Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

На засновників, керівників та головних бухгалтерів податківці завели базу даних. Податковий кредит з ПДВ декларують лише при зобов’язаннях. Несплата 300 тис. грн. ПДВ анулює статус платника

Виявляється ДПАУ мало Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов’язані сплачувати податки, збори, інші обов’язкові платежі до бюджетів та внески до державних цільових фондів у порядку і на умовах, що визначаються законодавчими актами України. Кабмін розпорядився (розпорядження від 1 липня 2009 р. N 757-р) щоб ДПАУ створила створити електронний реєстр  осіб,  пов'язаних  з  платниками податків   (засновників,  керівників,  головних  бухгалтерів),  на підставі  даних  Єдиного  державного  реєстру  юридичних  осіб  та фізичних   осіб   -  підприємців  та  Єдиного  державного  реєстру підприємств та організацій України,  баз даних  органів  державної податкової  служби,  контролюючих  та  правоохоронних  органів  із зазначенням ідентифікаційних,  реєстраційних  та  інші  даних  про таких  осіб,  а  також  інформації  щодо виконання ними податкових зобов'язань.

На наш погляд це протизаконно, є небезпечним для громадян у разі витоку такої інформації і є зайвим витрачанням державних коштів. По-перше, частини друга статті 32 Конституції України передбачає, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Нехай Кабмін з ДПАУ покажуть закон, де написано, що на директорів, засновників та головних бухгалтерів слід створювати окрему базу із зазначенням їхніх адрес проживання, заробітку, місця роботи, паспортних даних, сплати податків тощо. Максимум, що дозволяє Закон – це Державний реєстр фізичних осіб — платників податків.

По-друге, ДПАУ не вперше веде бази на директорів та головбухів, але тепер цю інформацію матимуть про них всю. Ще в часи фейс-контролю відповідно до пункту 7.9 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 N 80 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17.11.98 N 552 після затвердження змін Наказом від 24.07.2006 N 428) та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.03.98 за N 172/2612, відомості про відповідальних за податковий облік осіб юридичної особи чи відокремленого підрозділу — керівника та головного бухгалтера (бухгалтера, якщо для забезпечення ведення бухгалтерського обліку за штатом платника податків передбачена лише одна посада бухгалтера без створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером) вносяться чи змінюються органом державної податкової служби в Єдиному банку даних юридичних осіб на підставі:

реєстраційної заяви платника податків з поміткою “Зміни";

даних про таких осіб, що вказуються платником податків у податкових деклараціях, розрахунках, звітах, якщо таких даних достатньо для однозначної ідентифікації відповідальних осіб платника податків.

По-третє, чомусь в новоспечений реєстр не потрапляють акціонери, зокрема з контрольними пакетами акцій. Таким чином виходить, що новий реєстр діятиме в основному проти малих та середніх підприємств, які працюють у формі приватних підприємств та товариств з обмеженою відповідальністю та мають своїх засновників, директорів та головбухів, а великий бізнес із акціонерами-олігархами (які не є ані засновниками, ані директорами, ані тим більше бухгалтерами) поза увагою ДПАУ. Нечесно якось.

Особливо шкода жінок-головних бухгалтерів. Зі статті «Учетная обязанность» (жур. «Бизнес», №13 від 30.03.2009 р., автор Андрій Твердомед) дізнався страшний факт. Президент Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) Сергій Федорович Голов висловився категорично проти посилення відповідальності, пов’язаної з бухобліком, і назвав пропозиції податківців «сталінськими». На його думку більш ніж достатньо, що серед жінок, які відбувають кримінальне покарання в Україні, 30% є бухгалтерами! А тепер уряд хоче, щоб їх було 50%? 1984 рік повертається, Большой брат з ДПАУ слідкує за тобою... Чому би не завести аналогічну базу на депутатів, суддів та чиновників?

Крім того в цьому розпорядженні Кабмін дозволи собі розширити повноваження ДПАУ та відверто порушив Закон “Про податок на додану вартість”. Зокрема тепер, на думку Кабміну, у разі  встановлення  органами  державної  податкової  служби факту   виписки   податкових   накладних, згідно з якими  не задекларовано (не сплачено) податкові зобов'язання,  обсяг яких за оподаткованими  операціями  перевищує  суму 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), реєстрація платників податку на додану вартість анулюється. Але таких підстав немає у вичерпному переліку анулювання згідно з пунктом 9.8 Закону про ПДВ. Шановний уряд – прохання анулювати ПДВ, а не його платників, і запровадити диференційований податок з обігу (різні ставки для безготівкових та готівкових розрахунків зокрема), і все буде гаразд.

Крім того платники податку   на   додану   вартість   тепер декларують суму податкового кредиту у період виникнення податкового зобов'язання. Це означає, що відшкодування ПДВ фактично скасовується доти, доти не з’являться зобов’язання. І це прямо суперечить пункту 7.5 Закону про ПДВ щодо дати виникнення права на податковий кредит, який виникає незалежно від зобов’язань. А у деяких видів підприємств, зокрема у чисти експортерів зобов’язання бувають лише у разі припинення експорту...

 

Віталій МОСЕЙЧУК

Див. додатково Серед жінок, які відбувають кримінальне покарання в Україні, 30% є бухгалтерами

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


                    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
                    Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

                   від 1 липня 2009 р. N 757-р

                               Київ
             Деякі питання адміністрування податків,

                  зборів (обов'язкових платежів)
     1. З метою  упорядкування  адміністрування  податків,  зборів 
(обов'язкових  платежів)  та податкового обліку платників податків ДПА:

     створити електронний реєстр  осіб,  пов'язаних  з  платниками

податків   (засновників,  керівників,  головних  бухгалтерів),  на

підставі  даних  Єдиного  державного  реєстру  юридичних  осіб  та

фізичних   осіб   -  підприємців  та  Єдиного  державного  реєстру

підприємств та організацій України,  баз даних  органів  державної

податкової  служби,  контролюючих  та  правоохоронних  органів  із

зазначенням ідентифікаційних,  реєстраційних  та  інші  даних  про

таких  осіб,  а  також  інформації  щодо виконання ними податкових

зобов'язань;
     забезпечити ведення зазначеного реєстру  шляхом  внесення  до

нього перевірених органами державної податкової служби даних.
     2. Взяти до відома, що для упорядкування податкового обліку:
     платники податку   на   додану   вартість   декларують   суму

податкового кредиту у період виникнення податкового зобов'язання;
     у разі  встановлення  органами  державної  податкової  служби

факту   виписки   податкових   накладних,   згідно   з   якими  не

задекларовано (не сплачено) податкові зобов'язання,  обсяг яких за

оподаткованими  операціями  перевищує  суму,  визначену підпунктом

2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про  податок  на  додану

вартість",  реєстрація платників податку на додану вартість анулюється.

     Прем'єр-міністр України                           Ю.ТИМОШЕНКО

     Інд. 34

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_84.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв
[an error occurred while processing this directive]


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"