Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

Замість відшкодування ПДВ “живими” грішми – примусові облігації

На початок 2010 року в української держави утворився величезний борг приблизно в 25 млрд. гривень за невідшкодованим ПДВ. А отримати їх просто неможливо: держава -  банкрут і коштів на це немає в бюджеті. І замість того, щоб сплачувати "живі" гроші, уряд вдався до того ж самого маневру, що і 2004 року (згідно Постанови Кабміну від 25 грудня 2003 р. N 2014).

Кабінет Міністрів вирішив випустити облігації внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість, задекларованих до відшкодування до 1 травня 2010 року. Він роздасть підприємствам облігації з терміном погашення в п'ять років. Про це говориться в постанові Кабміну №368 від 12 травня 2010 року, яку видано на виконання статті 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" .

Номінал облігацій 1 тис. гривень, прибутковість - 5,5% річних. Загальний обсяг випуску ПДВ-облігацій, відповідно до постанови, визначається Міністерством фінансів відповідно до затверджених ним реєстрів інвентаризації платників ПДВ, суми в яких задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 року, підтверджені результатами перевірок і не відшкодовані на дату вступу в силу Закону Про держбюджет на 2010 рік. Погашення облігацій здійснюється шляхом проведення кожні півроку виплат по погашенню основної суми боргу в розмірі 10% від номінальної вартості паперів.

Хто від цього виграє? Банки в першу чергу. По-перше, Мінфін затвердив 101 комерційний банк для виконання функції агентів з оформлення відшкодування ПДВ облігаціями, а це означає комісійні.

По-друге, ці облігації вони викуповуватимуть з дисконтом, а погашення отримуватимуть на повну суму. Банки вже називають скупку ПДВ-облігацій найбільш прибутковою операцією за 2010 рік.  Історія говорить, що у 2004 році дисконти по перших ПДВ-облігаціях сягали 60%. А нині експерти не виключають, що ПДВ-облігації емісії 2010 року будуть скуповуватися за 30-50% від номіналу.

По-третє, облігації можна на 100% віддати НБУ під обов’язкове резервування замість “живих” грошей, це вийде дешевше на суму дисконту при купівлі облігації.

По-четверте, на суму 100%-відсоток дисконту та комісійних отримують відшкодування грішми експортери, що додасть обігових коштів.

А в цілому економіки програє, адже кошти банків та інвестиційних компаній підуть на свіжий спекулятивний ринок замість кредитування та інвестування реального сектору економіки... Крім того Постанова замовчує той факт, що вона є примусовою, тобто ті, хто не погодиться на отримання облігацій ризикують взагалі нічого не отримати щодо відшкодування ПДВ. А це вже жахливо, адже якщо держава бере на себе нахабність не повертати податки, то підприємства з чистою совістю можуть не сплачувати податки, а видати в їхню сплату свої “аблігації”...

Петро ПАТЛАТИЙ

Проведення перевірок щодо відшкодування ПДВ п’ять років здійснюється за незаконним наказом ДПАУ

ПДВ при імпорті та бюджетна заборгованість експортера щодо відшкодування ПДВ не підлягають взаємозаліку

Позапланові перевірки платників ПДВ щодо достовірності його відшкодування проводяться за підставами від Кабміну, а не Податкового кодексу

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від 12 травня 2010 р. N 368

Київ

Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість

Відповідно до статті 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років для відшкодування сум податку на додану вартість, що в установленому законодавством порядку задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".

2. Затвердити такі, що додаються:

Основні умови випуску облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість;

Порядок випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років.

3. Державній податковій адміністрації забезпечити подання:

1) Міністерству фінансів:

до 1 червня 2010 р. - матеріалів інвентаризації відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", для визначення прогнозного обсягу випуску облігацій внутрішньої державної позики;

складених на підставі заяв платників податку реєстрів інвентаризації платників податку, суми податку на додану вартість яких задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", для затвердження їх протягом червня 2010 р. ;

2) Державному казначейству - зазначених реєстрів у дводенний строк після затвердження їх Міністерством фінансів;

3) органам Державного казначейства за місцем реєстрації платника податку на додану вартість - висновків органів державної податкової служби за місцем реєстрації платників податку на додану вартість із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з державного бюджету згідно із зазначеними реєстрами, у дводенний строк після затвердження Міністерством фінансів таких реєстрів.

4. Органам державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку на додану вартість забезпечити протягом п'яти робочих днів після затвердження Міністерством фінансів реєстрів інвентаризації платників податку, суми податку на додану вартість яких задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", подання платникам податку на додану вартість виписки з реєстрів.

5. Міністерству фінансів:

виступити емітентом облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років, випущених згідно з Основними умовами та Порядком, затвердженими цією постановою, для відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік";

передбачати щороку під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік кошти, необхідні для обслуговування та погашення облігацій внутрішньої державної позики, випущених для відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".

6. Взяти до відома, що Національний банк виступить генеральним агентом з обслуговування обігу, сплати доходу та погашення облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років, випущених для відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", і відкриє Державному казначейству рахунок у цінних паперах.

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 34

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 12 травня 2010 р. N 368

ОСНОВНІ УМОВИ

випуску облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість

Облігації внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років, випущені для відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", є середньостроковими амортизаційними облігаціями внутрішньої державної позики (далі - облігації).

Номінальна вартість облігації становить 1 тис. гривень.

Строк обігу облігацій - п'ять років.

Загальний обсяг емісії визначається Мінфіном відповідно до затверджених ним реєстрів інвентаризації платників податку, суми податку на додану вартість яких задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".

Погашення облігацій здійснюється шляхом проведення кожного півріччя виплат з погашення основної суми боргу в розмірі 10 відсотків номінальної вартості облігації. Різниця між номінальною вартістю облігації та загальною сумою виплат з погашення основної суми боргу становить амортизаційну вартість облігації.

Облігації мають купони. Купонний період становить шість місяців.

Ставка дохідності за облігаціями встановлюється на рівні 5,5 відсотка річних.

Нарахування доходів за облігаціями здійснюється кожного півріччя протягом строку обігу цінних паперів виходячи з їх амортизаційної вартості одночасно з проведенням виплати доходів.

Погашення основної суми боргу та виплати доходів за облігаціями здійснюються у безготівковій формі на дату, визначену згідно з умовами емісії. У разі коли дата припадає на вихідний день, погашення і виплата здійснюються наступного робочого дня.

Облігації випускаються у бездокументарній формі.

Погашення основної суми боргу та виплата доходів за облігаціями здійснюються відповідно до нормативно-правових актів Національного банку з питань депозитарної діяльності з державними цінними паперами та бюджетних призначень згідно з бюджетним законодавством.

Ці Основні умови є публічною пропозицією платникам податку щодо оформлення відшкодування сум з податку на додану вартість.

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 12 травня 2010 р. N 368

ПОРЯДОК

випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років

1. Цей Порядок визначає правила оформлення відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", облігаціями внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років, випущених для відшкодування податку на додану вартість (далі - облігації), відповідно до статті 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та Законів України "Про податок на додану вартість", "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні".

2. Дія цього Порядку поширюється на платників податку на додану вартість, яким відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок, не здійснено на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (далі - платники податку), включених до реєстрів інвентаризації платників податку, суми податку на додану вартість яких задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 р., підтверджені за результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (далі - реєстри), складених за формою згідно з додатком 1.

Відшкодування сум податку на додану вартість здійснюється на підставі:

поданої не пізніше 25 червня 2010 р. платником податку до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації заяви про оформлення відшкодування податку на додану вартість облігаціями, що складена за формою згідно з додатком 2;

даних декларацій з податку на додану вартість;

матеріалів за результатами перевірки органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку або рішення суду, прийнятого після 1 травня 2010 року.

3. Підставою для проведення розрахунків облігаціями є реєстри і висновки про відшкодування сум податку на додану вартість органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, які подаються до органів Державного казначейства за місцем реєстрації платника податку.

4. Висновки про відшкодування сум податку на додану вартість органів державної податкової служби не подаються у разі, коли стосовно платників податку порушено кримінальну справу за ухилення від сплати податку на додану вартість або така справа розглядається у суді чи правоохоронному органі, або проводиться апеляційне оскарження платником податку в органах державної податкової служби, про що у реєстрах робиться відповідний запис. Розрахунки облігаціями з такими платниками не проводяться до остаточного вирішення справи по суті.

5. Відповідальність за правильність і достовірність відомостей, зазначених у реєстрах, несуть посадові особи ДПА.

6. Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями здійснюється за участю Мінфіну, ДПА та Національного банку через Державне казначейство та банки, які є клієнтами депозитарію державних цінних паперів Національного банку, а у разі, коли сума відшкодування податку на додану вартість одному платнику перевищує 10 млн. гривень - через державні банки (далі - банки).

Перелік банків, що виконують функції агентів з оформлення відшкодування податку на додану вартість облігаціями, оприлюднюється Мінфіном.

7. Мінфін подає у дводенний строк після затвердження реєстрів Національному банку на дату розміщення облігацій глобальні сертифікати. Облігації з емісійного рахунка емітента зараховуються на рахунок Державного казначейства, відкритий у Національному банку, на підставі розпорядження на переказ Мінфіну та розпорядження на одержання Державного казначейства.

8. Державне казначейство на підставі внесених Мінфіном змін до розпису фінансування та доходів спеціального фонду державного бюджету забезпечує відображення в обліку операцій відшкодування сум податку на додану вартість з моменту зарахування облігацій на рахунок у цінних паперах Державного казначейства, що підтверджується випискою Національного банку із зазначеного рахунка, з одночасним збільшенням на підставі розпорядження Мінфіну обсягів надходжень за випущеними облігаціями.

9. Платники податку, яким здійснюється оформлення відшкодування сум податку на додану вартість, відкривають у банках рахунки у цінних паперах для зарахування належної їм кількості облігацій.

10. Банки на підставі поданих платниками податку виписок з реєстру та заяв про оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики, складеної за формою згідно з додатком 2, формують перелік набувачів облігацій за формою згідно з додатком 3 та передають його органам Державного казначейства в електронному вигляді та на паперових носіях.

11. У разі коли сума відшкодування сум податку на додану вартість не кратна 1000 гривень, платнику податку оформлюється максимально можлива кількість облігацій на суму, кратну їх номінальній вартості, а залишок підлягає відшкодуванню з державного бюджету в порядку, визначеному законодавством.

Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями здійснюється за їх номінальною вартістю, кратною 1000 гривень.

12. Державне казначейство після перевірки відповідності переліків набувачів облігацій, поданих банками, даним, що містяться в реєстрах ДПА, дає розпорядження на переказ облігацій Національному банку з урахуванням особливостей, визначених договором між Національним банком та Державним казначейством про відкриття рахунка у цінних паперах. Облігації зараховуються на рахунки банків за умови надання банками Національному банку відповідних розпоряджень на одержання таких облігацій.

13. Відповідно до інформації Національного банку про стан рахунків у цінних паперах та у порядку, визначеному законодавством, банки у строк, що не перевищує трьох робочих днів після одержання такої інформації, зараховують належну кількість облігацій на рахунки у цінних паперах платників податку на підставі їх розпоряджень на одержання облігацій.

Банки не пізніше наступного робочого дня після зарахування облігацій на рахунки у цінних паперах подають органам Державного казначейства підтвердження про набуття платниками податку облігацій згідно з додатком 4.

14. Органи Державного казначейства не пізніше наступного робочого дня після одержання від банків підтверджень про набуття платниками податку облігацій подають їх копії органам державної податкової служби, які є підставою для відображення в особових рахунках платників податку операцій відшкодування сум податку на додану вартість.

Додатки не наводяться.

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_97.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"