Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ЄДИНОГО ТА ФІКСОВАНОГО ПОДАТКІВ

Якщо підприємець на загальній системі оподаткування купив щось у підприємця на єдиному податку в I кварталі 2011 року, то чи можна це включати у витрати?

У Податковому кодексі шляхом переходів зі статті на статтю встановлено норму про неможливість такого включення. Тобто, у статтю 177, яка регламентує порядок оподаткування доходів підприємця на загальній системі, включено пункт 177.4 про те, що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати згідно з розділом ІІІ, а в цьому розділі є стаття 139 про витрати, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку, і згідно пункту 139.12 не “йде” у витрати  придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи – підприємця, що сплачує єдиний податок. Так єдинщиків позбавлено можливості продавати як підприємствам, так і підприємцям, що перебувають на загальній системі оподаткування.

 Ще раз про єдинщиків?

Ще триває дискусія, яким чином визначати витрати підприємців на загальній системі оподаткування за 1 квартал 2011 року, хоча колізії податкового кодексу дають наступну відповідь. Стаття 177, яка регламентує порядок вирахування доходів, витрат і чистого (оподатковуваного) прибутку підприємця діє з 1 січня, пункт 177.4 якої конкретизує, що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати згідно з розділом ІІІ. Пункт 1 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідні положення встановлює застосування  розділу ІІІ для справляння податку на прибуток підприємств з 1 квітня 2011 року. Оскільки не вказано прямо, що розділ ІІІ вводиться в дію з 1 квітня, а зазначено, що тільки для підприємств починає з цієї дати застосовуватися, напрошується  «повноцінне» застосування проблемного розділу ІІІ для підприємців на загальній системі оподаткування, тобто з урахуванням підпункту 139.1.12 статті 139 мають не включатися витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів у фізичної особи – підприємця на єдиному податку. Ця дискусія може продовжуватися до травня 2012 року, до того часу, поки підприємці не подадуть декларацію за 2011 рік, а потім почнуться перевірки і … штрафи.

Втретє про єдинщиків

 Підсумувати дискусії про правомірність включення у витрати підприємцю на загальній системі оподаткування придбання від підприємця-єдинщика у першому кварталі 2011 року дозволить індивідуальне звернення про консультацію кожного зацікавленого до податкової інспекції в порядку  статті 52 кодексу з наступною аргументацією:

 - Пункт 4.1.4 статті 4 Податкового кодексу встановлює принцип презумпції правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, у пункті 1 розділу XIX. ПРИКІНЦЕВІ  ПОЛОЖЕННЯ зафіксовано про набрання чинності саме з 1 квітня 2011 року розділу ІІІ, в якому є «конфліктний» підпункт 139.1.12 статті 139 про те, що не мають включатися витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів у фізичної особи – підприємця на єдиному податку, тобто включення підприємцем на загальній системі оподаткування оплат (придбань) у 1 кварталі 2011 року від підприємця-єдинщика є правомірним?

 Але виникає наступне запитання - а як встановлено формування витрат підприємця в 1 кварталі 2011 року в цілому, якщо розділ ІІІ набирає чинності з 1 квітня 2011 року?

Василь ВЕРХОВИНЕЦЬ
07.06.2011

Що робити платникам єдиного податку-підприємцям, які працювали з юридичними особами-платниками податку на прибуток, в 2011 році?

Підприємці на загальній системі оподаткування за Податковим кодексом не мають права на амортизацію основних засобів

Податковий кодекс і єдиний податок в 2011 році

Купівля товарів та послуг у підприємця на єдиному податку з квітня 2011 року позбавляє витрат юридичну особу

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/tax_edin/4_68.html


Попередня статтяНаступна стаття


Ваше ім`я:  Захисний код:  <=>
символів залишилось

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"