Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

Кабмін дозволив видавати податкові векселі при ввозі товарів з метою ремонту з 2004 року, хоча Закон про ПДВ передбачив таку процедуру лише з середини 2005 року. А до цього часу ремонтники сплачували ПДВ ні за що

Виявляється, до 2004 року існували великі проблеми щодо сплати ПДВ при ввозі в Україну українських же товарів з метою ремонту, в тому числі гарантійного. Ці операції підпадають під оподатковувані, а тому при ввозі імпортер мусив платити ПДВ, яке йому при вивозі майже неможливо було повернути. Добре, хоч мито в цьому випадку е нараховується згідно зі статтею 23 Єдиного митного тарифу: “Товари та інші предмети, що тимчасово ввозяться на митну територію України і призначені для зворотного вивезення за її межі у встановлені строки у незмінному стані або відремонтованому вигляді, а також товари та інші предмети, що тимчасово вивозяться за межі митної території України та призначені для зворотного ввезення на цю територію у встановлені строки у незмінному стані, пропускаються через митний кордон України без сплати мита. Строки умовно-безмитного ввезення та вивезення визначаються Митним кодексом України”.

Потім статтю 11 Закону про ПДВ було доповнено пунктом 11.43 згідно із від 07.07.2005 р. Законом N 2771-IV “Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законів України”. За ним сплата податку на додану вартість при ввезенні рухомого майна для здійснення операцій з ремонту у митному режимі переробки, а також з метою модернізації, провадиться шляхом видачі простого векселя у випадку та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Цікаво, що Кабмін до внесення цих змін щодо векселів при ремонті у Закон про ПДВ ще у 2004 на свій страх і ризик (фактично протизаконно, але безумовно на користь українських виробників техніки) прийняв спочатку Постанову від 19.01.2004 р. № 47 “Про порядок випуску, обігу і погашення податкових векселів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товарів з метою ремонту”, а потім Постанову від 17.11.2004 р. № 1524 “Про порядок випуску, обігу і погашення простих векселів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товарів з метою ремонту” яка і нині є чинною.

А протягом 1992-2004 років ремонти української техніки ліпше з податкової точки зору було робити за кордоном, по можливості... Стягнути би ці втрати українських виробників з авторів Закону про ПДВ...

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                    від 19 січня 2004 р. N 47

                               Київ

 

              Про порядок випуску, обігу і погашення

          податкових векселів при ввезенні (пересиланні)

на митну територію України товарів з метою ремонту

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Установити, що платники податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) відповідно до режиму переробки на митній території України товарів з метою гарантійного ремонту, а також товарів за кодами згідно з УКТЗЕД 8406, 8411, 8412, 8413, 8430, 8501, 8503, 8504, 8518, 8602, 8605, 8606, 8802, 8803, 8901, 8902, 8904, 8905, 8906, 9009, 9014 з метою ремонту можуть за своїм рішенням надавати органам митного контролю податковий вексель із строком погашення, який дорівнює строку переробки цих товарів, але не більш як 360 днів, за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.

Випуск, обіг та погашення зазначених векселів здійснюється згідно з Порядком випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1997 р. N 1104 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 41, с. 26; 1998 р., N 28, ст. 1050, N 34, ст. 1277; 1999 р., N 27, ст. 1330; 2000 р., N 47, ст. 2040; 2001 р., N 43, ст. 1928; 2002 р., N 2, ст. 69, N 7, ст. 288, N 42, ст. 1925; 2003 р., N 15, ст. 666, N 20, ст. 890), без урахування вимог, передбачених абзацом п’ятим пункту 4 зазначеного Порядку.

Прем’єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Інд. 27

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                 від 17 листопада 2004 р. N 1524

                               Київ

 

              Про порядок випуску, обігу і погашення

           простих векселів при ввезенні (пересиланні)

                на митну територію України товарів

                         з метою ремонту

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що:

платники податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) відповідно до режиму переробки на митній території України товарів з метою ремонту, у тому числі гарантійного, можуть за своїм рішенням надавати митним органам прості векселі на суму ввізного мита та податку на додану вартість із строком погашення, що дорівнює строку ремонту цих товарів, але не більш як 360 днів, за умови вивезення відремонтованих товарів за межі митної території України;

випуск, обіг та погашення зазначених векселів здійснюється у порядку, визначеному Законом України “Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах”, та з урахуванням особливостей, зазначених в абзаці четвертому цього пункту;

якщо вивезення відремонтованих товарів за межі митної території України не забезпечено у строк, зазначений в абзаці другому цього пункту, або ввезені з метою ремонту товари використовуються з іншою метою, підприємство, що видало вексель, зобов’язане його оплатити. Оплата здійснюється протягом п’яти календарних днів з дати закінчення установленого строку ремонту товарів чи виявлення факту їх нецільового використання;

відходи та брухт, що утворилися під час здійснення операцій з ремонту товарів, вивозяться за межі України разом з відремонтованими товарами або заявляються в інший митний режим, обраний з додержанням вимог Митного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 19 січня 2004 р. N 47 “Про порядок випуску, обігу і погашення податкових векселів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товарів з метою ремонту” (Офіційний вісник України, 2004 р., N З, ст. 120).

3. Векселі, видані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 2004 р. N 47 і не погашені до набрання чинності цією постановою, погашаються у порядку, встановленому цією постановою.

4. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем’єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Інд. 27

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.10.2000 р. N 7406/5/16-1218

 

ДПА України розглянула лист фірми, надісланий на адресу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, щодо питання порядку оподаткування ПДВ операції із ввезення (пересилання) на митну територію України електрообладнання з метою проведення його гарантійного ремонту і повідомляє таке.

Відповідно до пп. 3.1.2 ст. 3 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", який набрав чинності з 01.10.97 р. і є Законом прямої дії, ввезення (пересилання) товарів на митну територію України, у тому числі операції із ввезення (пересилання) майна за договорами оренди (лізингу), застави та іпотеки, є об'єктом оподаткування ПДВ.

Пунктом 10.2 ст. 10 Закону контроль за справлянням і перерахуванням податку до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України покладено на митні органи. Зважаючи на те, що ДМС України було затверджено наказ від 17.05.2000 р. N 285 "Про затвердження переліків товарів та інших предметів, митне оформлення яких при ввезенні на митну територію України (вивезення за межі митної території України) здійснюється із застосуванням податкових пільг відповідно до актів законодавства, і документів, подання яких потрібне для використання пільгового режиму оподаткування", зареєстрований у Мін'юсті України 29.06.2000 р. N 374/4595, яким було затверджено порядок оподаткування ПДВ операцій із тимчасового ввезення на митну територію України товарів, які призначені до зворотного вивезення за її межі в установлені строки в незмінному стані або у відремонтованому вигляді, питання внесення відповідних змін до зазначеного наказу належать до компетенції ДМС України.

На думку ДПА України, з метою недопущення іммобілізації власних обігових коштів підприємств, Закон України "Про податок на додану вартість" повинен виключати із об'єктів оподаткування таке тимчасове ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або ж передбачати механізм повернення ДМС України раніше одержаних коштів податку при зворотному вивезенні зазначених товарів за межі митної території України.

 

Заступник Голови 

Г. Оперенко 

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_67.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"