Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

ДПА УКРАЇНИ В 2003 РОЦІ ВВАЖАЛА, ЩО КОРПОРАТИВНЕ ПРАВО НЕ НАЛЕЖИТЬ ГРОМАДЯНАМ НА ПРАВАХ ВЛАСНОСТІ

ДПА України вважає, що навіть якщо при ліквідації товариства засновники отримали доходи за нотаріально посвідченими угодами, такий дохід підлягає оподаткуванню як дохід за неосновним місцем роботи за ставкою 20 відсотків. Більше того ДПА України вважає, що корпоративне право не належить громадянам на правах власності !

При здійсненні громадянами операцій з купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав, крім набутих у випадках, визначених у підпункті "з" пункту 1 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" (діяв у більший частині до 1 січня 2004 року), оподатковуваним доходом громадянина вважається прибуток, тобто різниця між доходом, отриманим від продажу таких акцій (інших корпоративних прав) протягом звітного року та документально підтвердженими витратами на їх придбання, понесеними громадянином протягом звітного року або попередніх звітному роках.

В той же час при визначенні сукупного оподатковуваного доходу громадянина від продажу акцій слід мати на увазі, що відповідно до підпункту "е" і другої частини підпункту "з" пункту 1 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми, одержані в результаті відчуження майна, що належить громадянам на правах власності, за нотаріальне посвідчення або за операції з відчуження якого сплачується державне мито чи плата за вчинення нотаріальних дій, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ними підприємницької діяльності.

Виходячи з цього, до сукупного оподатковуваного доходу громадян не будуть включатися також доходи, одержувані громадянами від відчуження акцій, якщо угода з їх відчуження (за згодою сторін) буде посвідчена нотаріально зі сплатою державного мита згідно з підпунктом "д" пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів "Про державне мито" (як за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці) чи плати за вчинення нотаріальної дії приватним нотаріусом. Але в Листі ДПАУ від 21.10.2003 р. №563/2/17-0510 говориться, що пільга з прибуткового податку надається громадянам лише у разі відчуження майна, що належить їм за правом власності, до якого корпоративне право не відноситься (Закон України «Про власність» (ст. 13).

Про такий принцип оподаткування відчуження корпоративних прав ДПА України нагадала ще Листом від 17.12.99 р. №19060/7/17-0217 "Про прибутковий податок з громадян з доходів від відчуження акцій", а в 2003 році вона від нього відмовляється.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                   21.10.2003  N 563/2/17-0510

Щодо обкладання прибутковим податком з громадян вартості часток у статутному фонді

Державна податкова адміністрація України за вашим дорученням від 19.09.2003 р. N 06-10/691 розглянула лист народного депутата України щодо обкладання прибутковим податком з громадян вартості часток у статутному фонді ТОВ “К”, переданих у власність Щ. колишніми співвласниками цього товариства, і повідомляє.

Згідно із Законом України “Про господарські товариства” (ст. 12), власником майна, переданого товариству його засновниками і учасниками у власність, продукції, виробленої товариством у результаті господарської діяльності, одержаних доходів, іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом, є товариство.

Грошові кошти та майно, що належать товариству, підлягають розподілу між його засновниками і учасниками при ліквідації товариства (ст. 21) і при виході з товариства його учасників.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 “Про прибутковий податок з громадян” (далі — Декрет, ст. 5, п.1, пп. "з"), до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми доходів, одержані від відчуження громадянами акцій та інших корпоративних прав, які були набуті такими громадянами в процесі приватизації в обмін на їх приватизаційні або компенсаційні сертифікати, а також в межах їх пільгового придбання за власні кошти працівниками підприємств, що приватизуються, та особами, визначеними статтею 25 Закону України “Про приватизацію майна державних підприємств”.

При здійсненні громадянами операцій з купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав, крім набутих у випадках, визначених підпунктом “з” пункту 1 статті 5 Декрету, оподатковуваним доходом громадянина вважається прибуток, тобто різниця між доходом, отриманим від продажу таких акцій та інших корпоративних прав протягом звітного року, та документально підтвердженими витратами на їх придбання (ст. 13 Декрету), до яких, зокрема, належати власні кошти (майно), що були внесені громадянином до статутного фонду товариства протягом звітного року або попередніх звітному років.

Перевірку обставин, викладених у листі Щ., було доручено державній податковій адміністрації у Волинській області.

Як повідомлено, за розпорядженням “К” міської ради від 29.06.2000 р. N 483, у зв’язку з виходом зі складу ТОВ “К” тридцяти семи його співвласників, які безоплатно передали на користь Щ. свої частки (паї) у статутному фонді товариства, до його статуту були внесені зміни і доповнення. Внаслідок проведених змін та доповнень статутний фонд товариства розподілився між двома засновниками — Щ. і П. Частка (пай) кожного з них (з урахуванням проведеної індексації) відповідно становили 126090 грн. (92,7%) та 9929 грн. (7,3%).

У зв’язку з ліквідацією ТОВ “К” грошові кошти та майно, що належали товариству, були розподілені між його засновниками (Щ. і П.) відповідно до їх часток (паїв) у статутному фонді й передані їм у власність.

Доходи, отримані засновниками товариства при відчуженні корпоративного права внаслідок ліквідації товариства, обкладаються прибутковим податком з урахуванням положень статті 13 Декрету.

На такі доходи не поширюється дія підпункту “е” пункту 1 статті 5 Декрету, згідно з яким до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми, одержувані в результаті відчуження майна, що належить громадянам на правах власності, за нотаріальне посвідчення або за операції з відчуження якого сплачується державне мито чи плата за вчинення нотаріальних дій.

Зазначена пільга з прибуткового податку надається громадянам лише у разі відчуження майна, що належить їм за правом власності, до якого корпоративне право не відноситься (Закон України “Про власність” (ст. 13).

Як свідчить висновок державної податкової адміністрації у Волинській області, із суми доходу, одержаного Щ. у 2000 році внаслідок відчуження корпоративного права на частку (пай) у статутному фонді ТОВ “К” при його ліквідації, сплачено до бюджету прибутковий податок у розмірі 20% як з доходів, одержуваних не за місцем основної роботи.

Отримання Щ. протягом 2000 року доходів не за місцем основної роботи вимагає виконання встановленого Декретом (статті 12, 14) обов’язку щодо подання нею до податкового органу декларації про доходи за 2000 рік для проведення перерахунку зобов’язань зі сплати прибуткового податку з урахуванням сум податку, сплаченого в зазначеному періоді.

Перший заступник голови                                                           О.ШИТРЯ

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

 N 19060/7/17-0217 від 17.12.99

м.Київ

vd991217 vn19060/7/17-0217

Про прибутковий податок з громадян з доходів від відчуження акцій

Враховуючи численні звернення громадян та податкових органів щодо надання роз’яснення механізму пільгового оподаткування прибутковим податком доходів громадян, отримуваних ними від відчуження акцій та інших корпоративних прав, Державна податкова адміністрація України повідомляє.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року за N 13-92 “Про прибутковий податок з громадян” із змінами і доповненнями, внесеними, зокрема, Законом України від 23 березня 1999 року за N 539 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (стаття 5, пункт 1, підпункт “з") до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми доходів, одержані від відчуження громадянами акцій та інших корпоративних прав, які були набуті такими громадянами в процесі приватизації в обмін на їх приватизаційні або компенсаційні сертифікати, а також в межах їх пільгового придбання за власні кошти працівниками підприємств, що приватизуються, та особами, визначеними статтею 25 Закону України “Про приватизацію майна державних підприємств”.

При здійсненні громадянами операцій з купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав, в тому числі придбаних на умовах та у порядку, визначеному підпунктом “й” пункту 1 статті 5 Декрету, набутих в іншому, ніж зазначено у підпункті “з” пункту 1 статті 5, порядку, прибуток у вигляді різниці між доходом, отриманим від продажу акцій (інших корпоративних прав) протягом звітного року, та документально підтвердженими витратами на їх придбання, до яких, зокрема, відносяться суми заробітної плати, дивіденди, що направлялися на придбання акцій, понесеними громадянами протягом звітного року або попередніх звітному роках, включається до їх сукупного річного оподатковуваного доходу. При цьому, особами, відповідальними за внесення податку з таких доходів до бюджету, є самі громадяни.

Такі громадяни зобов’язані вести окремий облік фінансових результатів з купівлі-продажу акцій в порядку, встановленому пунктом 7.6 статті 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (334/94-ВР), який би передбачав дату і джерело одержання доходу, його розмір, суму витрат, понесених на їх придбання, та документи, що підтверджують ці витрати.

Оскільки відповідальність за внесення податку до бюджету з доходу, одержаного громадянином від операції купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав, покладено на самого громадянина, то прибутковий податок у джерела виплати такого доходу не нараховується і не утримується.

Після закінчення календарного року громадяни, які одержали дохід від продажу акцій та інших корпоративних прав, зобов’язані до 1 березня наступного року подати до податкового органу декларацію. У разі одержання громадянином протягом звітного року інших доходів, в тому числі за основним та не основним місцем роботи, в декларації відображаються всі види доходів, одержані ним у звітному періоді.

Суми виплаченого громадянам доходу від продажу акцій відображаються підприємствами, установами, організаціями і фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які проводять їх виплату, у формі — 8-ДР і у відповідних випадках — у відомостях за ф. N 2 (статті 12, 14 і 19 Декрету), що направляються до податкових органів за місцем проживання громадян. Податкові органи на підставі одержаних від громадян декларацій та відомостей, що надійшли від підприємств, установ, організацій про виплачені громадянами суми за куплені у них акції, визначають суму податку, яку належить сплатити громадянину до бюджету за сукупним річним доходом, враховуючи витрати на попереднє придбання акцій і встановлені законодавством пільги (за пред’явлення громадянами підтверджуючих документів).

Для одержання пільги по прибутковому податку з громадян, визначеної підпунктом “з” п.1 статті 5 Декрету, громадяни повинні подати відповідно оформлені документи, що стверджують пільгове придбання акцій та інших корпоративних прав, або документи, що підтверджують понесені витрати при придбанні інших акцій та корпоративних прав.

Так, для підтвердження пільгової підписки на акції, тобто придбаних за їх номінальною вартістю на суму і за рахунок виданого приватизаційного майнового чи компенсаційного сертифіката, чи за рахунок власних коштів, особам, які набули права власності на акції, слід подати довідку від підприємства з підтвердженням кількості акцій цього відкритого акціонерного товариства (далі — ВАТ), що вони отримали в процесі приватизації, і за які кошти. При необхідності провадиться запит до органів Фонду державного майна України про належність громадянина до списку “пільговиків” того чи іншого підприємства.

У разі придбання акцій ВАТ в процесі приватизації через мережу аукціонних центрів Центрального сертифікатного аукціону, особи в підтвердження набуття права власності на акції представляють копію виписки протоколу засідання аукціонної комісії, яка містить інформацію про кількість та номінальну вартість придбаних акцій.

При придбанні акцій ВАТ через фінансового посередника (інвестиційний фонд, інвестиційна компанія, торговець цінними паперами тощо) в процесі обміну громадянином інвестиційних сертифікатів на приватизаційні папери, чи вкладення їх в підприємства, що приватизуються, документом, що підтверджує набуття права власності на акції, є договір з фінансовим посередником про придбання для громадянина відповідних акцій.

При визначенні сукупного оподатковуваного доходу громадянина від продажу акцій слід мати на увазі, що відповідно до підпункту “е” і другої частини підпункту “з” пункту 1 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” (в редакції Закону України) до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми, одержані в результаті відчуження майна, що належить громадянам на правах власності, за нотаріальне посвідчення або за операції з відчуження якого сплачується державне мито чи плата за вчинення нотаріальних дій, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ними підприємницької діяльності.

Виходячи з цього, до сукупного оподатковуваного доходу громадян не будуть включатися також доходи, одержувані громадянами від відчуження акцій, якщо угода з їх відчуження (за згодою сторін) буде посвідчена нотаріально зі сплатою державного мита згідно з підпунктом “д” пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів “Про державне мито” (як за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці) чи плати за вчинення нотаріальної дії приватним нотаріусом.

У разі якщо відчуження громадянами акцій, набутих ними в порядку, зазначеному у пп."з” п.1 статті 5 Декрету, здійснювалося за місцем основної роботи, питання щодо повернення, згідно з прикінцевими положеннями вищезгаданого Закону, утриманих ВАТ сум прибуткового податку, вирішується шляхом проведення перерахунку бухгалтерією ВАТ. Сума переплати податку за наслідками перерахунку зараховується за письмовою заявою платника в рахунок майбутніх платежів або підлягає поверненню платнику.

Якщо відчуження акцій мало місце не за місцем основної роботи, суму податку визначає податковий орган на підставі довідок ф. N 2, поданої громадянином декларації та за наявності відповідних документів, які підтверджують пільгове придбання громадянами акцій шляхом проведення відповідних перерахунків сукупного річного доходу, зазначеного в декларації.

На громадян, які одержали пільгові акції у спадщину чи як подарунок, пільга по прибутковому податку не поширюється.

Заступник голови ДПА України Г.Бондаренко

        ____________


Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_fiz/4_73.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"