Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК

ЯКЩО ВИТРАТИ ВІД ОПЕРАЦІЙ З ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ ПЕРЕВИЩУЮТЬ ПРИБУТОК ВІД ЗАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ, ТО ПОДАТОК НА ПРИБУТОК ВІД ОСНОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВСЕ ОДНО СПЛАЧУЄТЬСЯ

Питання оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами та деривативами регулюються пунктом 7.6 статті 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (далі – Закон).

Так, відповідно до підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону з метою оподаткування платник податку веде окремий облік фінансових результатів операцій з торгівлі цінними паперами та деривативами. У разі коли протягом звітного періоду витрати, понесені (нараховані) платником податку у зв'язку із придбанням цінних паперів і деривативів, перевищують доходи, отримані від продажу (відчуження) цінних паперів і деривативів протягом такого звітного періоду, балансові збитки переносяться на зменшення доходів майбутніх періодів від таких операцій протягом строків, визначених статтею 6 цього Закону.

Потім Законом України від 24.12.2002 р. №349-IV "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" запровадили облік фінрезультатів за видами цінних паперів – “Якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону”.

Тому збитки з цінними паперами не перекриваються прибутками за основною діяльністю і навпаки. Так, ст. 11 Закону регулює дати виникнення "валових доходів" і "валових витрат". А спеціальна норма - п. 7.6 ст. 7 Закону - правила виникнення "доходів від цінних паперів" і "витрат за цінними паперами". У зв'язку з цим не слід ототожнювати "валові доходи" (зі ст. 11 Закону) з "доходами від цінних паперів" (з п. 7.6 ст. 7 Закону). Аналогічно не треба ототожнювати "валові витрати" з "витратами за цінними паперами". Таким чином, ст. 11 і ст. 7 Закону регулюють різні сфери оподаткування, тому з метою оподаткування операцій з акціями треба застосовувати саме вимоги спеціальної норми - п. 7.6 ст. 7 Закону.

Таким чином, у разі якщо витрати від операцій з цінними паперами перевищують прибуток від загальної діяльності платника податку, то податок на прибуток від основної діяльності нараховується і сплачується на загальних підставах, а витрати від операцій з цінними паперами переносяться на зменшення доходів майбутніх періодів від таких операцій протягом строків, визначених статтею 6 Закону.

Наприклад, суму від’ємного фінансового результату за векселями відображають у рядку 3.3 Додатка К3 та враховують на зменшення фінрезультатів від операцій з векселями майбутніх періодів до повного погашення такого від’ємного значення.

Таким чином, якщо у звітному періоді відбувається тільки операція з придбання векселів і немає продажу, то витрати, понесені у зв’язку з таким придбанням, відображають у рядку 3.2 Додатка К3 та рядку 3 із знаком мінус. При цьому від’ємний результат від операцій з векселями не зменшує загального прибутку від операцій з ЦП - значення рядка 01.4 Додатка К3 (який відповідає також рядку 01.4 Декларації), оскільки рядок 01.4 - це сума додатних значень рядків 1, 2, 3, 4, 5.

Оскільки Декларація (відповідно і додатки до неї) складається наростаючим підсумком, то такі витрати відображатимуться у рядку 3.2 протягом звітного року. Якщо ж протягом року витрати не будуть компенсовані доходами від продажу (відчуження) векселів, то такі витрати у деклараціях наступного року відображатимуть у рядку 3.3. Якщо ж у будь-якому звітному періоді протягом року відбуватиметься продаж будь-якого векселя (незалежно від того, в якому періоді його придбано), то доходи, отримані від його продажу (відчуження), відображатимуть у рядку 3.1 Додатка К3 Декларації. А в рядку 3 Додатка К3 відображають результат (додатний або від’ємний) від арифметичних дій - рядок 3.1 - 3.2 - 3.3. Якщо результат від цих арифметичних дій додатний, то значення рядка 3 збільшуватиме значення рядка 01.4 Додатка К3, а відповідно і рядка 01.4 Декларації. Якщо ж результат від таких дій від’ємний, то значення рядка 3 Додатка К3 не зменшуватиме значення рядка 01.4 Додатка К3 і в Декларації не відображатиметься.

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

N 5814/6/15-1116 від 20.10.2000

 

м.Київ

 Про оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами і перенесення балансових збитків

Державна податкова адміністрація України розглянула лист Асоціації юристів фондового ринку від 28.03.2000 за N 005/2000, що надійшов разом з листом Міністерства фінансів України від 29.06.2000 за N 052-104/705, і повідомляє.

1. Порядок оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами та деривативами регулюється п.7.6 ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (далі — Закон).

Пп.7.6.1 п.7.6 ст.7 Закону встановлено, що до валових доходів включається лише позитивне значення фінансових результатів операцій з торгівлі цінними паперами та деривативами. Зазначений прибуток (фінансові результати) визначається як перевищення доходів, отриманих (нарахованих) платником податку в зв’язку із продажем (відчуженням) цінних паперів і деривативів, над витратами, понесеними (нарахованими) платником податку в зв’язку із придбанням цінних паперів і деривативів протягом такого звітного періоду, збільшених на суму некомпенсованих балансових збитків від таких операцій минулих періодів. При цьому такий прибуток визначається за кожною операцією з купівлі-продажу цінних паперів та деривативів окремо.

Для осіб, які не мають статусу торговців цінними паперами, торгівлею цінними паперами і деривативами вважаються будь-які операції з купівлі та продажу цінних паперів, тобто визначення прибутку (збитку) з торгівлі цінними паперами та деривативами для таких осіб можливо лише у разі, якщо відбулись купівля (витрати) і продаж (дохід) цінних паперів (деривативів). У разі якщо особа, яка не має статусу торговця цінними паперами, придбала цінні папери (деривативи) і не реалізувала їх, то витрати такої особи, понесені (нараховані) в зв’язку із їх придбанням, не враховуються при визначенні її фінансових результатів операцій з торгівлі цінними паперами та деривативами.

2. Відповідно до пп.7.6.1 п.7.6 ст.7 Закону у разі, коли протягом звітного періоду витрати, понесені (нараховані) платником податку в зв’язку із придбанням цінних паперів і деривативів, перевищують доходи, отримані від продажу (відчуження) цінних паперів і деривативів протягом такого звітного періоду, балансові збитки переносяться на зменшення доходів майбутніх періодів від таких операцій протягом строків, визначених статтею 6 цього Закону.

Пунктом 6.1 ст.6 Закону встановлено, що якщо об’єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами звітного (податкового) кварталу має від’ємне значення (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), дозволяється відповідне зменшення об’єкта оподаткування наступного звітного (податкового) кварталу, а також кожного з наступних двадцяти звітних (податкових) кварталів до повного погашення такого від’ємного значення об’єкта оподаткування.

 Таким чином,  платнику  податку  дозволяється  зменшувати позитивне  значення  фінансових  результатів  операцій  з торгівлі цінними паперами та деривативами наступного звітного (податкового) кварталу на суму балансових збитків від таких операцій,  одержаних в  попередніх  звітних  періодах  і  непогашених  прибутками  від зазначених операцій.

 

 Заступник голови ДПА України              Г.Оперенко

 

 "Налоговый-банковский-таможенный Консультант", N 44000

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                   14.01.2004  N 177/6/23-4315

Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...>  щодо  можливості  врахування  суми  від'ємного  фінансового результату від операцій з цінними паперами,  що склався станом  на 01.01.2003  р.,  і повідомляє таке. 

Відповідно до підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону  України  "Про  оподаткування  прибутку підприємств" ( 334/94-ВР ) у редакції від 22.05.97 р.  N 283/97-ВР ( 283/97-ВР ) (далі - Закон) зі змінами та доповненнями,  платники податку  на  прибуток  з  01.01.2003 р.  ведуть окремий податковий облік результатів від операцій з цінними паперами і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів та деривативів.

При цьому, якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від’ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.

Пунктом 6.1 статті 6 Закону передбачено, що якщо об’єкт оподаткування платника податку із числа резидентів за результатами податкового року має від’ємне значення об’єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від’ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення.

Разом з тим підпунктом 11 “Перехідних положень” Закону України від 24.12.2002 р. N 349-IV “Про внесення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (далі — Закон N 349) передбачено, що якщо платник податку задекларував від’ємне значення об’єкта оподаткування (балансові збитки) за наслідками податкового періоду, що передує податковому періоду, з якого починають застосовуватися норми Закону N 349, таке від’ємне значення об’єкта оподаткування для цілей оподаткування обліковується окремо, не включається до складу валових витрат та враховується таким платником податку у зменшенні об’єкта оподаткування наступних податкових періодів протягом 12 календарних кварталів з моменту виникнення такого від’ємного значення. Якщо зазначений строк у 12 кварталів минув до набрання чинності Закону N 349, то останнім кварталом такого строку вважається квартал, з якого починають застосовуватися норми Закону. Якщо зазначене від’ємне значення об’єкта оподаткування не погашається протягом такого строку, непогашена сума в подальшому для цілей оподаткування не враховується у зменшенні об’єкта оподаткування та не підлягає включенню до складу валових витрат такого платника податку.

Проте у зазначеному пункті 11 прямо не йдеться про поширення обмеження перенесення балансових збитків у строк 12 кварталів на від’ємний фінансовий результат від операцій з цінними паперами і деривативами.

Поряд з цим проектом Закону України “Про внесення змін до деяких Законів України з питань оподаткування у зв’язку із прийняттям Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік”, який найближчим часом має бути прийнято Верховною Радою України, передбачено, що сума від’ємного фінансового результату (балансові збитки) від операцій з торгівлі цінними паперами і деривативами, що утворилася у платників податку станом на 1 січня 2003 року в окремому податковому обліку фінансових результатів у цілому за всіма видами цінних паперів та деривативів відповідно до норм пункту 7.6 статті 7 Закону, розподіляється за видами цінних паперів і деривативів та враховується починаючи з першого кварталу 2003 року у зменшення фінансових результатів від операцій з відповідними видами цінних паперів та деривативів майбутніх періодів до повного погашення такого від’ємного значення.

У листі Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності від 18.07.2003 р. N 06-10/612 ( v_612450-03 ),   членами  якого  є народні депутати – розробники Закону N 349 ( 349-15 ),  зазначено,  що оскільки до 1 січня  2003 року  фінансовий  результат  від  операцій  з  цінними  паперами в окремому  обліку  визначався  в  цілому  за  всіма  видами  цінних паперів,  а  не  їх  окремими  видами,  необхідно зробити розподіл фінансового результату за видами цінних паперів станом на  початок поточного року.

Від’ємний фінансовий результат, що склався за окремими видами цінних паперів та деривативів станом на 01.01.2003 р., враховується у зменшення фінансових результатів від операцій з відповідними видами цінних паперів та деривативів майбутніх звітних періодів до повного погашення, а у разі наявності позитивного фінансового результату за одним із видів цінних паперів — у складі валового доходу.

Зважаючи на викладене вище, Державна податкова адміністрація України вважає за можливе врахування фінансового результату, що склався за окремими видами цінних паперів та деривативів станом на 01.01.2003 р., у зменшення фінансових результатів від операцій з відповідними видами цінних паперів та деривативів майбутніх звітних періодів до повного погашення.

Інші листи Державної податкової адміністрації України із зазначеного питання діють у частині, що не суперечать цьому листу.

Заступник Голови                                                                           Ю.Гриб

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_prib/4_5.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"