Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

ПІЛЬГИ З ОПОДАТКУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ ЗАЛЕЖАТЬ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ ЇХНІХ РОБОТОДАВЦІВ

Згідно із підпунктом 4.3.22 пункту 4.3 статті 4 Закону про податок з доходів фізичних осіб, до складу загального місячного (річного) доходу платника податку не включаються, тобто не оподатковуються податком з доходів фізичних осіб, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку його працедавцем за рахунок коштів, які залишаються після оподаткування такого працедавця податком на прибуток підприємств, за наявності відповідних підтверджуючих документів, крім витрат, зазначених у підпунктах "а" - "з" підпункту 5.3.4 пункту 5.3 статті 5 цього Закону.

Таким чином, ДПАУ робить законний висновок, що дія зазначеного положення Закону не може бути застосована до працедавців, які не є платниками податку на прибуток підприємств, і, зокрема, до фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які сплачують єдиний податок. Крім того виявляється, що оплачувати медичні послуги вигідніше, працюючи у платника податку на прибуток. Тобто замість гарантування конституційного права на безкоштовну медицину в державних та комунальних закладах (відповідно до статті 49 Конституції України у  державних  і  комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога  надається  безоплатно) влада ще і знущається – працюєш тут – допомога тобі на лікування буде без податків, а тут – податки по повній програмі.

Таким чином пільги з оподаткування фізичних осіб в Україні залежать від оподаткування їхніх роботодавців. Таким чином здійснюється дискримінація громадян за місцем роботи – працюєш у платника податку на прибуток – податку з вартості лікування не платиш, а працюєш у платників інших податків – будь ласка податок до казни.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.02.2005 р. N 639/X/173115

Щодо деяких питань обкладання податком з доходів фізичних осіб

Державна податкова адміністрація України розглянула Ваші листи від 29.12.2004 р. N к/13-13 та від 30.12.2004 р. N к/12-06, які надійшли з Кабінету Міністрів України, і щодо порушених у них питань повідомляє.

При вирішенні питання оподаткування у 2004 році податком з доходів фізичних осіб допомоги по вагітності і пологах органи державної податкової служби України керуються роз'ясненням Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності від 24.05.2004 р. N 06-10/10-640, яке було направлено Державною податковою адміністрацією України листом від 08.06.2004 р. N 10306/7/17-2117 підвідомчим податковим органам для керівництва у роботі, та згідно із яким зазначена допомога при обчисленні об'єкту оподаткування для нарахування, утримання та сплати податку з доходів фізичних осіб не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку відповідно до положень підпункту 4.3.1 пункту 4.3 статті 4 Закону України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон), який набрав чинності з 1 січня 2004 року.

З 1 січня 2005 року Законом України від 01.07.2004 р. N 1958-IV "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" внесено зміни, зокрема, до підпункту 4.3.1 пункту 4.3 статті 4 Закону, згідно з якими допомога по вагітності і пологах, виплачена платнику податку, звільнятиметься від оподаткування податком з доходів фізичних осіб з підстав, установлених Законом.

Повернення податку, утриманого протягом 2004 року із суми допомоги по вагітності і пологах, провадиться підприємством за рахунок зменшення суми податку, який належить перерахувати до бюджету за звітний період, у якому сталось таке повернення.

Коригування сум повернення податку його платнику у зазначеному випадку при поданні до податкового органу податкового розрахунку за ф. N 1ДФ провадиться згідно з пунктом 4 Порядку "Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку", затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29.09.2003 р. N 451, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 жовтня 2003 р. за N 960/8281.

При цьому при підготовці рядка на введення відомостей щодо допомоги по вагітності і пологах замість раніше наданих (раніше надані відомості вилучаються за ознакою "1" у графі 9) у графі 3а проставляється сума нарахованої допомоги по вагітності і пологах, у графах 4а, 4 - проставляється "0", у графі 5 зазначається ознака доходу - "22", у графі 9 - "0".

Відповідно до статті 17 Закону, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи), а з інших доходів, з джерелом їх походження з України - податковий агент.

Статтею 20 Закону (пп. 20.2 "а" п. 20.2) фінансово відповідальними за порушення норм цього Закону при порушенні правил нарахування, утримання та сплати до бюджету податку з доходів платника податку, що здійснюються особами, визначеними Законом податковими агентами, є такі особи.

Якщо з вини податкового агента з доходу платника податку не було утримано податок або утримано не повністю, перерахування до бюджету сум податку, що виникли внаслідок такого недоутримання, провадиться у порядку, встановленому підпунктом 20.3.2 пункту 20.3 статті 20 Закону. При проведенні коригувань і заповненні податкового розрахунку за ф. N 1ДФ сума податку, сплаченого податковим агентом за платника податку, враховується як податок, утриманий з доходів такого працівника.

Відповідно до статті 4 Закону (пп. 4.2.3 і 4.2.14 п. 4.2), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються сума (вартість) подарунків у межах, що підлягає оподаткуванню згідно з нормами статті 14 Закону, та дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню податком згідно з нормами статті 14 Закону.

Загальні положення щодо дарування, спадкування та отримання права на спадщину регулюються Цивільним кодексом України, а порядок оподаткування одержуваних громадянами у спадок об'єктів спадщини та подарунків визначено статтею 13 Закону, яка набрала чинності з 1 січня 2005 року.

Оподаткування об'єктів спадщини (подарунків) провадиться за ставками, встановленими в окремих підпунктах цієї статті Закону, і їх розмір залежить від об'єкта спадщини (подарунку) та категорій осіб, які є спадкоємцями (обдарованими).

Об'єкти спадщини платника податку поділяються з метою оподаткування на об'єкти нерухомого майна, об'єкти рухомого майна, об'єкти комерційної власності, суми страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, укладеними спадкодавцем, а також суми, що зберігаються на пенсійному рахунку спадкодавця згідно з договором недержавного пенсійного страхування, кошти, а саме: готівкові кошти або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банках та небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні) сертифікати.

Зокрема, у разі отримання платником податку у спадщину (подарунок) об'єкта комерційної власності, а саме: цінного паперу (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративного права, оподаткування таких об'єктів спадщини (подарунків) провадиться за ставкою 13 відсотків до вартості такої власності (пп. 13.2.3 "в", п. 13.2 ст. 13 Закону).

У разі продажу платником податку об'єкта комерційної власності, одержаного ним у спадщину (як подарунок), при визначенні інвестиційного прибутку від такого продажу відповідно до підпункту 9.6.2 пункту 9.6 статті 9 Закону у складі витрат не враховуються витрати, пов'язані з отриманням такого об'єкта комерційної власності у власність за правом спадщини (як подарунок), оскільки, згідно із останнім абзацом зазначеного підпункту, об'єкт комерційної власності, свого часу отриманий платником податку у спадщину (як подарунок), вважається придбаним за нульовою ставкою.

Згідно із підпунктом 4.3.22 пункту 4.3 статті 4 Закону, до складу загального місячного (річного) доходу платника податку не включаються, тобто не оподатковуються податком з доходів фізичних осіб, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку його працедавцем за рахунок коштів, які залишаються після оподаткування такого працедавця податком на прибуток підприємств, за наявності відповідних підтверджуючих документів, крім витрат, зазначених у підпунктах "а" - "з" підпункту 5.3.4 пункту 5.3 статті 5 цього Закону.

Зазначена пільга може надаватись платникам податку лише за наявності у них відповідних документів, які підтверджують необхідність таких витрат, пов'язаних з його лікуванням (наприклад, рахунки закладів охорони здоров'я, фіскальні чеки, видані на ім'я платника податку). Видача платнику податку коштів на лікування авансом не передбачена Законом.

Дія зазначеного положення Закону не може бути застосована до працедавців, які не є платниками податку на прибуток підприємств, і, зокрема, до фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які сплачують єдиний податок.

Щодо пільг з оподаткування, то Законом передбачено їх надання у вигляді податкової соціальної пільги лише до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата виключно за одним місцем його нарахування (виплати), якщо його розмір не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня звітного податкового року, помноженої 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень (пункт 6.1 та підпункт 6.3.1 статті 6 Закону).

Податкова соціальна пільга не може бути застосована до інших доходів платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового періоду одночасно доходи, перелічені у підпункті 6.3.3 пункту 6.3 статті 6 Закону. До цього переліку (частина "е") відносяться доходи суб'єктів підприємницької діяльності, одержувані ними від здійснення такої діяльності.

Звітним податковим періодом для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності встановлено квартал (рік) (ст. 13, 14 четвертого розділу Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян", зі змінами і доповненнями).

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності своїм листом від 03.11.2004 р. N 06-10/10-1229 щодо застосування пункту 3.5 статті 3 Закону роз'яснив, що відповідно до норм пункту 3.5 статті 3 Закону, починаючи з 1 січня 2004 року, при нарахуванні платнику податку (найманій особі) доходів у вигляді заробітної плати об'єкт оподаткування визначається як нарахована сума такої заробітної плати, зменшена на суму внесків (які згідно із чинним законодавством справляються за рахунок доходу такої найманої особи) до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Починаючи з 1 січня 2005 року, це питання врегульовано Законом України від 01.07.2004 р. N 1958 "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".

 

 

Заступник Голови  

 

С. Лекарь 

Надруковано:
"Галицькі контракти - Дебет-Кредит",
N 10, 7 березня  2005 р.

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_fiz/4_22.html


Попередня статтяНаступна стаття

 

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"