ПРИ БУКВАЛЬНОМУ ЗАСТОСУВАННІ ЗАКОНУ ПРО ПДВ ВИНИКАЄ ПОДВІЙНИЙ ПДВ ПРИ ПЕРЕДАЧІ МАЙНА В НЕВИРОБНИЧЕ ВИКОРИСТАННЯПри передачі придбаних товарів для невиробничого використання фактично виникає двічі (!) оподаткований оборот (за буквою Закону про ПДВ – виникає оподатковуваний оборот, плюс втрачається право на податковий кредит), але на практиці (щоб не шокувати платників ПДВ та якось сприяти невиробничий сфері) просто виникає одне ПДВ і не сторнується податковий кредит. Так сказано на сторінках «Вісника податкової служби України» № 29/2002 та в Листі ДПАУ від 28.01.2003 р. № 1399/7/15-3317, де ДПАУ говорить, що в таких випадках застосовується п. 4.2 Закону про ПДВ (за яким при здійсненні операцій з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг) база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни), а податковий кредит можна не чіпати.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ ЛИСТ від 28.01.2003 р. №1399/7/15-3317 Державна податкова адміністрація України надсилає для відома та використання в практичній роботі відповіді на окремі питання по справлянню ПДВ, які задавалися працівниками податкових органів на семінарах, проведених працівниками ДПА України в містах Тернопіль, Запоріжжя та Полтава.
<...> 21. Який порядок оподаткування ПДВ операцій з передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу для невиробничого використання? Податковий кредит звітного періоду формується із сум ПДВ, сплачених (нарахованих) платником у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат. Право на податковий кредит виникає на дату здійснення першої з подій: або списання коштів в оплату товарів, що придбаються, або отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг). Якщо платником ПДВ у межах балансу передаються для невиробничого використання ТМЦ, які раніше було придбано з метою використання їх у виробничій діяльності та щодо яких на першу з подій, що сталася, суми ПДВ було віднесено до складу податкового кредиту, то таку передачу необхідно розцінювати як оподатковувану згідно з правилами, встановленими п. 4.2 ст. 4 Закону про ПДВ. При такій передачі нараховуються податкові зобов'язання за ставкою 20 % виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни. При цьому податковий кредит з ПДВ не підлягає операції «сторно» . Аналогічним є порядок оподаткування і для основних фондів у тих випадках, коли вони переводяться до складу невиробничих, оскільки п. 4.9 ст. 4 Закону про ПДВ така передача для цілей оподаткування розглядається як продаж таких основних фондів за цінами, що існують на момент такого продажу, а для основних фондів групи 1 — за звичайними цінами, але не менше їх балансової вартості. <...> ___________ Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_43.html
(C)
Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99. |
Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
|