Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ФІКСОВАНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПОДАТКУ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ВВАЖАЄ, ЩО ПЛАТНИКИ ФСП ЗА ПРАЦЮЮЧИХ ІНВАЛІДІВ МАЮТЬ СПЛАЧУВАТИ ВНЕСКИ ЯК ЗА ЗВИЧАЙНИХ ПРАЦІВНИКІВ

У п. 2 листа від 24.01.2005 р. N 731/04 Пенсійний фонд відзначає, що платники ФСП сплачують з 1 січня 2005 року страхові внески за найманих працівників за спеціальною ставкою, що становить 20% від ставки, установленої абзацом другим п. 1 ст. 4 Закону №400, у тому числі й за найманих працівників, котрі є інвалідами. На думку фахівців ПФ, розмір спеціальної ставки 6,4% (у 2005— 2006 роках), 12,8% (у 2007 році) і т.д. аж до загальної ставки 32,0% (з 2010 року) потрібно застосовувати для нарахування пенсійних внесків за інвалідів до бази обкладення внесками, до якої включаються фактичні витрати на оплату праці (у цьому випадку інвалідів), а також суми оплати їм перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Виходить, що ПФ уже сьогодні самостійно збільшив для платників ФСП ставку внесків за працюючих інвалідів до 6,4% (замість установленої Законом №400 ставки 4%). Зрозуміло, що через п'ять років (після закінчення 2005 — 2009 років) така ставка дійде до 32,0% (точніше 32,3%, яку змінили з квітня 2005 року). І це при тому, що всі інші підприємства сплачують пенсійні внески за інвалідів за ставкою 4%.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.01.2005 р. N 731/04

 

Начальникам головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі 

 

У зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2005 року пункту 2 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо сплати страхових внесків за осіб, зазначених у пунктах 8, 13 та 14 статті 11 цього Закону, Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств" та Закону України "Про Державний бюджет на 2005 рік" Пенсійний фонд України повідомляє.

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року N 1092 визначено механізм сплати страхових внесків за:

1) осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, СБУ, інших утворених відповідно до законів військових формуваннях, а також в органах МВС;

2) осіб, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (у тому числі і за тих, хто працює на умовах неповного робочого часу та отримує зазначену допомогу);

3) одного з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальника, які фактичного здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також за непрацюючих працездатних осіб, що здійснюють догляд за інвалідом I групи або престарілим, який згідно з висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Обчислення страхових внесків за зазначені категорії здійснюється у розмірі 10 відсотків мінімального страхового внеску, з наступним збільшенням щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру мінімального страхового внеску.

З метою забезпечення контролю за нарахуванням та сплатою у 2005 році 10 відсотків мінімального страхового внеску, а саме - з 1 січня 2005 року 8 грн. 38 коп. (262 грн. х 32 % х 10 %), а з грудня 2005 року 9 грн. 02 коп. (282 грн. х 32 % х 10 %) за вищезазначені категорії, вносяться зміни до щомісячної звітності (додаток 23 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 N 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за N 64/8663 (далі - Інструкція), а також запроваджуються нові форми звітності, а саме для робочих органів виконавчих дирекцій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, військових частин або інших військових формувань та для районних/міських управлінь праці та соціального захисту населення. При цьому сплата коштів здійснюється лише за осіб, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) (за працюючих - роботодавцями, а за тих осіб, які беруть добровільну участь у загальнообов'язковому соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням та отримують - безпосередньо Фондом).

Військові частини, інші військові формування та районні/міські управління праці та соціального захисту населення подають до органів Пенсійного фонду, де вони зареєстровані як платники страхових внесків, щомісячні звіти про кількість осіб, яким нараховане грошове забезпечення, допомоги та компенсації, а також про суми нарахованих страхових внесків.

Компенсація Пенсійному фонду України несплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за осіб, зазначених у підпунктах 1, 2 та 3 частини 1 цього листа, крім тих, які отримують допомогу за рахунок Фонду, передбачена у державному бюджеті на 2005 рік. Ця компенсація підлягає зарахуванню на рівні Пенсійного фонду України на підставі зазначеної звітності.

2. Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств" з 1 січня 2005 року платники фіксованого сільськогосподарського податку сплачують страхові внески за найманих працівників за спеціальною ставкою. Розмір ставки становить 20 відсотків від ставки, встановленої абзацом другим пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі і за найманих працівників, які є інвалідами. Отже, платники фіксованого сільськогосподарського податку нараховують страхові внески у таких розмірах:

 

у 2005 - 2006 роках 

 

- 6, 4 відсотка; 

 

у 2007 році 

 

- 12,8 відсотка; 

 

у 2008 році 

 

- 19,2 відсотка; 

 

у 2009 році 

 

- 25,6 відсотка; 

 

з 2010 році 

 

- 32 відсотки. 

 

Відповідні зміни вносяться до Інструкції та до звітності.

Утримання 1 - 2 відсотків здійснюється на загальних підставах.

Звертаємо Вашу увагу також на те, що нарахування страхових внесків на суми винагород за угодами цивільно-правового характеру цими платниками здійснюється за ставкою 32 відсотки.

Крім того, відновлюється з 1 січня 2005 року відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Одночасно повідомляємо, що фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених особам відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які набули необхідний стаж для призначення пенсії, у платників фіксованого сільськогосподарського податку, підлягають відшкодуванню з 1 січня 2004 року.

3. Статтею 45 Закону України "Про Державний бюджет на 2005 рік" (далі - Закон) для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на 2005 рік встановлений фіксований розмір страхового внеску у розмірі мінімального страхового внеску. Таким чином, зазначені особи зобов'язані сплачувати у 2005 році фіксований страховий внесок у сумі 83 грн. 84 коп., а з 1 грудня 2005 року - 90 грн. 24 коп.

Збільшено з 1 січня 2005 року до 4100 грн. максимальну величину фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суму заробітної плати (доходу), з яких відповідно до законів України справляються страхові внески до Пенсійного фонду України (стаття 96 Закону).

Одночасно з вищезазначеним роз'ясненням надсилаємо нові форми звітності, які знаходяться на реєстрації у Міністерстві юстиції України, а саме Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті (додаток 23 до Інструкції), Звіт про нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (додаток 30 до Інструкції), Звіт про нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії осіб (додаток 31 до Інструкції), Звіт про нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за осіб, які проходять строкову військову службу (додаток 32 до Інструкції), Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (додаток 33). Пропонуємо їх довести до страхувальників для звітування за період із січня 2005 року (додаються).

Про розмежування Державним казначейством України фіксованого сільськогосподарського податку за 2004 рік та єдиного податку, сплаченого юридичними особами у січні 2005 року за грудень 2004 року, буде повідомлено додатково.

Кошти, що надійшли внаслідок розмежування органами Державного казначейства єдиного та фіксованого податків, сплачених фізичними особами - підприємцями у грудні за 2005 рік, зараховуються у рахунок сплати фіксованого розміру страхового внеску за 2005 рік.

Додаток: на 7 аркушах.

 Заступник Голови правління 

 В. М. Короневський 

   Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_fiz_selo/4_4.html


Попередня статтяНаступна стаття[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"