 2003 р. за N 703/8024

Рішення про державну реєстрацію цього наказу скасовано
(згідно з Висновком Міністерства юстиції України
від 23 березня 2005 року N 4/36)

На виконання Законів України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та "Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини", з урахуванням позитивних результатів пілотного проекту із дезінфекції, дезінсекції та дератизації на Львівській залізниці порожнього рухомого складу санітарно-епідеміологічною станцією на Львівській залізниці спільно із спеціалізованим підприємством "Агроконтроль", а також з метою збереження якості харчових продуктів і продовольчої сировини під час перевезення залізничним транспортом, профілактики виникнення та поширення інфекційних хвороб і масових отруєнь серед населення, а також розповсюдження шкідників запасів НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини (додається).

2. Головним державним санітарним лікарям залізниць та начальникам залізниць:

2.1. Забезпечити з 20.10.2003 на залізницях України обов'язкову дезінфекцію вагонів та контейнерів, призначених для завантаження харчових та продовольчих вантажів, зазначених у Переліку вантажів, що перевозяться у продезінфікованому рухомому складі (далі - Перелік) (додаток).

2.2. Упровадити порядок організації та здійснення санітарної обробки рухомого складу на місцях згідно з Інструкцією про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини.

2.3. До 21.08.2003 укласти із відповідними спеціалізованим підприємствами договори про проведення робіт із дезінфекції порожнього рухомого складу.

2.4. З метою запобігання непродуктивному пробігу порожніх вагонів та контейнерів, затримкам їх подачі під завантаження на станціях відправлення створити на базі відділень профілактичної дезінфекції лінійних санітарно-епідеміологічних станцій (далі - СЕС) залізниць мобільні бригади для санітарної обробки вагонів.

2.5. Зобов'язати начальників станцій своєчасно інформувати лінійні СЕС залізниць про відвантаження вантажів, зазначених у Переліку.

2.6. Забезпечити доступ до порожніх вагонів і контейнерів мобільних бригад для виконання робіт із зачищення та дезінфекції рухомого складу.

2.7. Інформувати вантажовідправників про запровадження на залізницях України обов'язкової дезінфекції вагонів та контейнерів перед завантаженням вантажів, зазначених у Переліку.

3. Центральній санітарно-епідеміологічній станції на залізничному транспорті (Анашкін В. В.) та Головному комерційному управлінню Укрзалізниці (Алєнічев С. П.) до 21.08.2003 розробити зразки договорів про проведення робіт з дезінфекції між спеціалізованими підприємствами, СЕС і залізницями, в яких передбачити умови їх виконання та порядок здійснення фінансового й матеріально-технічного забезпечення з боку спеціалізованих підприємств.

4. Державній адміністрації залізничного транспорту України (Федюшин Ю. М.) подати цей наказ у встановленому порядку до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Дунаєва Л. Ф. та Головного державного санітарного лікаря залізничного транспорту України Анашкіна В. В.

 

Міністр 

Г. М. Кірпа 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Міністр охорони здоров'я 

А. В. Підаєв 

 

 

Додаток
до пункту 2.1 наказу Міністерства транспорту України
від 15 липня 2003 р. N 533 


ПЕРЕЛІК ВАНТАЖІВ,
що перевозяться в продезінфікованому рухомому складі

1. Свіжі та сушені овочі, корені та харчові коренеплоди.

2. Плоди, фрукти, цитрусові, баштанні.

3. Кава, какао, чай та прянощі, замінники їх та готові продукти на їх основі, екстракти, есенції, концентрати з них, цикорій.

4. Зернові злаки та продукти їх переробки.

5. Продукти борошномельно-круп'яної промисловості, солод, крохмаль, інулін, пшенична клейковина.

6. Насіння та плоди олійних рослин, насіння інше, плоди та зерна, технічні та лікарські рослини.

7. Цукор та кондитерські вироби з цукру.

8. Готові продукти із зерна хлібних злаків, борошна, крохмалю або молока, борошняні кондитерські вироби.

9. Продукти перероблення овочів, плодів або інших частин рослин.

10. Дріжджі, соуси, готові хар чові добавки та приправи, гірчиця та її порошок.

11. Залишки та відходи харчової промисловості.

12. Готові корми для тварин.

13. Тютюн та промислові замінники тютюну.

14. Сіль.

 

Керівник Департаменту
розвитку та  координації
транспортних систем 

 
 
Г. М. Легенький 


Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства транспорту України
від 15 липня 2003 р. N 533

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
8 серпня 2003 р. за N 703/8024 


ІНСТРУКЦІЯ
про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини

1. Ця Інструкція, що визначає заходи до збереження харчових продуктів і продовольчої сировини під час перевезення залізничним транспортом, а також до запобігання виникненню та поширенню інфекційних хвороб та шкідників запасів, є обов'язковою для виконання працівниками залізничних станцій, мобільних бригад установ державної санітарно-епідеміологічної служби на залізничному транспорті (далі - мобільні бригади), суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (далі - спеціалізовані підприємства), вантажовласниками або вантажовідправниками.

2. Вагони та контейнери призначені для завантаження харчових продуктів і продовольчої сировини, зазначених у Переліку.

3. Попередня санітарна обробка складається з комплексу обов'язкових заходів з проведення зачищення, дезінфекції, дезінсекції та дератизації (далі - дезінфекція) порожнього рухомого складу і контейнерів для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини.

4. Даний вид робіт виконується на станціях завантаження харчових продуктів і продовольчої сировини силами мобільних бригад або (та) спеціалізованими підприємствами з використанням дезінфекційних засобів, дозволених Міністерством охорони здоров'я України (далі - МОЗ України), згідно з вимогами методичних указівок або інструкцій з їх використання та висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на ці деззасоби, затверджених МОЗ України, у тому числі щодо режимів застосування, заходів безпеки, методів утилізації залишків деззасобів, контролю дотримання гігієнічних нормативів тощо.

5. Виконання цих робіт здійснюється мобільними бригадами або (та) спеціалізованими підприємствами за рахунок оплати замовником цих послуг на підставі договорів.

6. Технологічний процес підготовки вагонів під завантаження складається з таких етапів:

6.1. Усі вагони та контейнери, що прибули на станцію, проходять технічний та комерційний огляд, який здійснює комплексна бригада оглядачів та приймальників-здавачів вантажу.

6.2. Після огляду вагонів та контейнерів відповідальний працівник станції повідомляє відповідну лінійну санітарно-епідеміологічну станцію залізниці про заплановане відвантаження. У повідомленні вказуються станція відправлення, кількість та тип рухомого складу, відправник, найменування вантажу, час запланованої подачі вагонів та контейнерів під завантаження.

6.3. У залежності від технологічного процесу роботи станції відібрані вагони та контейнери подаються на вантажні фронти відправників або на колії, які пристосовані для їх очистки від залишків вантажів та сміття, подальшої дезінфекції.

6.4. Після отримання інформації про подачу вагонів та контейнерів мобільні бригади або (та) спеціалізовані підприємства завчасно прибувають до місця проведення робіт.

6.5. Залишки вантажів перед проведенням дезінфекції ретельно збираються механічним способом.

6.6. Дезінфекція порожніх вагонів і контейнерів проводиться дезінфекційними засобами, дозволеними МОЗ України, з урахуванням метеорологічних умов.

6.7. Вагони та контейнери після дезінфекційної обробки, закінчення термінів експозиції та, при потребі, провітрювання, тривалість яких залежить від дезінфекційних засобів, що використовувались, подаються під завантаження харчовими продуктами та продовольчою сировиною, зазначеними у Переліку.

6.8. Закінчення робіт із зачищення та дезінфекції рухомого складу і контейнерів оформлюється довідкою про проведення дезінфекції з указівкою номера вагона, найменування вантажу, дати та часу проведення робіт, назви дезінфекційного засобу та виконавця робіт.

Довідка складається у трьох примірниках, підписується відповідальним виконавцем робіт із зазначенням посади, прізвища, ім'я та по батькові і завіряється печаткою лінійної санітарно-епідеміологічної станції залізниці.

Один примірник надається вантажовідправнику, другий - наклеюється на зовнішню поверхню вагона або контейнера, третій - залишається у лінійній санітарно-епідеміологічній станції.

7. При проведенні робіт із зачищення, дезінфекції порожнього рухомого складу і контейнерів для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини дотримання вимог техніки безпеки є обов'язковим.

 

Керівник Департаменту
розвитку та  координації
транспортної політики 

 
 
Г. М. Легенький 


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЗГОДЕН
Директор Департаменту
В. В. Бутрименко
23 березня 2005 року  

ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник Міністра
Л. М. Горбунова
23 березня 2005 року 


ВИСНОВОК N 4/36
про скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта*

____________
* Виключено з державного реєстру 08.04.2005 

Міністерство транспорту України
______________________________________________________________________
(найменування міністерства, іншого органу виконавчої влади, які видали нормативно-правовий акт)

Наказ від 15.07.2003 N 533 "Про затвердження Інструкції про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини" (далі - Інструкція)

(заголовок нормативно-правового акта, вид, дата та номер розпорядчого документа, яким він затверджений)

_____________________________________________________________________

08.08.2003 N 703/8024

______________________________________________________________________
(дата реєстрації й номер за державним реєстром)

______________________________________________________________________

Підстави для розгляду питання щодо скасування рішення про державну реєстрацію:

Недотримання органом, що видав нормативно-правовий акт, вимоги пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 N 731 (із змінами) (далі - Положення про державну реєстрацію), згідно з яким у разі внесення змін, доповнень або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, суб'єкт нормотворення зобов'язаний у місячний термін унести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.

ВИСНОВОК:

У зв'язку з прийняттям Господарського кодексу України пункт 3 зазначеного наказу, яким доручено Центральній санітарно-епідеміологічній станції на залізничному транспорті та Головному комерційному управлінню Укрзалізниці розробити зразки договорів про проведення робіт з дезінфекції між спеціалізованими підприємствами, СЕС і залізницями, у яких передбачити умови їх виконання та порядок здійснення фінансового й матеріально-технічного забезпечення з боку спеціалізованих підприємств, на сьогодні не відповідає статті 179 Господарського кодексу України, згідно із якою лише Кабінет Міністрів України, уповноважені ним органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори.

Пунктом 2.1 наказу запроваджується обов'язкова дезінфекція вагонів та контейнерів, призначених для завантаження харчових та продовольчих вантажів, а пунктом 5 Інструкції встановлено, що виконання робіт з дезінфекції здійснюється мобільними бригадами або спеціалізованими підприємствами за рахунок оплати замовником цих послуг на підставі договорів. Зазначене не відповідає статті 31 Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.98 N 457 (із змінами), яка передбачає, що залізниця зобов'язана подати під завантаження справні, придатні для перевезення відповідного вантажу, очищені від залишків вантажу, сміття, реквізиту, а в необхідних випадках - продезінфіковані вагони та контейнери. Такі необхідні випадки передбачаються правилами перевезення вантажів.

Відповідно до пункту 17 Положення про державну реєстрацію рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта може бути скасовано у зв'язку з виявленням порушень або недотриманням вимоги пункту 16 цього Положення органом, що видав нормативно-правовий акт.

Слід зазначити, що Мін'юст України пропонував Мі нтрансзв'язку України наказ від 15.07.2003 N 533 привести у відповідність до чинного законодавства (листи від 25.12.2003 N 24-50-3261, від 15.03.2004 N 24-5313, від 25.10.2004 N 24-7/1868, від 14.02.2005 N 24-7/259).

Проте за станом на 22.03.2005 відповідного нормативно-правового акта на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України не надійшло.

На підставі викладеного, відповідно до підпункту "г" пункту 17 Положення про державну реєстрацію та пункту 4 Порядку скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, затвердженого наказом Мін'юсту України від 31.07.2000 N 32/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.07.2000 за N 458/4679 (із змінами), рішення про державну реєстрацію наказу Міністерства транспорту України від 15.07.2003 N 533 "Про затвердження Інструкції про проведення на залізницях України робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів і продовольчої сировини" скасувати.

 

Виконавець: заступник начальника
управління - начальник відділу: 

 
Л. І. Ільєнко 

Редактор 

Н. М. Кравченко 

Дата складання висновку: 

22.03.2005 р. 


___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/transport/8_38.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"