Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК

ДО ВАЛОВИХ ВИТРАТ ВІДНОСЯТЬСЯ ЛИШЕ ВИТРАТИ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ БАГАЖУ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬСЯ БАГАЖНИМИ КВИТАНЦІЯМИ, АЛЕ НЕ ВИТРАТИ НА ЙОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬСЯ КВИТАНЦІЯМИ КАМЕРИ СХОВУ. ВИТРАТИ НА ВІДРЯДЖЕННЯ ДО ФІЗИЧНИХ ОСІБ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ ПЕЧАТОК, ДО ВАЛОВИХ ВИТРАТ НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ

Мінфін в Листі від 17.08.2005 N 31-03173-07/8/17365 "Про службові відрядження" відповів на 3 запитання ДПА про службові відрядження: 

1. Як відшкодовувати відрядженому працівникові витрати на користування міським транспортом та якими документами необхідно підтвердити такі витрати?

2. Чи відносяться квитанції камери схову до багажних квитанцій і чи можуть бути відшкодовані працівнику витрати при перебуванні у відрядженні на послуги камери схову?

3. Якщо виникає необхідність направлення працівників для проведення зустрічей з фізичними особами, які не мають печатки, чи достатньо для відшкодування працівнику витрат, пов'язаних з таким відрядженням, наявності в посвідченні про відрядження щодо прибуття та вибуття працівника лише підпису приймаючої фізичної особи?

1. Лише на перше питання відповідь позитивна. Але для відшкодування витрат на міський транспорт маршрут користування міським транспортом під час відрядження має бути затверджено керівником підприємства наказом під час направлення працівника у відрядження (якщо заздалегідь такий маршрут відомий) чи після повернення працівника з відрядження та подання авансового звіту з вищезазначеними підтвердними документами.

2. На друге питання відповідь негативна з мотивів того, що виходячи з норм чинного законодавства Мінфін вважає, що квитанції камери схову не є багажними квитанціями. Однак відповідно до пункту 1.11 Інструкції про службові відрядження витрати на відрядження відшкодовуються лише за наявності документів в оригіналі, що підтверджують вартість цих витрат, а саме: транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), рахунків готелів (мотелів), страхових полісів тощо. Таким чином перелік підтвердних документів не обмежено. Крім того як собі уявляє Мінфін рух відрядженої особи з великим багажем по місту ? Такий багаж слід залишити в готелі або в камері схову. При цьому послуги камери схову готелю будуть внесені до рахунку за готель, але їх не відшкодують за рахунок валових витрат, лише з дозволу керівника за рахунок прибутку. Оскільки Згідно з підпунктом 5.4.8 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку або є членами керівних органів платника податку, у межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (включаючи перевезення багажу) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження, оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), найом інших жилих приміщень, телефонних рахунків, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкового страхування, витрат на усний та письмовий переклади, інших документально оформлених витрат, пов'язаних з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, включаючи будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку зі здійсненням таких витрат. Таким чином до валових витрат відносяться лише витрати на перевезення багажу, які підтверджуються багажними квитанціями, але не витрати на його збереження, які підтверджуються квитанціями камери схову. З іншого боку це зовсім неправильно, адже крім витрат на збереження багажу, можуть бути витрати на зберігання транспортних засобів відряджених осіб на платних стоянках. Такі витрати рекомендується включати до вартості проживання в готелях (бажано непрямо) та вимагати їхнього відшкодування.

3. Третє питання ще більш негативне. Виявляється відрядження до пересічно фізичної особи, яка не має печатки (наприклад, до застрахованої особи, клієнта-страхової компанії, до фізособи-клієнта в іншому місті тощо), або навіть до підприємця, який не має печатки, відрядженням фактично не є, оскільки пункт 1.3 Інструкції про службові відрядження говорить про те, що фактичний час перебування у відрядженні визначається за відмітками в посвідченні про відрядження щодо вибуття з місця постійної роботи й прибуття до місця постійної роботи. Якщо працівника відряджено до різних населених пунктів, то відмітки про день прибуття й день вибуття проставляються в кожному пункті.

Відмітки в посвідченні про відрядження щодо прибуття та вибуття працівника завіряються тією печаткою, якою користується у своїй господарській діяльності підприємство для засвідчення підпису відповідної службової особи, на яку наказом (розпорядженням) керівника підприємства покладено обов'язки здійснювати реєстрацію осіб, які вибувають у відрядження та прибувають з нього.

В такому випадку рекомендуємо ставити відмітки будь-якої юридичної особи або вашої філії в населеному пункті, де мешкає ваш клієнт без печатки. А в наказі про відрядження згадати про це підприємство як про потенційного клієнта.

Віталій МОСЕЙЧУК, “Документи для бізнесу”

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.08.2005 р. N 31-03173-07-18/17365

Про службові відрядження

Як відшкодувати відрядженому працівнику витрати за користування міським транспортом (п. 1.7 Інструкції) та якими документами потрібно підтвердити такі витрати? Як правильно оформити маршрут користування міським транспортом у відрядженні і чи є оформлення такого маршруту обов'язковим?

Відповідь. Склад витрат, що відшкодовуються працівникам, які направляються у відрядження, визначено пп. 5.4.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Витрати на проїзд, у тому числі і міським транспортом, може бути включено до складу валових витрат підприємства лише за наявності підтверджуючих документів, що засвідчують вартість таких витрат у вигляді транспортних квитків, транспортних рахунків (багажних квитанцій).

Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 10.06.99 р. N 146, передбачено, що відрядженому працівникові відшкодовуються витрати на проїзд міським транспортом загального користування (крім таксі) за місцем відрядження (згідно з підтвердними документами) відповідно до маршруту, погодженого керівником.

Вважаємо, що маршрут користування міським транспортом під час відрядження затверджує керівник підприємства наказом під час направлення працівника у відрядження (якщо заздалегідь такий маршрут відомий) чи після повернення працівника з відрядження і подання авансового звіту із названими вище підтвердними документами.

Чи належать квитанції камери схову до багажних квитанцій, названих у п. 1.11 Інструкції, і чи може бути відшкодовано працівнику витрати під час перебування у відрядженні на послуги камери схову?

Відповідь. За чинним законодавством квитанції камери схову не є багажними квитанціями.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" (із змінами і доповненнями) державним службовцям і працівникам підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок державних коштів, відшкодування витрат за користування камерами схову не передбачено.

Ці витрати працівникам, які направляються у відрядження іншими підприємствами та організаціями, відшкодовують відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість таких витрат.

Оскільки витрати за користування послугами камери схову не віднесено до складу валових витрат підприємства, вважаємо, що ці витрати з дозволу власника підприємства можуть бути відшкодовані за рахунок прибутку, що залишається на підприємстві після сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету згідно з чинним законодавством.

Якщо в діяльності окремих компаній (наприклад, страхових) виникає потреба направити працівників компанії для зустрічі з фізичними особами, які не мають печатки, чи є достатнім для відшкодування працівнику витрат, пов'язаних з таким відрядженням, наявності в посвідченні про відрядження щодо прибуття і вибуття працівника лише підпису фізичної особи (п. 1.3 Інструкції)?

Відповідь. Пунктом 1.3 названої Інструкції фактичний час перебування у відрядженні визначається за відмітками в посвідченні про відрядження щодо вибуття з місця постійної роботи і прибуття до місця постійної роботи. Якщо працівника відряджено до різних населених пунктів, відмітки про день прибуття і день вибуття проставляються в кожному пункті.

Обов'язковість засвідчення печаткою відміток про прибуття до пунктів призначень, вибуття з них і прибуття до місця постійної роботи передбачено в посвідченні про відрядження, форму якого відповідно до п. 5.4.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" затверджено наказом ДПА України від 28.07.97 р. N 260.

____________

Надруковано:
"Праця і зарплата",
N 37, жовтень, 2005 р.

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_prib/4_12.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"