Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

ФОРМА КНИГИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ СУМИ ЗАГАЛЬНОГО РІЧНОГО ОПОДАТКОВУВАНОГО ДОХОДУ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ГРАФИ ДЛЯ ВІДОБРАЖЕННЯ ОПОДАТКОВУВАНОГО ДОХОДУ (РІЗНИЦІ МІЖ ДОХОДАМИ ТА ВИТРАТАМИ)

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу. Як зазначає ДПА України в листі від 21.06.2004 р.  №11287/7/17-3117 "Щодо оподаткування інвестиційного прибутку" – лише позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками звітного року включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку. Але проблема полягає в тому, що форма Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, яку затверджено наказом ДПА України від 16.10.2003 р. №490 не передбачає графи для відображення будь-яких різниць між доходами та витратами! Це великий промах податківців, адже подібні книги ф.№4 та ф.№10 щодо прибуткового податку таку графу передбачали, тим більше, що дані цієї графи слід включати в декларацію. Тому рекомендуємо претендентам на податковий кредит та всім , у кого виникає обовязок подавати декларацію, запровадити для себе окрему графу в Книгу – “Оподатковуваний дохід” або “Чистий дохід”.

Віталій МОСЕЙЧУК

 

 ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.06.2004 р. N 11287/7/17-3117

Щодо оподаткування інвестиційного прибутку

Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> і повідомляє.

Відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон), який набрав чинності з 1 січня 2004 року, дохід у вигляді інвестиційного прибутку від здійснення операцій з цінними паперами та корпоративними правами є доходом з джерелом його походження з України (пп. "г" п. 1.3 ст. 1).

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку викладено у пункті 9.6 статті 9 Закону, згідно із яким облік фінансових результатів від здійснення платником податку операцій з цінними паперами та корпоративними правами у вигляді інвестиційного прибутку ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат (пп. 9.6.1 п. 9.6 ст. 9 Закону) у порядку, наведеному у підпунктах 9.6.2 - 9.6.8 пункту 9.6 статті 9 Закону, та згідно із наказом Державної податкової адміністрації України від 16.10.2003 р. N 490 "Про затвердження форми обліку доходів і витрат платника податку з доходів фізичних осіб та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу" (далі - Порядок).

Згідно із пунктом 3.5 Порядку до граф 3 - 6 Книги обліку записуються відповідно суми доходів, з яких складається загальний річний оподатковуваний дохід, а також суми понесених витрат, підтверджених документально, як безпосередньо пов'язані з одержанням доходу. Визначення загального річного оподатковуваного доходу наведено у пункті 1.6 статті 1 Закону.

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу. До продажу інвестиційного активу прирівнюються також операції з обміну одного інвестиційного активу на інший інвестиційний актив, зворотного викупу корпоративного права його емітентом, яке належало платнику податку.

Позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками звітного року включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку (пп. 9.6.6 п. 9.6 ст. 9 Закону), що підлягає декларуванню за наслідками звітного податкового року у встановленому законом порядку.

Заступник Голови 

С. Лекарь 

 

Про затвердження форми обліку доходів і витрат платника податку з доходів фізичних осіб та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу

 Наказ Державної податкової адміністрації України
від 16 жовтня 2003 року N 490

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 жовтня 2003 р. за N 988/8309

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" та керуючись статтею 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Книгу обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядок ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу (додаються).

2. Департаменту оподаткування фізичних осіб (Дубель В. С.) подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.

3. Управлінню справами (Ніку В. О.) у 10-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити тиражування його та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

4. Департаменту громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи (Косарчук В. П.) після державної реєстрації цього наказу забезпечити його опублікування у засобах масової інформації.

5. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2004 року.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Степанова М. В.

Голова 

Ю. Ф. Кравченко 

 ПОГОДЖЕНО: 

   

Голова Державного комітету

 України з питань регуляторної

 політики та підприємництва 

  

І. Г. Богословська 

  

 УЗГОДЖЕНО

Перший заступник Голови Комітету

В. П. Цушко 

 ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Державної податкової адміністрації України

від 16 жовтня 2003 р. N 490 

 

 Книга обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу

 (П.І.Б. платника податку, адреса місця постійного проживання, ідентифікаційний номер)

(грн.)

 

Дата (день місяця, місяць, рік) отримання доходу або понесених витрат 

 

Джерело отриманого доходу або понесених витрат (назва та код за ЄДРПОУ для юридичної особи, П. І. Б. та ідентифікаційний номер для фізичної особи, їх адреси) 

 

Загальний річний оподатковуваний дохід 

 

Сплачено (перераховано) податку 

 

Місячний оподатковуваний дохід 

 

Іноземні доходи 

 

сума доходу 

 

сума витрат 

 

сума доходу 

 

сума витрат 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник директора Департаменту

оподаткування фізичних осіб 

 

 А. Л. Цебенко 

  

 УЗГОДЖЕНО

Перший заступник Голови Комітету

В. П. Цушко 

 ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Державної податкової адміністрації України

від 16 жовтня 2003 р. N 490

 Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

29 жовтня 2003 р. за N 988/8309 

 Порядок

ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу

1. Платники податку, які відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон) зобов'язані подавати декларацію або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, ведуть облік доходів і витрат у Книзі обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу (далі - Книга) згідно з формою, наведеною в додатку до даного наказу.

2. Порядок ведення Книги, яку ведуть платники податку, розроблено відповідно до Закону та інших законодавчих актів України.

3. Ведення Книги здійснюється у такому порядку:

3.1. Платники податку повинні заводити Книгу самостійно. Книга може мати вигляд, як правило, зошита чи блокнота і купується платниками самостійно.

3.2. Записи в графах Книги здійснюються безпосередньо платниками податку або іншою особою, нотаріально уповноваженою таким платником податку здійснювати такі записи, [кульковою або чорнильною ручкою] чітко і розбірливо не пізніше наступного дня після отримання відповідних сум доходів, сплати (перерахування) податку, а також понесених витрат, які пов'язані з отриманням доходів.

3.3. Підрахунки відображених у Книзі даних проводяться для цілей заповнення декларації, коли згідно з нормами цього Закону та інших законів таке подання є обов'язковим, або платники податку мають право подати таку декларацію з метою повернення надміру сплачених податків. Суми отриманих доходів, понесених витрат та сплачених (перерахованих) податків відображаються в графах Книги в гривнях.

3.4. До граф 1 та 2 записуються відповідно дати отримання доходу, понесених витрат, сплати (перерахування) податку, назви та коди за ЄДРПОУ для юридичних осіб, прізвища, ім'я, по батькові та ідентифікаційні номери за наявністю для фізичних осіб, а також їх юридичні і податкові адреси, де платники податку отримували доходи, які включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу, та здійснювали витрати, безпосередньо пов'язані з отриманням зазначеного доходу.

3.5. До граф 3 - 6 записуються відповідно суми доходів, з яких складається загальний річний оподатковуваний дохід, а також суми понесених витрат, підтверджених документально, які безпосередньо пов'язані з отриманням зазначеного доходу.

3.6. У графу 7 записуються суми сплаченого (перерахованого) податку.

4. Облік документів і відомостей, пов'язаних з правом на отримання податкового кредиту згідно з статтею 5 Закону, платники податку можуть вести в реєстрі документів, записи в якому проводяться в довільній формі.

Фактично понесені витрати, які включаються до складу податкового кредиту, повинні бути підтверджені платниками податку документально, а саме: фіскальними або товарними чеками, касовими ордерами, товарними накладними, іншими розрахунковими документами або договорами, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат.

5. Книга та, за наявності, реєстр документів знаходяться у платників податку та повинні надаватись органам податкової служби на їх вимогу та у межах їх компетенції, визначеної законодавством.

 

 

Заступник директора Департаменту

оподаткування фізичних осіб 

 

 А. Л. Цебенко 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 Додаток N 4

до Інструкції про прибутковий

податок з громадян

Форма N 4

*********

Книга обліку

доходів, одержаних платником прибуткового податку протягом 200_ календарного року

 

*********************************************************************

 Місяць * Від кого одер- *Нараховано* Сума       *Оподатко-* Сплачено

        * жано  доход    * доходу   * пільг      *вуваний  *(утримано)

        * і за що        *          *  і         *доход    * податку

        *                *          * витрат     *         *

        *                *          * безпо-     *         *

        *                *          * середньо   *         *

        *                *          * пов'язаних *         *

        *                *          * з одержан- *         *

        *                *          * ням доходів*         *   

*********************************************************************

   1    *       2        *   3      *  4         *   5     *   6

*********************************************************************

 

Примітка. Підсумкові записи робляться щомісяця та наростаючим підсумком з початку року.

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток N 10

до Інструкції про прибутковий

податок з громадян

Форма N 10

**********

Книга обліку доходів і витрат,

яку ведуть фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності протягом календарного року

 

Період обліку (день, тиждень місяць, рік)

 

Кількість виготовле ної продукції, наданих послуг (од. виміру)

 

Витрати на виробництво продукції (крб.)

 

Кількість проданої продукції, (наданих послуг) (од. виміру)

 

Ціна продажу продукції (послуг) (крб.)

 

Сума виручки (доходу) (крб.)

 

Чистий доход (крб.)

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

Примітка. За необхідності, з урахуванням специфіки окремих видів діяльності, у книгу обліку доходів і витрат, за погодженням з податковою інспекцією, можуть бути внесені зміни і доповнення.

Книга нумерується, прошивається, стверджується підписом начальника або заступника начальника податкової інспекції та печаткою.

 ____________


Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_fiz/4_47.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"