Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА V. МАРАЗМИ ПРОМИСЛОВОСТІ

В 2000 РОЦІ ДВА МІСЯЦІ МАРКУВАННЯ КОНТРОЛЬНИМИ МАРКАМИ АУДІОВІЗУАЛЬНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗДІЙСНЮВАЛО ЛИШЕ ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО, ПРИЗНАЧЕНЕ ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТОМ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, А НЕ ВИРОБНИКИ ЧИ ІМПОРТЕРИ

Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки від 20.10.2000 р. № 491 "Про Положення про порядок маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм" (далі - Наказ), маркування контрольними марками аудіовізуальних творів та фонограм здійснюватиме державне підприємство, призначене Держдепартаментом інтелектуальної власності. Маркування здійснюється за рахунок одержувачів контрольних марок за розрахунками призначеного підприємства, розмір плати за маркування має забезпечувати рентабельність роботи цього підприємства.

Ситуація наприкінці жовтня і на початку листопада 2000 року, особливо після прийняття Наказу, значно ускладнює роботу на ринку аудіовізуальної продукції не лише нелегальним, але і легальним виробникам.

Хотілося б звернути увагу на те, як держава своїми діями, а точніше, бездіяльністю, змушує підприємців порушувати Закон України від 23.03.2000 р. №1587-III "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм" (далі - Закон) і сама його не дотримується.

Як відомо, відповідно до Закону, з 24 жовтня 2000 року в Україні забороняється розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм без контрольних марок у вигляді голограм.

Однак підприємці не могли фізично виконати вимоги Закону, адже Постанову Кабінету Міністрів України №1555 "Про затвердження положень з питань розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм" було прийнято лише 13 листопада 2000 року, хоча, за Законом, її мали прийняти ще до 25 травня 2000 року.

А Наказ набрав чинності лише з 3 листопада 2000 року, причому саме отримання марок відбувається не того самого дня, коли надійшла заявка на їхнє отримання, а лише протягом 3-х днів після подання всіх необхідних документів до Державного департаменту інтелектуальної власності, а марки ще ж треба наклеїти...

Таким чином, через бездіяльність державних органів підприємці, які розповсюджують аудіовізуальні твори та фонограми, як мінімум, 2 тижні перебували поза Законом. Нагадаємо, що, відповідно до статті 164-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за розповсюдження примірників аудіовізуальних творів чи фонограм, упаковки яких не марковані контрольними марками або марковані неправильно, каратимуть штрафом від 10 до 100 н. м. д. г. (170 - 1700 грн) з конфіскацією цих примірників аудіовізуальних творів чи фонограм.

Та ж дія, вчинена особою повторно, каратиметься штрафом від 50 до 200 н. м. д. г. (850 - 3400 грн) з конфіскацією цих примірників аудіовізуальних творів чи фонограм. Наразі про оштрафованих нічого невідомо, але нервозність на ринку, зникнення аудіовізуального товару з продажу тощо спостерігається по всій території України.

Але це ще не все. Наказом визначено, що маркування контрольними марками аудіовізуальних творів та фонограм перед випуском примірників імпортерами, експортерами та відтворювачами таких творів буде здійснювати державне підприємство, призначене Держдепартаментом інтелектуальної власності.

Таким чином, в Україні встановлено державну монополію на маркування аудіовізуальних творів та фонограм. Проте Закон не містить положень про те, що маркувати повинно лише державне підприємство. У статті 9 Закону зазначено, що кожна упаковка примірника аудіовізуального твору чи фонограми маркується однією контрольною маркою, а хто її наклеюватиме - не вказано, тобто малося на увазі, що це може бути імпортер, експортер або виробник аудіовізуального твору та фонограми.

І лише у визначенні термінів (стаття 1) можна знайти ту зачіпку, якою скористалося Міністерство науки та освіти при прийнятті Наказу: "маркування контрольними марками - позначення шляхом наклеювання контрольних марок на упаковку примірників аудіовізуальних творів чи фонограм у порядку, передбаченому законодавством".

Наказ є частиною законодавства, тому на перший погляд все законно. Однак Наказ суперечить статті 4 "Обмеження у здійсненні підприємницької діяльності" Закону України від 07.02.91 р. №698-XII "Про підприємництво", що визначає перелік видів діяльності, якою можуть займатися лише державні підприємства.

Процедуру маркування можна розглядати і з точки зору захисту інтелектуальної власності. Зокрема, відповідно до статті 14 Закону України від 23.12.93 р. №3792-XII "Про авторське право і суміжні права", автору або іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право дозволяти або забороняти розповсюдження творів шляхом продажу, відчуження іншим способом або шляхом здачі в наймання чи у прокат та іншої передачі до першого продажу примірників твору.

А обмеження авторських майнових прав здійснюються за умови, що вони не завдаватимуть шкоди нормальному використанню твору і не обмежуватимуть безпідставно законні інтереси автора. Але уявімо ситуацію, коли автор (підприємець без створення юридичної особи) вирішив на власній студії виготовити фонограму і продавати її.

Незважаючи на повне право зробити це, Наказ фактично цю діяльність знищить в зародку, адже маркування на власній студії не здійсниш. Закон також містить обмеження на право продажу автором своїх творів безпосередньо.

За логікою примірники творів, які виробляються та реалізуються автором самостійно, не повинні були б маркуватися взагалі, але Законом цього не передбачено, що є порушенням конституційного права громадян на поширення інформації та свободу слова (стаття 34 Конституції України) та свободу творчості (стаття 41 Конституції України).

Тим більше, що автору, щоб самостійно продавати свої аудіовізуальні твори та фонограми, примусово треба стати підприємцем, адже без свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності контрольних марок не отримаєш. Що, насправді, досить кумедно.

Втішає лише, що маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції, тобто не лише на державних лікеро-горілчаних підприємствах, але і на приватних.

Це передбачено Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.96 р. №1284 (в редакції від 10.12.98 р. №1956). інакше підакцизні товари коштували б неймовірно дорого.

Останнє речення наводить на думку, що в Україні державний контроль за аудіовізуальними творами та фонограмами став пильнішим, аніж за алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Більше того, маркування здійснюється за рахунок одержувачів контрольних марок за розрахунками призначеного підприємства, розмір яких має забезпечувати рентабельність роботи цього підприємства, причому рівень рентабельності (зрозуміло, чому) не вказано!

Але в частині другій статті 8 Закону зазначено, що забороняється встановлення та стягнення з заявників будь-яких інших платежів за одержання та використання контрольних марок. Це вже попахує скандалом. Для організації маркування створюються територіальні підрозділи призначеного підприємства з маркування.

Підприємство з маркування функціонує, як правило, на базі юридичної особи, яка провадить діяльність з виробництва, торгівлі або складування примірників аудіовізуальних творів та фонограм і є одержувачем контрольних марок. Наразі це підприємство невідоме.

Таким чином, Наказ сприятиме подорожчанню аудіовізуальної продукції та фонограм за рахунок транспортних витрат на перевезення творів, їхню охорону, страхування, за рахунок вартості процедури наклеювання марок тощо. Оператори ринку вважають, що ціни зростуть не менш як на 50 відсотків.

Зрозумівши цей маразм Міністерство освіти та науки отямилося і Наказ від 20.10.2000 р. № 491 втратив чинність через два місяці на підставі Наказу від 26.12.2000 р. №618.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

 

N 491 від 20.10.2000                 Зареєстровано в Міністерстві

 м.Київ                           юстиції України

                                      23 жовтня 2000 р.

                                      за N 732/4953

           ( Наказ втратив чинність на підставі Наказу

                           Міністерства освіти і науки

             N 618 ( z0078-01 ) від 26.12.2000 )

Про Положення про порядок маркування контрольними

марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм

З метою реалізації пунктів 20 — 23 Положення про порядок виробництва, зберігання, продажу контрольних марок та маркування примірників аудіовізуальних творів чи фонограм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження положень з питань розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм” від 13 жовтня 2000 року N 1555 НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм (додається).

2. Зареєструвати зазначене Положення в Міністерстві юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на голову Державного департаменту інтелектуальної власності М.Паладія.

 

 Міністр                                                 В.Кремень

                                                Затверджено

                                         Наказ Міністерства освіти

                                         і науки України

                                         20.10.2000 N 491

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      23 жовтня 2000 р.

                                      за N 732/4953

                            Положення про порядок маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм

1. Загальні положення

1.1 Це Положення розроблене з метою впорядкування процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм і уникнення їх нецільового використання, а також попередження порушень авторського права і суміжних прав.

1.2 Положення визначає основні норми і принципи, що регламентують проведення на єдиній нормативній та організаційно-методичній основі маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм, установлює єдиний порядок та умови здійснення діяльності з маркування.

1.3 Поняття, що використовуються у цьому Положенні, тлумачаться згідно із Законом України “Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм” та постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження положень з питань розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм” від 13 жовтня 2000 року N 1555.

1.4 Дія цього Положення поширюється на юридичних та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються розповсюдженням, у тому числі шляхом імпорту, оптової та роздрібної торгівлі на території України та експортом примірників аудіовізуальних творів та фонограм.

2. Діяльність з маркування примірників аудіовізуальних творів та фонограм

2.1 Загальне керівництво діяльністю з маркування примірників аудіовізуальних творів та фонограм здійснює Державний департамент інтелектуальної власності.

2.2 Маркування контрольними марками імпортерам, експортерам та відтворювачам примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм (далі — одержувачі контрольних марок) перед випуском цих примірників в обіг здійснює державне підприємство, призначене (далі — призначене підприємство) Державним департаментом інтелектуальної власності.

2.3 Маркування контрольними марками здійснюється за рахунок одержувачів контрольних марок за розрахунками призначеного підприємства, затвердженими Державним департаментом інтелектуальної власності (далі — спеціально уповноважений орган). Розмір плати за маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм має забезпечувати рентабельність роботи призначеного підприємства.

2.4 Регулювання взаємовідносин між одержувачами контрольних марок та призначеним підприємством при маркуванні контрольними марками здійснюється відповідно до порядку, встановленого чинним законодавством.

2.5 Спеціально уповноважений орган після видачі контрольних марок негайно надає призначеному підприємству інформацію про одержувачів контрольних марок, перелік примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм, які мають бути промарковані, серії і номери виданих контрольних марок.

2.6 Призначене підприємство веде власний реєстр, до якого обов’язково включаються:

інформація щодо одержувачів контрольних марок;

реквізити документів, які надаються одержувачами контрольних марок;

перелік примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм, що були промарковані, серії і номери наклеєних контрольних марок.

2.7 Для організації маркування створюються територіальні підрозділи призначеного підприємства з маркування (далі — територіальний підрозділ з маркування).

3. Порядок діяльності територіальних підрозділів призначеного підприємства з маркування

3.1 Територіальний підрозділ з маркування функціонує, як правило, на базі юридичної особи, яка здійснює дільність з виробництва, торгівлі або складування примірників аудіовізуальних творів та фонограм і є одержувачем контрольних марок.

3.2 При організації територіального підрозділу з маркування обов’язковим є дотримання таких умов:

наявність закритого приміщення, яке перебуває під охороною, та обладнання, що дає змогу маркувати і зберігати примірники аудіовізуальних творів та фонограм;

наявність окремого приміщення, що перебуває під охороною, для розміщення працівників призначеного підприємства та обладнання;

забезпечення пункту комунальними послугами та послугами зв’язку;

забезпечення безпечної та безперебійної діяльності пункту.

3.3 Порядок взаємовідносин між призначеним підприємством та юридичною особою, на базі якоі встановлюється територіальний підрозділ з маркування, визначаються на договірних засадах.

3.4 Для маркування контрольними марками одержувачі контрольних марок подають до територіального підрозділу з маркування:

перелік, що видається спеціально уповноваженим органом, у якому вказуються примірники аудіовізуальних творів та/або фонограм, які мають бути промарковані, та серії і номери виданих для цього контрольних марок до кожного з них;

контрольні марки;

упаковані примірники аудіовізуальних творів та/або фонограм або поліграфічні вкладники чи поліграфічні упаковки;

копію платіжного документа з відміткою банківської установи про перерахування коштів за маркування контрольними марками.

3.5 Маркування здійснюється тільки після надходження коштів за маркування на рахунки призначеного підприємства.

3.6 Співробітник призначеного підприємства, відповідальний за роботу територіального підрозділу з маркування (далі — керівник територіального підрозділу з маркування), забезпечується інформацією про одержувачів контрольних марок, перелік примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм, що підлягатимуть маркуванню, та серії і номери виданих контрольних марок.

3.7 Керівник територіального підрозділу з маркування звіряє наявну в нього інформацію з документацією, наданою одержувачем контрольних марок, складає акт прийняття документів і продукції для маркування, який підписується ним та представником одержувача контрольних марок.

3.8 Якщо наявна в керівника територіального підрозділу з маркування інформація не збігається з документацією, наданою одержувачем контрольних марок, або надана документація, контрольні марки і продукція викликають сумніви щодо їх походження, то він робить про це запис у реєстрі і негайно повідомляє спеціально уповноважений орган.

3.9 Керівник територіального підрозділу з маркування також:

здійснює керівництво діяльністю територіального підрозділу з маркування;

особисто контролює процес маркування контрольними марками;

особисто відповідає за правильність ведення реєстру територіального підрозділу з маркування;

несе особисту відповідальність за законність маркування контрольними марками.

3.10 У реєстр територіального підрозділу з маркування обов’язково включаються:

відомості про одержувачів контрольних марок;

реквізити документів, які надаються одержувачами контрольних марок;

перелік примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм, що були промарковані;

серії і номери наклеєних контрольних марок.

3.11 Маркування контрольними марками здійснюється шляхом наклеювання контрольних марок на упаковку примірника аудіовізуального твору чи фонограми в лівому верхньому куті зворотного боку цього примірника.

Кожна упаковка примірника аудіовізуального твору чи фонограми маркується однією контрольною маркою. Якщо упаковка, яка є невід’ємною частиною товару, уміщує кілька різних за змістом примірників, вона маркується однією контрольною маркою.

Маркування має бути здійснено таким чином, щоб зовнішній бік контрольної марки при візуальному огляді такого примірника було видно повністю і чітко без потреби порушення його упаковки.

3.12 Передача промаркованої продукції одержувачу контрольних марок оформляється актом приймання промаркованих примірників аудіовізуальних творів та фонограм.

3.13 Працівники пункту не несуть відповідальності за пошкодження упаковки і тари, недостачу і пошкодження примірників аудіовізуальних творів та фонограм, які сталися не з їх вини.

4. Інші положення

4.1 Крім маркування контрольними марками, призначене підприємство здійснює таку діяльність:

узагальнює отриману інформацію;

надає в межах компетенції допомогу компетентним державним органам, які здійснюють контроль за дотриманням законодавства в галузі авторського права і суміжних прав.

4.2 Призначене підприємство не має права публікувати, поширювати і передавати третім особам інформацію, отриману в ході виконання цього Положення, крім компетентних державних органів, які звернулися із відповідними запитами у порядку, встановленому чинним законодавством.

4.3 Компетентні державні органи здійснюють контроль за діяльністю призначеного підприємства в порядку, установленому чинним законодавством.

4.4 За невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків співробітники призначеного підприємства несуть відповідальність, установлену чинним законодавством України.

Голова Державного департаменту

інтелектуальної власності М.В.Паладій

____________

  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/torg/15_37.html



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"