Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

ВИНАГОРОДИ ОЛІМПІЙСЬКИМ ТА ПАРАОЛІМПІЙСЬКИМ ЧЕМПІОНАМ НЕ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ОПОДАТКУВАННЯ

Зауважимо цікаву деталь – Закон України від 22.05.2003 р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" не передбачає звільнення від оподаткування винагород Олімпійським та Параолімпійським чемпіонам. Як це не дивно. В Декреті Кабінету  "Про прибутковий податок з громадян", який в більший частині діяв до 1 січня 2004 року, було більш лояльне відношення до олімпійців, хоч і не без казусів 2001 року: пункт 1 статті 5  Декрету було доповнено підпунктом “ц” згідно із Законом від 14.09.2000 р. N 1954-III. Саме цей підпункт передбачав, що до оподатковуваного доходу громадян не включаються стипендії Президента України, що одержані талановитими перспективними спортсменами України, чемпіонами Олімпійських та Параолімпійських ігор, і стипендії Міжнародного Олімпійського Комітету, а також вартість рухомого та нерухомого майна і подарунків, переданих їм у власність. Але його дію було зупинено на 2001 рік згідно із Законом від 07.12.2000 р. N 2120-III Про Державний бюджет України на 2001 рік”, але в 2000, 2002-2003 рр. винагороди олімпійців не оподатковувалися. А з 1 січня 2004 року було запроваджено сумне стимулювання спортивних досягнень у вигляді оподаткування їхніх винагород. Цікаво, що виграші будь-кого в державні лотереї нас не оподатковуються, а вот виграш олімпійського чемпіона – так. Неповага до особистості відверта ...

Напівлегітимний вихід для допомоги спортсменам знайшов Кабмін. Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 1992 р. N 63 “Про впорядкування фінансування та матеріального забезпечення у галузі спорту" Міністерству України у справах молоді і спорту було надане право визначення (за погодженням Міністерством фінансів України) норм витрат власних коштів, зокрема, на виплату винагород спортсменам, тренерам та іншим спеціалістам за високі спортивні досягнення на Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, в інших міжнародних та комерційних змаганнях. Але питання звільнення від оподаткування винагород олімпійцямце не вирішило.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 лютого 1992 р. N 63

Київ

 Про впорядкування фінансування та матеріального забезпечення у галузі спорту

З метою створення сприятливих умов для подальшого розвитку фізичної культури і спорту на Україні, належного соціального захисту спортсменів, тренерів та інших спеціалістів в умовах ринкових відносин, підвищення заінтересованості спортсменів в успішних виступах на міжнародних змаганнях, а також запровадження нових форм діяльності в галузі спорту Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Надати право Міністерству України у справах молоді і спорту за погодженням з Міністерством фінансів України визначити норми витрат власних коштів у карбованцях і валюті на:

організацію й проведення в Україні чемпіонатів і Кубків світу, Європи та України, інших спортивних заходів;

утримання і спортивну підготовку штатних національних збірних команд, а також на їхню участь в Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, в інших змаганнях і спортивних заходах;

виплату винагород спортсменам, тренерам та іншим спеціалістам за високі спортивні досягнення на Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, в інших міжнародних та комерційних змаганнях;

матеріальне забезпечення команд — учасниць чемпіонатів України з футболу, хокею та інших ігрових видів спорту.

2. Встановити, що норми витрат на матеріальне забезпечення спортивних заходів та їх учасників республіканського (Кримська АРСР), обласного, міського і районного рівнів визначаються відповідними органами державного управління і фінансуються у межах виділених їм коштів.

Взяти до відома, що матеріальне та фінансове забезпечення спортивних заходів, які проводяться добровільними спортивними товариствами, здійснюватиметься цими товариствами.

З. Дозволити Міністерству України у справах молоді і спорту створювати штатні національні збірні спортивні команди. За погодженням з Міністерством праці України і Міністерством фінансів України у місячний строк розробити й затвердити положення про фінансування цих команд, умови оплати праці спортсменів, їх тренерів та інших спеціалістів.

Міністерству фінансів України передбачити у проектах бюджету починаючи з 1992 року необхідні кошти на утримання зазначених команд.

4. Встановити, що трудові відносини між Міністерством України у справах молоді і спорту та спортсменами, тренерами й іншими спеціалістами штатних національних збірних спортивних команд регулюються контрактом.

Міністерству України у справах молоді і спорту за погодженням з Міністерством праці України та з участю Ради Федерації незалежних профспілок України розробити і затвердити Положення про укладання контрактів із спортсменами, тренерами та іншими спеціалістами штатних національних збірних спортивних команд.

5. Встановити, що плата за готельне обслуговування і перевезення усіма видами транспорту іноземних спортивних делегацій провадиться у карбованцях або у власній національній валюті за тарифами, встановленими для громадян України за умови, якщо зазначені делегації прибувають на Україну згідно з договорами про співробітництво на основі безвалютного обміну, підписаними Міністерством України у справах молоді і спорту, Національним олімпійським комітетом України, фізкультурно-спортивними товариствами та спортивними федераціями України.

Перший віце-прем’єр-міністр України К. МАСИК

Державний секретар Кабінету Міністрів України В. ПЄХОТА

Інд.28

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                   02.03.2004  N 1951/5/17-3116

 

                                      Державному комітету України

                                      з питань фізичної культури і

                                      спорту

                                      01023, м. Київ,

                                      вул. Еспланадна, 42

 

 

Державна податкова адміністрація України розглянула ваші листи від 28.01.2004 р. N 8/519 та від 30.01.2004 р. N 8/273, що надійшов з Міністерства фінансів України, і повідомляє.

Законом України  від  22.05.2003 р.  N 889-IV ( 889-15 ) "Про податок з  доходів  фізичних  осіб"  (далі  -  Закон),  до  складу загального  місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку  включається  вартість  майна  та  харчування,  безоплатно отриманого   платником   податку,   крім  випадків,  визначених  у підпункті  5.4.1  пункту  5.4  статті  5   Закону   України   "Про оподаткування прибутку  підприємств" (пп.  4.2.9 "б"п. 4.2 ст. 4 Закону).

Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону про оподаткування прибутку підприємств до валових витрат платника податку — юридичної особи включаються витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням, що необхідні для виконання професійних обов’язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Статтею 4 (підпункт 4.3.14) Закону встановлено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку з доходів фізичних осіб не включається вартість безоплатного харчування, миючих та знешкоджуючих засобів, а також робочого одягу, взуття, обмундирування, засобів особистого захисту, отриманих у тимчасове користування платником податку, який перебуває у відносинах трудового найму з працедавцем, який надає таке майно, за переліком та граничними строками їх використання, що щорічно встановлюються Кабінетом Міністрів України шляхом прийняття відповідної постанови до подання проекту Державного бюджету України на наступний рік. Якщо така постанова не приймається у зазначений строк, то діють норми постанови, прийнятої для попереднього року (років). Якщо платник податку, який припиняє трудові відносини з працедавцем, не повертає йому такий робочий одяг, взуття, обмундирування, засоби особистого захисту, граничний строк використання яких не настав, то під час остаточного розрахунку первісна вартість такого майна включається до складу додаткових благ, наданих такому платнику податку.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 1992 р. N 63 “Про впорядкування фінансування та матеріального забезпечення у галузі спорту” (п. 1), Міністерству України у справах молоді і спорту було надане право визначення (за погодженням Міністерством фінансів України) норм витрат власних коштів, зокрема, на:

організацію й проведення в Україні чемпіонатів і Кубків світу, Європи та України, інших спортивних заходів;

утримання і спортивну підготовку штатних національних збірних команд, а також на їхню участь в Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, в інших змаганнях і спортивних заходах;

виплату винагород спортсменам, тренерам та іншим спеціалістам за високі спортивні досягнення на Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, в інших міжнародних та комерційних змаганнях;

матеріальне забезпечення команд — учасниць чемпіонатів України з футболу, хокею та інших ігрових видів спорту.

Відповідно до наказу Державного комітету України з фізичної культури і спорту від 06.05.98 р. N 917, розробленого на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 6 лютого 1992 р. N 63 “Про впорядкування фінансування та матеріального забезпечення у галузі спорту”, були затверджені Норми витрат на проведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів (далі — Норми витрат) та Положення про порядок забезпечення додатковим спеціальним харчуванням окремих категорій спортсменів у межах України (далі — Положення).

Учасниками спортивних заходів вважаються спортсмени, тренери, судді та інші учасники, які згідно з Положенням або списковим складом учасників навчально-тренувального збору, включені до затвердженого відповідним наказом списку осіб, що беруть участь у спортивному заході. При залученні до роботи з організації та проведення спортивного заходу працівників, спеціалістів, службовців різних галузей бюджетної сфери народного господарства оплата їх послуг здійснюється на підставі тимчасових трудових угод згідно з умовами оплати праці (пп. 5.3 Норм витрат, трудові відносини між Держкомспорту України та спортсменами, тренерами й іншими спеціалістами штатних національних збірних спортивних команд регулюються контрактом (ст. 23-3 Закону України “Про фізичну культуру і спорт”, постанова КМ України N 63. Виходячи з наведеного, на учасників спортивних заходів можуть поширюватись положення, встановлені статтею 4 Закону (пп. 4.2.9 “б” пункту 4.2, пп. 4.3.14 та пп. 4.3.2 пункту 4.3) в частині забезпечення безоплатним харчуванням (замість добових), медико-відновлювальними засобами та спортивним одягом у межах визначених норм.

Згідно із Законом, до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються, тобто не оподатковуються податком з доходів фізичних осіб сума державної адресної допомоги, соціальної допомоги, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій, винагород та страхових виплат, які отримуються платником податку відповідно з бюджетів, та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законом, у тому числі сума державних премій України або державних стипендій України, визначених законом, а також вартість державних нагород чи винагород від імені України, крім тих, що виплачуються коштами чи іншим майном, відмінним від таких нагород, сума Нобелівської премії та Абелівської премії (пп. 4.3.1 п. 4.3 ст. 4 Закону). Також не включається до складу загального оподатковуваного доходу платника податку сума державних стипендій України, визначених законом (пп. 4.3.1 “б” п. 4.3 ст. 4 Закону).

Отже за умови виплати винагород за досягнення у спорті та сум державних стипендій України відповідно до закону та за рахунок бюджету, їх одержувачі, в тому числі з числа зазначених у вашому листі осіб (незалежно від стану перебування їх у трудових відносинах з організатором спортивного заходу), не вважатимуться платниками податку, а такі винагороди і суми стипендій — об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Суми державних стипендій України, виплату яких встановлено і обумовлено іншими ніж закон нормативно-правовими актами або не за рахунок коштів бюджету, оподатковуються на загальних підставах, а суми винагород (за таких же умов їх надання) оподатковуються відповідно до підпункту 9.5.1 пункту 9.5. статті 9 Закону.

Згідно із статтею 16 Закону України “Про фізичну культуру і спорт” умови та порядок проведення спортивних змагань встановлюються їх організаторами, якщо інше не передбачено актами законодавства або відповідними міжнародними правилами. Враховуючи, що одним із завдань фізичної культури і спорту є утвердження міжнародного авторитету України у світовому співтоваристві (статті 2, 7 Закону про фізичну культуру і спорт), у разі, якщо за законодавством України, міжнародними угодами та статутами міжнародних спортивних організацій встановлюється необхідність проведення за рахунок України відповідних спортивних заходів за участю у міжнародних змаганнях іноземних учасників, вартість таких заходів, включаючи витрати на харчування, медикаменти, проживання в готелі, винагороди, в тому числі за рахунок бюджету, що пропорційно припадають на іноземного учасника, не є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Заступник Голови В.М.Москаленко

      ____________


Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_fiz/4_60.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"