Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

 

НАДБАВКИ (ПОЛЬОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ) ДО ТАРИФНИХ СТАВОК І ПОСАДОВИХ ОКЛАДІВ ПРАЦІВНИКІВ ОБКЛАДАЮТЬСЯ ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.99 р. №490 "Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер" підприємства, установи, організації самостійно встановлюють надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, скерованих для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником.

При цьому граничні розміри надбавок (польового забезпечення) працівникам за день не можуть перевищувати граничні норми витрат, установлених Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України. Тобто такі граничні надбавки наказано виплачувати в сумах 18 грн або менше на добу (вони можуть бути і в сумі 10 грн на добу). Але слід дотримуватися порядку оформлення наказу про такі надбавки і працівники мають працювати, бути в дорозі або робота повинна мати роз'їзний (пересувний) характер. Крім того, на відміну від 2003 року, в 2004 році надбавки за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо вони передбачені колективним договором i не перевищують граничних норм витрат, вже включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян.

В 2003 році відповідно до ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються компенсаційні виплати в грошовій i натуральній формах у межах норм, передбачених чинним законодавством, за винятком компенсації за невикористану відпустку. Згідно зі ст. 121 КЗпП працівники мають право на відшкодування витрат i одержання інших компенсаційних виплат у зв’язку зі службовими відрядженнями. А Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” передбачає, що до складу загального оподатковуваного доходу платника податку не включається тільки відшкодування добових витрат на відрядження (пп. 4.3.2 ст. 4 Закону). Таким чином, для оптимізації податку з доходів фізичних осіб, починаючи з 01.01.2004 р. виплати польового забезпечення працівникам, направленим для виконання монтажних, налагоджувальних робіт тощо ліпше оформляти як відшкодування добових витрат на відрядження (якщо добові не видавалися).

Добре, що надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, скерованих для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер не є об’єктом обкладання пенсійними внесками.

А ще більш приємним є те, що ДПА України фактично відмовилася від оподаткування надбавок, незважаючи на те, що це дещо суперечить Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”.

 

09.05.2004 20:18

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

 

ПОСТАНОВА

 

від 31 березня 1999 р. N 490

 

Київ

 

Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер

 

Із змінами і доповненнями, внесеними

 постановою Кабінету Міністрів України

 від 13 серпня 1999 року N 1480

 

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

1. Установити, що підприємства, установи, організації самостійно встановлюють надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником.

 

Граничні розміри надбавок (польового забезпечення) працівникам за день не можуть перевищувати граничні норми витрат, установлених Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України.

 

(абзац другий пункту 1 у редакції постанови

 Кабінету Міністрів України від 13.08.99 р. N 1480)

 

2. У разі коли робота працівників постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний характер за межами України, граничні розміри надбавок працівникам за день не можуть перевищувати 80 відсотків граничних норм добових витрат, установлених для відряджень за кордон Кабінетом Міністрів України.

 

(абзац перший пункту 2 у редакції постанови

 Кабінету Міністрів України від 13.08.99 р. N 1480)

 

Термін перебування за кордоном визначається згідно з відмітками органів прикордонного контролю або відповідно до затверджених графіків руху транспортних засобів.

 

Під час перерахунку сум надбавок в іноземну валюту застосовується прогнозний офіційний курс обміну національної валюти України до долара США на відповідний рік.

 

(абзац третій пункту 2 у редакції постанови

 Кабінету Міністрів України від 13.08.99 р. N 1480)

 

За час проїзду територією України такі надбавки не можуть перевищувати граничних норм добових витрат, що встановлені для відряджень у межах України.

 

3. Витрати на проїзд до місця відрядження і назад, а також на наймання житлового приміщення зазначеним працівникам відшкодовуються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України і за кордон.

 

(пункт 3 у редакції постанови Кабінету

 Міністрів України від 13.08.99 р. N 1480)

 

4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 7 травня 1998 р. N 638 "Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 19, ст. 698).

 

 

 

Прем'єр-міністр України 

 

В. ПУСТОВОЙТЕНКО 

 

 

Інд. 26

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.07.2004 р. N 6415/6/17-3116

Щодо застосування положень Закону України від 22.05.2003 р. N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб"

(Витяг)

Державна податкова адміністрація України розглянула ваші листи від 02.07.2004 р. N 1159 та від 08.07.2004 р. N 1163 з питань застосування положень Закону України від 22.05.2003 р. N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон) і повідомляє.

Згідно з Законом, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, з урахуванням норм пункту 9.10 статті 9 Закону (пп. 4.3.2 п. 4.3 ст. 4 Закону).

З підстав, визначених підпунктом 4.3.2 пункту 4.3 статті 4 Закону, не є об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб суми надбавок (польового забезпечення), що встановлюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.99 р. N 490 "Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер" до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником.

Гарантії та компенсації працівникам у разі службових відряджень, роботи у польових умовах встановлюються Кодексом законів про працю України та Законом України від 24.03.95 р. N 108/95 "Про оплату праці" (ст. 12).

Визначення вахтового методу організації робіт, порядок його застосування та перелік підприємств, організацій та об'єктів, на яких може застосовуватися вахтовий метод організації робіт, визначено Основними положеннями про вахтовий метод організації робіт, затвердженими постановою Держкомітету з праці і соціальних питань СРСР від 31.12.87 р. N 794/33-82 (на цей час є чинною).

Якщо застосування вахтового методу організації робіт відповідає зазначеним вимогам, на працівників, які виконують такі роботи, може бути поширено чинність постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.99 р. N 490, і надбавки до тарифних ставок і посадових окладів таких працівників, встановлені згідно із цією постановою, не вважатимуться об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Доплати до посадових окладів (тарифних ставок) працівникам за роз'їзний характер роботи, що встановлюються за інших умов, оподатковуються податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах як доходи, одержувані працівниками відповідно до умов трудового договору у вигляді заробітної плати (п. 1.1 і п. 1.3 "д" ст. 1 та пп. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону).

 

Заступник Голови 

С. Лекарь 


 

Надруковано:
"Галицькі контракти - Документи для роботи",
N 35, 30 серпня 2004 р.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.06.2004 р. N 4528/6/17-3116

ДПАУ розглянула лист і повідомляє.

Згідно із Законом України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон), який набрав чинності з 1 січня 2004 року, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, з у рахуванням норм п. 9.10 ст. 9 Закону (пп. 4.3.2 п. 4.3 ст. 4 Закону).

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.99 р. N 490 "Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер" встановлено, що підприємства, установи, організації самостійно встановлюють надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником.

Граничні розміри надбавок (польового забезпечення) працівникам за день не можуть перевищувати граничні норми витрат, установлених Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України.

Гарантії та компенсації працівникам у разі службових відряджень, роботи у польових умовах встановлюються Кодексом законів про працю України та Законом України від 24.03.95 р. N 108/95 "Про оплату праці" (ст. 12).

Згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. N 5 (пп. 2.2.6), суми, виплачені (при виконанні робіт вахтовим методом) у розмірі тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за дні перебування у дорозі до місцезнаходження підприємства (пункту збору) - місця роботи і назад, передбачені графіком роботи на вахті, а також за дні затримки працівників у дорозі через метеорологічні умови та з вини транспортних підприємств, включаються до фонду оплати праці і належить до доходів працівників, одержуваних у вигляді заробітної плати внаслідок здійснення ними трудової діяльності на території України (п. 1.3 та п. 1.1 ст. 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"), які оподатковуються податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах.

Надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, у розмірах, визначених законодавством, відносяться до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці (п. 3.16 згаданої Інструкції).

Надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів вищезгаданих працівників, що виплачуються у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником, але не вище граничних норм витрат, понесених у зв'язку з відрядженням (зокрема, добових витрат), встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження у межах України та за кордон", Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. N 59, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 31.03.98 р. N 218/2658, не є об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб з підстав, встановлених пп. 4.3.2 п. 4.3 ст. 4 Закону.

 

Заступник Голови 

С. Лекарь 


 

Надруковано:
"Бухгалтерія",
N 41, 11 жовтня 2004 р.

 

 

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_fiz/4_7.html


Попередня статтяНаступна стаття



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"