Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VIII. МАРАЗМИ ТРАНСПОРТУ

Правила дорожнього руху встановлює Кабмін, а правила водного руху - обласні, Київська та Севастопольська міські ради

Як відомо, Правила дорожнього руху у нас встановлює Кабінет міністрів України. А ось щодо правил водного руху для маломірних суден у нас деяка анархія: в кожній області, а також в містах Києві та Севастополі вони можуть бути і є різними. Річ в тім, що відповідно до статті 67 Водного кодексу України Користування водними об’єктами для плавання на маломірних суднах (веслових, моторних човнах) дозволяється з дотриманням правил, що встановлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими Радами за погодженням з Українською державною інспекцією Регістру і безпеки судноплавства.

Для Києва Правила користування водними об'єктами для плавання на маломірних (малих) суднах затверджено Рішенням міської Ради від 26.05.2005 № 393/2968. Тому не дивуйтеся різним правилам руху на водних об’єктах в різних областях і навіть містах України.

Віталій МОСЕЙЧУК

09.06.2010

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

X сесія IV скликання

РІШЕННЯ

26.05.2005 № 393/2968

 

Про встановлення Правил користування водними об'єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у м. Києві

(Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради

№ 439/3877 від 25.03.2010)

Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", пункту 11 статті 8 і статті 67 Водного кодексу України, з метою охорони людського життя на воді, безпеки судноплавства та охорони довкілля Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити Правила користування водними об'єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у м. Києві , згідно з додатком.

2. Взяти до відома, що контроль за виконанням цих правил здійснює Головна державна інспекція України з безпеки судноплавства у взаємодії з відповідними органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадськими організаціями, діяльність яких пов'язана із забезпеченням правопорядку та охорони життя на воді, органами Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, рибоохорони, охорони довкілля.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань транспорту та зв'язку.

 

Київський міський голова

 

О.Омельченко

 

 

Додаток

до рішення Київради

від 26.05.2005 № 393/2968

 

ПРАВИЛА

користування водними об'єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у м. Києві

1. МЕТА, ЗАВДАННЯ

1.1. Правила користування водними об'єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у м. Києві (далі - Правила) регламентують охорону людського життя на воді, безпеку судноплавства та охорону довкілля, і встановлюють порядок користування маломірними (малими) суднами на річках, водосховищах, інших водоймах загального користування в межах міста Києва.

1.2. Регулюють правові відносини з метою забезпечення науково обгрунтованого, раціонального використання вод для потреб населення і галузей економіки, відтворення водних ресурсів, охорони вод від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим проявам вод та ліквідації їх наслідків, поліпшення стану водних об'єктів, а також охорони прав підприємств, установ, організацій та громадян на водокористування.

Забезпечують реалізацію державної політики у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів на території м. Києва. Встановлюють правовий режим користування водними об'єктами для плавання маломірних (малих) суден у м. Києві.

Створюють умови щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів.

2. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

2.1. У Правилах використовуються терміни у таких значеннях:

водний об'єкт - річки, водосховища, інші водойми загального користування в межах міста Києва;

моторне судно - будь-яке судно, що використовує власну силову установку, за винятком суден, двигуни яких використовуються лише для невеликих переміщень (у портах чи в місцях навантаження та розвантаження), або для збільшення їх маневреності під час їх буксирування чи штовхання. Судно, що пересувається за допомогою вітрила та одночасно використовує свою силову установку, слід вважати моторним судном;

швидкісне судно - будь-яке самохідне судно, за винятком водотоннажних, яке може розвинути швидкість 35 км/год, та більше;

база для стоянки маломірних (малих) суден - суб'єкт господарювання, одним зі статутних напрямків діяльності якого є надання послуг з безпечного утримання маломірних (малих) суден і який утримує і використовує спеціально обладнані для цього гідротехнічні споруди або природні берегові об'єкти, за винятком баз та інших пунктів базування суден флоту рибного господарства.

2.2. Підприємства, установи і організації, які мають маломірні (малі) судна, повинні призначати посадових осіб, відповідальних за експлуатацію та користування цими суднами та їх утримання на базах для стоянки.

2.3. Водні об'єкти, на яких дозволяється плавання маломірних (малих) суден, бази для стоянки маломірних (малих) суден, місця масового відпочинку населення на воді (пляжі), а також місця, заборонені для плавання маломірних (малих) суден, повинні бути обладнані навігаційними плавучими, береговими знаками і вогнями, у тому числі інформаційними (заборонними, попереджувальними, приписними) знаками встановленого зразка.

Відповідні знаки встановлюються власниками баз для стоянки і підлягають щорічному огляду працівниками Держфлотінспекції України перед початком навігації. Схеми розміщення вказаних знаків та їх технічні характеристики узгоджуються з виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) та Держфлотінспекцією України.

Вимоги виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та Держфлотінспекції України є обов'язковими для виконання всіма судновласниками, судноводіями, посадовими особами, відповідальними за експлуатацію суден, та посадовими особами баз для стоянки маломірних (малих) суден.

2.4. Державний нагляд за безпекою плавання маломірних (малих) суден здійснює Держфлотінспекція України.

3. ОБОВ'ЯЗКИ СУДНОВЛАСНИКІВ, СУДНОВОДІЇВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА МАЛОМІРНІ (МАЛІ) СУДНА ТА ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЮ БАЗ ДЛЯ СТОЯНКИ МАЛОМІРНИХ (МАЛИХ) СУДЕН

3.1. Судновласники зобов'язані зареєструвати належні їм судна у 10-денний термін з дня їх отримання, купівлі, побудови, або набуття права власності за інших обставин.

Реєстрація маломірних (малих) суден здійснюється відповідним структурним підрозділом Держфлотінспекції України відповідно до Порядку ведення Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.97 № 1069.

3.2. Судновласники зобов'язані своєчасно пред'являти відповідні судна представникам класифікаційного товариства для здійснення ними технічного нагляду.

3.3. Судноводії зобов'язані на вимогу працівників Держфлотінспекції України зупинити судно і пред'явити їм суднові документи, відповідне свідоцтво (диплом) на право керування маломірним (малим) судном та надати можливість його огляду.

3.4. Персональну відповідальність за забезпечення безпеки плавання маломірних (малих) суден та безпечну експлуатацію баз для їх стоянки несуть судноводії та керівники підприємств, установ та організацій, фізичні особи, яким належать вказані судна (бази) або які використовують їх за договорами оренди та за довіреностями.

3.5. Посадові особи, які відповідальні за експлуатацію баз для стоянки маломірних (малих) суден, зобов'язані:

- забезпечити реєстрацію баз маломірних (малих) суден в Держфлотінспекції України відповідно до розділу 2 Правил безпечної експлуатації баз для стоянки маломірних (малих) суден, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 16.07.2004 № 642 (далі - Правила безпечної експлуатації баз);

- пред'являти бази для огляду відповідно до Інструкції про огляд баз для стоянки маломірних (малих) суден, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 16.07.2004 № 641;

- забезпечити виконання вимог до організації експлуатації баз, встановлених Правилами безпечної експлуатації баз (розділ 3), а також функціональних вимог до баз для стоянки маломірних (малих) суден, встановлених Положенням про систему управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 20.11.2003 № 904;

- встановити на базі випускний режим відповідно до розділу 5 Правил безпечної експлуатації баз;

- не допускати зберігання та стоянки суден, не зареєстрованих у встановленому порядку;

3.6. Установи і організації фізкультури та спорту, керівники водноспортивних баз, водних станцій зобов'язані:

- при проведенні змагань на акваторіях, не визначених для подібних заходів, отримати дозвіл від відповідного структурного підрозділу Держфлотінспекції України;

- на період проведення спортивних заходів визначити осіб, відповідальних за безпеку людей та плавзасобів, позначити (огородити) акваторію буйками та виставити пости на човнах для забезпечення безпеки плавання спортивних суден.

При переході спортивних суден від місць базування до місць проведення змагань і у зворотному напрямку, судноводії повинні керуватися Правилами судноплавства на внутрішніх водних шляхах України.

3.7. При проведенні екскурсій, колективних виїздів на відпочинок на маломірних (малих) суднах керівники підприємств, організацій та установ повинні призначати осіб, що відповідають за безпеку людей та плавзасобів, громадський порядок та охорону навколишнього середовища.

3.8. Судна, що прибули на базу у несправному або аварійному стані, повинні оглядатися представниками відповідного контролюючого органу з подальшим коротким записом про їх технічний стан у журналі виходу (приходу) суден. Інформація про аварійні судна направляється у відповідні регіональні підрозділи Держфлотінспекції України.

3.9. Технічний нагляд за базами для стоянки маломірних (малих) суден здійснюється комісією, яка призначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), з залученням представників Верхньодніпровського регіонального представництва Держфлотінспекцїі України, і включає проведення щорічних технічних оглядів та контроль за технічним станом баз під час експлуатації.

4. РЕЖИМ КОРИСТУВАННЯ, РАЙОН ПЛАВАННЯ ТА ПОРЯДОК РУХУ МАЛОМІРНИХ (МАЛИХ) СУДЕН

4.1. Терміни відкриття та закриття навігації для маломірних (малих) суден встановлюються розпорядженням Київської міської державної адміністрації (щорічно) з урахуванням гідрометеорологічних умов.

4.2. Під час руху маломірні (малі) судна повинні виконувати Правила судноплавства на внутрішніх водних шляхах України, Місцеві правила плавання на внутрішніх водних шляхах, а також вимоги інших нормативних актів, що регламентують безпеку судноплавства.

4.3. На акваторіях, що не підпадають під дію Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах України, під час руху маломірні (малі) судна повинні дотримуватись таких основних вимог:

- якщо два моторні судна рухаються прямо або майже прямо назустріч одне одному, вони повинні розходитись лівими бортами;

- якщо два моторні судна наближаються на курсах, що перетинаються, то судно, яке бачить інше зі сторони свого правого борту, повинно звільнити йому шлях;

- якщо два вітрильні судна наближаються одне до одного так, що виникає загроза зіткнення, одне з них дає шлях другому таким чином:

- якщо судна прямують різними галсами, то судно, яке йде лівим галсом, повинно звільнити шлях іншому судну;

- коли судна прямують однаковими галсами, то судно, що знаходиться з боку вітру, повинно дати дорогу судну, що перебуває на протилежному боці;

- якщо судно прямує лівим галсом і бачить інше судно з боку вітру та не може розпізнати, яким галсом останнє рухається, то воно повинно дати йому шлях;

- якщо моторне судно наближається до вітрильного так, що виникає загроза зіткнення, то моторне судно повинно дати шлях вітрильному;

- за межами суднового ходу обгін судна можна виконувати по будь-якому борту;

- перетинати курс іншого судна рекомендується за його кормою. Допускається перетин курсу по носу судна за умови, що після закінчення маневру відстань до судна, що наближається, буде не меншою 500 метрів.

4.4. Порядок руху та маневрування маломірних (малих) суден в межах м. Києва.

Маломірні (малі) судна не повинні заважати руху та маневруванню транспортних суден, а також запобігати можливості наїзду чи навалу з боку таких же суден.

Рух маломірних (малих) суден дозволяється тільки вздовж меж суднового ходу (10 метрів від кромки в напрямку осі суднового ходу) та за їх межами, затоками, рукавами та іншими водоймищами. У межах м. Києва рух маломірних (малих) суден дозволяється на дільниці від гирла річки Десна до острова Водників вздовж лівобережної кромки суднового ходу за його межами, без заходу на місцеві пляжі та райони пасажирських причалів.

Від лінії траверзу причалу "Наводницький парк" (вище моста ім. Патона) до острова Водників дозволяється рух по рукаву в межах місцевості Теличка та вздовж правої кромки від затоки Берковщина до острова Водників. Стоянка у правої кромки суднового ходу, який проходить поблизу островів Великий та Малий, не допускається.

Від початку навігації та до закриття пляжного сезону (1 жовтня) з 10.00 до 16.00 забороняється рух маломірних (малих) суден на дільниці від РОП-5 вниз по Русанівському рукаву.

Всі мости у м. Києві маломірним (малим) суднам дозволяється проходити тільки через прогони, розташовані з боку руху маломірних (малих) суден та позначені знаком "Рух маломірних суден".

Маломірним (малим) суднам дозволяється перетинати судновий хід під кутом 90 град. при відсутності на підході транспортних суден (особливо швидкісних) в наступних місцях:

- на траверзі затоки Собаче Гирло (РВП-6);

в районі Передмостової слобідки на траверзі причалу "Наводницький парк" (вище моста ім. Патона);

- в районі острова Водників;

- в районі затоки Берковщина.

Від затоки Собаче гирло до острова Водників маломірним (малим) суднам забороняється:

(Абзац восьмий пункту 4.4 в редакції Рішення Київміськради № 439/3877 від 25.03.2010 )

- зупинятись та ставати на якір для рибальства в межах суднового ходу та 10-метрової полоси, яка прилягає до його меж;

- підходити до правого берега на дільниці від Подільського залізничного моста до моста ім. Патона;

- заходити в акваторії місцевих пляжів (крім рятувальних суден, суден міліції та суден Держфлотінспекції);

- заходити в Матвіївську затоку та затоку Оболонь (крім спортивних, рятувальних та суден контролюючих органів);

(Підпункт 4 абзацу восьмого пункту 4.4 в редакції Рішення Київміськради № 439/3877 від 25.03.2010 )

- захід та рух маломірних (малих) суден, як з працюючим мотором, так і на веслах, в Русанівський обвідний канал та Венеціанську протоку протягом усього року, а в зоні пляжів - до кінця пляжного сезону (до 1 жовтня).

На дільниці від гирла ріки Десна до острова Водників плавання вітрильно-моторних суден під вітрилами здійснюється в акваторіях, де дозволений рух маломірних (малих) суден, за обов'язкової готовності двигуна до негайної роботи.

На дільницях, де рух вітрильних суден під вітрилами заборонений, судна повинні рухатися на веслах або буксируватися.

В межах м. Києва в місцях масового відпочинку, в Русанівському рукаві та на переправах швидкість руху маломірних (малих) суден не повинна перевищувати 15 км/год.

Стоянка та зберігання маломірних (малих) суден в межах м. Києва дозволяється тільки в місцях, спеціально для цього призначених та обладнаних.

5. ОХОРОНА ПРИРОДИ ТА ДОВКІЛЛЯ

5.1. З метою посилення охорони довкілля від забруднення та збереження рибних запасів, рух маломірних (малих) суден, крім суден контролюючих органів, забороняється:

- на ділянках, відведених для промислового рибальства та нерестовищ;

- у заповідниках та заказниках;

- у місцях знаходження водозаборів та станцій перекачування води.

5.2. Вказані ділянки та інші заборонені для руху маломірних (малих) суден акваторії повинні бути погоджені з виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та Верхньодніпровським регіональним представництвом Держфлотінспекції України та облаштовані інформаційними знаками за рахунок риболовецьких організацій, власників заповідників, заказників, водозаборів, станцій перекачування води та інших власників.

6. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНА ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ НА ВОДІ

6.1. Вихід маломірних (малих) суден у плавання дозволяється за:

- сприятливих погодних умов;

- технічної справності судна;

- наявності устаткування та спорядження, перелічених в документах класифікаційного товариства;

- наявності чинних суднових документів та відповідного свідоцтва (диплома) на право керування судном.

6.2. Судноводії маломірних (малих) суден зобов'язані:

- забезпечувати безпеку плавання судна та пасажирів;

- своєчасно надавати допомогу потерпілим на воді;

- уміти надавати першу медичну допомогу, а при необхідності доставляти потерпілих на воді в лікувальні заклади;

- при погіршенні гідрометеорологічних умов прямувати до укриття.

6.3. У разі аварії маломірного (малого) судна необхідно скласти акт, додавши до нього відповідну схему руху, та повідомити про те, що сталося, найближчий підрозділ Держфлотінспекції України.

6.4. Під час плавання на безпалубному маломірному (малому) судні пасажири та члени екіпажу мають бути вдягнені в рятувальні нагрудники (жилети).

6.5. Судноводіям маломірних (малих) суден забороняється:

- виходити в плавання без дозволу компетентних органів, на судні, що не зареєстроване у встановленому порядку, не має відповідних номерних знаків на бортах, не пройшло своєчасно технічний огляд;

- виливати за борт відходи паливно-мастильних матеріалів та викидати сміття;

- здійснювати плавання в районах, заборонених для руху маломірних (малих) суден, без дозволу Верхньодніпровського регіонального представництва Держфлотінспекції України;

- керувати судном у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння будь-якого ступеня, а також у хворобливому стані, який може призвести до втрати орієнтації;

- передавати керування судна особам, що перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння будь-якого ступеня;

- перевозити пасажирів, що перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння будь-якого ступеня;

- порушувати норми пасажиромісткості та вантажопідйомності судна;

- керувати судном, не маючи при собі відповідного свідоцтва (диплома);

- здійснювати рух за видимістю менше 500 метрів;

- ставати на якір у межах суднового ходу (фарватеру);

- заходити в акваторії пляжів та місць, відведених для відпочинку та проведення тренувальних плавань суден;

- маневрувати або зупинятися поблизу суден, що не є маломірними (малими);

- зупинятись біля пасажирських або вантажних причалів ближче ніж за 200 метрів;

- виходити на судновий хід (рекомендований курс, встановлену смугу руху), якщо видимість менша 1000 метрів, а вітрильним судам, крім того, і в темний час доби;

- здійснювати рух швидкісних суден, якщо видимість менша 1000 метрів;

- швартуватись до плавучих навігаційних знаків;

- перевозити вибухо- та вогненебезпечні вантажі;

- купатись з борту судна, яке не обладнане для цього.

6.6. У всіх випадках, не передбачених цими Правилами, судноводії повинні вживати всіх можливих заходів, що диктуються практикою судноводіння або особливими обставинами, для забезпечення безаварійного плавання.

7. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ВИМОГ БЕЗПЕКИ ПЛАВАННЯ МАЛОМІРНИХ (МАЛИХ) СУДЕН

7.1. Контроль за дотриманням вимог безпеки плавання маломірних (малих) суден на водних об'єктах, встановлених Місцевими правилами плавання на внутрішніх водних шляхах, здійснюють виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) та Верхньодніпровське регіональне представництво Держфлотінспекції України.

7.2. Судновласники, судноводії маломірних (малих) суден, а також посадові особи, відповідальні за експлуатацію та користування цими суднами і базами для їх стоянок, зобов'язані виконувати ці Правила, а також вимоги інших нормативних документів, що регламентують безпеку плавання суден, попередження нещасних випадків на воді й забруднення довкілля.

Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

Заступник міського голови - секретар Київради

 

В.Яловий

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/transport/8_152.html


Попередня статтяНаступна стаття
[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"