При ввезенні обладнання із-за кордону як подарунок зі сплатою ПДВ податкового кредиту в подальшому немаєУ підприємства, яке отримує верстати як подарунок із-за кордону, відсутня операція з його придбання (виготовлення), тому навіть за наявності податкової накладної від дарувальника та подальшого використання подарунка в господарській діяльності платник податку не має права на податковий кредит з ПДВ. Як доказ наводимо консультацію податкових органів: Наше підприємство — платник ПДВ, вид діяльності якого імпорт товарів, отримало шліфувальний станок як подарунок від нерезидента, сплачено суму ПДВ митному органу. Просимо надати роз’яснення чи маємо ми право на податковий кредит з ПДВ в цій ситуації, у разі імпорту подарунка?
Звернемось до Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 № 168/97-ВР зі змінами та доповненнями (далі — Закон). Відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону про ПДВ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв’язку з, зокрема, придбанням товарів (у тому числі при їх імпорті) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Тобто згідно з нормами пункту 7.4 Закону платник податку має право на включення до складу податкового кредиту з ПДВ суми нарахованого (сплаченого) податку на додану вартість при дотриманні таких умов: товари або основні фонди (у тому числі інші необоротні матеріальні активи) придбаваються чи виготовляються з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку (пп. 7.4.1 Закону про ПДВ); суми сплаченого (нарахованого) податку у зв’язку з придбанням товарів (послуг), основних фондів повинні бути підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями ( пп. 7.4.5 Закону про ПДВ). Роз’яснення з цього питання надано ДПАУ в листі від 08.08.07 № 3955/Т/16-1515-20, у якому, зокрема, зазначається, що оскільки при безоплатному отриманні імпортованих товарів відсутній факт придбання товарів, як це передбачено у підпункті 7.4.1 Закону про ПДВ, то право на податковий кредит за такими імпортними товарами у платника ПДВ відсутнє. Kрім цього, слід наголосити, що згідно із п. 1.6 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.99 № 283/97-ВР зі змінами і доповненнями (далі — Закон 283) товари — матеріальні та нематеріальні активи, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення. Матеріальний актив — основні фонди та оборотні активи у будь-якому виді, що відрізняється від коштів, цінних паперів, деривативів та нематеріальних активів (п. 1.1 Закону 283). Отже, основні фонди включено до категорії товарів. Враховуючи зазначене, слід зробити висновок про те, що у вашого підприємства, яке отримує шліфувальний станок як подарунок, відсутня операція з його придбання (виготовлення), тому навіть за наявності податкової накладної від дарувальника та подальшого використання подарунка в господарській діяльності платник податку не має права на податковий кредит з ПДВ.
Консультант податковий • банківський • митний www.konsultant.kiev.ua випуск № 19-20, 26/05/2008 ___________ Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_74.html
(C)
Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99. |
Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
|