Ця сторінка використовує JavaScript. Для повного використання її можливостей слід включити його підтримку (ActiveX для Internet Explorer)
Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

З 31 БЕРЕЗНЯ ПО 27 ЛИПНЯ 2005 РОКУ ВКЛЮЧНО ВВЕЗЕНІ В УКРАЇНУ ДЛЯ РЕМОНТУ ОБЛАДНАННЯ ТА МАШИНИ ОБКЛАДАЛИСЯ ПДВ

Відповідно до пункту 5.17 статті 5 Закону про ПДВ звільняються від оподаткування операції з тимчасового ввезення на митну територію України та подальшого вивезення з митної території України (а також з ввезення на митну територію України раніше вивезеного з митної території України) товарів за переліком, визначеним статтею 206 Митного кодексу України, та повітряних суден, які ввозяться на митну територію України за договорами оперативного лізингу. Строк тимчасового ввезення визнається статтею 208 Митного кодексу України. Кабінет Міністрів України має право продовжувати строк, визначений Митним кодексом України. Статтю 5 доповнено пунктом 5.17 згідно із Законом України від 07.07.2005 р. N 2771-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законів України".

Однак статтею 206 Митного кодексу України передбачено ввезення з метою ремонту морських і річкових суден, інших плавучих засобів та повітряних суден. А як бути з іншим транспортом, обладнанням та устаткуванням. Виходить, що їхній ремонт в Україні став оподатковуватися.

Незважаючи на те, що митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування можливе тільки на умовах Конвенції про тимчасове ввезення, до якої Україна приєдналася згідно з Законом від 24.03.2004 N 1661-IV (набрала чинності для України з 22.09.2004), ввезення з метою ремонту за цією Конвенцією неможливе. Оскільки в частині 4 її статті 2 прямо сказано, що товари (у тому числі транспортні засоби), які повинні стати предметом обробки чи ремонту, не ввозяться на підставі документів на тимчасове ввезення. Про відсутність такої можливості говорить і Держмитслужба в Листі від 14.07.2005 р. №010/155-ЕП.

Відповідно до статті 231 Митного кодексу України для виконання операцій з ремонту вищезазначені товари можуть бути розміщені у митному режимі переробки на митній території України.

Тому статтю 11 було доповнено пунктом 11.43 згідно із тим самим Законом України від 07.07.2005 р. N 2771-IV, відповідно до якого сплата податку на додану вартість при ввезенні рухомого майна для здійснення операцій з ремонту у митному режимі переробки, а також з метою модернізації, провадиться шляхом видачі простого векселя у випадку та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

А до цього часу з 31 березня (набуття чинності Законом №2505) по 27 липня 2005 року ( 28 липня 2005 року набув чинності Закон України від 07.07.2005 р. N 2771-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законів України") включно ввезені в Україну для ремонту обладнання та машини обкладалися ПДВ, про що говорить ДПАУ в Листі від 06.05.2005 р. №8921/7/15-2417-26.

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.05.2005 р. №8921/7/15-2417-26

(Витяг)

ДПАУ розглянула лист щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з ремонту військової техніки для іноземних замовників з урахуванням останніх змін в законодавстві і в межах компетенції повідомляє.

Законом України від 25.03.2005 р. №2505-IV «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» (який набрав чинності з дня його опублікування, тобто з 31.03.2005 р.) внесено низку змін до Закону України «Про податок на додану вартість», зокрема, виключено норму, якою регламентувалося застосування нульової ставки ПДВ при наданні робіт (послуг), та введено поняття «місце поставки товарів» та «місце поставки послуг».

З урахуванням останніх змін об'єкт оподаткування при наданні послуг визначається, виходячи з їх місця поставки. Згідно з пп. 3.1.1 ст. 3 Закону об'єктом оподаткування ПДВ є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України. Якщо місце поставки послуг знаходиться за межами митної території України операція з надання таких послуг до числа об'єктів оподаткування не включається, податкові зобов'язання не нараховуються.

Відповідно до загального правила для визначення місця поставки послуг, встановленого п. 6.5 ст. 6 Закону, місцем поставки вважається місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником ПДВ. При цьому, з урахуванням винятків, визначених у окремих підпунктах цього пункту, для окремих видів послуг встановлені окремі правила для визначення місця поставки.

Так, при проведенні будь-яких робіт з рухомим майном, які змінюють його якісну характеристику, місцем поставки зазначених послуг є місце, де фактично надаються такі послуги.

<...>

Щодо питання оподаткування операцій з тимчасового ввезення на митну територію України військової техніки з метою ремонту слід зазначити таке.

Відповідно до пп. 3.1.2 ст. 3 Закону (з урахуванням змін, внесених до нього Законом України від 25.03.2005 р. №2505-IV) операції з ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту (далі — імпорт) є об'єктом оподаткування. При цьому, з метою оподаткування до імпорту також прирівнюється, зокрема, ввезення з-за меж митного кордону України на митну територію України товарів (супутніх послуг) за будь-якими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари.

Крім того, при оформленні обладнання в митному режимі тимчасового ввезення згідно із ст. 206 Митного кодексу України, яка передбачає умовне повне звільнення від оподаткування, не може застосовуватися режим звільнення від оподаткування ПДВ, оскільки п. 11.4 ст. 11 Закону визначено, що у разі, якщо іншим законом, незалежно від часу його прийняття, встановлюються правила оподаткування цим податком, відмінні від зазначених у цьому Законі, пріоритет мають норми цього Закону. А тому операції з ввезення військової техніки на митну територію України з метою ремонту є об'єктом оподаткування.

Поряд з цим слід зазначити, що відповідно до норм п. 11.5 ст. 11 вищевказаного Закону платник податку при імпорті товарів на митну територію України має можливість скористатися податковим векселем у порядку, встановленому цією нормою Закону.

 Заступник Голови

Г. Оперенко

 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 14.07.2005 р. №010/155-ЕП

Начальникам регіональних митниць

Начальникам митниць

 

На запити митних органів з питань митного оформлення морських і річкових суден, інших плавучих засобів та повітряних суден, які ввозяться на митну територію України з метою ремонту, Держмитслужба України повідомляє.

Згідно із статтею 186 Митного кодексу України декларант самостійно визначає митний режим товарів, які переміщуються через митний кордон України, відповідно до мети їх переміщення та на підставі документів, що подаються митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до статті 206 Кодексу при ввезенні на митну територію України з метою ремонту морських і річкових суден, інших плавучих засобів та повітряних суден митним органом може бути наданий дозвіл на здійснення митного оформлення таких товарів у режимі тимчасового ввезення.

При цьому інформуємо, що на сьогодні митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування можливе тільки на умовах Конвенції про тимчасове ввезення, до якої Україна приєдналася згідно з Законом від 24.03.2004 №1661-IV (набрала чинності для України з 22.09.2004). Застосування митного режиму тимчасового ввезення до суден, які ввозяться з метою ремонту, положеннями цієї Конвенції не передбачено.

Поряд з цим, відповідно до статті 231 Митного кодексу України для виконання операцій з ремонту вищезазначені товари можуть бути розміщені у митному режимі переробки на митній території України.

Оподаткування товарів при застосуванні того чи іншого режиму здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Директор Департаменту

декларування та митних режимів

 

В. Науменко

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_33.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"