Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXXIV. МАРАЗМИ ЗБОРУ ЗА ВИКОРИСТАННЯ РАДІОЧАСТОТНОГО РЕСУРСУ

ПОДАВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ЗБІР ЗА ВИКОРИСТАННЯ РАДІОЧАСТОТНОГО РЕСУРСУ ПОВИННІ І ВЛАСНИКИ ДОЗВОЛІВ НА ВИКОРИСТАННЯ ВІДПОВІДНИХ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ І РАДІОВИПРОМІНЮВАЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ

Наказом ДПАУ від 25.04.2005 р. N 157” Про затвердження Змін та доповнень до наказу Державної податкової адміністрації України від 24.01.2003 N 24” затверджено зміни до форми податкової декларації про збір за використання радіочастотного ресурсу України (далі – Розрахунок) та офіційний Порядок складання форми податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України

Зміни та доповнення до форми податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України та Порядок складання цієї форми, застосовуються платниками збору для подання:

звітної податкової декларації за травень 2005 року і наступні податкові (звітні) періоди;

нової звітної декларації за травень 2005 року і наступні податкові (звітні) періоди у порядку, установленому частиною другою пункту 17.2 статті 17 Закону N 2181;

уточнюючої податкової декларації.

Головним нововведенням у формі декларації є те, що її рядки в розділі “Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку” заповнюються не за регіонами (область, місто Київ, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим), а за кожним дозвільним документом, який дає право користуватися радіочастотним ресурсом. Таких документів є два види: ліцензія або дозвіл. Ліцензія видається на використання радіочастотного ресурсу України, а дозволи - на використання відповідних радіоелектронних засобів і радіовипромінювальних пристроїв.

Це спрощує процедуру заповнення розрахунку у разі наявності ліцензій, дія яких розповсюджується на дві та більше адміністративні території обласного рівня (область, місто Київ, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим) з однаковою шириною смуги радіочастот. Однак в Розрахунку з’явилася нова колонка 2.1 "Вид документа (ліцензія або дозвіл)", в який слід відмічати повну назва ліцензії та/або дозволу, в інших рядках 2.2-2.4, як раніше, відображаються дата видачі, номер та термін їхньої дії.

Назва колонки 6 "Назва регіону (область, місто Київ, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим)" змінено на "Кількість регіонів". Таким чином мультирегіональних ліцензій та дозволів в цій колонці буде число не менше 2. Раніше ця колонка заповнювалася назвами регіонів. Тобто у разі якщо платник збору у двох чи більше регіонах користується однією і тією ж шириною смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, він може вказати загальну кількість цих регіонів. Кількість регіонів проставляється арабськими цифрами без зазначення їх назв. Але якщо ж за одним дозвільним документом по двох і більше регіонах платник збору має різну ширину смуги радіочастот, то суму збору потрібно зазначати в декількох рядків Розрахунку. Однак навіть і за наявності однакової смуги радіочастот в декількох регіонах можна для кожного регіону заповнювати окремий рядок, а в колонці "Кількість регіонів" ставити 1. Такий ліберальний спосіб заповнення Розрахунку ґрунтується на тому, що ставки збору для всіх регіонів за всім видами електрозв'язку однакові відповідно до Постанови Кабміну від 31.01.2001 р. № 77 “Про ставки щомісячних зборів за використання радіочастотного ресурсу України” (далі – Постанова про ставки). Цікаво, що примітка до цієї Постанови говорить, що щомісячний  збір  сплачується окремо по кожному регіону України -  Автономній     Республіці    Крим,  областях, мм. Києву і Севастополю. Але ДПАУ на це не зважає – за всі регіони сплатити збір можна гамузом.

Збір за використання радіочастотного ресурсу сплачують і власники дозволів

Однак нова форма Розрахунку тепер фактично відкрито говорить, що збір за використання радіочастотного ресурсу України сплачують не лише власники ліцензій на його використання, але і власники дозволів на використання відповідних радіоелектронних засобів і радіовипромінювальних пристроїв  за 1 МГц смуги радіочастот, визначеної в дозволі. Але це протиправно. Відповідно до частин п’ятої-шостої статті 57 Закону користувачі, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України від дати видачі ліцензії. Інші користувачі сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України від дати видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів. Однак власники ліцензій є його єдиними користувачами у своїй смузі частот, щоправда за наявності дозволу  Центру  "Укрчастотнагляд" на використання радіочастот відповідним РЕЗ, але більшість власників таких дозволів, зокрема службових радіостанцій чи радіопродовжувачів, як правило, використовують свою смугу частот колективно. А тому з кожного з них стягувати плату як ніби він єдиний користується цією смугою часто по менший мірі несправедливо.

Відповідно до частини четвертої статті 57 цього Закону  розмір щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України встановлюється Кабінетом Міністрів України.  І такі ставки визначено Постановою про ставки, однак вона визначає ставки за 1 МГц смуги радіочастот, визначеної в ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України, а не в дозволі.  Тобто передбачається, що збір сплачують як власники ліцензій, так і власники дозволів. Однак ставки збору наразі визначено лише для ліцензій. Рятує власників дозволів те ,що для них фактично не визначають смуги частот – є лише центральна частота, зокрема на прийом чи на передачу, а смуги, як об’єкта оподаткування немає, оскільки власникам пересічних дозволів смуги не потрібно, їм потрібна конкретна частота. Хоча всі ці пристрої і мають робочі смуги частот, платити за них не треба, оскільки ставок за них немає і вся смуга ними не використовується. Хоча у формі Дозволу на використання (експлуатацію) РЕЗ робочі смуги частот і можуть зазначатися. Але окремих комірок саме для смуг вона не містить.

Пощастило пересічним фізичним особам, які користуються радіовипромінювальними пристроями на підставі дозволів. Через те, що форма розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом передбачає комірки для зазначення "юридична особа" або "фізична особа - підприємець", то пересічні фізособи не повині подавати розрахунку, оскільки вони не є ні тим ні іншим, а вот підприємці, які зареєстрували свої радіопристрої на себе як підприємця, мусять подавати розрахунок та сплачувати збір.

Змінено процедуру уточнення податкових зобов'язань

Дещо змінено процедуру уточнення податкових зобов'язань щодо радіочастотного збору. Якщо виправлення помилки здійснюється у складі звітного чи нового звітного Розрахунку, то в його складі тепер подається Перерахунок податкового зобов'язання збору за користування радіочастотним ресурсом України за минулий період. Тому Перерахунок не подається, якщо виправлення помилки здійснюється шляхом подання уточнюючого Розрахунку, що містить лише уточнені дані. Форма Перерахунку повністю повторює форму Розрахунку, окрім того, що в ньому не нараховується сума штрафу. Кількість Перерахунків має відповідати кількості минулих податкових періодів, за які уточнюються податкові зобов'язання.

Порядок уточнення даних Розрахунку такий:

1. Заповнюються рядки 2.2 – 4 Розрахунку та рядки 2.2 – 2.4 Перерахунку, якщо він подається у складі звітного чи нового звітного Розрахунку. Якщо помилка призвела до збільшення податкових зобов'язань, заповнюється рядок 2.3, якщо до зменшення  – ряд. 2.4. Рядок 2.5 Розрахунку містить суму штрафу у разі виникнення недоплати. Розраховується він у розмірі 5 % від суми недоплати (рядок 2.3 х 5 %).

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 Про затвердження Змін та доповнень до наказу Державної податкової адміністрації України від 24.01.2003 N 24

Наказ Державної податкової адміністрації України

від 25 квітня 2005 року N 157

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

13 травня 2005 р. за N 513/10793

Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні", статті 57 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни та доповнення до наказу Державної податкової адміністрації України від 24.01.2003 N 24 "Про затвердження форми податкової декларації про збір за використання радіочастотного ресурсу України", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.02.2003 за N 91/7412, що додаються.

2. Затвердити Порядок складання форми податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України, що додається.

3. Департаменту методології (Фліссак Н. П.):

подати цей наказ на узгодження до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності;

після узгодження з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.

4. Департаменту обслуговування платників податків (Косарчук В. П.) та Управлінню інформаційної політики (Майснер А. В.) у 10-денний термін від дня реєстрації цього наказу у Міністерстві юстиції України забезпечити його розміщення на сайті ДПА України і відповідно через засоби масової інформації довести до відома платників податків.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ДПА України Лекаря С. І.

 

Голова 

О. І. Кірєєв 


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної податкової адміністрації України
від 25 квітня 2005 р. N 157

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 2005 р. за N 513/10793 


 

Зміни та доповнення до наказу Державної податкової адміністрації України від 24.01.2003 N 24

1. У назві та тексті наказу слова "використання радіочастотного ресурсу" замінити на слова "користування радіочастотним ресурсом".

2. У формі податкової декларації про збір за використання радіочастотного ресурсу України, затвердженій зазначеним наказом:

2.1. У загальній частині слова "використання радіочастотного ресурсу" і "фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності" замінити відповідно словами "користування радіочастотним ресурсом" і "фізична особа - підприємець".

2.2. У назві розділу 1 "Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку*" символ примітки "*" замінити символом примітки "1".

2.3. Назву колонки 2 "Ліцензії на використання радіочастотного ресурсу" розділу 1 викласти в такій редакції:

"Дозвільний документ2".

2.4. Колонку 2 розділу 1 доповнити колонкою 2.1 з назвою такого змісту:

"Вид документа (ліцензія або дозвіл)".

2.5. Колонки 2.1 - 2.3 розділу 1 вважати відповідно колонками 2.2 - 2.4.

2.6. Символ примітки "**" колонки 4 розділу 1 замінити символом примітки "3".

2.7. Назву колонки 5 "Ставка збору за 1 МГц смуги радіочастот, визначеної в ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України, у кожному регіоні" розділу 1 викласти в такій редакції:

"Розмір ставки збору за 1 МГц смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, за кожним регіоном у гривнях".

2.8. Назву колонки 6 "Назва регіону (область, місто Київ, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим)" розділу 1 викласти в такій редакції: "Кількість регіонів4".

2.9. Назву колонки 7 "Ширина смуги радіочастот, визначеної в ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України (МГц)" розділу 1 після слова "ліцензії" викласти в такій редакції: "або дозволі (МГц)".

2.10. У назві колонки 8 "Нараховано збору за звітний місяць (гр. 5 х гр. 7) (Одиниця виміру грн. з двома десятковими знаками)" розділу 1 формулу у дужках "(гр. 5 х гр. 7)" і слова у дужках "(Одиниця виміру грн. з двома десятковими знаками)" замінити формулою у дужках "(к. 5 х к. 6 х к. 7)" і словами в дужках "(у гривнях з двома десятковими знаками)".

2.11. У розділі 1 рядки 1.3 - 1.10 вилучити.

2.12. У назві рядка 2.2 символ примітки "***" замінити символом примітки "5".

2.13. У рядку 2.3 розділу 2 після формули у дужках "(р. 2.1 - р. 2.2)" доповнити словом і формулою у дужках "або (р. 2.3 або сума р. 2.3 додатка(ів))6", а символ примітки "***" вилучити.

2.14. У рядку 2.4 розділу 2 після формули у дужках "(р. 2.2 - р. 2.1)" доповнити словом і формулою у дужках "або (р. 2.4 або сума р. 2.4 додатка(ів))6", а символ примітки "***" вилучити.

2.15. У рядках 2.5 і 3 розділу 2 символи приміток "***" і "****" замінити символом примітки "6".

2.16. Розділ 2 доповнити рядком 4 такого змісту:

"4. Додаток(и) щодо перерахунку податкового зобов'язання збору за минулий(і) період(и)7 на аркуші(ах)".

2.17. У тексті після розділу 2 слова "звітної декларації додає(ю)ться уточнююча(і) декларація(ї) за "_________" (минулий(і) період(и))" замінити словами "податкової декларації додає(ю)ться додаток(и) щодо перерахунку податкового зобов'язання збору за користування радіочастотним ресурсом України за минулий(і) період(и) "____________" 200_ року, "____________" 200_ року і т. д.".

2.18. Примітки до податкової декларації викласти в такій редакції:

"1 За потреби кількість рядків розділу 1 може бути збільшена.

2 Під дозвільним документом мається на увазі ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України або дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу та/або випромінювального пристрою.

3 Заповнюється на підставі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та/або випромінювального пристрою, за допомогою якого здійснюється розповсюдження (передавання) програм телерадіомовлення.

4 У разі якщо платник збору у двох чи більше регіонах користується однією і тією ж шириною смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, він може вказати загальну кількість цих регіонів; у разі зазначення одного регіону проставляється цифра "1" (показники заповнюються арабськими цифрами без зазначення назв регіонів).

5 Заповнюється у разі подання уточнюючої декларації, що містить виправлені показники.

6 Заповнюється у разі подання уточнюючої декларації, що містить виправлені показники, та у разі зазначення уточнених показників у складі звітної або нової звітної податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого платником збору були самостійно виявлені помилки.

7 Заповнюється у разі зазначення уточнених показників у складі звітної або нової звітної декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого платником збору були самостійно виявлені помилки".

2.19. У першому реченні після приміток після слова "декларації" доповнити словами "додатку(ах), поясненнях (розкриттях) окремих результатів фінансово-господарської діяльності". 

2.20. У тексті після приміток слова "керівник або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності" замінити словами "керівник або фізична особа - підприємець".

2.21. Доповнити форму податкової декларації додатком, що додається.

 

В. о. директора Департаменту
методології ДПА України 

 
Н. П. Фліссак 


 

 

УЗГОДЖЕНО
рішенням Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності
від 21 квітня 2005 р. N 06-10/10-497

Голова Комітету __________ С. В. Буряк 

ДОДАТОК
до податкової декларації про збір
за користування радіочастотним
ресурсом України 


 

 

Перерахунок податкового зобов'язання збору за користування радіочастотним ресурсом України за минулий період

 

1. Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку1

N
з/п

Дозвільний документ2

Вид радіозв'язку

Потужність3
(у кВт з трьома десятковими знаками)

Розмір ставки збору за 1 МГц смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, за кожним регіоном у гривнях

Кількість регіонів4

Ширина смуги радіочастот, визначеної в ліцензії або дозволі
(МГц)

Нараховано збору за звітний місяць
(к. 5 х к. 6 х к. 7)
(у гривнях з двома десятковими знаками)

вид документа (ліцензія або дозвіл)

дата дд.мм.рр.

номер

термін дії до мм.рр

1

2.1

2.2

2.3

2.4

3

4

5

6

7

8

1.1 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

1.2 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

2. Розрахунок загальної суми збору 

2.1 

Нараховано збору усього за звітний місяць (сума значень рядків колонки 8 розділу 1) 

  

2.2 

Нараховано збору за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, усього (р. 2.1 декларації, що уточнюється) 

  

2.3 

Сума збору (недоплата), яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.1 - р. 2.2) 

  

2.4 

Сума збору, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.2 - р. 2.1)  

 


 

____________
Складається у разі уточнення податкових зобов'язань за минулий звітний (податковий) період у складі звітної або нової звітної податкової декларації і подається разом з такою декларацією відповідно до підпункту "б" пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

1 За потреби кількість рядків розділу 1 може бути збільшена.

2 Під дозвільним документом мається на увазі ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України та дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою.

3 Заповнюється на підставі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, за допомогою якого здійснюється розповсюдження (передавання) програм телерадіомовлення.

4 У разі якщо платник збору у двох чи більше регіонах користується однією і тією ж шириною смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, він може вказати загальну кількість цих регіонів; у разі зазначення одного регіону проставляється цифра "1" (показники заповнюються арабськими цифрами без зазначення назв регіонів).

Інформація, наведена у додатку, є достовірною.

Дата заповнення додатка (дд.мм.рррр) 

  

  

• 

  

  

• 

  

  

  

  


 


 

Керівник або
фізична особа - підприємець

___________________
(ініціали та прізвище) 

____________
(підпис) 

М. П. 

Головний бухгалтер

___________________
(ініціали та прізвище) 

____________
(підпис) 

 


 

 

В. о. директора Департаменту
методології ДПА України 

 
Н. П. Фліссак 


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної податкової адміністрації України
від 25 квітня 2005 р. N 157

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 2005 р. за N 514/10794


 

Порядок складання форми податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про радіочастотний ресурс України", "Про систему оподаткування" та "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Порядок визначає єдині правила складання форми податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України (далі - податкова декларація) та додатка до неї (далі - додаток(и)).

1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, визначених Законами України "Про радіочастотний ресурс України", "Про систему оподаткування" та "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Під дозвільним документом мається на увазі ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України (далі - ліцензія) та дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу та/або випромінювального пристрою (далі - дозвіл).

1.3. Цей Порядок застосовується користувачами радіочастотного ресурсу України, які є платниками збору за користування радіочастотним ресурсом України (далі - платники збору).

1.4. Щомісячно платник збору самостійно визначає суму збору за користування радіочастотним ресурсом України у порядку, встановленому статтею 57 Закону України "Про радіочастотний ресурс України", виходячи з розмірів установлених ставок збору, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 N 77 "Про ставки щомісячних зборів за використання радіочастотного ресурсу України", та ширини смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, за кожним регіоном окремо.

1.5. У податковій декларації, додатку(ах) зазначаються всі передбачені показники (реквізити, підписи). Якщо будь-яка клітинка рядка (колонки) не заповнюється через відсутність даних, то у такій клітинці проставляється прочерк.

Інформація, наведена у податковій декларації і додатку(ах), повинна відповідати відомостям, визначеним у ліцензії або дозволі.

Достовірність даних, наведених у податковій декларації і додатку(ах), підтверджується підписами призначеного керівника або фізичної особи - підприємця і головного бухгалтера підприємства чи іншої особи, на яку покладено обов'язки з ведення бухгалтерського обліку платника збору, та засвідчується печаткою підприємства (фізичної особи - підприємця за наявності). Особи, відповідальні за складання податкової декларації, визначаються розпорядчим документом суб'єкта господарювання.

1.6. Податкова декларація і додаток(и) заповнює(ю)ться таким чином, щоб забезпечувати вільне читання змісту тексту (цифр), друкарським способом або від руки чорнилом (кульковою ручкою) темного кольору. Заповнення олівцем податкової декларації не дозволяється.

У податковій декларації і додатку(ах) не повинно бути підчисток, помарок, виправлень, дописок і закреслень (крім передбачених формою податкової декларації або додатком(ами)). У податковій декларації і додатку(ах) не повинні міститися текст або цифри, які неможливо прочитати внаслідок пошкодження аркушів, їх потертості, залиття чорнилом чи іншою рідиною.

1.7. Податкова декларація і додаток(и) щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подає(ю)ться (надсилає(ю)ться) платником збору до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) на паперових (магнітних) носіях, поштовими відправленнями або за допомогою засобів електронного зв'язку у форматі електронного документа (за добровільним рішенням платника збору) та за умови дотримання вимог чинного законодавства, що регулює ці питання.

Створений за допомогою програмного забезпечення оригінал електронного документа у встановленому форматі має містити показники, автентичні оригіналу податкової декларації і додатка(ів) на паперових носіях.

Додаток(и) подає(ю)ться (надсилає(ю)ться) платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацією, у складі якої уточнюються показники за минулий(і) період(и).

1.8. Податкове зобов'язання із збору за користування радіочастотним ресурсом України, визначене у податковій декларації, сплачується платником збору щомісячно за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця.

2. Порядок виправлення самостійно виявлених помилок

2.1. Якщо платник збору до початку його перевірки податковим органом самостійно виявляє факт заниження або збільшення податкового зобов'язання минулих податкових періодів, то такий платник може здійснити уточнення податкових зобов'язань із збору за користування радіочастотним ресурсом України за минулі податкові (звітні) періоди шляхом подання до органів державної податкової служби уточнюючих податкових декларацій збору або уточнити такі податкові зобов'язання у складі звітної (нової звітної) податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Указане здійснюється відповідно до пунктів 5.1 статті 5 і 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Нова звітна податкова декларація та уточнююча податкова декларація, яка відображає виправлені показники, складаються за формою, встановленою для звітної податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України.

Якщо платником збору уточнюються податкові зобов'язання збору за користування радіочастотним ресурсом України за минулі податкові (звітні) періоди у складі звітної або нової звітної податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені, то така звітна або нова звітна податкова декларація подається разом з додатком.

Якщо платником у складі звітної або нової звітної податкової декларації уточнюються податкові зобов'язання збору за користування радіочастотним ресурсом України за декілька минулих податкових (звітних) періодів, то до такої звітної або нової звітної податкової декларації додаються додатки, складені окремо за кожний минулий період, який уточнюється. Тобто кількість додатків до звітної або нової звітної податкової декларації, що містить уточнюючі показники, має відповідати кількості минулих податкових (звітних) періодів, за які у такій звітній або новій звітній податковій декларації уточнюються податкові зобов'язання.

2.2. Якщо після подання податкової декларації за звітний період платник збору подає нову звітну податкову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного терміну подання декларації за цей самий податковий (звітний) період, то така декларація не вважається уточнюючою, а штрафи, визначені в пункті 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не застосовуються.

3. Порядок заповнення податкової декларації

3.1. Податкова декларація складається із таких частин: загальна частина, розділ 1 "Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку", розділ 2 "Розрахунок загальної суми збору" та спеціальна частина для службових відміток.

3.2. У загальній частині податкової декларації відображаються дані: вид податкової декларації - звітна, нова звітна або уточнююча (у кожному окремому випадку зазначається позначкою "х"); тривалість базового податкового (звітного) періоду (порядковий номер місяця зазначається арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється "0"); повна назва юридичної особи або прізвище, ім'я фізичної особи - підприємця; ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО; код виду економічної діяльності; місцезнаходження платника, номер телефону, поштовий індекс, міжміський код (факс, електронна адреса - за бажанням); повна назва відповідного органу державної податкової служби, куди подається податкова декларація.

Податкова декларація подається окремо за кожний звітний (податковий) місяць. Уточнююча податкова декларація подається за кожний минулий звітний (податковий) місяць, що уточнюється.

Рядки за колонками 5 і 8 податкової декларації та додатка(ів) заповнюються у гривнях з двома десятковими знаками.

3.3. Кількість рядків розділу 1 "Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку" у разі потреби може бути збільшена.

У розділі 1:

у відповідні клітинки колонки (далі - к.) 2.1 "вид документа (ліцензія або дозвіл)", к. 2.2 "дата дд. мм. рр.", к. 2.3 "номер" і к. 2.4 "термін дії до мм. рр." к. 2 "Дозвільний документ" рядків 1.1 - 1.2 та інших у разі їх доповнення записується повна назва ліцензії та/або дозволу, дата видачі, номер та термін дії;

у відповідні клітинки к. 3 "Вид радіозв'язку" рядків 1.1 - 1.2 та інших у разі їх доповнення записуються види радіозв'язку, на які платник збору отримав ліцензію або дозвіл;

у відповідні клітинки к. 4 "Потужність (у кВт з трьома десятковими знаками)" рядків 1.1 - 1.2 та інших у разі їх доповнення записуються дані на підставі дозволу, за допомогою якого здійснюється розповсюдження (передавання) програм телерадіомовлення;

у відповідні клітинки к. 5 "Розмір ставки збору за 1 МГц смуги радіочастот, визначеної в ліцензії або дозволі, за кожним регіоном у гривнях" рядків 1.1 - 1.2 та інших у разі їх доповнення записуються розміри ставок збору, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 N 77 "Про ставки щомісячних зборів за використання радіочастотного ресурсу України";

у відповідні клітинки к. 6 "Кількість регіонів" рядків 1.1 - 1.2 та інших у разі їх доповнення позначається цифрою "1" регіон, в якому платник збору здійснює користування радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензії або дозволу. У разі якщо платник збору у двох чи більше регіонах користується однією і тією ж шириною смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, він може вказати загальну кількість цих регіонів. Кількість регіонів проставляється арабськими цифрами без зазначення їх назв;

у відповідні клітинки к. 7 "Ширина смуги радіочастот, визначеної в ліцензії або дозволі (МГц)" рядків 1.1 - 1.2 та інших у разі їх доповнення записується один із таких показників:

ширина смуги радіочастот, визначена в ліцензії;

ширина смуги радіочастот, визначена у дозволі;

у відповідні клітинки к. 8 "Нараховано збору за звітний місяць (к. 5 х к. 6 х к. 7) (у гривнях з двома десятковими знаками)" рядків 1.1 - 1.2 та інших у разі їх доповнення записується результат добутку значень к. 5, к. 6 і к. 7 за відповідними рядками.

3.4. Розділ 2 "Розрахунок загальної суми збору"

За рядком 2.1 к. 8 записується сума значень рядків розділу 1 за к. 8.

Рядки 2.2 - 2.5 і рядок 3 заповнюються у разі подання уточнюючої податкової декларації, що містить виправлені показники за будь-який наступний податковий період, протягом якого платником збору були самостійно виявлені помилки згідно з підпунктом "б" пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". У такому разі рядок 4 не заповнюється і додаток(и) не складає(ю)ться.

Якщо платник збору подає звітну або нову звітну податкову декларацію із зазначенням у ній уточнених показників за будь-який наступний податковий період, протягом якого платником збору були самостійно виявлені помилки, то заповнюються рядки 2.3 - 2.5, 3 і 4 і обов'язково складає(ю)ться окремий(і) додаток(и) за кожний минулий період, що уточнює(ю)ться. У такому разі рядок 2.2 прокреслюється.

У разі подання звітної або нової звітної податкової декларації без уточнення податкових зобов'язань за минулі періоди, рядки 2.2 - 2.5, 3 і 4 не заповнюються і в них проставляються прочерки. У такому разі додатки також не заповнюються і не подаються.

3.4.1. При складанні уточнюючої податкової декларації у розділі 2 показники відображаються платником збору таким чином:

у рядку 2.1 "Нараховано збору усього за звітний місяць (сума значень рядків колонки 8 розділу 1)" записується сума значень рядків за к. 8 розділу 1, отже, у рядку 2.1 к. 8 платником збору зазначається загальна нарахована сума збору за користування радіочастотним ресурсом України за звітний (податковий) місяць;

у рядку 2.2 "Нараховано збору за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, усього (р. 2.1 декларації, що уточнюється)" записується значення за рядком 2.1 податкової декларації, показники якої уточнюються;

у рядку 2.3 "Сума збору (недоплата), яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.1 - р. 2.2) або (р. 2.3 або р. 2.3 додатка(ів))" записується різниця значень за рядком 2.1 і рядком 2.2; у разі від'ємного значення рядок 2.3 не заповнюється і прокреслюється;

у рядку 2.4 "Сума збору, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.2 - р. 2.1) або (р. 2.4 або р. 2.4 додатка(ів))" записується різниця значень за рядком 2.2 і рядком 2.1. У разі від'ємного значення цієї різниці рядок 2.4 не заповнюється і прокреслюється;

у рядку 2.5 "Сума штрафу в розмірі 5 відсотків від суми недоплати (нараховується платником самостійно відповідно до пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (р. 2.3 х 5 %)" записується значення, яке складає п'ять відсотків від показника за рядком 2.3. У разі відсутності значення за рядком 2.3 рядок 2.5 не заповнюється і прокреслюється.

3.4.2. При уточненні податкових зобов'язань у складі звітної або нової звітної податкової декларації показники у розділі 2 відображаються платником збору таким чином:

у рядку 2.1 "Нараховано збору усього за звітний місяць (сума значень рядків колонки 8 розділу 1)" записується сума значень рядків к. 8 за розділом 1;

рядок 2.2 к. 8 не заповнюється і прокреслюється;

у рядку 2.3 "Сума збору (недоплата), яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.1 - р. 2.2) або (р. 2.3 або р. 2.3 додатка(ів))" записується позитивне значення (сума позитивних значень) показника(ків) за рядком(ами) 2.3 додатка(ів), який(і) складає(ю)ться платником збору за кожний(і) минулий(і) період(и), що уточнює(ю)ться та подає(ю)ться платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацію, що містить уточнені показники за такий(і) минулий(і) період(и);

у разі відсутності значення(ь) за рядком(и) 2.3 додатка(ів) цей рядок не заповнюється і прокреслюється;

у рядку 2.4 "Сума збору, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.2 - р. 2.1) або (р. 2.4 або р. 2.4 додатка(ів))" записується позитивне значення (сума позитивних значень) показника(ів) за рядком(ами) 2.4 додатка(ів), який(і) складає(ю)ться платником збору за кожний(і) минулий(і) період(и), що уточнює(ю)ться та подає(ю)ться платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацією, що містить уточнені показники за такий(і) минулий(і) період(и);

у разі відсутності значення(ь) за рядком(ами) 2.4 додатка(ів), цей рядок не заповнюється і проставляється прочерк;

у рядку 2.5 "Сума штрафу в розмірі 5 відсотків від суми недоплати (нараховується платником самостійно відповідно до пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (р. 2.3 х 5 відсотків)" записується значення, яке складає п'ять відсотків від показника за рядком 2.3; у разі відсутності значення за рядком 2.3, рядок 2.5 не заповнюється і прокреслюється.

3.4.3. При заповненні рядка 3 "Пояснення (розкриття) окремих результатів фінансово-господарської діяльності на ___ аркуші(ах)" і рядка 4 "Додаток(и) щодо перерахунку податкового зобов'язання збору за минулий період на ___ аркуші(ах)" розділу 2 необхідно враховувати таке.

У рядку 3 "Пояснення (розкриття) окремих результатів фінансово-господарської діяльності на ___ аркуші(ах)" записується кількість аркушів пояснення, яке додається до податкової декларації, якщо платником збору подається уточнююча податкова декларація, що містить виправлені показники, звітна або нова звітна податкова декларація, у складі яких платником збору здійснюється уточнення податкових зобов'язань за минулий(і) період(и). Ці пояснення мають розкривати зміст допущеної помилки, викладати причини, що вплинули на суму податкового зобов'язання із збору за користування радіочастотним ресурсом України за вказаний минулий(лі) період(и).

У рядку 4 "Додаток(и) щодо перерахунку податкового зобов'язання збору за минулий(і) період(и) на ___ аркуші(ах)" записується кількість аркушів додатків, які подаються платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацією, у складі яких платник збору уточнює податкові зобов'язання минулого(их) періоду(ів).

3.5. Додаток(и) складає(ю)ться із частин: загальна частина, розділ 1 "Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку" та розділ 2 "Розрахунок загальної суми збору".

У загальній частині додатка(ів) відображаються дані: порядковий номер додатка (в залежності від кількості минулих періодів, податкові зобов'язання яких уточнюються), вид податкової декларації, у складі якого уточнюються податкові зобов'язання (звітна або нова звітна), звітний (податковий) період, за який подається така звітна або нова звітна податкова декларація, що містить виправлені показники, і до якої складається і подається цей додаток, а також зазначається минулий звітний (податковий) період, показники якого уточнюються.

Додаток за минулий звітний (податковий) період, що уточнюється, складається за правилами, встановленими Порядком, а саме:

колонки 1 - 8 розділу 1 додатка(ів) заповнюються відповідно до пункту 3.3 розділу 3 Порядку.

Рядки 2.1 - 2.4 розділу 2 додатка(ів) заповнюються відповідно до пункту 3.4.1 розділу 3 Порядку.

 

В. о. директора Департаменту
методології ДПА України 

 
Н. П. Фліссак 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_radio/34_1.html


Попередня статтяНаступна статтяNotice: Undefined index: hiddenDir in /home/marazm/domains/marazm.org.ua/public_html/script/show_form.php on line 9

Notice: Undefined index: hiddenField in /home/marazm/domains/marazm.org.ua/public_html/script/show_form.php on line 10
Ваше ім`я:  Захисний код:  <=>
символів залишилось

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"