Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

ГНАУ до 2012 року рассматривала товар у плательщика единого налога без накладных как подарок с требованием уплаты 15% от стоимости товара!

Кроме того без наличия первички - операция считается несовершенной. Штраф - ДВОЙНАЯ ВЫРУЧКА. Вот так круто. Бывали случаи, корда за нарушения в книге учета выписывали штраф размером в миллион гривен! (500 тис. грн. максимального оборота*2)

Цель этого создать статистику по видам деятельности, видам доходов. Чтобы в будущем не дать коды КВЕД (разрешения на виды деятельности) по тем деятельностям, где максимальный оборот и самая высокая рентабельность. Перевести эти виды деятельности на общее налогообложение. Задача конечная простая, собрать больше налогов и для СПД с единым налогом оставить менее интересные виды деятельности.

Кроме того мотив просматривается такой.

Верховна Рада встановила граничну торгову надбавку не більше 15% на соціально значущі продукти харчування. За ухвалення в цілому законопроекту №2292 «Про регулювання реалізації окремих соціально-значущих продуктів харчування» проголосувало 251 депутат при необхідних 226.

Документ передбачає, що при порушенні даної норми вся сума торгової надбавки і штраф в двократному розмірі виручки стягується Державною податковою адміністрацією за рішенням Державної інспекції з контролю за цінами до місцевого бюджету за місцем здійснення торгової діяльності підприємства-порушника.

До соціальних значущих продуктів належать: мука пшенична вищого, першого і другого сорту, мука житня обдирна; хліб, хлібобулочні і макаронні вироби з муки пшеничної вищого, першого і другого сорту і муки житнього обдирної (зокрема для діабетиків); крупи, свинина, яловичина, м’ясо птиці (курятина), курячі яйця; м’ясні і ковбасні вироби (окрім сирокопчених і сиров’ялених); молоко, сметана, кефір, ряжанка, кисломолочні сири, масло; сіль, цукор, соняшникова і кукурудзяна олія; овочі (картопля, білокачанна капуста, буряк, морква).

При цьому Кабінету Міністрів надається право доповнювати і уточнювати цей список.

В письме ГНАУ от 25.12.2009 г. №28923/7/23-7017/1485 налоговики указывают: «Отсутствие <...> первичных документов, подтверждающих движение товарно-материальных ценностей, является нарушением установленного порядка ведения бухгалтерского учета». Однако в соответствии с частью 1 ст. 2 Закона о бухучете бухгалтерский учет ведут юридические лица, а также представительства иностранных субъектов хозяйственной деятельности. Учет, о котором говорится в комментируемом письме, заключается в документальном подтверждении проведенных операций. Ответственность за его неведение для физического лица — предпринимателя не предусмотрена.

А вот за нарушение Правил торгового обслуживания населения в соответствии со статьей 155 КоАП предусмотрена административная ответственность — наложение штрафа от 1 до 10 н. м. д. г. (от 17,00 грн до 170,00 грн). Кроме того, предусмотрена ответственность за нарушение законодательства о защите прав потребителей. Перечень таких нарушений установлен в статье 23 Закона о защите прав потребителей.

Обратите внимание, что статья 6 Закона о РРО определяет: «Обязанность по ведению учета товарных запасов не применяется к лицам, которые в соответствии с законодательством облагаются налогом по правилам, не предусматривающим ведение учета приобретенных или проданных товаров». Обязанность по ведению учета расходов физическими лицами — СПД, применяющими упрощенную систему налогообложения, действующим законодательством не предусмотрена, поэтому такие лица не обязаны вести учет запасов на складах или в местах продажи товаров (услуг). Финансовые санкции в соответствии со статьями 20, 21 Закона о РРО, по нашему мнению, применяться не могут.

Такие санкции установлены относительно нарушения правовых принципов применения регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг. И в Законе о РРО речь идет об учете и регистрации товаров непосредственно в РРО, который предназначен для регистрации расчетных операций. Так, в пункте 11 ст. 3 указано, что СПД при реализации товаров (оказании услуг) обязаны проводить расчетные операции через регистратор расчетных операций с использованием режима предварительного программирования наименования, цен товаров (услуг) и учета их количества. Именно в данном аспекте закон рассматривает учет количества и наименования товара. Соответственно, за невыполнение таких условий к СПД, осуществляющим расчетные операции в сфере торговли, общественного питания и услуг, могут применяться штрафные санкции за нарушения, предусмотренные в статьях 20, 21 Закона о РРО. Но упрощенцы не обязаны использовать РРО.

В 2012 году не нужно вести учета расходов для плательщиков ЕН, возможно и санкций драконовских теперь не будет. Хотя для испуга могут что-то придумать и сейчас.

 

Для довідки.

Витяг із Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"

Стаття 20. До суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

25.12.2009  N 28923/7/23-7017/1485

Щодо застосування

штрафних (фінансових) санкцій

до суб’єктів господарювання — платників єдиного податку

1. Статтею 6 Закону України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі — Закон N 265/95-ВР) визначено, що облік товарних запасів фізичною особою — суб’єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) — у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб’єктів малого підприємництва. Обов’язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Згідно з п.  6  ст.  9  Закону  N  265/95-ВР реєстратори  розрахункових  операцій  та  розрахункові  книжки  не застосовуються при продажу  товарів  (наданні  послуг)  суб'єктами підприємницької  діяльності  -  фізичними  особами,  оподаткування доходів яких здійснюється відповідно  до  законодавства  з  питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання  свідоцтва  про  сплату  єдиного  податку),  якщо   такі суб'єкти  не  здійснюють  продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив),  за умови ведення такими особами книг  обліку  доходів  і витрат  у  порядку,  визначеному  Кабінетом  Міністрів  України за поданням  державного  органу,  уповноваженого  проводити  державну регуляторну політику.

Кабінетом Міністрів України на виконання ст. 9 Закону N 265/95-ВР прийнято постанову від 26.09.2001 р. N 1269 “Про затвердження Порядку ведення книги обліку доходів і витрат” (далі — Порядок).

Відповідно до пунктів 1 та 5 Порядку Книга обліку доходів і витрат ведеться суб’єктами підприємницької діяльності — фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб’єктів малого підприємництва (у тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку). При цьому до Книги заносяться такі відомості: порядковий номер запису; дата здійснення операції, пов’язаної з проведенням витрат і/або отриманим доходом; суми витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна плата найманого працівника; сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання послуг); сума виручки від продажу товарів (надання послуг) — з підсумком за день.

Пунктом 3 Порядку визначено, що форма Книги обліку доходів і витрат затверджується Державною податковою адміністрацією України.

Форму Книги обліку доходів і витрат визначено Інструкцією про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю (додаток N 10), що затверджена наказом ДПА України від 21.04.93 р. N 12 та зареєстрована в Мін’юсті України 09.06.93 р. за N 64.

Зважаючи на те, що в Україні діє принцип верховенства права (ст. 8 Конституції України ) і закон є нормативно-правовим актом вищої юридичної сили, який регулює найважливіші суспільні відносини, а інші нормативно-правові акти приймаються на основі, на виконання і відповідно до закону, то слід керуватися вимогами Закону N 265/95-ВР.

2. Щодо застосування Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (далі — Указ N 727/98) зазначаємо таке.

     Згідно з  п.  4  Указу N 727/98 ( 727/98 ) форма Книги обліку доходів та  витрат ,  що  підлягають  оподаткуванню відповідно до цього Указу,  і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва,  які застосовують спрощену систему  оподаткування, обліку   та   звітності,   встановлюються   Державною   податковою адміністрацією України.

     На виконання  Указу  N  727/98  видано наказ ДПА України від 29.10.99 р.  N 599  "Про  затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі", який зареєстровано в Мін'юсті України 02.11.99 р. за N 752/4045 (далі - наказ  N  599).  Згідно  з  п.  8  наказу  N  599  для  визначення результатів  власної  підприємницької   діяльності   на   підставі хронологічного  відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного  податку  веде  Книгу  обліку  доходів  і витрат  згідно  з  додатком  N  10  до  Інструкції про прибутковий податок  з  громадян,  затвердженої  наказом  Головної   державної податкової   інспекції   України   від   21.04.93   р.   N  12  та зареєстрованої   в    Мін'юсті    України   09.06.93 р.  за   N 64 ( z0064-93  ).  При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку",  "витрати на виробництво продукції",  "сума виручки (доходу)", "чистий дохід". Відповідно до п. 2 листа ДПА України від 05.11.97 р. N 17-0117/10-8886 у Книзі обліку доходів і витрат графи 4, 5 та 6 заповнюються підприємцем безпосередньо на місці реалізації після кожного факту продажу. Наприкінці робочого дня підбиваються підсумки всіх сум, отриманих за реалізований товар, і виводиться денна сума валового доходу.

Уся отримана суб’єктом господарювання готівкова виручка протягом дня має бути в повній сумі оприбуткована у Книзі обліку доходів і витрат.

Водночас Указ N 727/98 видано 03.07.98  р.,  п.  6 ст.  9  Закону  N  265/95-ВР  (  265/95-ВР ) викладено в наведеній редакції   згідно    із   Законом   від  04.10.2001 р.  N 2746-III.  Тобто,  зважаючи на дію нормативно-правових актів у часі, потрібно керуватися нормами Закону N 265/95-ВР.

3. Відповідно до п. 17 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. N 833, забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема що засвідчують їх якість та безпеку.

До документів, що є підставою для оприбуткування товару, як правило, належать накладні та товарно-транспортні накладні. Такі документи є підставою для внесення записів до облікових бухгалтерських реєстрів. Відсутність відповідних первинних документів, які підтверджують рух товарно-матеріальних цінностей, є порушенням установленого порядку ведення бухгалтерського обліку. Також відсутність первинних документів, що підтверджують факт отримання та перевезення вантажів, а саме: товарно-транспортних накладних, дорожних листів тощо та документів на зберігання товару, є порушенням Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 р. N 363, зареєстрованих у Мін’юсті України 20.02.98 р. за N 128/2568.

Здійснення поставки товару на будь-яких умовах поставки не звільняє учасників господарської операції від складання первинних документів, які передбачені законодавством про бухгалтерський облік. Відсутність таких документів може свідчити про нездійснення самих господарських операцій.

Облік — це належним чином організована система збору, нагромадження, обробки, групування, узагальнення і реєстрації (фіксації) необхідної інформації або її сукупних даних, що відображають кількісну чи якісну характеристику подій, явищ, фактів, процесів, об’єктів тощо.

Відтак з урахуванням вищезазначеного суб’єкти господарювання зобов’язані вести зазначений облік.

Фінансові санкції відповідно до статей 20, 21 Закону N 265/95-ВР застосовуються до суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані в установленому порядку, чи не ведуть або ведуть з порушенням установленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання.

 

Заступник Голови                                                               Н.Рубан

 

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ КОМИТЕТ УКРАИНЫ ПО ВОПРОСАМ РЕГУЛЯТОРНОЙ ПОЛИТИКИ И ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА

П И С Ь М О

                       24.11.2009  N 14446

 

 

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики  и  предпринимательства  рассмотрел  Ваше  письмо   <...> относительно  налогообложения товара в случае отсутствия первичных документов  у  предпринимателя  -  физического  лица,  являющегося плательщиком фиксированного или единого налога, и в пределах своей компетенции сообщает следующее.

Основными нормативно-правовыми актами, регулирующими порядок и механизм уплаты фиксированного и единого налогов, являются Декрет Кабинета Министров Украины от 26.12.92 г. N 13-92 “О подоходном налоге с граждан” (далее — Декрет) и Указ Президента Украины от 03.07.98 г. N 727 “Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства” (далее — Указ N 727). Особенностью указанных актов является упрощение учета доходов и расходов для субъектов малого предпринимательства.

Так, на основании положений статьи 14 Декрета плательщик фиксированного налога освобождается от ведения обязательного учета доходов и расходов.

А плательщик единого налога для определения результатов собственной предпринимательской деятельности на основании хронологического отражения осуществления хозяйственных и финансовых операций ведет книгу учета доходов и расходов согласно приложению N 10 к Инструкции о подоходном налоге с граждан, утвержденной приказом Главной государственной налоговой инспекции Украины от 21.04.93 г. N 12 и зарегистрированной в Министерстве юстиции Украины 09.06.93 г. за N 64. При этом обязательному заполнению подлежат только графы “период учета”, “расходы на производство продукции”, “сумма выручки (дохода)”, “чистый доход” (пункт 8 Порядка выдачи Свидетельства об уплате единого налога, утвержденного приказом ГНА от 29.10.99 г. N 599).

Реализация вышеуказанных норм не требует обязательного наличия первичных документов на приобретенный предпринимателем товар.

В соответствии со статьей 14 Декрета и статьей 2 Указа N 727 доходы плательщика фиксированного и единого налогов, полученные им от проведения предпринимательской деятельности, не включаются в состав его совокупного налогооблагаемого дохода в случае, если они облагаются фиксированным и единым налогами соответственно, а уплаченная сумма фиксированного и единого налогов является окончательной и не включается в перерасчет его общих налоговых обязательств.

Учитывая указанное, Госкомпредпринимательства считает, что в случае отсутствия у физического лица документов на товар, полученный в рамках осуществления таким лицом предпринимательской деятельности, такой товар подлежит учету и налогообложению в соответствии с требованиями Декрета и Указа N 727 и не может рассматриваться как подарок в понимании Закона Украины от 22.05.2003 г. N 889 “О налоге с доходов физических лиц”.

Отдельно отмечаем, что в соответствии со статьей 14 Закона Украины от 04.12.90 г. N 509-XII “О государственной налоговой службе в Украине” решения, действия или бездействие органов государственной налоговой службы и их должностных лиц могут быть обжалованы субъектом хозяйствования в установленном законом порядке.

Заключение в части правомерности или неправомерности решений или действий должностных лиц может быть предоставлено в ходе рассмотрения данного вопроса в судебном порядке.

Заместитель Председателя Н.Приступа

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ



                             Л И С Т



                   19.05.2010  N 6091-0-4-10-20



                                      Міністерству фінансів

 



     На виконання   доручення  Віце-прем'єр-міністра  України  від

19 травня 2010 року N 28542/1/1-10 (до листа Ради підприємців  від

14  травня  2010 року N 174) стосовно розгляду та надання правової

оцінки листа  Державної  податкової  адміністрації   України   від

25 грудня  2009  року N 28923/7/23-7017/1485 ( v2892225-09 ) "Щодо

застосування   штрафних   (фінансових)   санкцій   до    суб'єктів

господарювання  -  платників  єдиного  податку" (далі - лист ДПАУ)

Міністерство юстиції, в межах компетенції, повідомляє.



     Згідно з  листом  ДПАУ  фінансові   санкції   відповідно   до

статей 20  та  21  Закону  України  "Про застосування реєстраторів

розрахункових операцій у сфері торгівлі,  громадського  харчування

та   послуг"   (   265/95-ВР   )   застосовуються   до   суб'єктів

господарювання,  що  здійснюють   реалізацію   товарів,   які   не

обліковані  в  установленому  порядку,  чи  не ведуть або ведуть з

порушенням  установленого  порядку   облік   товарів   за   місцем

реалізації та зберігання.



     У зв'язку з чим слід зазначити наступне.



     Частиною другою  статті 19 Конституції України ( 254к/96-ВР )

органи державної влади  та  органи  місцевого  самоврядування,  їх

посадові  особи  зобов'язані  діяти  лише  на  підставі,  в  межах

повноважень та у спосіб,  що передбачені Конституцією та  законами

України.



     Відповідно до  частини  першої  статті 67 та пункту 1 частини

другої  статті  92  Конституції  України  (  254к/96-ВР  )   кожен

зобов'язаний  сплачувати  податки  і  збори  в порядку і розмірах,

встановлених законом.



     Виключно законами     України     встановлюються      система

оподаткування, податки і збори.



     Відповідно до  пункту  4  "Перехідних  положень"  Конституції

України ( 254к/96-ВР )  Президент  України  протягом  трьох  років

після  набуття  чинності  Конституції  України  мав право видавати

схвалені  Кабінетом  Міністрів  України   і   скріплені   підписом

Прем'єр-міністра   України   укази   з   економічних   питань,  не

врегульованих  законами,  з   одночасним   поданням   відповідного

законопроекту  до Верховної Ради України в порядку,  встановленому

статтею 93 цієї Конституції ( 254к/96-ВР ).



     Такий Указ  Президента  України  діє  до  набрання   чинності

законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань.



     Так, в  період  дії "Перехідних положень" Конституції України

( 254к/96-ВР ) було видано Указ Президента  України  від  3  липня

1998 року N 727/98 ( 727/98 ) "Про спрощену систему оподаткування,

обліку та  звітності  суб'єктів  малого  підприємництва"  (далі  -

Указ).



     Статтею 4  Указу  (  727/98 ) визначено,  що спрощена система

оподаткування,  обліку   та   звітності   для   суб'єктів   малого

підприємництва   може  застосовуватися  поряд  з  діючою  системою

оподаткування,  обліку та звітності,  передбаченою законодавством,

на вибір суб'єкта малого підприємництва.



     Форма книги   обліку   доходів   та   витрат,  що  підлягають

оподаткуванню відповідно до цього Указу ( 727/98 ),  і порядок  її

ведення   суб'єктами   малого   підприємництва,  які  застосовують

спрощену   систему    оподаткування,    обліку    та    звітності,

встановлюються Державною податковою адміністрацією України.



     Суб'єкт малого  підприємництва  -  юридична особа зобов'язана

вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу.



     При цьому,  частиною  третьою  статті  6  Указу  (  727/98  )

визначено, що   суб'єкти   підприємницької  діяльності  -  фізичні

особи - платники єдиного  податку  мають  право  не  застосовувати

електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із

споживачами.



     В свою чергу,  преамбулою Закону  України  "Про  застосування

реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського

харчування та послуг" ( 265/95-ВР ) (далі - Закон) встановлено, що

цей   Закон  визначає  правові  засади  застосування  реєстраторів

розрахункових операцій у сфері торгівлі,  громадського  харчування

та послуг.



     Згідно з  статтею  6  Закону  (  265/95-ВР  )  облік товарних

запасів фізичною особою  -  суб'єктом  підприємницької  діяльності

ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною

особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) -

у   порядку,   визначеному   відповідним  національним  положенням

(стандартом) бухгалтерського обліку.  Облік ведеться з урахуванням

особливостей,  встановлених  для  суб'єктів малого підприємництва.

Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується  до

осіб,   які   відповідно   до   законодавства  оподатковуються  за

правилами,  що  не  передбачають  ведення  обліку  придбаних   або

проданих товарів.



     При цьому,  відповідно  до пункту 6 статті 9 вказаного Закону

( 265/95-ВР ) реєстратори розрахункових операцій  та  розрахункові

книжки  не  застосовуються  при  продажу  товарів (наданні послуг)

суб'єктами  підприємницької  діяльності   -   фізичними   особами,

оподаткування    доходів    яких    здійснюється   відповідно   до

законодавства   з   питань    оподаткування    суб'єктів    малого

підприємництва  (в тому числі шляхом отримання свідоцтв про сплату

єдиного  податку),  якщо  такі  суб'єкти  не  здійснюють   продажу

підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими

особами книг  обліку  доходів  і  витрат  у  порядку,  визначеному

Кабінетом   Міністрів   України  за  поданням  державного  органу,

уповноваженого провадити державну регуляторну політику.



     Також, згідно з пунктами 1 та 5 Порядку ведення книги  обліку

доходів  і  витрат,  затвердженого  постановою  Кабінету Міністрів

України  від  26  вересня  2001  року  N  1269  (  1269-2001-п  ),

визначено,  що книга обліку доходів витрат (далі - книга) ведеться

суб'єктами   підприємницької   діяльності    фізичними    особами,

оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з

питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (у тому числі

шляхом  отримання  свідоцтва про сплату єдиного податку),  а також

особами,  які мають пільговий торговий патент для продажу  товарів

(крім  підакцизних) (надання послуг) відповідно до законодавства з

питань патентування деяких видів підприємницької діяльності,  якщо

такі  особи  не  є платниками податку на додану вартість згідно із

законодавством (далі - суб'єкти підприємницької діяльності).



     Суб'єктом підприємницької діяльності до книги заносяться такі

відомості:
     - порядковий номер запису;
     - дата   здійснення   операції,   пов'язаної   з  проведеними

витратами і/або отриманим доходом;
     - сума витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна

плата найманого працівника;
     - сума  вартості  товарів,  отриманих для їх продажу (надання

послуг);
     - сума  виручки  від  продажу  товарів  (надання  послуг) - з

підсумком за день.



     Пунктом 8  Порядку  видачі  Свідоцтва  про   сплату   єдиного

податку,  затвердженого наказом Державної податкової адміністрації

України  від  29  жовтня  1999  року   N   599   (   z0752-99   ),

зареєстрованого в   Міністерстві   юстиції   України  2  листопада

1999 року  за  N  752/4045,   встановлено,   що   для   визначення

результатів   власної   підприємницької   діяльності  на  підставі

хронологічного відображення здійснених господарських і  фінансових

операцій  платник  єдиного  податку  веде  Книгу  обліку доходів і

витрат згідно із додатком  N  10  до  Інструкції  про  прибутковий

податок   з  громадян,  затвердженої  наказом  Головної  державної

податкової інспекції  України  від  21  квітня  1993  року  N   12

( z0064-93  )  та  зареєстрованої  в  Міністерстві юстиції України

9 червня 1993 року за N 64.  При  цьому  обов'язковому  заповненню

підлягають  лише  графи  "період обліку",  "витрати на виробництво

продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход".



     Крім того,  слід зазначити,  що форма Книги обліку доходів  і

витрат,  затверджена  вищевказаним наказом,  не передбачає ведення

обліку товарних запасів.



     Таким чином,  вищезазначеними   нормативно-правовими   актами

визначено  порядок  ведення  доходів  і  витрат  суб'єктами малого

підприємництва.



     Разом з цим, повідомляємо, що листи не є нормативно-правовими

актами, вони носять лише роз'яснювальний, інформаційний характер і

не повинні містити нових правових норм.  У разі встановлення нових

правових норм листами,  вони є нечинними, підлягають відкликанню з

місць застосування та скасуванню органами, які їх видали.



     При цьому,  слід зазначити,  що  правові  норми  можуть  бути

викладені   лише   у   нормативно-правовому   акті,  затвердженому

відповідним     розпорядчим     документом,     погодженому     із

заінтересованими   органами   та  зареєстрованому  в  Міністерстві

юстиції  в  порядку,  встановленому  законодавством  про  державну

реєстрацію.

 Заступник Міністра                                   А.М.Панченко
 

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/tax_edin/4_86.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"