Ця сторінка використовує JavaScript. Для повного використання її можливостей слід включити його підтримку (ActiveX для Internet Explorer)
Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

ПДВ ПРИ КУПІВЛІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ НЕ ВІДНОСИТЬСЯ ДО ВАЛОВИХ ВИТРАТ, ХОЧА ПІДПУНКТОМ 7.4.2 П. 7.4 СТ. 7 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ" ЦЕ ПРЯМО ПЕРЕДБАЧЕНО

Незважаючи на те, що підпунктом 7.4.2 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" після внесення змін Законом №2505 визначено, що “сума податку на додану вартість, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів, не включається до складу податкового кредиту та відноситься до складу валових витрат”, валових витрат на суму цього ПДВ немає і він має компенсуватися за рахунок прибутку. А все тому, що, як справедливо зазначає ДПАУ в Листі від 27.07.2005 р. N 14787/7/15-1117 “Про надання роз'яснення”,  Законом №2505 одночасно не було внесено відповідних змін до ст. 15 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", якою установлено, що ставки податку на прибуток, пільги щодо податку, об'єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватися та змінюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону.

Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності в Листі від 02.03.2007   N 06-10/10-199 планує вирішити проблему.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.07.2005 р. N 14787/7/15-1117

Про надання роз'яснення

(Витяг)

У зв'язку із запитами платників податків та органів державної податкової служби на місцях, а також з метою належної організації адміністрування податку на прибуток Державна податкова адміністрація України повідомляє порядок відображення в податковому обліку з податку на прибуток підприємств сум податку на додану вартість, сплаченого при придбанні легкових автомобілів, які входитимуть до складу основних фондів такого платника податку.

Підпунктом 7.4.2 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон про ПДВ) визначено, що сума податку на додану вартість, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів, не включається до складу податкового кредиту та відноситься до складу валових витрат.

Водночас ст. 15 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) установлено, що ставки податку на прибуток, пільги щодо податку, об'єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватися та змінюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону.

Відповідно до пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону сплата податку на додану вартість, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання, не включається до складу валових витрат.

У разі якщо платник податку на прибуток, зареєстрований як платник податку на додану вартість, одночасно здійснює операції з продажу товарів (робіт, послуг), що оподатковуються податком на додану вартість та звільнені від оподаткування або не є об'єктом оподаткування таким податком, податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (робіт, послуг), які відносяться до складу валових витрат та основних фондів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до валових витрат або балансова вартість відповідної групи основних фондів збільшується на суму, що не включена до складу податкового кредиту такого платника податку згідно із Законом про ПДВ.

Підпунктом 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону визначено, що під терміном "основні фонди" слід розуміти матеріальні цінності, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 грн. і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом.

При цьому згідно з пп. 8.2.2 п. 8.2 ст. 8 Закону автомобільний транспорт відноситься до групи 2 основних фондів, а витрати на його придбання підлягають амортизації.

Підпунктом 8.4.1 п. 8.4 ст. 8 Закону чітко визначено, що у разі здійснення витрат на придбання основних фондів балансова вартість відповідної групи збільшується на суму вартості їх придбання з урахуванням транспортних і страхових платежів, а також інших витрат, понесених у зв'язку з таким придбанням, без урахування сплаченого ПДВ, у разі коли платник податку на прибуток зареєстрований як платник ПДВ.

У зв'язку з тим, що віднесення до складу валових витрат регулюється Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", а до нього не внесено відповідних змін, то сума податку на додану вартість, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), який буде включено до складу основних фондів, не включається до складу податкового кредиту, до складу валових витрат і не збільшує балансову вартість другої групи основних засобів, а погашається платником податку за рахунок інших джерел.

 

Заступник Голови&n bsp;

Г. М. Оперенко 

Надруковано:
"Вісник податкової служби України",
N 29, серпень, 2005 р.
 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                   20.06.2006  N 6975/5/16-1516

Державна податкова адміністрація України, проаналізувавши численні запити від платників податків та податкових органів щодо застосування порядку формування податкового кредиту з податку на додану вартість у разі придбання платниками податку на додану вартість легкових автомобілів, повідомляє, що на сьогоднішній день виникла потреба надання узагальнюючого роз’яснення із зазначеного питання та направлення його регіональним ДПА для використання в роботі податковими органами та платниками податків.

Приймаючи до уваги те, що згідно з Указом Президента України від 20.04.2005 р. N 676/2005 “Питання Міністерства фінансів України” запроваджено спрямування і координацію Міністерством фінансів України діяльності Державної податкової служби України, Державна податкова адміністрація України з метою підготовки такого роз’яснення просить погодити позицію ДПА України або у разі незгоди надати зауваження чи пропозиції із зазначеного питання.

Відповідно до другого абзацу підпункту 7.4.2 пункту 7.4 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” до складу податкового кредиту не включається сума податку, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів.

     Законом України від 05.04.2001 р. N 2344-III "Про автомобільний транспорт"  визначено,  що  таксі  -  це спеціальний легковий автомобіль,  обладнаний  таксометром  і  призначений  для перевезення пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку.

Аналогічно змісту визначення таксі міститься у Правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 р. N 176 (далі — Правила N 176) і у Ліцензійних умовах здійснення господарської діяльності по наданню послуг по перевезенню пасажирів і їх багажу на таксі (далі — Ліцензійні умови), затверджені спільним наказом Держпідприємництва України і Мінтрансу України від 18.12.2003 р. N 136/985, зареєстровані в Мін’юсті 30.12.2003 р. за N 1260/8581.

     Відповідно до  визначення,  наданого   у   Правилах   N   176,  таксомоторні перевезення - це перевезення пасажирів і багажу таксі.

Крім цього, пунктом 34 статті 9 Закону України “Про ліцензування визначених видів господарської діяльності” визначено, що ліцензуванню підлягає господарська діяльність по наданню послуг по перевезенню пасажирів і їх багажу на таксі, як окремого виду господарської діяльності.

У статті 8 зазначеного Закону визначено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний здійснювати визначений вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановленого для цього виду діяльності ліцензійними умовами.

Пунктом 2.2.1 Ліцензійних умов визначено, що автомобілі таксі, які використовуються для внутрішніх і міжнародних перевезень пасажирів та їх багажу, повинні бути зареєстровані згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.98 р. N 1388 “Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів всіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок” і повинні мати:

Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане відповідними органами Міністерства внутрішніх справ, що відповідають за безпеку руху;

Талон про проходження державного технічного огляду;

Тимчасовий реєстраційний талон, виданий відповідними органами Міністерства внутрішніх справ, що відповідають за безпеку руху (якщо транспортний засіб переданий його власником у встановленому порядку в користування і (або) розпорядження ним іншій фізичній або юридичній особі, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2000 р. N 1276 “Про внесення змін і доповнень до постанов Кабінету Міністрів України від 07.09.98 р. N 1388 та від 31.12.93 р. N 1094";

Розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору (на даху таксі з нанесеною на ньому композицією з чорних квадратів, що розташовані у шаховому порядку) і таксометр (у місці, яке забезпечує одержання пасажиром повної інформації про показники таксометра).

Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” також передбачено, що водієві таксі заборонено здійснювати перевезення пасажирів, якщо в таксі відсутній або не працює таксометр.

Загальні засади перевезень пасажирів на таксі визначені статтею 50 зазначеного Закону. Організацію перевезень пасажирів та їх багажу на таксі в межах території населеного пункту або пунктом відправлення яких є цей населений пункт здійснює виконавчий орган сільської, селищної, міської ради цього населеного пункту.

Перевізником пасажирів та їх багажу на таксі є суб’єкт підприємницької діяльності, який відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надає послугу за договором такого перевезення.

До перевезень пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку допускаються легкові автомобілі, обладнані таксометром та пристосовані до таких перевезень. Відповідність легкових автомобілів цим вимогам визначається територіальними органами центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту за зверненнями перевізників. На таксі можуть перевозитись у встановленому порядку тільки пасажири та їх багаж і тварини за плату згідно із показниками таксометра (статті 51 Закону).

При державній реєстрації легкових автомобілів у реєстраційних документах роблять відмітку щодо їх призначення згідно з документами виробника (легковий, таксі, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими пристроями тощо) — стаття 19 Закону

Поряд з цим, діючи нормативно-правові акти допускають можливість використання автомобільними перевізниками для здійснення господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу в таксі як власних автомобілів таксі, так і автомобілів таксі, отриманих у встановленому порядку в користування і (або) розпорядження від інших суб’єктів підприємницької діяльності.

Враховуючи вищевикладене, податковий кредит по податку на додану вартість при придбанні легкового автомобіля формують виключно платники, які придбають автомобілі, що відповідають визначенню таксі, для здійснення такими автомобілями таксомоторних перевезень (перевезення таксі) самостійно чи шляхом передання таких автомобілів іншим юридичним чи фізичним особам у встановленому порядку в користування і (або) розпорядження, в тому числі і на умовах оренди.

При цьому, зазначені легкові автомобілі попередньо (до моменту передання в користування і (або) розпорядження, в тому числі і на умовах оренди) повинні бути спеціально облаштовані, а реєстраційні документи мають містити спеціальні відмітки щодо призначення таких автомобілів.

Що стосується придбання усіх інших легкових автомобілів як для надання транспортних послуг, у тому числі “на замовлення”, так і для передачі їх в оренду, на підставі другого абзацу підпункту 7.4.2 пункту 7.4 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” сплачений податок на додану вартість до складу податкового кредиту не включається.

Перший заступник                                                                 Голови Г.Оперенко

КОМIТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФIНАНСIВ I БАНКIВСЬКОЇ ДIЯЛЬНОСТI

ЛИСТ

                   02.03.2007   N 06-10/10-199

У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності розглянуто запит Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва щодо застосування окремих норм Законів України “Про податок на додану вартість” та “Про оподаткування прибутку підприємств” у частині відображення в податковому обліку сум податку на додану вартість, сплачених платником податку при придбанні легкових автомобілів.

Підпунктом 7.4.2 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” (далі — Закон про ПДВ) встановлено, що не включається до складу податкового кредиту та відноситься до складу валових витрат сума податку на додану вартість, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів.

Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” аналогічної норми не містить. Але слід зазначити, що у пункті 7.4 Закону про ПДВ визначено загальні правила надання податкового кредиту щодо окремих видів господарських операцій, в тому числі при здійсненні операцій з придбання легкових автомобілів (крім таксомоторів).

Вищенаведена норма підпункту 7.4.2 визначена саме в Законі про ПДВ, який є спеціальним з питань оподаткування податком на додану вартість, що відповідає нормі, встановлений пунктом 11.4 статті 11 цього Закону, згідно з якою зміни порядку оподаткування податком на додану вартість можуть здійснюватися лише шляхом внесення змін до Закону про ПДВ окремим законом з питань оподаткування цим податком.

Проте практика застосування підпункту 7.4.2 Закону про ПДВ у частині визначення джерела відшкодування податку на додану вартість, сплаченого при придбанні легкових автомобілів, який не включається до податкового кредиту, без внесення відповідних змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” свідчить про наявність конфлікту інтересів між платниками податку та контролюючими органами.

Пунктом 4.4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Виходячи із вищенаведеного правила конфлікту інтересів, а також враховуючи судову практику, яка свідчить про те, що рішення судів з цього питання приймались на користь платників податку з урахуванням наявності конфлікту інтересів, вважаємо за можливе до законодавчого врегулювання питання щодо відображення у податковому обліку податку на додану вартість, що не підлягає включенню до податкового кредиту, який сплачено при придбанні легкових автомобілів (крім таксомоторів), здійснювати відповідно до норм підпункту 7.4.2 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”.

Одночасно повідомляємо, що саме на вирішення колізії, що виникла при застосуванні Законів України “Про податок на додану вартість” та “Про оподаткування прибутку підприємств”, спрямований проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо сплати податків при придбанні легкових автомобілів) за реєстраційним N 2011, який внесено Комітетом на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Голова Комітету П.Порошенко

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_24.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"