Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

Як ПДВ перетворюється на прямий податок або продаж імпортних товарів за цінами, нижчими за митну вартість

Згідно з частиною третьою пункту 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості товарів. Якщо договірна ціна буде нижче митної вартості, то мова йде про необхідність донараховувати ПДВ до митної вартості імпортних товарів. За загальним правилом, встановленим пунктом 188.1 ПКУ, база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін.

Тому у випадку, коли фактична ціна поставки нижче за звичайну ціну, продавець виписує дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, другу - на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. Така друга податкова накладна покупцю не надається, усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця. Отже, продавець не отримує від покупця суму ПДВ, яку він повинен включити до складу податкових зобов’язань у ПДВ декларації за відповідний період. За таких умов ПДВ перетворюється з непрямого податку на прямий.

Згідно з частиною третьою пункту 188.1 ПК України база оподаткування операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості товарів. Якщо договірна ціна буде нижче митної вартості, то мова йде про необхідність донараховувати ПДВ до митної вартості імпортних товарів.

На практиці така ситуація може виникнути унаслідок зміни кон’юнктури ринку, швидкій появі нових моделей, уцінки товарів тощо, коли звичайна ціна на імпортні товари на момент їх продажу об’єктивно є нижчою за митну вартість таких товарів. Крім того, така ситуація може бути спричинена завищенням митними органами митної вартості товарів при їх ввезенні, хоча реально за товар було заплачено менше.

При цьому порядок виписки податкової накладної у такому випадку з імпортованим товаром чинним податковим законодавством взагалі не встановлений. Вочевидь в даному випадку необхідно діяти за аналогією та виписувати дві податкові накладні, одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, другу - на суму, розраховану виходячи з перевищення митної вартості товарів над фактичною ціною. Правомірність такого підходу була підтверджена ДПС України, яка у листі від 22.03.2012 р. № 8225/7/15-3417-26 запропонувала саме такі дії за аналогією із ситуацією перевищення звичайної ціни над фактичною.

В цьому випадку ПДВ, нараховане на різницю між фактичною ціною імпортних товарів та їх митною вартістю, повністю покладається на продавця, тобто відшкодування такого ПДВ чинне податкове законодавство не встановлює…

Петро ПАТЛАТИЙ

17.07.2013

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

22.03.2012 № 8225/7/15-3417-26

Державна податкова служба України розглянула лист Європейської Бізнес Асоціації <...> щодо визначення бази оподаткування ПДВ у разі зміни митної вартості товарів та повідомляє.

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України від 02.12.2010 p. № 2755-VI ; (далі - Кодекс) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв'язку).

Відповідно до пункту 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 01.11.2011 р. № 1379 <...> (далі - Порядок № 1379), податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія). При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою "X").

Пунктом 17 Порядку № 1379 визначено, у разі якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін і перевищує суму постачання товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, другу - на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. У податковій накладній, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка відповідно до пункту 8 цього Порядку ("01" - Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною). Така податкова накладна покупцю не надається; усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Враховуючи зазначене, оскільки у разі постачання на митній території України платником податку раніше імпортованих товарів за ціною, яка є нижчою від їх митної вартості, база оподаткування визначається виходячи з митної вартості таких товарів, то в даному випадку платником податку виписується дві податкові накладні.

Одна податкова накладна, оригінал якої надається постачальнику, виписується на суму виходячи з фактичної ціни постачання товарів, а друга, два примірники якої зберігаються у продавця, - на суму перевищення митної вартості товарів над фактичною. При виписуванні податкової накладної на суму перевищення митної вартості над фактичною слід враховувати наступні особливості: у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної у полі "Залишається у продавця (тип причини)" зазначається відповідна помітка "X" та тип причини "01"; у графі 3 - "номенклатура постачання товарів/послуг" вказується "перевищення митної вартості товарів над фактичною за товарами, указаними в податковій накладній № (зазначається порядковий номер податкової накладної, виписаної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості).

У випадку, описаному у листі Європейської Бізнес Асоціації від 28.02.2012 р. № 206/2012/2, коли після продажу імпортованого товару змінюється величина митної вартості імпортованих товарів (наприклад, зменшення митної вартості за рішенням суду), то платник податку - продавець відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу повинен виписати розрахунок коригування до податкової накладної (до тієї, що була виписана на суму перевищення митної вартості товарів над фактичною) та відповідно зменшити податкові зобов'язання з ПДВ.

 

Заступник Голови                              А. Ігнатов

____________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/tax_pdv/4_146.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"