Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XV. МАРАЗМИ ТОРГІВЛІ ТА СФЕРИ ПОСЛУГ

Реалізація товарів в кредит без першого внеску потребує застосування РРО

Так вважає ДПУ, хоча коштів немає і немає розрахункової операція як такої. Адже ст. 2 Закону про РРО говорить, що розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

ДПАУ говорить, що слід не лише кошти обліковувати, але і рух товарів через РРО. За це оштрафували ТзОВ “Фокстрот-Луцьк” на 69 млн. грн(!) (журнал “Бізнес”, № 10 від 07.03.2011 р. с. 44)

Петро ПАТЛАТИЙ

30.05.2011

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

20.05.2006  N 5650/6/23-8019

Державна податкова адміністрація України розглянула лист ЗАТ ХК “Бліц-Інформ” редакції газети “Бухгалтерія” щодо застосування окремих норм Закону України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, зі змінами та доповненнями (у редакції Закону України від 01.06.2000 р. N 1776-III (далі — Закон), і повідомляє таке.

Суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, відповідно до статті 3 Закону зобов’язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). Облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації проводиться відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку в Україні, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.10.99 р. N 246 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.99 р. за N 751/4044). Відповідно до пункту 3 статті 9 Закону України від 16.07.99 р. N 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документів, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов’язаних рахунках бухгалтерського обліку.

Відповідно до статті 3 Закону суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Разом з тим відповідно до ст. 2 Закону розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Розрахункові операції у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем проводяться через реєстратор розрахункових операцій за відділом погашення кредиту.

Остаточний розрахунок за відстроченим платежем має бути проведений через реєстратор розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін, товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Заступник Голови Б.Горбанський

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

                  05.09.2007  N 17535/7/25-0415

 

 

ДПАУ розглянула скаргу ТОВ від 09.07.2007 р. на рішення ДПІ у Голосіївському районі м. Києва від 10.04.2007 р. (рішення від 08.06.2007 р.) про сплату застосованої штрафної (фінансової) санкції за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі — Закон про РРО) та на рішення ДПА у м. Києві, прийняте за розглядом скарги.

Працівниками ДПІ у Голосіївському районі м. Києва здійснено перевірку (акт перевірки від 30.03.2007 р.) магазину, який розташований за адресою: м. Київ та належить ТОВ. В акті перевірки зазначено, що згідно з касовою книгою та касовими документами до каси магазину оприбутковано готівку у сумі 1050 грн. як доплата по кредитному договору (прибутковий касовий ордер (від 29.03.2007 р. N 548/001), РРО не застосовувався, чек не видавався. Перевірка проведена в присутності касира, яка з актом перевірки ознайомлена і один примірник акта перевірки отримала. За розглядом акта перевірки рішенням ДПІ у Голосіївському районі м. Києва від 10.04.2007 р. застосовано до ТОВ штрафні (фінансові) санкції у сумі 5250 грн. (1050 грн. х 5) за непроведення розрахункової операції через РРО.

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, визначено, що розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг). Відповідно до п. 1 ст. 3 зазначеного Закону, передбачено, що СПД, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

За порушення вимог цього Закону до СПД, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів ДПС України застосовуються фінсанкції, зокрема, у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, — у разі непроведення розрахункових операцій через РРО (п. 1 ст. 17 зазначеного Закону).

ДПІ у Голосіївському районі м. Києва після отримання рішення ДПА у м. Києві від 08.06.2007 р., прийнятого за розглядом скарги, надіслала ТОВ рішення від 08.06.2007 р. про сплату застосованої штрафної (фінансової) санкції за порушення вимог Закону про РРО, без дотримання положень розділу 7 Порядку направлення органами ДПС України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПАУ від 21.06.2001 р. N 253 (зареєстровано в Мін’юсті України 06.03.2001 р. за N 567/5758), яким не передбачено надсилання після прийняття рішення за розглядом скарги на зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій нового рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Враховуючи викладене і керуючись ст. 12 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та пп. 1, 2 п. 9 зазначеного Положення ДПАУ залишає без змін рішення ДПІ у Голосіївському районі м. Києва від 10.04.2007 р. про застосування до ТОВ штрафних (фінансових) санкцій та рішення ДПА у м. Києві від 08.06.2007 р. N 1988/10/25-214, прийняте за результатами розгляду скарги ТОВ, та скасовує рішення ДПІ у Голосіївському районі м. Києва від 08.06.2007 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до частини третьої ст. 17 Закону України “Про звернення громадян”, рішення ДПАУ, прийняте за розглядом скарги ТОВ, та рішення ДПІ у Голосіївському районі м. Києва від 10.04.2007 р., можуть бути оскаржені до суду в термін, передбачений законодавством України.

Перший заступник Голови С.Острович

____________

  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/torg/15_77.html



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"