Ця сторінка використовує JavaScript. Для повного використання її можливостей слід включити його підтримку (ActiveX для Internet Explorer)
Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

ПЕРЕЛІК БАНКІВСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ, ЯКІ НЕ ОБКЛАДАЮТЬСЯ ПДВ,  ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ СПІЛЬНИМ ЛИСТОМ ДПАУ ТА НБУ

Відповідно до підпункту 3.2.5 Закону про ПДВ не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з поставки послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення грошових коштів за договорами позики, депозиту, вкладу, страхування або доручення; поставки, управління і переуступки фінансових кредитів, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства.

Однак щоб виконати цей підпункт Закону власне Закону виявилося замало. І ДПАУ разом з НБУ періодично затверджують свій Перелік типових операцій з розрахунково-касового обслуговування, що здійснюються банками України і які відповідно до пункту 3.2 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" не є об'єктом оподаткування. Він допомагає зрозуміти підпункт 3.2.5 Закону про ПДВ, але його існування цим Законом не передбачено і існує він для того, щоб захистити банки від однобокого трактування норм Закону з боку податківців. Що говорить про недосконалість Закону про ПДВ. Крім того Законом можна офіційно було передбачити, що такий перелік звільнених операцій затверджуються ДПАУ спільно з НБУ, а не доводяться листами.

Зокрема ДПАУ та НБУ оновили Перелік операцій з розрахунково-касового обслуговування, що здійснюються банками України і які не є об'єктом оподаткування ПДВ Листом від 25.02.2005 р. N 12-112/310-1811. На відміну від попереднього Переліку, який доведено спільним Листом НБУ та ДПАУ від 25.06.2003 р. №12-210/829-4525, 6596/5/15-2316, в новому переліку відбулися такі зміни:

1. Звільнено від ПДВ. В новий перелік (п.2.5) додано операцію, яку не обкладають ПДВ (відповідно для клієнтів банків на них вже не потрібно отримувати податкові накладні (при їх вартості понад 20 грн.) і вони стануть дешевше, ймовірно). Це оформлення документів (грошових чекових книжок, розрахункових чеків, платіжних карток тощо) при відкритті (переоформленні) рахунку та у разі закриття рахунку клієнта з його ініціативи. Таким чином грошові чекові книжки та платіжні картки тепер реалізовуватимуться банками без ПДВ. Зауважимо, що для забезпечення власних потреб в грошових чекових книжках комерційні банки повинні самостійно або через Асоціацію українських банків замовляти їх на Банкнотно-монетному дворі на договірних умовах. За інформацією Банкнотно-монетного двору ціна однієї грошової чекової книжки складає 2,94 грн. (з ПДВ)[1]. Банки реалізують чекові книжки за цінами 5-20 грн. (з ПДВ в залежності від банку та обсягу чеків у книжці, щоправда деякі банки і без нового переліку продавали їх без ПДВ). Якщо ПДВ не буде, то чекова книжка має (але не обов'язково) подешевшати для клієнтів банків на 1-4 грн.,  а банки відноситимуть сплачений ПДВ Банкнотно-монетному двору на валові витрати. Однак виникає питання – якщо уважно читати новий Перелік (п.2.5) то оформлення чекових книжок без ПДВ має здійснюватися при відкритті (переоформленні) рахунку. А як вони мають здійснюватися при подальшій видачі чекових книжок, коли видана при відкритті закінчилася. Вочевидь, що теж без ПДВ. Але НБУ та ДПАУ щось про це внятно не сказали. Бо інакше вийде – перша книжка при відкритті рахунку – без ПДВ, а всі наступні – з ПДВ. Виходить, що при відкритті рахунку надійніше буде одразу придбати у банку 10-20 чекових книжок без ПДВ.

2. Запроваджено ПДВ. З переліку виключено (тобто виникає оподаткування ПДВ) щодо супроводження програмного комплексу  "клієнт - банк". Тобто абонентне обслуговування таких систем здійснюється  нарахуванням ПДВ. І тепер без ПДВ в цьому випадку лише виконання операцій за допомогою систем дистанційного обслуговування. Більше ніяких змін в Переліку звільнених від ПДВ банківських операціях не виявлено.
 


[1] Повідомлено в Листі НБУ від 19.02.2001 р. №11-112/190-1087 "Щодо замовлень грошових чекових книжок".

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.02.2005 р. N 12-112/310-1811

 

Банкам України, Асоціації українських банків, Київському банківському союзу, територіальним управлінням Національного банку України, спеціалізованим підприємствам, структурним одиницям, навчальним закладам Національного банку України 

 

Направляємо для використання в роботі Перелік типових операцій з розрахунково-касового обслуговування, що здійснюються банками України і які відповідно до пункту 3.2 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" не є об'єктом оподаткування (далі - Перелік).

Перелік визначено Державною податковою адміністрацією України на виконання положень Закону України "Про державну податкову службу", Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та у зв'язку із внесенням змін в перелік розрахунково-касових операцій.

Перелік операцій з розрахунково-касового обслуговування та операцій з цінними паперами, що здійснюються банками України, які відповідно до пунктів 3.2.5 та 3.2.7 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" не є об'єктом оподаткування, погоджений Національним банком України від 25.06.2003 р. N 12-210/829-4525 та Державною податковою адміністрацією України від 25.07.2003 р. N 6596/5/15-2316, що направлявся на адресу банків листом від 31.07.2003 р. N 12-111/1012, втрачає чинність.

Перелік додається на 4-х аркушах.

 

 

Заступник Голови 

 

П. М. Сенищ 

 

 

Додаток 

  

Перелік типових операцій

з розрахунково-касового обслуговування, що здійснюються банками України і які відповідно до пункту 3.2 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" не є об'єктом оподаткування

 

1. Операції, що пов'язані з відкриттям (закриттям) рахунків у національній та іноземній валюті

1.1. Відкриття, закриття, переоформлення будь-яких рахунків клієнтів у національній та іноземній валюті.

1.2. Переоформлення поточного рахунку клієнта у зв'язку з ліквідацією підприємства на рахунок ліквідаційної комісії.

2. Операції з документарного оформлення чи підтвердження розрахунків клієнтів

2.1. Надання бланків карток із зразками підписів, у тому числі під час переоформлення юридичної справи.

2.2. Надання виписок з рахунків (в тому числі на паперовому носії і в електронному вигляді за допомогою засобів електронного зв'язку, у голосовому режимі по телефонних каналах зв'язку) та додатків до них.

2.3. Надання дублікатів виписок з рахунків у разі їх втрати клієнтами.

2.4. Надання довідок, пов'язаних з розрахунково-касовим обслуговуванням клієнтів, видача дублікатів касових, розрахункових довідок та інших документів, які знаходяться в архіві.

2.5. Оформлення документів (грошових чекових книжок, розрахункових чеків, платіжних карток тощо) при відкритті (переоформленні) рахунку та у разі закриття рахунку клієнта з його ініціативи.

2.6. Розшук (запит), повернення, анулювання, зміна умов переказів, авізованих та наданих гарантій, акредитивів, підтвердження проведених платежів електронною поштою.

2.7. Видача довідок на вивезення з України іноземної валюти (чеків, платіжних карток), знятої з рахунку або купленої в уповноваженому банку.

2.8. Надання довідок власнику рахунку на вимогу державних органів, що стосуються розрахунково-касового обслуговування клієнтів (про відкриття (закриття) та наявність рахунків, про підтвердження сплати статутного фонду, підтвердження залишків коштів на рахунках, відсутність чи наявність кредитів, про стан розрахунків тощо) згідно зі статтями 60 - 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

2.9. Відправлення повідомлень електронною поштою, що пов'язані з уточненням платіжних реквізитів, повернення або відкликання розрахункового документа на підставі документа на відкликання.

3. Операції, що пов'язані з проведенням розрахунків клієнтів за всіма видами рахунків у національній та іноземній валюті

3.1. Проведення розрахунків клієнтів зі списання та зарахування безготівкових коштів, у тому числі внесених готівкою за всіма видами рахунків у національній та іноземній валюті.

3.2. Ведення рахунку банку-кореспондента.

3.3. Виконання операцій за допомогою систем дистанційного обслуговування.

3.4. Виконання операцій за розрахунками з платіжними картками.

3.5. Виконання операцій за приватизаційними рахунками.

3.6. Приймання комунальних та інших платежів від фізичних осіб.

3.7. Розрахункові операції, що проводяться з використанням міжнародних, внутрішньодержавних платіжних систем та систем телекомунікації.

3.8. Конверсійні операції в безготівковій валюті.

3.9. Виконання переказних доручень іноземних банків на користь громадян.

3.10. Купівля-продаж безготівкової іноземної валюти за заявками клієнтів та за рахунок власних коштів банку.

3.11. Пересилання та передавання розписки одержувача переказу відповідно до умов переказного доручення.

4. Операції, що забезпечують виконання розрахунків або є їх складовою частиною

4.1. Перевірка документів, виконання операцій, авізування акредитивів у будь-якій валюті за внутрішньоторговельними, імпортними, експортними операціями клієнтів.

4.2. Внесення погоджених змін до умов акредитивів та гарантій.

4.3. Авізування гарантій та виконання операцій за авізованими гарантіями.

4.4. Зміна умов кредитних договорів.

4.5. Проведення розрахунків із застосуванням чистого або документарного інкасо.

4.6. Пересилання або повернення на інкасо платіжних документів, дорожніх, іменних чеків.

4.7. Зміна умов інкасового доручення або його анулювання.

4.8. Операції з випуску, видачі та погашення ощадних сертифікатів, які згідно з чинним законодавством прирівнюються до депозитів.

4.9. Операції з депозитарного зберігання та обслуговування акцій.

4.10. Проведення розрахунків на кліринговій основі.

5. Операції, що пов'язані з касовим обслуговуванням клієнтів

5.1. Касове обслуговування клієнтів банку (приймання та видача готівкових коштів) і банків на підставі кореспондентських відносин (продаж готівки іншим банкам).

5.2. Приймання, видача, перерахування готівкових коштів, повторне перерахування у разі невідповідності суми, сортування, пакування банкнот і монет.

5.3. Видача готівки за іменними та дорожніми чеками.

5.4. Попередня підготовка готівки для видачі клієнтам.

5.5. Видача готівкою національної та іноземної валюти за банківськими платіжними картками.

5.6. Конверсія готівкової іноземної валюти однієї іноземної держави на готівкову іноземну валюту іншої держави з наданням відповідних квитанцій або касових ордерів.

5.7. Купівля у фізичних осіб - резидентів та нерезидентів готівкової іноземної валюти та продаж фізичним особам - резидентам готівкової іноземної валюти за готівкові кошти у грошовій одиниці України.

5.8. Зворотний обмін готівкових коштів у грошовій одиниці України на іноземну валюту фізичним особам - нерезидентам.

5.9. Купівля та продаж готівкової іноземної валюти для юридичних осіб з наданням відповідних касових ордерів.

5.10. Купівля та продаж платіжних документів в іноземній валюті за готівкові кошти в грошовій одиниці України, а також купівля та продаж платіжних документів в іноземній валюті за готівкову іноземну валюту з наданням відповідних квитанцій або касових ордерів.

5.11. Обмін зношених, значно пошкоджених, з дефектом виробника банкнот (монет), а також тих, що вилучаються з обігу, на придатні до обігу.

5.12. Обмін банкнот на розмінну монету та зворотний обмін.

5.13. Переказ готівкових коштів в національній та іноземній валюті через рахунки і без їх відкриття.

5.14. Приймання установами банків платежів від юридичних (фізичних осіб, які є суб'єктами підприємницької діяльності) та фізичних осіб готівкою.

5.15. Вкладні операції (приймання та видача готівки за вкладами, переказ вкладів).

6. Операції з векселями

6.1. Оформлення та видача векселів (крім операцій з продажу бланків).

6.2. Виконання операцій з врахування, авалювання векселів та виконання банком за дорученням клієнта обов'язків особливого платника (доміциліата).

6.3. Операції розрахункової палати щодо прийняття векселів до платежу, у тому числі зберігання векселів до настання строку платежу.

____________

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Перелік операцій з розрахунково-касового обслуговування та операцій з цінними паперами, що здійснюються банками України і які відповідно до пунктів 3.2.5 та 3.2.7 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" не є об'єктом оподаткування

Перелік втратив чинність

 (згідно з листом Національного банку України

 від 25 лютого 2005 року N 12-112/310-1811)

1. Операції, що пов'язані з відкриттям (закриттям) рахунків у національній та іноземній валюті.

1.1. Відкриття, закриття, переоформлення будь-яких рахунків клієнтів у національній та іноземній валюті.

1.2. Переоформлення поточного рахунку клієнта у зв'язку з ліквідацією підприємства на рахунок ліквідаційної комісії.

2. Операції з документарного оформлення чи підтвердження розрахунків клієнтів.

2.1. Надання бланків карток із зразками підписів, у тому числі під час переоформлення юридичної справи.

2.2. Надання виписок з рахунків (в тому числі на паперовому носії і в електронному вигляді за допомогою засобів електронного зв'язку, у голосовому режимі по телефонних каналах зв'язку) та додатків до них.

2.3. Надання дублікатів виписок з рахунків у разі їх втрати клієнтами.

2.4. Надання довідок, пов'язаних з розрахунково-касовим обслуговуванням клієнтів, видача дублікатів касових, розрахункових довідок та інших документів, які знаходяться в архіві.

2.5. Оформлення документів і переказ коштів в інший банк (фінансову установу), а також у разі закриття рахунку клієнта з його ініціативи.

2.6. Розшук (запит), повернення, анулювання, зміна умов переказів, авізованих та наданих гарантій, акредитивів, підтвердження проведених платежів електронною поштою.

2.7. Видача довідок на вивезення з України іноземної валюти (чеків, платіжних карток), знятої з рахунку або купленої в уповноваженому банку.

2.8. Надання довідок власнику рахунку на вимогу державних органів, що стосуються розрахунково-касового обслуговування клієнтів (про відкриття (закриття) та наявність рахунків, про підтвердження сплати статутного фонду, підтвердження залишків коштів на рахунках, відсутність чи наявність кредитів, про стан розрахунків тощо) згідно зі статтями 60 - 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

2.9. Відправлення повідомлень електронною поштою, що пов'язані з уточненням платіжних реквізитів, повернення або відкликання розрахункового документа на підставі документа на відкликання.

3. Операції, що пов'язані з проведенням розрахунків клієнтів за всіма видами рахунків у національній та іноземній валюті.

3.1. Проведення розрахунків клієнтів зі списання та зарахування безготівкових коштів, у тому числі внесених готівкою за всіма видами рахунків у національній та іноземній валюті.

3.2. Ведення рахунку банку-кореспондента.

3.3. Супроводження програмного комплексу та розрахункове обслуговування клієнтів із застосуванням системи "клієнт банку - банк".

3.4. Виконання операцій за розрахунками з платіжними картками.

3.5. Виконання операцій за приватизаційними рахунками.

3.6. Приймання комунальних та інших платежів від фізичних осіб.

3.7. Розрахункові операції, що проводяться з використанням систем S.W.I.F.T., REUTERS, DOW JONES, SPRINT, MICRO CASH CONNECTER тощо (крім операцій з придбання обладнання, техніки, ліній зв'язку).

3.8. Конверсійні операції в безготівковій валюті.

3.9. Виконання переказних доручень іноземних банків на користь громадян.

3.10. Купівля-продаж безготівкової іноземної валюти за заявками клієнтів та за рахунок власних коштів банку.

3.11. Пересилання та передавання розписки одержувача переказу відповідно до умов переказного доручення.

4. Операції, що забезпечують виконання розрахунків або є їх складовою частиною.

4.1. Перевірка документів, виконання операцій, авізування акредитивів у будь-якій валюті за внутрішньоторговельними, імпортними, експортними операціями клієнтів.

4.2. Внесення погоджених змін до умов акредитивів та гарантій.

4.3. Авізування гарантій та виконання операцій за авізованими гарантіями.

4.4. Зміна умов кредитних договорів.

4.5. Проведення розрахунків із застосуванням чистого або документарного інкасо.

4.6. Пересилання або повернення на інкасо платіжних документів, дорожніх, іменних чеків.

4.7. Зміна умов інкасового доручення або його анулювання.

4.8. Операції з випуску, видачі та погашення ощадних сертифікатів, які згідно з чинним законодавством прирівнюються до депозитів.

4.9. Операції з депозитарного зберігання та обслуговування акцій.

4.10. Проведення розрахунків на кліринговій основі.

5. Операції, що пов'язані з касовим обслуговуванням клієнтів.

5.1. Касове обслуговування клієнтів банку (приймання та видача готівкових коштів) і комерційних банків на підставі кореспондентських відносин (продаж готівки іншим банкам).

5.2. Приймання, видача, перерахування готівкових коштів, повторне перерахування у разі невідповідності суми, сортування, пакування банкнот і монет.

5.3. Видача готівки за іменними та дорожніми чеками.

5.4. Попередня підготовка готівки для видачі клієнтам.

5.5. Видача готівкою національної та іноземної валюти за банківськими платіжними картками.

5.6. Конверсія готівкової іноземної валюти однієї іноземної держави на готівкову іноземну валюту іншої держави з наданням відповідних квитанцій або касових ордерів.

5.7. Купівля у фізичних осіб - резидентів та нерезидентів готівкової іноземної валюти та продаж фізичним особам - резидентам готівкової іноземної валюти за готівкові кошти у грошовій одиниці України.

5.8. Зворотний обмін готівкових коштів у грошовій одиниці України на іноземну валюту фізичним особам - нерезидентам.

5.9. Купівля та продаж готівкової іноземної валюти для юридичних осіб з наданням відповідних касових ордерів.

5.10. Купівля та продаж платіжних документів в іноземній валюті за готівкові кошти в грошовій одиниці України, а також купівля та продаж платіжних документів в іноземній валюті за готівкову іноземну валюту з наданням відповідних квитанцій або касових ордерів.

5.11. Обмін зношених, значно пошкоджених, з дефектом виробника банкнот (монет), а також тих, що вилучаються з обігу, на придатні до обігу.

5.12. Обмін банкнот на розмінну монету та зворотний обмін.

5.13. Переказ готівки в національній валюті через рахунки і без їх відкриття.

5.14. Приймання установами комерційних банків платежів від юридичних (фізичних осіб, які є суб'єктами підприємницької діяльності) та фізичних осіб готівкою.

5.15. Вкладні операції (приймання та видача готівки за вкладами, переказ вкладів).

6. Операції з цінними паперами.

6.1. Оформлення та видача векселів (крім операцій з продажу бланків).

6.2. Виконання операцій з врахування, авалювання, доміциляції та протесту векселів у разі їх неоплати.

6.3. Операції розрахункової палати щодо прийняття векселів до платежу, у тому числі зберігання векселів до настання строку платежу.

 

 Національний банк України
25.06.2003 р. N 12-210/829-4525
 

 Перший заступник Голови
Національного банку України
А. П. Яценюк
 

 Державна податкова
адміністрація України
25.07.2003 р. N 6596/5/15-2316
 

Перший заступник Голови
Державної податкової адміністрації
О. І. Шитря
 

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_pdv/4_11.html

 


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"