Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ ЄДИНОГО ТА ФІКСОВАНОГО ПОДАТКІВ

 

У РАЗІ ЗДІЙСНЕННЯ ПЛАТНИКОМ ЄДИНОГО АБО ФІКСОВАНОГО ПОДАТКУ ТОРГІВЛІ ПІДАКЦИЗНИМИ ТОВАРАМИ (КРІМ ПИВА В ПЛЯШКАХ ТА НА РОЗЛИВ) РОЗРАХУНКИ ПОВИННІ ПРОВОДИТИСЬ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ РРО

ДПА України круто змінила свою думку у принципах застосування РРО при продажу підакцизних товарів (крім пива на розлив) фізичними особами-платниками єдиного та фіксованого податків. Тепер вона вважає, що у разі здійснення платником єдиного або фіксованого податку торгівлі підакцизними товарами (крім пива на розлив та в пляшках) розрахунки повинні проводитись із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій при продажу всіх товарів, що є в реалізації.

Автори цього Листа фактично змінили зміст Податкового роз’яснення "Щодо затвердження податкового роз'яснення [щодо застосування пунктів 5, 6, 7 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"]", яке затверджено Наказом ДПА України від 14.01.2002 р. №20 (див. “Документи для роботи” №4/2002), зі змінами, внесеними Наказом ДПА України від 29.07.2003 р. №371 (див. “ДК” №33/2003).

В цьому роз’ясненні наведено зовсім протилежну думку – “При продажу підакцизних товарів (крім пива на розлив) фізичні особи - платники єдиного, фіксованого податків повинні використовувати розрахункові книжки разом з книгами обліку розрахункових операцій або, за їх бажанням, належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій.” Таким чином, завдяки коментованому Листу, бажання мати РРО спрощенцями при продажу підакцизних товарів перетворилося на обовязок. Але це не методологічна помилка авторів Листа, а нові вимоги Кабінету Міністрів України.

Якщо раніше відповідно до пункту 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (який затверджено Постановою Кабміну від 24 січня 2001 року N 45) суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, громадяни - підприємці, які сплачують фіксований податок, мають право здійснювати роздрібну торгівлю та надавати послуги без застосування реєстраторів розрахункових операцій. При цьому вони повинні використовувати розрахункові книжки та книги розрахункових операцій. То після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. №1164 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336" (див. “Документи для роботи” №32/2003) умови незастосування РРО при продажу підакцизних товарів змінилися. Тепер, відповідно того самого пункту 1 Переліку, лише роздрібна торгівля спрощенцями продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, може здійснюватися за відсутності РРО із застосування розрахункових книжок разом з книгами обліку розрахункових операцій.

В інших випадках проведення розрахунків податкові органи не змінили свою думку. Зокрема, за наявності продовольчих товарів та пива в пляшках та бляшанках за умови відсутності інших підакцизних товарів – розрахунки слід здійснювати на підставі пункту 1 Переліку з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. Таким чином Кабінет Міністрів та податкові органи визначили різні механізми продажу підакцизних товарів, який описується “градусною” логікою. Виходить, що підакцизним пивом в пляшці треба торгувати за наявності розрахункових книжок, а торгівля підакцизним шампанським,  коняком чи вином в пляшках вже потребує РРО.

Також при наявності з підакцизних товарів лише пива на розлив, ДПА України не змінила свою думку – підприємці можуть здійснювати розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок за умови ведення книги обліку доходів і витрат.

26.04.2004 0:05

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

 

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

 

ЛИСТ

 

від 31.03.2004 р. N 5534/7/23-2117

 

Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі 

 

 

 

Стосовно порядку проведення розрахункових операцій фізичною особою - платником єдиного податку

 

На численні запити платників податків та органів державної податкової служби стосовно порядку проведення розрахункових операцій фізичною особою - платником єдиного податку Державна податкова адміністрація України повідомляє наступне.

 

Пунктом 6 статті 9 Закону України від 01.06.2000 за N 1776 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти підприємницької діяльності не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

 

Таким чином, у разі здійснення платником єдиного податку торгівлі підакцизними товарами (крім пива на розлив) розрахунки повинні проводитись із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій при продажу всіх товарів, що є в реалізації.

 

Разом з тим пунктом 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та обліку розрахункових операцій (далі - Перелік), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 за N 1336 (зі змінами та доповненнями), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, проводять розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при роздрібній торгівлі продовольчими товарами та пивом у пляшках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.

 

Порядок проведення розрахунків суб'єктами підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюється Законом.

 

Згідно зі статтею 1 Закону встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається. Тому Указ Президента України віл 28.06.99 за N 746 "Про внесення змін до Указу Президента України віл 3 липня 1998 року за N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" по відношенню до суб'єктів підприємницької діяльності - платників єдиного податку, які проводять розрахункові операції, діє саме в тій частині, що не суперечить Закону.

 

Враховуючи вищенаведене, порушене питання законодавчо врегульоване таким чином: розрахунки при продажу платником єдиного податку пива на розлив та інших товарів, що є в реалізації, крім підакцизних, можуть здійснюватися на підставі пункту 6 статті 9 Закону без застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок за умови ведення книги обліку доходів і витрат; продовольчих товарів та пива в пляшках та бляшанках за умови відсутності інших підакцизних товарів - на підставі пункту 1 Переліку з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

 

Аналогічна схема порядку проведення розрахункових операцій платником фіксованого податку.

 

Разом з тим слід зазначити, що у передбачених законодавством випадках, коли суб'єкти підприємницької діяльності можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій або розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій, але за своїм бажанням їх зареєстрували в установленому порядку, то розрахункові операції слід реєструвати зазначеними засобами контролю при продажу всіх товарів, що є в реалізації.

 

 

 

Заступник Голови

ДПА України 

 

 

Ю. Гриб 

 

 

 

 

Надруковано:

"Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ",

N 16, 19 квітня 2004 р.

 

 

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 

від 14 січня 2002 року N 20

 

Щодо затвердження податкового роз'яснення

 

Із змінами і доповненнями, внесеними

 наказом Державної податкової адміністрації України

 від 29 липня 2003 року N 371

 

У зв'язку з численними запитами органів державної податкової служби і суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2001 року N 494 "Про затвердження Порядку надання податкових роз'яснень", а також керуючись статтею 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", наказую:

 

1. Затвердити Податкове роз'яснення щодо застосування пунктів 5, 6, 7 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", що додається.

 

2. Начальнику Головного управління по роботі з платниками податків Сисоєву В. О. через засоби масової інформації довести цей наказ до відома платників податків.

 

3. Головному редактору журналу "Вісник податкової служби України" Кудрицькому Д. А. опублікувати зазначений наказ.

 

4. Начальнику управління справами Коваленку В. В. у триденний термін від дня підписання цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

 

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Кальніченка І. В.

 

 

 

Голова 

 

М. Я. Азаров 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Державної податкової адміністрації України

від 14 січня 2002 р. N 20 

 

 

 

ПОДАТКОВЕ РОЗ'ЯСНЕННЯ

щодо застосування пунктів 5, 6 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"

 

(назва із змінами, внесеними згідно з наказом Державної

 податкової адміністрації України від 29.07.2003 р. N 371)

 

Відповідно до пунктів 5, 6 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:

 

(абзац перший із змінами, внесеними згідно з наказом

 Державної податкової адміністрації України від 29.07.2003 р. N 371)

 

при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких від такої діяльності здійснюється за фіксованим розміром податку шляхом придбання патенту відповідно до законодавства з питань оподаткування прибутковим податком з громадян, якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив);

 

при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів та витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

 

Абзац четвертий виключено

 

 (згідно з наказом Державної податкової

 адміністрації України від 29.07.2003 р. N 371)

 

Якщо фізичні особи - платники єдиного та фіксованого податків здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), положення щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок на них не поширюється.

 

(абзац п'ятий із змінами, внесеними згідно з наказом

 Державної податкової адміністрації України від 29.07.2003 р. N 371)

 

Згідно зі статтею 10 Закону окремі категорії суб'єктів підприємницької діяльності залежно від форм та умов проведення діяльності звільняються від обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року N 1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 року N 45) затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - Перелік). Відповідно до пункту 1 Переліку суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, громадяни - підприємці, які сплачують фіксований податок, мають право здійснювати роздрібну торгівлю та надавати послуги без застосування реєстраторів розрахункових операцій. При цьому вони повинні використовувати розрахункові книжки та книги розрахункових операцій.

 

(абзац шостий із змінами, внесеними згідно з наказом

 Державної податкової адміністрації України від 29.07.2003 р. N 371)

 

Таким чином, при продажу підакцизних товарів (крім пива на розлив) фізичні особи - платники єдиного, фіксованого податків повинні використовувати розрахункові книжки разом з книгами обліку розрахункових операцій або, за їх бажанням, належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій.

 

(абзац сьомий із змінами, внесеними згідно з наказом

 Державної податкової адміністрації України від 29.07.2003 р. N 371)

 

Враховуючи те, що норма пунктів 5, 6 статті 9 Закону поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності при продажу товарів за умови відсутності підакцизних товарів (крім пива на розлив), то у разі реалізації на одному торговому об'єкті (кіоск, магазин, лоток, прилавок тощо) підакцизних і непідакцизних товарів, положення щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок на таких суб'єктів підприємницької діяльності не поширюється. Тобто, при продажу товарів на одному торговому об'єкті або в одному з торгових об'єктів суб'єкта підприємницької діяльності, в асортименті яких є підакцизні товари, розрахункові операції фізичними особами - платниками єдиного та фіксованого податків відповідно до Переліку повинні проводитись із застосуванням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

 

(абзац восьмий із змінами, внесеними згідно з наказом

 Державної податкової адміністрації України від 29.07.2003 р. N 371)

 

З метою уникнення подвійної відповідальності за одне і те ж порушення при застосуванні фінансових санкцій до зазначених суб'єктів підприємницької діяльності слід дотримуватися наступного порядку.

 

Пунктом 1 статті 17 Закону передбачена фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

 

Зазначена норма Закону поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, які зобов'язані проводити розрахункові операції із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. Тому у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій (за їх наявності або відсутності) застосовується фінансова санкція відповідно до пункту 1 статті 17 Закону. Фінансова санкція за нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції,  застосовується до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, але при цьому не проводять реєстрацію розрахункових операцій. Фінансова санкція за проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки застосовується у разі проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки, зареєстрованої на реєстратор розрахункових операцій (у випадку відключення електроенергії або в період ремонту реєстратора розрахункових операцій).

 

Пунктом 3 статті 17 Закону передбачено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Норма пункту 3 статті 17 Закону стосується суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність з використанням книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, визначених Законом.

 

Під поняттям "невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій" слід розуміти відсутність зазначених документів взагалі або у разі їх наявності - невикористання при здійсненні розрахункових операцій.

 

Статтею 22 Закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

 

Враховуючи те, що порушення, пов'язане з непроведенням розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій (пункт 1 статті 17 Закону), призводить до невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків (перевищення або недостача) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, то при застосуванні фінансової санкції, передбаченої статтею 22, невідповідністю готівкових коштів слід вважати розбіжність між сумою готівкових коштів на місці проведення розрахунків і сумою коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, з вирахуванням суми готівкових коштів, яка не була проведена через реєстратор розрахункових операцій і в свою чергу склала невідповідність готівкових коштів.

 

 

 

Начальник Головного управління

податкового аудиту та валютного

контролю 

 

 

 

С. Г. Гуржій 

 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

 

ПОСТАНОВА

 

від 23 серпня 2000 р. N 1336

 

Київ

 

Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"

 

Із змінами і доповненнями, внесеними

 постановами Кабінету Міністрів України

 від 24 січня 2001 року N 45,

від 24 липня 2003 року N 1164

 

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

1. Затвердити перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - перелік), що додається.

 

2. Установити граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 16, 17, 22, 23, 27 переліку, 200 тис. гривень на один суб'єкт господарської діяльності, а визначених у пунктах 4 і 7 переліку, 75 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг).

 

(абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з

 постановою Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

Для форм і умов проведення цієї діяльності, визначених у пунктах 1, 8, 9, 10, 11, 15, 18, 19, 20, 21, 24, 25 і 26 переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

 

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з

 постановами Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45,

від 24.07.2003 р. N 1164)

 

3. Ця постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

 

 

 

Прем'єр-міністр України 

 

В. ЮЩЕНКО 

 

 

Інд. 21

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 23 серпня 2000 р. N 1336 

 

 

 

ПЕРЕЛІК

окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій

 

1. Роздрібна торгівля продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, що здійснюється:

 

суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких від такої діяльності здійснюється за фіксованим розміром податку шляхом придбання патенту відповідно до законодавства з питань обкладення прибутковим податком з громадян;

 

суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку).

 

(пункт 1 в редакції постанови Кабінету

Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

2. Роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень.

 

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

3. Роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу.

 

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

4. Роздрібна торгівля та громадське харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва..

 

(пункт 4 в редакції постанови Кабінету

Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

5. Продаж страв та безалкогольних напоїв у буфетах вищих навчальних закладів, у їдальнях і буфетах підприємств УТОС та УТОГ.

 

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з постановами

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45,

 від 24.07.2003 р. N 1164)

 

6. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл.

 

7. Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села.

 

8. Продаж товарів (за переліком, затвердженим Держкомзв'язку і погодженим із Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією) і надання послуг поштовими відділеннями та пунктами зв'язку в селах.

 

9. Продаж газет, журналів, конвертів, листівок, знаків оплати поштових послуг, іншої друкованої продукції на підприємствах поштового зв'язку, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообороту за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

 

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45,

 в редакції постанови Кабінету

 Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

10. Продаж квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в міському, приміському та міжміському електротранспорті, міжміському автотранспорті, на морських і річкових суднах, а також продаж у кіосках телефонних карток, що застосовуються у таксофонних мережах.

 

(пункт 10 в редакції постанови Кабінету

 Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

11. Надання побутових послуг:

 

на території села;

 

вдома у замовника з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування, дрібного ремонту квартир за переліком робіт, що встановлюється Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення меблів, килимів та інших килимових виробів (за умови проведення розрахунків на місці надання послуг);

 

(абзац третій пункту 11 із змінами, внесеними згідно з

 постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45)

 

з ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, радіоелектронної апаратури, побутових машин і приладів, металевих виробів та хімічного чищення структурними підрозділами підприємств і суб'єктами підприємницької діяльності з 1 або 2 працюючими. 

 

(абзац четвертий пункту 11 в редакції постанови

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45)

 

12. Пункт 12 виключено

 

(згідно з постановою Кабінету

 Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

13. Надання послуг бібліотеками.

 

14. Продаж предметів релігійно-обрядової атрибутики та надання обрядових послуг релігійними організаціями.

 

15. Продаж товарів з розносок і ручних візків, надання послуг у салонах на залізничному, морському, річковому та повітряному транспорті за переліком, затвердженим Мінтрансом і погодженим з Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією, а на повітряних суднах, задіяних у міжнародних повітряних сполученнях, - також продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

 

(пункт 15 в редакції постанови Кабінету

Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

16. Надання на вокзалах та у портах послуг носильниками з доставлення багажу пасажирів. 

 

17. Роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу.

 

(перелік доповнено пунктом 17 згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45) 

 

18. Реалізація білетів державних лотерей, крім продажу цих білетів через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу Державним казначейством.

 

(перелік доповнено пунктом 18 згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45) 

 

19. Приймання від населення вторинної сировини (крім металобрухту).

 

(перелік доповнено пунктом 19 згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45) 

 

20. Страхування майнових та особистих ризиків фізичних осіб, яке проводиться страховими агентами за межами приміщення страховика, крім обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів за додатковими договорами ("Зелена Картка").

 

(перелік доповнено пунктом 20 згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45,

пункт 20 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

 

21. Надання ритуальних послуг за умови проведення розрахунків вдома у замовника.

 

(перелік доповнено пунктом 21 згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45) 

 

22. Провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким згідно із Законом України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" надано статус гірських.

 

(перелік доповнено пунктом 22 згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45) 

 

23. Надання медичних послуг виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника.

 

(перелік доповнено пунктом 23 згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 р. N 45) 

 

24. Організація прийому та обслуговування туристів в Україні, розрахунки за які проводяться у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків), а також надання туристичних та екскурсійних послуг за умови проведення розрахунків за межами стаціонарних приміщень суб'єктів туристичної та екскурсійної діяльності.

 

(перелік доповнено пунктом 24 згідно з постановою

Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

25. Надання послуг:

 

з видачі дозволів на вилов риби і полювання;

 

з газопостачання, водопостачання, водовідведення і теплопостачання в селах за умови проведення розрахунків вдома у споживача.

 

(перелік доповнено пунктом 25 згідно з постановою

Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

26. Продаж булочних, кондитерських і порційних кулінарних виробів, морозива, безалкогольних напоїв, сувенірів, іграшок і надувних кульок з розносок та ручних візків у театрально-видовищних та спортивних закладах.

 

(перелік доповнено пунктом 26 згідно з постановою

Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

27. Приймання від населення та реалізація через бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників.

 

(перелік доповнено пунктом 27 згідно з постановою

Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 р. N 1164)

 

____________

 

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: www.marazm.org.ua\tax_edin\4_2.html


Попередня статтяНаступна стаття



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"