Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ЄДИНОГО ТА ФІКСОВАНОГО ПОДАТКІВ

 

ЗАСНОВНИКАМ-ІНОЗЕМЦЯМ НЕ ДАЮТЬ ПРАЦЮВАТИ НА ЄДИНОМУ ПОДАТКУ

http://www.sta.gov.ua/basa1/data.php3?reason=access&sess=&vop=719

Питання:

Чому підприємство - ТОВ до складу якого входить іноземець, не може перейти на спрощену систему оподаткування? Товариство зареєстроване на Україні, працівники отримали роботу, заробітну плату, товариство сплачує до держави необхідні податки. В законі лише поширюється обмеження щодо 25% вкладу до статутного фонду від юридичних осіб. Це ж дискримінація! Наші підприємства не можуть забезпечити роботою наших громадян та встановити їм З/П для нормального існування!

Відповідь ДПАУ з Єдиної бази знань:

Статтею 1 Указу передбачено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, для юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 19.10.2000 № 2063-ІІІ “Про державну підтримку малого підприємництва” визначено поняття суб’єкта малого підприємництва та правові засади державної підтримки суб’єктів малого підприємництва.

Метою державної підтримки малого підприємництва зокрема є підтримка вітчизняних виробників.

Основними напрямами державної підтримки малого підприємництва є встановлення системи пільг для суб’єктів малого підприємництва, запровадження спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, фінансово - кредитна підтримка малого підприємництва.

Таким чином, пільгове оподаткування у вигляді спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку запроваджується для підтримки суб’єктів малого підприємництва – вітчизняних виробників.

Крім того, ст. 7 цього Указу передбачено, що його дія не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам – учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 %. Тобто, для переходу суб’єкта малого підприємництва - юридичної особи на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, частка його у статутному фонді повинна бути не менше 75 %.

Враховуючи викладене, суб’єкт підприємництва, у якого засновником є іноземець, не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.

Анлогічно:

http://www.sta.gov.ua/basa1/data.php3?reason=access&sess=&vop=492

Питання:

Якщо засновниками компанії будуть дві іноземні фірми (російські), чи може новостворена компанія - юридична особа, перейти на спрощену систему оподаткування (єдиний податок)? Якщо ні, то які законодавчі підстави?

Відповідь ДПАУ з Єдиної бази знань:

Згідно зі статтею 1 Указу Президента України від 03.07.98 № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (в редакції Указу від 28.06.99 № 746/99) спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, зокрема, юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно - правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 1 млн. гривень.

Разом з тим, абзацом четвертим статті 7 Указу передбачено, що дія цього Указу не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам – учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків.

Визначення поняття суб'єктів малого підприємництва передбачено Законом України від 19.10.2000 № 2063-ІІІ “Про державну підтримку малого підприємництва”. Згідно із цим Законом надаються правові засади державної підтримки малому підприємництву – вітчизняним виробникам.

Таким чином, якщо засновниками новоствореного суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи є іноземні фірми, то такий суб'єкт не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.11.2003 р. N 17331/7/15-1217

Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

Державна податкова адміністрація України у зв'язку із численними запитами обласних державних податкових адміністрацій та суб'єктів підприємницької діяльності надсилає до відома та врахування в роботі роз'яснення на окремі запитання щодо застосування норм Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу від 28.06.99 р. N 746/99).

1. Запитання. Чи може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва - юридична особа, який має засновника - фізичну особу і частка внесків якого до статутного фонду підприємства перевищує 25 відсотків?

Відповідь. Згідно із статтею 1 зазначеного Указу спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, зокрема, юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 1 млн. гривень.

Статтею 7 вказаного Указу визначено, що дія цього Указу не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків.

Обмежень щодо засновників - фізичних осіб Указом не передбачено.

Таким чином, якщо засновником підприємства є фізична особа, то незалежно від її частки у статутному фонді підприємства та у разі відповідності вимогам Указу стосовно обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і середньооблікової чисельності працюючих, а також за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період підприємство може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.

2. Запитання. Чи може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва - юридична особа, який має засновника (одного із засновників) - нерезидента (юридичну чи фізичну особу) незалежно від частки у статутному фонді підприємства?

Відповідь. Статтею 1 Закону України від 19.10.2000 р. N 2063-III "Про державну підтримку малого підприємництва" визначено поняття суб'єкта малого підприємництва та правові засади державної підтримки суб'єктів малого підприємництва.

Метою державної підтримки малого підприємництва, зокрема, є підтримка вітчизняних виробників.

Основними напрямами державної підтримки малого підприємництва є встановлення системи пільг для суб'єктів малого підприємництва; запровадження спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності; фінансово-кредитна підтримка малого підприємництва.

Таким чином, пільгове оподаткування у вигляді спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку запроваджується для підтримки суб'єктів малого підприємництва - вітчизняних виробників.

Враховуючи викладене, суб'єкт підприємництва, у якого засновник або один із засновників є іноземець, не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку незалежно від його частки у статутному фонді підприємства.

Доведіть зазначене до відома підвідомчих державних податкових органів та суб'єктів підприємницької діяльності.

 

Заступник Голови 

М. Степанов 


 

Надруковано:
"Баланс",
N 48, 25 листопада 2003 р.

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax_edin/4_4.html

 


Попередня статтяНаступна стаття



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"