Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК

ОРЕНДНА ПЛАТА ЗА КВАРТИРУ ВІДНОСИТЬСЯ ДО ВАЛОВИХ ВИТРАТ ЛИШЕ У РАЗІ ПЕРЕВЕДЕННЯ КВАРТИРИ ДО НЕЖИТЛОВОГО ФОНДУ І ЇЇ ВИКОРИСТАННІ У ГОСПОДАРСЬКИХ ЦІЛЯХ

Перепланування житлових  приміщень  для  розміщення  в  них офісів,  контор,  торгових  організацій  та  для  інших  цілей непромислового  характеру  чинним  законодавством  не передбачено. Житлові будинки і житлові приміщення призначаються  відповідно  до норм  Житлового  кодексу  для постійного проживання громадян. Використання приміщень  у  житлових  будинках  для  потреб промислового характеру чинним законодавством забороняється.

Однак переобладнання житлових приміщень для використання їх в інших

цілях проводиться в разі визначення їх непридатними для проживання з подальшим переведенням їх в нежилі, що регулюється статтею 8 Житлового кодексу УРСР та постановою Ради Міністрів УРСР від 26.04.84 р. N 189 “Про порядок обстеження стану житлових будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання житлових будинків і житлових приміщень непридатними для проживання”.

Згідно з СНІП 08.01-89 “Жилые здания” такі приміщення (приміщення громадського призначення) можуть бути розміщені в житлових будинках на першому, другому та цокольному поверхах і повинні мати входи і евакуаційні виходи, ізольовані від житлової частини будинку та використовуватися за призначенням.

Статтею 8 визначається порядок переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі. Переведення придатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду в нежилі, як правило, не допускається. У виняткових випадках переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі може здійснюватися за рішенням органів, зазначених у частині другій ст.7 цього Кодексу, а саме — переведення жилих приміщень у нежилі може здійснюватися за рішенням виконавчого комітету обласної, міської ради.

Переведення жилих будинків і жилих приміщень відомчого і громадського житлового фонду в нежилі провадиться за пропозиціями відповідних міністерств, державних комітетів, відомств і центральних органів громадських організацій. Переведення жилих будинків і жилих приміщень, що належать колгоспам, у нежилі здійснюється за рішенням загальних зборів членів колгоспу або зборів уповноважених.

Відповідно до ст.10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” від 19.06.92 р. N 2482-XII власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т.ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.

Для забезпечення ефективного використання приватизованих квартир та управління ними згідно зі ст. 10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” від 19.06.92 р. N 2482-XII власники квартир (будинків) можуть створювати товариства або об’єднання індивідуальних власників квартир і будинків. У багатоквартирному будинку, квартири якого не повністю приватизовані, між товариством (об’єднанням) індивідуальних власників квартир і власниками неприватизованих квартир укладається угода про спільне володіння будинком та дольову участь у витратах на його утримання.

   Статтею  26  Закону  України  від  29.11.2001 р.  N 2866-III "Про  об'єднання  співвласників  багатоквартирного будинку"  власник приміщення у багатоквартирному будинку,  в якому створене об'єднання,  може здати  його  в  оренду  для  проживання фізичній  особі або для здійснення господарської,  підприємницької та іншої не забороненої законом діяльності фізичній або  юридичній особі,  якщо  така  діяльність  не  суперечить встановленим нормам використання  приміщень  у  жилих  будинках  та  не  завдає  шкоди інтересам власників (користувачів) і навколишньому середовищу.

За необхідності може бути здійснене переведення приміщення у нежиле на термін дії договору оренди або постійно у порядку, встановленому  законодавством (частина друга ст.26 цього Закону.

Не допускається передача в оренду жилого чи нежилого приміщення для ведення господарської, підприємницької та іншої діяльності, якщо це буде суперечити інтересам або обмежувати права інших власників (користувачів) приміщень.

 Виходячи з вищевикладеного,  приміщення,  розташовані в жилих будинках,  можуть  використовуватися  для  влаштування  офісних приміщень та інших приміщень господарського призначення (магазини, косметичні  салони,  перукарні,  майстерні  тощо)  без  дозволу об'єднання  співвласників  багатоквартирного будинку тільки в тому разі, якщо договір було укладено до створення такого товариства. В усіх  інших  випадках - за погодженням з товариством співвласників багатоквартирного будинку.

У разі якщо такого товариства не створено, необхідність погодження влаштування офісного приміщення з власниками квартир багатоквартирного будинку чинним законодавством не передбачено.

Однак ооргани державної податкової служби вважають, що юридична особа має право віднести до складу валових витрат орендну плату, сплачену за орендовану для виробничих цілей квартиру фізичній особі лише тоді, коли квартира переведена до нежитлового фонду.

 

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

 ЛИСТ

від 19.11.2004 р. N 10516/6/15-1116

ДПАУ розглянула лист ТОВ і повідомляє.

Відповідно до пп. 1.18.5 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) оренда жилих приміщень - це господарська операція, яка передбачає надання житлового будинку або квартири її власником у користування іншій фізичній чи юридичній особі на визначений строк або безстроково, для цільового використання та за орендну плату.

При цьому порядок здійснення операцій з оренди жилих приміщень встановлюється КМУ відповідно до положень Житлового кодексу України.

Одночасно цим підпунктом встановлено, що величина орендної плати, яка сплачується юридичними особами, регулюванню не підлягає.

Отже, якщо операція з оренди квартири фізичної особи під офіс відповідає нормам Житлового кодексу, то зазначена операція є господарською для платника податку.

Відповідно до пп. 7.4.2 ст. 7 Закону витрати, понесені платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у пов'язаної особи, визначаються виходячи із договірних цін, але не більших за звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання.

Абзацом другим пп. 7.9.6 ст. 7 Закону встановлено особливості оподаткування операцій з оренди жилих приміщень, а саме: передання майна в оренду не змінює податкових зобов'язань орендодавця та орендаря. При цьому орендодавець збільшує суму валових доходів, а орендар збільшує суму валових витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування.

Враховуючи вищевикладене, платник податку (юридична особа) має право віднести до складу валових витрат орендну плату, сплачену за квартиру фізичній особі. При цьому, у разі якщо така фізична особа є пов'язаною із таким платником податку, то до складу валових витрат цього платника податку відноситься сума орендної плати у розмірі, який не перевищує звичайні ціни на послуги з оренди житла у відповідних звітних періодах.

 

Заступник Голови 

В. Копилов 


Надруковано:
"Бухгалтерія",
N 50, 13 грудня 2004 р.   

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_prib/4_7.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"