Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

ПЕРЕДАЧА ОБ’ЄКТІВ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НАЗАД УЧАСНИКАМ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛЯГАЄ ОБКЛАДАННЮ ПДВ. ЦЕ МАЙНО ПЕРЕД ТИМ ОПОДАТКОВУВАЛОСЯ ПРИ ПЕРЕДАЧІ В СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Не секрет, що відповідно до пп. 3.2.8 п. 3.2 ст. 3 Закону про ПДВ при здійсненні спільної (сумісної) діяльності передача товарів (робіт, послуг) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, вважається поставкою таких товарів (робіт, послуг). А тому відповідно оподатковується.

Порядок ведення податкового обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи затверджено наказом ДПА України від 30.09.2004 N 571 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.10.2004 за N 1389/9988), у п. 12 якого зазначено, що у разі, якщо платник податку - учасник спільної діяльності передає товари (результати робіт, послуг) з метою їх подальшого використання у такій діяльності, то така передача відображається у податковому обліку цього платника у порядку, установленому для продажу відповідних товарів (результати робіт, послуг).

Однак ці самі об’єкти оподатковуються в умовної особи при поверненні учасникам спільної діяльності, оскільки це безоплатна передача майна, а тому це є поставкою, яка є об’єктом оподаткування відповідно до пп. 3.1.1 Закону про ПДВ. Це підтверджено і в Листі ДПА в м. Києві від 13.10.2005 р. №945/10/31-106. Тобто при здійсненні спільної діяльності платники ПДВ двічі сплачують ПДВ за своє майно. Єдине що рятує, це наявність взаємного податкового кредиту.

Вклад у спільну діяльність без утворення юридичної особи, а також їх повернення до 1 липня 2012 року обкладався ПДВ

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У М. КИЄВІ

ЛИСТ

від 13.10.2005 р. №945/10/31-106

Про розгляд листа

Державна податкова адміністрація у м. Києві на виконання завдання Державної податкової адміністрації України від 28.09.2005 р. №19280/7/31-0017 розглянула вашого листа від 22.09.2005 р. №ДК02-70 і повідомляє.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України від 03.04.97 р. №168/97-ВР «Про податок на додану вартість», зі змінами і доповненнями (далі — Закон №168), для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну (сумісну) діяльність без створення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.

Облік результатів спільної (сумісної) діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами, згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.

Для цілей оподаткування господарські відносини між учасниками спільної (сумісної) діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.

При цьому згідно з п. 15 Положення про Реєстр платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 р. №79 та зареєстрованого в Мін'юсті України 03.04.2000 р. за №208/4429, зі змінами і доповненнями, для осіб, відповідальних за утримання та внесення податку на додану вартість до бюджету під час виконання договорів про спільну діяльність, Свідоцтво платника ПДВ видається тільки на строк дії договору.

Згідно з пп. 3.2.8 п. 3.2 ст. 3 Закону №168 при здійсненні спільної (сумісної) діяльності передача товарів (робіт, послуг) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, вважається поставкою таких товарів (робіт, послуг).

Відповідно до пп. 3.1.1 ст. 3 Закону №168 об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.

Таким чином, взаємовідносини між учасниками спільної діяльності та умовною особою, створеною згідно з договором про спільну діяльність, розглядаються як взаємовідносини між окремими платниками податку на додану вартість. Операції з поставки учасникам договору про спільну діяльність майна, що належало такій умовній особі, оподатковується податком на додану вартість на загальних підставах.

 

 Заступник Голови

К. Силенко

  

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.10.2004 р. №19107/7/15-2417-26

ДПАУ розглянула лист ТОВ щодо порядку застосування податкового законодавства при здійсненні операцій з передачі в спільну діяльність обладнання одним з учасників договору про спільну діяльність і повідомляє.

Підпунктом 3.2.8 п. 3.2 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що не є об'єктом оподаткування операції з передачі основних фондів як внеску до статутного фонду юридичної особи для формування її цілісного майнового комплексу в обмін на емітовані нею корпоративні права.

При здійсненні кількома підприємствами спільної (сумісної) діяльності згідно з договором про спільну діяльність окрема юридична особа не створюється, статутний фонд не формується, а тому, як і передбачено останнім абзацом пп. 3.2.8, при здійсненні спільної (сумісної) діяльності передача товарів (робіт, послуг) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, вважається продажем таких товарів (робіт, послуг) і підлягає оподаткуванню податком на додану вартість за повною ставкою незалежно від категорії товарів, які передаються для здійснення спільної діяльності (сировина, основні фонди тощо).

Таке правило застосовується незалежно від того, ким з учасників договору про спільну діяльність здійснюється передача товарів для провадження спільної діяльності: особою, яка уповноважена вести облік результатів такої спільної діяльності, чи іншим учасником договору.

Заступник Голови

 С. Лекарь

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У М. КИЄВІ

ЛИСТ

 N 125/10/31-106 від 28.02.2006

                  Про податок на додану вартість

                             (Витяг)

Державна податкова адміністрація у м. Києві на виконання доручення ДПА України від 14.02.2006 р. N 2747/7/16-1517-26 розглянула лист бухгалтерського тижневика “Дебет-Кредит” від 03.02.2006 р. N ДК 02-151 щодо оподаткування ПДВ і повідомляє.

Згідно з пп. 3.2.8 п. 3.2 ст. 3 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.97 р. N 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) (далі — Закон) при здійсненні спільної (сумісної) діяльності передача товарів (робіт, послуг) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, вважається поставкою таких товарів (робіт, послуг).

Враховуючи те, що Законом не передбачено будь-яких виключень чи обмежень щодо застосування зазначеної норми то така норма застосовується незалежно від того, ким з учасників договору про спільну діяльність здійснюється передача товарів для провадження спільної діяльності: особою, яка уповноважена вести облік результатів такої спільної діяльності, чи іншим учасником договору, та незалежно від того, що не ведеться окремий баланс такої спільної діяльності.

    <...>

 Заступник Голови                                        К.Силенко

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_44.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"