Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ЄДИНОГО ТА ФІКСОВАНОГО ПОДАТКІВ

Для підприємців на фіксованому та єдиному податках з 1 травня 2009 року уряд планує запровадити додаткові пенсійні внески

В черговий раз уряд вирішує латати діри в бюджеті Пенсійного фонду за рахунок пересічних підприємців, мотивуючи це тим, що вони не доплачують до мінімального страхового внеску. Нагадаємо, що перша спроба обкласти пенсійними внесками була з 1 січня 2005 року, коли набрав чинності Закон України "Про Державний бюджет України на 2005 рік", статтею 45 якого було встановлено, що єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва, фіксований податок на доходи від підприємницької діяльності та фіксований сільськогосподарський податок у повному обсязі зараховуються до загального фонду відповідного місцевого бюджету, а страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне та пенсійне страхування платники зазначених податків повинні сплачувати у порядку та на умовах, визначених спеціальним законодавством з питань справляння таких внесків. Але через масові протести та незаконність такого рішення сплата таких внесків не була масовою та офіційно була скасована вже з II кварталу 2005 року (точніше з 31 березня 2005 року).

А насправді тепер це робиться за вказівками МВФ, ООН і навіть Європейської комісії для отримання чергового траншу. Мало того, що це робиться незаконно (14 квітня 2009 року парламент не підтримав аналогічного законопроекту, а тому уряд вирішив зробити це своєю Постановою), а також аморально (чому уряд не прийме постанов про ліквідацію пенсій держслужбовців, які сягають 30-50 тис. грн.?) і невчасно – жоден нормальний уряд в умовах економічної кризи не збільшує податкового тиску

Що вирішив уряд

Кабмін Постановою від того самого 14 квітня 2009 р. N 366 “Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування” вирішив, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб'єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, сплачують страхові внески в порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон).

Сума страхового внеску визначається самостійно фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності як для себе, так зазначених членів його сім'ї. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менш як один мінімальний розмір страхового внеску за кожну особу та не більш як один розмір страхового внеску, обчисленого в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького
складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Як відомо, з єдиного податку до Пенсійного фонду потрапляє 42%, а від фіксованого – 10%. Таким чином за максимальної ставки єдиного податку в 200 грн Пенсійний фонд щомісяця отримує від підприємця максимум 84 грн, а від платника фіксованого податку з доходів громадян йому дістається максимум лише 10 грн. (10% від максимальної ставки податку в 100 грн). В той же час коли з 1 квітня 2009 року мінімальний страховий пенсійний внесок складає 35,2% (33,2% нарахування пенсійних внесків на фонд оплати праці + 2 % утримань із заробітної плати) від мінімальної заробітної плати в 625,00 грн, що дорівнює 220 грн. Таким чином підприємцю-платнику єдиного податку доведеться щомісяця сплачувати до Пенсійного фонду за себе та за кожного члена родини від 136 грн (220 грн – 84 грн (пенсійні внески в складі єдиного податку)), а для платникові фіксованого податку від 210 грн (220 грн – 10 грн ((пенсійні внески в складі фіксованого податку))

Незаконність

Відповідно до пункту 4 частини восьмої Закону фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі. Порядок визначення цих страхових внесків такий:

- відповідно до частини другої статті 5 цього закону виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками. Таким чином вже про Держбюджет мови немає, оскільки він взяв і визначив, як обчислювати і сплачувати фіксований внесок.

- але власне порядку визначення розміру фіксованого внеску цей Закон не містить. Тому до зміни цього Закону щодо запровадження порядку визначення внеску фіксованого внеску не буде.

- Крім того відповідно до підпункту 9.12.3 Закону про податок з доходів фізосіб „...При цьому порядок нарахування та сплати збору до Пенсійного фонду України або внесків до державних соціальних фондів такими фізичними особами визначається спеціальним законодавством з питань такого спрощеного оподаткування.” Тобто і тут мови про Держбюджет чи Постанову з питань пенсійного збору для спрощенців нема.

-         Держпідприємництво ще в Листі від 08.04.2005 р. N 2574 "Про надання роз'яснення" також вважає, що фіксований розмір внесків має встановлюватися окремим законом, а не Держбюджетом чи Постановою уряду.

-         внесок від спрощенців за Законом має бути фіксованим, а уряд пропонує на власний розсуд підприємцям його розраховувати в широких межах від мінімального до максимального.

Несправедливість та аморальність

1. Уряд не враховує, що підприємці можуть за сумісництвом бути працевлаштованими на підприємствах і там сплачувати страхові внески о Пенсійного фонду як наймані робітники.

2. Замість давно простроченого запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування та сприяння недержавній системі пенсійного страхування уряд намагається врятувати збанкрутілу солідарну систему пенсійного страхування більшовистськими методами – взяти все і поділити.

2. Як показує практика підприємця-спрощенцям навіть при сплаті 42% від єдиного податку доводиться в судах доводити, що вони сплачують пенсійні внески. Пенсійний фонд часто-густо ігнорує врахування пенсійних внесків від спрощенців, є навіть їхні консультації про те, що такі платежі не враховуються в системі персоніфікованому обліку Пенсійного фонду (наприклад, Вісник податкової служби України №45/2004 с. 62). То навіщо платити більше?

3. “...Слід терміново внести реалістичні зміни до бюджету Пенсійного фонду. Його мільярдні дефіцити покриваються за рахунок коштів Стабілізаційного фонду. Ця політика призведе до колапсу. Нам потрібна пенсійна реформа. Я хочу запитати всіх присутніх: Панове, хіба нормальним є те, що колишній прокурор, який, до речі, продовжує працювати, через суд встановлює собі пенсію у 50 тисяч гривень на місяць? Хіба нормально, що депутати, судді, високопосадовці отримують пенсії по 15-20 тисяч гривень? Таких прикладів тисячі. Таке становище - це брутальна неповага до мільйонів українських людей. Це - суть соціальної несправедливості. Я вимагаю скасувати всі спеціальні пенсії, увівши єдиний критерій - зарплата і стаж. Це має зробити Верховна Рада і, насамперед, коаліція...”. Це слова зі Звернення Президента України Віктора Ющенка до Верховної Ради України 31 березня 2009 року. У нас 13 млн. пенсіонерів. Найбільша пенсія у 50—60 разів більша за найменшу, подейкують що 1 млн. пенсіонерів мають пенсії понад 6 тис. грн., а інші менше 1 тис.грн.

Ускладнення

У спрощенців можуть виникнути проблеми з банками при отриманні готівки як це було на початку 2005 року. Річ в тім, що пункт 3.9 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті передбачає, що банк приймає від платника платіжне доручення на перерахування доходу або грошовий чек на виплату доходу, на який відповідно до законодавства України нараховуються страхові внески до Пенсійного фонду України, лише за умови одночасного подання платником у строк, установлений законодавством України, платіжних доручень на перерахування страхових внесків або документального підтвердження їх сплати раніше.

Суд за підприємців

28 вересня 2009 року Окружний адміністративний суд Києва задовільнив позови майже двох тисяч підприємців до Кабінету Міністрів України і визнав недійсною Постанову Кабміну від 14 квітня 2009 р. №366. І це рішення набуло законної сили через 10 днів, тобто з 9 жовтня 2009 року. Цікаво, що з початку дії незаконної постанови внески сплатили аж 700 тис. обдурених підприємців... А Пенсійний фон, ігноруючи рішення суду, як знущання направив листа про сплату цих внесків 30.09.2009 р.

Маразм було ліквідовано на підставі Постанови КМУ від 24.03.2010 р. N 278, якою скасовано Постанову 14 квітня 2009 р. N 366 “Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”.

Віталій МОСЕЙЧУК

СОЮЗ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ МАЛЫХ, СРЕДНИХ И ПРИВАТИЗИРОВАННЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ УКРАИНЫ

П И С Ь М О

                        28.09.2009  N 766

Союз предпринимателей малых, средних и приватизированных предприятий Украины информирует, что 28 сентября 2009 года состоялось заседание Киевского административного суда относительно иска предпринимательской общественности к КМУ об отмене постановления Кабинета Министров Украины от 14 апреля 2009 года N 366 “Об уплате взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование физическими лицами — субъектами предпринимательской деятельности, избравшими особый способ налогообложения”.

Суд отменил указанное постановление с момента его принятия.

Направляется в порядке информации.

И.о. президента                                                                В.Быковец

ПЕНСИОННЫЙ ФОНД УКРАИНЫ

П И С Ь М О

                    30.09.2009  N 17656/03-20

Пенсионный фонд Украины рассмотрел письмо относительно уплаты взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование физическими лицами — предпринимателями согласно постановлению Кабинета Министров Украины от 05.03.2009 г. N 236 “О разъяснении особенностей применения отдельных норм Указа Президента Украины от 3 июля 1998 года N 727 для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность за пределами Украины, в условиях мирового финансово-экономического кризиса” (далее — Постановление) и в пределах своей компетенции сообщает.

В соответствии со статьей 24 Закона Украины “Об общеобязательном государственном пенсионном страховании” в страховой стаж засчитывается период (срок), в течение которого лицо подлежит общеобязательному государственному пенсионному страхованию и за который ежемесячно уплачены страховые взносы в сумме не меньше минимального страхового взноса.

Минимальный страховой взнос определяется расчетно как произведение минимального размера заработной платы и размера страхового взноса (в 2009 году — 33,2%).

С учетом размера минимальной заработной платы в 2009 году минимальный страховой взнос для указанных лиц составляет в:

мае — июне — 207,50 грн.,

июле — сентябре — 209,16 грн.,

октябре — ноябре — 215,8 грн.,

декабре — 222,11 грн.

Лица имеют право определить для себя размер страхового взноса, который превышает минимальный, но не может быть больше размера страхового взноса, исчисленного от максимальной величины фактических расходов на оплату труда, с которой уплачиваются страховые взносы.

Поскольку на сегодняшний день максимальная величина составляет 10035 грн., ежемесячная сумма самостоятельно установленного взноса с учетом части единого налога не может превышать 3331,62 грн.

Постановлением предусмотрена по желанию плательщика доплата к размерам рекомендованных взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование, которые устанавливаются ежегодно Кабинетом Министров Украины до 1 января.

В 2009 году размеры рекомендованных взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование за каждый месяц составляют: базовый — 845 гривень, повышенный — 1690, максимальный — 3530 гривень.

При условии уплаты страховых взносов в размере не меньше минимального страхового взноса период участия в пенсионном страховании зачисляется в страховой стаж в полном объеме.

Заместитель Председателя

правления В.Короневский

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                   від 14 квітня 2009 р. N 366

                               Київ

 

Про сплату внесків на

загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб’єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, сплачують страхові внески в порядку, визначеному Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Сума страхового внеску визначається самостійно фізичною особою — суб’єктом підприємницької діяльності як для себе, так і зазначених членів його сім’ї.

При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менш як один мінімальний розмір страхового внеску за кожну особу та не більш як один розмір страхового внеску, обчисленого в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

2. Пенсійному фонду України надавати роз’яснення щодо застосування цієї постанови.

3. Ця постанова набирає чинності з 1 травня 2009 року.

Прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Інд. 26

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

                     05.05.2009  N 7964/03-20

 

                  Щодо сплати страхових внесків

               фізичними особами - СПД, які обрали

                  особливий спосіб оподаткування

Пенсійний фонд України направляє для виконання постанову Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 N 366.

Відповідно до зазначеної постанови фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, починаючи з 1 травня 2009 року зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка згідно Закону України “Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” та Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності”, що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:

травні — червні — 207,50 грн.;

липні — вересні — 209,16 грн.;

жовтні — листопаді — 215,80 грн.;

грудні — 222,11 грн.

Особи мають право визначити для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більший розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Оскільки на сьогодні максимальна величина становить 10035 грн., щомісячна сума самостійно встановленого внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 3331,62 грн.

Щомісячний розмір такого страхового внеску визначається як різниця між визначеним особою розміром страхового внеску та частиною відповідного податку, що спрямовується органами Держказначейства України до бюджету Пенсійного фонду України.

Сплата страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною шостою статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме:

за травень та червень 2009 року — до 20 липня 2009 року;

за липень — вересень 2009 року — до 20 жовтня 2009 року;

за жовтень — грудень 2009 року — до 20 січня 2010 року.

Звітність до органів Фонду зазначеними особами подається щорічно до 1 квітня наступного за звітним роком, за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. N 21-1, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663.

Додаткова реєстрація в органах Фонду не проводиться, додаткова звітність не запроваджується.

З метою роз’яснення механізму сплати вищезазначених страхових внесків та координації роботи між органами Пенсійного фонду України, Державної податкової служби України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Державного казначейства України на сьогодні узгоджується текст спільного листа, яким найближчим часом буде доведено до підвідомчих органів.

Сплата внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті до 1 січня 2004 року в установах ВАТ “Державний ощадний банк України”, на які перераховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем реєстрації цих осіб як страхувальників. Реквізити рахунків і порядок сплати просимо довести до зазначених осіб.

Заступник Голови правління В.Колбун


Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_edin/4_41.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"