Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Помилково перераховані кошти, єдиний податок і Податковий кодекс. ДПСУ бажає їх оподатковувати в наступному кварталі

Раніше (до 2012 року) для визначення суми єдиного податку, що сплачується до бюджету, підприємцю на єдиному податку було не важливо, включати чи ні помилкові суми до складу підприємницького доходу — ставка єдиного податку була фіксована і не залежала від розміру отриманої виручки. Відповідь на запитання, включати чи ні, була важливою лише для визначення граничних дозволених розмірів виручки підприємця на єдинному податку (500 тис. грн). Однак, незважаючи на це, у податкових органів так і не була сформована офіційна позиція з цього питання. Прямої відповіді не містив і Указ про спрощену систему оподаткування, і Податковий кодекс, але непряма відповідь в ньому є.

Але відносно юросіб-єдинників ДПАУ у своєму листі від 27.04.2006 р. № 4795/6/15-0416 сказала таке:

"З огляду на зазначене, суми коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок суб'єкта малого підприємництва — платника єдиного податку (за умови наявності письмового пояснення установи банку про помилкове зарахування коштів), не є його власністю, а отже, ці кошти не можуть вважатися виручкою від реалізації.

 Якщо зарахування та повернення коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок суб'єкта малого підприємництва — платника єдиного податку, відбулося в одному звітному періоді, такі кошти не включаються до бази оподаткування єдиним податком".

Але деякі податкві органи до 2012 року вимагали включати помилково отримані кошти в обсяг виручки, зокрема в Чернівцях.

"Чи включається в обсяг виручки фізичної особи платника єдиного податку помилково перерахована сума коштів на його розрахунковий рахунок, яка буде повернута?

 

Статтею 1 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності” із змінами та доповненнями визначено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів на розрахунковий рахунок або (та) в касу.

 Отже, суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи помилково перераховану суму коштів на його розрахунковий рахунок".

 

ДПІ у м. Чернівці

 

http://www.dpa.cv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=8294:-l15-07r-&catid=394:2010-12-20-17-21-16&Itemid=1174

 

Але з 2012 року обставини дещо змінилися: Указ про спрощену систему не діє, єдиний податок повністю врегульовано ПКУ. Особливо актуальними зміни стали для платників єдиного податку  третьої групи, де розмір єдиного податку вже прямо залежить від обсягу отриманого оподатковуваного доходу (для першої та другої групи розмір єдиного податку при одержанні доходів, передбачених у свідоцтві платника єдиного податку, не залежить від суми отриманої виручки). Плюс є загроза анулювання свідоцтва про сплату єдиного податку у разі отримання виручки не за КВЕДами, зазначеними в свідоцтві. Залишилася і загроза щодо первищення через помилкові кошти дозволених обсягів виручки, щоправда виручку збільшено до 1 млн. грн., але вона є.

Податковий кодекс після десятків змін знову прямої відповіді на це запитання не дає. Але непряма відповідь є. Податковий кодекс передбачає, що до доходу платника єдиного податку не включаються отримані суми, повернені за листом-заявою про повернення коштів (абзац 5 п. 292.11 ст. 292 ПКУ). Тому щоб не включати помилково отримані кошти отримуйте від відправника-отримувача лист про повернення. Однак є проблема – ДПС, всупереч Податковому кодексу, в Єдиній базі податкових знань вважає, що у разі неповернення помилково перерахованих коштів у звітному кварталі, ця сума включається до граничного обсягу доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків єдиного податку. Тому повертати слід в кварталі отримання. Але часто-густо це просто неможливо іноді зробити, якщо кошти отримано в останні дні кварталу (адже слід ще отримати лист про повернення)! В цьому випадку для уникнення конфліктів слід включити її в обсяг виручки як отриману за зареєстровані види діяльності, а потім повернути. Або ще краще повертати одразу с наступним отриманням листа про повернення, виписаним «заднім числом». До речі така сумна позиція ДПСУ робить можливим «підставити» платників єдиного податку помилковими сумами вашими несумлінними котрагентами…

 

"292.11. До   складу  доходу,  визначеного  цією  статтею,  не включаються:...

5) суми коштів (аванс,  передоплата), що повертаються покупцю товару   (робіт,   послуг)   -  платнику  єдиного  податку  та/або повертаються платником  єдиного  податку  покупцю  товару  (робіт, послуг),  якщо  таке  повернення відбувається внаслідок повернення товару,  розірвання договору або за листом-заявою  про  повернення коштів".

 

"Чи включається до доходу ФОП - платника ЄП другої групи сума коштів, помилково перерахована на його розрахунковий рахунок від СГ - неплатника ЄП, і чи може він продовжувати застосовувати спрощену систему оподаткування?

 

Коротка:

     До складу доходу фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку не включається сума коштів помилково перерахована на його розрахунковий рахунок, яка була повернута у зв’язку з поверненням товару, розірванням договору або за листом-заявою про повернення коштів у звітному кварталі. При цьому, така фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може продовжувати перебувати на другій групи.

     У разі неповернення помилково перерахованих коштів у звітному кварталі, ця сума включається до граничного обсягу доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків єдиного податку.

    

     Повна:

     Згідно з пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать, зокрема, фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

     не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

     обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

     Доходом фізичної особи - підприємця платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ (пп.1 п.292.1 ст.292 ПКУ).

     о складу доходу, визначеного пп.1 п.292.1 ст.292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п.292.11 ст.292 ПКУ).

     До доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку віднесеного до першої або другої групи встановлюється ставка єдиного податку у розмірі 15 відсотків (пп.2 п.293.4 ст.293 ПКУ).

     Свідоцтво платника податку анулюється органом державної податкової служби у випадках визначених п.299.15 ст.299 ПКУ, якими не передбачено його анулювання при отриманні коштів від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку.

     Отже, до складу доходу фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку не включається сума коштів помилково перерахована на його розрахунковий рахунок, яка була повернута у зв’язку з повернення товару, розірванням договору або за листом-заявою про повернення коштів у звітному кварталі. При цьому, така фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може продовжувати перебувати на другій групи.

     У разі неповернення помилково перерахованих коштів у звітному кварталі, ця сума включається до граничного обсягу доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків єдиного податку".

 

Ця відповідь була на сайті ДПСУ в Єдиній базі податкових знань за адресою http://sts.gov.ua/ebpz/240--ediniy-podatok-dlya-yuridichnih-osib-/13958.html , але потім була замінена на іншу. Дивно...

Віталій МОСЕЙЧУК

03.06.2012

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

27.04.2006  N 4795/6/15-0416

Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності

Державна податкова адміністрація України розглянула лист редакції бухгалтерського тижневика “Дебет-Кредит” від 28.03.2006 р. N ДК 02-191 щодо застосування окремих положень Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (у редакції Указу від 28.06.99 р. N 746/99 (далі — Указ) і повідомляє таке.

Статтею 1 Указу визначено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб’єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів на розрахунковий рахунок або (та) в касу.

Згідно з Порядком складання Розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.02.2003 р. N 98 (із змінами і доповненнями) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2003 р. за N 221/7542 (далі — Розрахунок), у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб’єкта малого підприємництва.

Відповідно до Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат суб’єктами малого підприємництва — юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (затвердженого наказом ДПА України від 12.10.99 р. N 554 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.99 р. за N 713/4006), у Книзі обліку доходів і витрат у дохідній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб’єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб’єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Окремо зазначимо, що відповідно до положень пункту 1.31 статті 1 Закону України від 28.12.94 р. N 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств”, із змінами та доповненнями, реалізацією товарів, робіт і послуг є операції, які здійснюються за договорами купівлі-продажу, поставки, міни та іншими цивільно-правовими договорами за плату або компенсацію і передбачають перехід права власності до покупця.

З огляду на зазначене, суми коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок суб’єкта малого підприємництва — платника єдиного податку (за умови наявності письмового пояснення установи банку про помилкове зарахування коштів), не є його власністю, а отже, ці кошти не можуть вважатися виручкою від реалізації.

Якщо зарахування та повернення коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок суб’єкта малого підприємництва — платника єдиного податку відбулося в одному звітному періоді, такі кошти не включаються до бази оподаткування єдиним податком.

У разі якщо повернення помилково зарахованих коштів на розрахунковий рахунок або (та) в касу відбулося в наступному звітному періоді, такий платник єдиного податку повинен включити їх до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів на розрахунковий рахунок, та відобразити їх повернення у рядку 7 Розрахунку в наступному звітному періоді або в установленому порядку подати уточнюючий розрахунок.

Щодо оподаткування передоплати, повернутої у зв’язку із розірванням договору до початку виконання робіт, то платник єдиного податку повинен включити суму передоплати до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді, в якому відбулося зарахування таких коштів на розрахунковий рахунок або (та) в касу, та відобразити її повернення у рядку 7 Розрахунку або в установленому порядку подати уточнюючий розрахунок.

Директор Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів)           Н.Хоцянівська

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/tax_edin/4_92.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"