Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Заробітна плата студента в 1 гривню позбавляє його батьків та його самого права на повернення податкового кредиту щодо навчання

Згідно з п. 1.16 Закону України від 22.05.2003 р. N 889 (889-15) “Про податок з доходів фізичних осіб” (далі — Закон) податковий кредит — це сума (вартість) витрат, фактично понесених платником податку — резидентом протягом звітного податкового року, в тому числі у зв’язку з оплатою вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, діти), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу (п. 1.16 ст. 1 Закону). Одночасно згідно відповідно до пункту 5.4.2 загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата.

Таким чином одержання студентом маленької зарплати за наявності великих витрат на навчання автоматично позбавляє студента на більшу частину податкового кредиту, оскільки він є платником податків. І його батьки вже не мають прав на його відшкодування, оскільки студент вже “заробляє” заробітну плату, що підтверджує ДПАУ в Листі від 21.01.2009  N 223/П/17-0714. І це при тому, що статті 180 та 199 Сімейного кодексу передбачають, що батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх (до 18 років) дітей, а якщо повнолітні діти продовжують навчатися, то обов'язок щодо утримання та надання матеріальної допомоги покладається на батьків до досягнення дітьми 23-річного віку.

Рекомендація студентам тут одна (до законодавчого вирішення цього маразму): або заробляйте легально багато (щоб заробіток, точніше підробіток, був не менше вартості навчання за податковий рік) або заробляйте в “конверті”(щодо менших сум)... Крім того можна одержувати доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру (разового договору, договору-підряду тощо), які не є трудовими договорами, тоді хоч ваші батьки повернуть податковий кредит.

Віталій МОСЕЙЧУК

Якщо є податкова соціальна пільга, то може не бути податкового кредиту. Цікавий приклад розрахунку податкового кредиту на навчання

Податковий кодекс «забув» про алгоритм розрахунку податкової знижки (кредиту)

ЧЕРЕЗ НЕВРАХУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ВНЕСКІВ ВІДБУВАЄТЬСЯ ОБРАХУВАННЯ ПРИ РОЗРАХУНКУ ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ З ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Платіжні документи для отримання податкової знижки вимагають ідентифікації покупця, але касові апарати в чеках прізвищ не пишуть

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ В М. КИЄВI

ЛИСТ

                   21.01.2009  N 223/П/17-0714,

                               N 984/7/17-0717

 Державна податкова адміністрація України розглянула листа <...> з питань податкового кредиту на навчання і повідомляє.

Згідно з п. 1.16 Закону України від 22.05.2003 р. N 889 (889-15) “Про податок з доходів фізичних осіб” (далі — Закон) податковий кредит — це сума (вартість) витрат, фактично понесених платником податку — резидентом протягом звітного податкового року, в тому числі у зв’язку з оплатою вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, діти), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу (п. 1.16 ст. 1 Закону). Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат. Тобто у підтвердних документах (квитанціях на сплату вартості навчання, касових ордерах, платіжних дорученнях на безготівкове перерахування зазначених коштів тощо) мають бути зазначені безпосередньо дані (прізвище, ім’я, по батькові) платника податку, який претендує на податковий кредит. Якщо у платіжних документах на сплату вартості навчання вказано, що платіж прийнято від іншої ніж такий платник податку особи, то така сплачена сума не може бути включена до податкового кредиту такого платника податку

Крім того, Законом встановлено обмеження щодо не перевищення сум нарахованого платником податку податкового кредиту понад суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом року як заробітна плата. Згідно із визначенням поняття “заробітна плата”, даним у п.п. 1.1 та 1.3 ст. 1 Закону, заробітна плата — це доходи, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати та винагороди, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Відносини трудового найму регулюються трудовим законодавством, зокрема, Кодексом законів про працю України. При укладанні трудового договору з працівником працедавець видає наказ про зарахування його на роботу (у штат підприємства), на підставі якого робиться відмітка у трудовій книжці такого працівника про прийняття його на роботу на відповідну посаду.

Таким чином, якщо студент у звітному році навчався та працював і отримував заробітну плату (у розумінні цього Закону, то він за наслідками такого звітного року є платником податку з доходів фізичних осіб і право на звернення за податковим кредитом, за умови додержання ним вимог п. 5.3 ст. 5 Закону, має він, а не члени його сім’ї першого ступеня споріднення (в т.ч. батько).

Якщо ж студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру (разового договору, договору-підряду тощо), які не є трудовими договорами, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податковий кредит щодо сум, сплачених за навчання такого студента.

Заступник Голови С.Лекарь

 

Маразм стосовно податкового кредиту на навчання.

Мій син, Лубенець Денис Олегович, навчається в комерційному ВНЗ. Під час літніх канікул він протягом серпня місяця 2008р. працював інструктором з фізкультури в дитячому оздоровчому таборі АНТК "Антонов", де отримав заробітну плату 1504гр., з яких утримано прибутковий податковий податок 218гр.

На цій підставі мене як батька позбавили права на отримання податкового кредиту на навчання на суму 960 гривень пояснивши що тепер він працюючий студент і заробітку достатньо на його навчання.

Запитання:

1. Чи відповідає це чинному законодавству України, а саме нормам Сімейного кодексу (статті 180 та 199), згідно з якими батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх (до 18 років) дітей, а якщо повнолітні діти продовжують навчатися, то обов'язок щодо утримання та надання матеріальної допомоги покладається на батьків до досягнення дітьми 23-річного віку?

2. Чому при розгляді цього питання не застосовується норма Закону України від 22.05.2003р. №889 «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі – Закону), а саме п.1.7 ст.1 у другому абзаці декларує: “Якщо фізична особа вперше отримує оподатковувані доходи всередині податкового періоду, то перший податковий період розпочинається з дня отримання таких доходів”?

3. У Віснику податкової служби України, дуже часто викладено листи ДПА України з роз’ясненнями щодо практичного застосування  пп.5.3.3 Закону, за підписом  заступника голови С.І. Лекарь. Звертаю Вашу увагу на те що в роз’ясненнях Ви підкреслюєте, що працюючий студент, це студент, який ПАРАЛЕЛЬНО працює й одержує заробітну плату. В моєму випадку мій син під час навчання вчиться, під час канікул працює, тобто не здійснює це паралельно. ?

4. В Віснику податкової служби України №8 від 20.02.2008 приведено відповіді начальника відділу розгляду звернень платників Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України Тетяни Добродій, «Актуальні запитання-відповіді щодо реалізації платником податку права на податковий кредит», де наведено як виняток приклад з студентом, який закінчив навчання і почав трудову діяльність, а саме: «Винятком є випадки, коли студент після закінчення навчання у звітному році влаштувався на роботу й одержував заробітну плату. Щодо включення до податкового кредиту суми у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року та враховуючи те, що під час навчання студент не працював i не одержував заробітної плати, тобто не був платником податку, а працевлаштувався лише після одержання диплому про закінчення вузу, за податковим кредитом може звернутися той із батьків, який оплачував навчання дитини».

Тобто і тут ви теж погоджуєтесь, що працюючий студент це студент, що працює під час навчання.

 З повагою                                                                 О.М. Лубенець

 ____________


Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_fiz/4_88.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"